Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

8 часов назад, Олександр Коваль сказал:

зібралися в фейсбуці, причому одна група під мудрим керівництвом Пашки-сенсея ратує за підгодівлю в обов'язковому порядку,

Ему бы сперва самому поучиться а потом остальных учить 

Вот для кандикоков лекция 

30 минут назад, Мико сказал:

Ему бы сперва самому поучиться а потом остальных учить 

Вот для кандикоков лекция 

Ще і притому даже на похміля воспринімаєтся 

я часто включаю , дивится непотрібно тільки слухай 

Так сказать проводю час з пользою , аналізірую і сопоставляю свої дії літом з теорією

Ще б хто жінкі про це толком обьяснив , що я не сплю , а аналізую помилки  :umora:

Всіх бажаючих прошу взяти участь у "консиліумі"

Ось таке відео. На цей раз все ніби гарно. Пасічник - толковий:IMHO:, сім'я сильна, матка була, розплоду - мізер (зо два десятки личинок), меду повні рамки... 

А бджоли загинули... 

Чесно кажучи, я причини не розумію :dntknw:

1 минуту назад, ромео сказал:

Просто задохнулись. :IMHO1:

20 минут назад, Алексей Кременчуг сказал:

Просто задохнулись. :IMHO1:

А можно подробнее ? каким образом задохнулись??

Только что, Александр К. сказал:

А можно подробнее ? каким образом задохнулись??

Нижний леток засыпало снегом, а верхний...

Смотреть 1:10 и 4:05

2 часа назад, ромео сказал:

У меня с одной семьей была тоже причина не понятна... Но у меня летки были в доступе и потолочина с вент. отверстиями до сих пор гадаю...

Можливо було щось отруйне у меді ...:hmm:

3 часа назад, ромео сказал:

Ось таке відео. На цей раз все ніби гарно. Пасічник - толковий:IMHO:, сім'я сильна, матка була, розплоду - мізер (зо два десятки личинок), меду повні рамки... 

А бджоли загинули... 

Моя думка, без претензій на істину. основна причина недостатня вентиляція, як наслідок висока вологість, вулик фанера- значна теплопровідність. Сукупність вологи і сильного морозу стали фатальним для сім'ї 

Маю і я подібну ситуацію в сім'ї, що відійшла, згадував про неї декількома  постами вище.

Подібність: в середині дві  темних рамки, по бокам світлі, бджоли відійшли  в  сильний мороз. При наявному і доступному кормі бджола його не взяла - пропала з голоду ( про що свідчить бджола в чарунках). Не зрозуміла причина.

У автора відео значна вологість, недостатня вентеляція, бджола не пішла в сторону піднялась і заклякла. 

В моїх умовах бджола піднялась, пройшла по горі рамки і відійшла ( В НИЗУ Є мед, а бджола відійшла з голоду). Грішу на цукор, яким закормив. В чарунках взявся кристалом. Сім'ї ЄДИНІЙ  дістався залишок  цукру із весняної партії.  

Якщо помиляюсь і відійшла з іншої причини , то загалом для пасіки від того тільки плюс. Як казав мій дідусь: " Нічого неблагополушних полодить".

3 часа назад, ромео сказал:

Ось таке відео. На цей раз все ніби гарно.

Зовсім не гарно! Щоб вийти на можливу прчину треба, підійшовши до вулика, спочатку поглянути на льоток - "букварі" так вчили. Не показано, а снігопад значний. Зовні сніг, холод, з середини тепло,  шар льоду на дні. (Під кінець показано:ah:) Вентиляція  припиняється, вилазять слабкі місця конструктиву (відсутність заставних, мізерний підрамковий простір). Далі надмірний вміст СО2 (>4%) - бджоляна тривога - посилена вентиляція клуба (бджолами) - підйом температури - обліденіння - СО2 росте - чисельність падає:ak:

43 минуты назад, слава 1987 сказал:

В моїх умовах бджола піднялась, пройшла по горі рамки і відійшла ( В НИЗУ Є мед, а бджола відійшла з голоду). 

Вибачаюсь, у вас голод звичайний. Мед внизу не зараховується.;) Важливо те, що над головою. Навіть в таку погоду. Удачі!:)

9 часов назад, ромео сказал:

А бджоли загинули... 

Основная причина жилище пчёл 

Так как ульем это назвать не могу 

Зимовка при такой влажности приводит к печальным последствиям 

Владельцу нравится улей ,

потому  что быстро очистил от льда и погибшей семьи :IMHO1:

5 часов назад, Петрович 49 сказал:

спочатку поглянути на льоток - "букварі" так вчили. Не показано, а снігопад значний.

