Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

10 годин тому, liberal2005 сказав:

Я  забув, тут зібралися гуру! Як я без цього форуму живу навіть не знаю. Вибачайте, але не має на вас ні часу, ні бажання. Хай щастить. Але перш ніж давати комусь поради, покажіть, бо на форумах, в інтернеті легко бути Бетменом. Доречі я ще там електрообігрівач під вулик ставив. Це щоб вам було про що поговорити.

Я не гуру,але намагаюся завжди вчитися і на форумі,і книжки,і відео,і їздив раніше до колег(хто має більшу пасіку та досвід).І,залюбки б,то все повторив.Тож,вважаю,:IMHO:,що Ваші відео і відео інших "спецов" шкідливими,для новачків.Кортить щось зняти,гонитеся за "модою"?Так зніміть,щось корисне,коли ви весною робите ревізію і у вас все норма.

П.С.:Часу на зйомку зимою знайшлося,а в той час,коли дійсно потрібне ваше втручання:dntknw:.

Без образ,хай щастить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, liberal2005 сказав:

Я  забув, тут зібралися гуру! Як я без цього форуму живу навіть не знаю. Вибачайте, але не має на вас ні часу, ні бажання. Хай щастить. Але перш ніж давати комусь поради, покажіть, бо на форумах, в інтернеті легко бути Бетменом. Доречі я ще там електрообігрівач під вулик ставив. Це щоб вам було про що поговорити.

гуру зібралися в фейсбуці, причому одна група під мудрим керівництвом Пашки-сенсея ратує за підгодівлю в обов'язковому порядку, інша ж половина віровідступників поки сумнівається

власне, весна нас всіх розсудить - після того, як порахуємо % перезимувавших

EtHwvteXYAcLduL?format=jpg&name=medium

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дивує мене ось що. Коли я розпочинав пасічникувати, то в масах була така думка, шо відкрити вулика взимку - то табу. Максимум прослухати трубкою, чи живі і не голодають. В останні роки, з подачі кількох нерадивих пасічників та завдяки коротким безоблітним періодам стало модним заглядати у вулики взимку по розкладу з розбиранням гнізда - частковим чи повним. Ще й гордяться цим, схоже - перевіряють чи не потрібно спасати бджіл. Якщо ти їх закормив нормально і/або проконтролював кількість кормів на зиму і об'єм гнізда - то якого, питається, ти лізеш до них цілу зиму. Будь-яке втручання призводить до перевитрат корму та збільшення калового навантаження. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 хвилин тому, Sanich сказав:

Дивує мене ось що. Коли я розпочинав пасічникувати, то в масах була така думка, шо відкрити вулика взимку - то табу. Максимум прослухати трубкою, чи живі і не голодають. 

Можливо я відстаю від моди, але вже понад 30 років і по сьогоднішній день намагаюсь притримуватись даного правила.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, liberal2005 сказал:

 У нас перший обліт був 1-го січня, а після нього ще два не величких. 

 

Вообще то я всю жизнь пчеловодную считал и считать буду ,

облёт облётом ,когда массово летают пчёлы и освобождают кишечник 

Освобождение кишечника внутри улья ,называется по другому 

И частичный вылет нескольких пчёл ,которых выманило солнце 

облётом назвать не правильно :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вот какое количество корма должно оставаться после зимовки 

Кандикокам на заметку 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2012 ещё рута была 

И 145 рамка 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Мико сказал:

И частичный вылет нескольких пчёл ,которых выманило солнце 

облётом назвать не правильно 

Я називаю це лінивий огляд сімей , у мене він був на початку місяця

Потрібно дивится на іспражненія цих декілька сотень бджіл , я їх зовсім небачив , 

Значить бджола відлітала далеко від вуликів, а не бомбила криші навкруги, хотя ще рано це видно більш на кінець лютого

У кого є проблеми, тільки блисне сонце і Т +6*С  то сразу буде замітно перед вуликом ,

якщо все чисто і бджола відлітає далеко , а не лягає вієром перед льотком

то там робить нема чого

А якщо зовсім невилазе , то потрібно тиженько постукать , можливо проспали :umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це, @Мико,нанесли килимовий інформаційний удар:ay:,по кандікокам та зхиблених на зимових розборках гнізда:umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Дивує мене ось що. Коли я розпочинав пасічникувати, то в масах була така думка, шо відкрити вулика взимку - то табу. Максимум прослухати трубкою, чи живі і не голодають. В останні роки, з подачі кількох нерадивих пасічників та завдяки коротким безоблітним періодам стало модним заглядати у вулики взимку по розкладу з розбиранням гнізда - частковим чи повним. Ще й гордяться цим, схоже - пепевіряють чи не потрібно спасати бджіл. Якщо ти їх закормив нормально і/або проконтролював кількість кормів на зиму і об'єм гнізда - то якого, питається, ти лізеш до них цілу зиму. Будь-яке втручання призводить до перевитрат корму та збільшення калового навантаження. 