Можете перемотати відео на початок. Там видно, що вулики були до половини засипані снігом.

Второй ролик о борьбе с синицами 

Трубка вставленная в леток полностью забита инием 

но как говорит хозяин "Это не страшно "

А это очень страшно 

Уделал левой не синичек , а пчёл ,

хотя  сам прекрасно видел что косяк неимоверный 

30 минут назад, Мико сказал:

Второй ролик о борьбе с синицами 

Трубка вставленная в леток полностью забита инием 

но как говорит хозяин "Это не страшно "

А это очень страшно 

Уделал левой не синичек , а пчёл ,

хотя  сам прекрасно видел что косяк неимоверный 

Капець бджолам вдруг рікого перепада температур , якщо сітки нема в  дні

7 часов назад, слава 1987 сказал:

Грішу на цукор, яким закормив. В чарунках взявся кристалом.

якщо помиляюсь то поправте, але я цукор навпаки даю для недопущення кристалізації зимових кормів, так як перероблений цукор не кристалізується

16 минут назад, valik1986 сказал:

якщо помиляюсь то поправте, але я цукор навпаки даю для недопущення кристалізації зимових кормів, так як перероблений цукор не кристалізується

Ви праві, але в чарунці  сироп перетворився на кристал. Можливо колись спостерігали картину, коли робиш густий сироп (без доведення до кипіння), сироп після охолодження покривається суцільним  коржом( як скло). 

Можливо хто із більш досвідчених зможе пояснити. Я вперше зіткнувся з подібним. В чарунці кристал/кристали, як шматочок скла. 

12 часов назад, ромео сказал:

Если смотреть как клуб пчел поднимался в верх, то хорошо видно, что он уменьшался. Пчелки потихоньку сыпались, морозы придавили вот они и застыли. Обычная картина.

57 минут назад, Н. Петрович сказал:

Обычная картина.

Я так не думаю. Зазвичай корм знаходиться досить далеко і сімейки з кулачок.

А тут сім'я сильна і сиділа "на медові". На середніх рамках чітко видно, що мед був всередині клубу, а на крайніх він був на межі клубу. Тобто порожнього простору між бджолами і кормом не було...

Вентиляція? Щось там не так було... :hmm:

14 годин тому, ромео сказав:

А бджоли загинули... 

Теж схиляюся до того,що причина загибелі бджіл,то житло:IMHO: та вентиляція,облаштована в ньому.Також,ззовні на 1/3 у снігу корпус вулика,можливо ще й набрав вологи додатково.Через дно,яке рухається(через щілини).Клуб зменшувався,підіймаючись до верху.Холодний верх,льодовиковий низ та боки,при гарних морозах-така собі льодяна пастка:IMHO::dntknw:.Через яку не змогли рухатись вздовж рамок,тільки у верх.

Так розумію всі три сім'ї в таких же "вуликах".Був би,хоча б,підрамковий см.з 7-10,краще 15,прожили б,може довше... .

3 часа назад, valik1986 сказал:

Если он изготовлен по Гостам той страны где мы жили до 91 года 

Современные шахраи набадяжат ,мама не горюй 

3 часа назад, слава 1987 сказал:

Ви праві, але в чарунці  сироп перетворився на кристал. Можливо колись спостерігали картину, коли робиш густий сироп (без доведення до кипіння), сироп після охолодження покривається суцільним  коржом( як скло). 

Можливо хто із більш досвідчених зможе пояснити. Я вперше зіткнувся з подібним. В чарунці кристал/кристали, як шматочок скла. 

Досвід з сиропом, канді в мене відсутній. (Ніколи нічим не кормив.) Спробую пояснити з іншого боку. Як я розумію, корм Ви давали не в порожній вулик. В верхній частині рамок був квітковий мед. Цукровий бджоли склали нижче, можливо частково змішали. Споживання знизу вгору, цукровий з'їли, кристали залишилися. Як варіант.:)

4 часа назад, слава 1987 сказал:

Саму воду до кипіння доводили? Може бути якщо вода не закипіла. Можливо через якість води(солі). З річкової сироп 2:1 стояв колись цілий рік і не закристалізувавсь.

42 минуты назад, Мико сказал:

Современные шахраи набадяжат ,мама не горюй 

Да, Романович,  вчасно помітили.:hi: А то всі паді бояться, а тут такі вже готові вареники. Не вистачає слів:dntknw:

-1 невеличка сім'я. Тримав для резерву

Ймовірна причина - матка пізно закінчила червити і не всі хмогли облітатися. Фото не має змісту виставляти

• Create New...