Время идет все меняется, когда начинал заниматься пчелами, то хорошею книгу по пчеловодству не купишь. Стамеску заказывал на заводе. А сейчас...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Н. Петрович сказав:

Время идет все меняется, когда начинал заниматься пчелами, то хорошею книгу по пчеловодству не купишь. Стамеску заказывал на заводе. А сейчас...

Я не думаю, що це якийсь новий та передовий метод у бджільництві. Скоріш, людям немає чим зайнятися взимку - от і шукають собі та бджолам  на голову. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Час і погода міняється. Те що було колись не завжди підходить гарантовано в наш час. Тому я особисто, купив канді і не дивлячись є корм чи немає його поклав зверху.

І можу сказати, що в підсумку для мене це  економічно вигідно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилин тому, Н. Петрович сказав:

Время идет все меняется, когда начинал заниматься пчелами, то хорошею книгу по пчеловодству не купишь.

Та і зараз дійсно гарну книжку по бджільництву найти важко не кажучи вже про нові видання:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

2 часа назад, Wladimir_K сказал:

 

І можу сказати, що в підсумку для мене це  економічно вигідно.

Не понимаю в чём выгода ?  осенью во время подкормки дал на 1 кг больше сахара и не нужно  теперь по сугробам с канди лазить.  тем более осенью сахар был более чем в 2 раза дешевле чем сейчас  канди.. да и сейчас канди как минимум на треть дороже сахара..   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Мико сказав:

Вообще то я всю жизнь пчеловодную считал и считать буду ,

облёт облётом ,когда массово летают пчёлы и освобождают кишечник 

Освобождение кишечника внутри улья ,называется по другому 

И частичный вылет нескольких пчёл ,которых выманило солнце 

облётом назвать не правильно :IMHO1:

Цього сезону останній обліт у мене був 7 жовтня, перший весняний традиційно очікується кінець лютого, початок березня, 

 з практики, декілька років тому безобітний період становив рівно 180 днів.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, liberal2005 сказал:

то я б зрозумів критику.

Справді??? Ви на таке спроможні?...

10 часов назад, liberal2005 сказал:

А на рахунок вчитися, то це всім треба.

А що значить "вчитись", у Вашому випадку?

13 часов назад, ромео сказал:

Ну добре, давайте подискутуємо...

Дискусії, на жаль, не вийшло. На ряд моїх запитань Ви так і не спробували відповісти... 

І, навіть, всім, хто дає якісь поради у Вас заготовлені стандартні фрази типу "мені ваші поради не потрібні". Та ще й в агресивній формі. 

А BORODA, часом, не ваш кумир? Бо  він теж відповідає агресивно на будь які критичні зауваження..

10 часов назад, liberal2005 сказал:

Мені ваші поради точно не потрібні, як і вашого побратима. Якось без них обійдуся.

Ото ж то й справа - "якось"

Продовжуйте і надалі. Не забувайте знімати відео... А ми будемо його тут постити і обговорювати...

В нас час є...:ae:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

 

Не понимаю в чём выгода ?  осенью во время подкормки дал на 1 кг больше сахара и не нужно  теперь по сугробам с канди лазить.  тем более осенью сахар был более чем в 2 раза дешевле чем сейчас  канди.. да и сейчас канди как минимум на треть дороже сахара..   

Суть в тому, що осінь тепла матки червлять довго і у мене немає бажання контролювати де клуб і що з кормами. Та й цю операцію робив, коли було сонячно і тепло відносно. Поклав і забув до весни.

 

А корму в окремих на 2 зими.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Sanich сказав:

Дивує мене ось що. Коли я розпочинав пасічникувати, то в масах була така думка, шо відкрити вулика взимку - то табу. Максимум прослухати трубкою, чи живі і не голодають. В останні роки, з подачі кількох нерадивих пасічників та завдяки коротким безоблітним періодам стало модним заглядати у вулики взимку по розкладу з розбиранням гнізда - частковим чи повним. Ще й гордяться цим, схоже - пепевіряють чи не потрібно спасати бджіл. Якщо ти їх закормив нормально і/або проконтролював кількість кормів на зиму і об'єм гнізда - то якого, питається, ти лізеш до них цілу зиму. Будь-яке втручання призводить до перевитрат корму та збільшення калового навантаження. 

Ви неправі .Опишу випадок  з своєї довголітньої практики.Напередодні новонго  року

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 хвилину тому, wwlo сказав:

Ви неправі .Опишу випадок  з своєї довголітньої практики.Напередодні новонго  року

дописую ,бо відвернули увагу.Так от для того ,щоб на новий рік приблизно2005 святкувати  спокійно вирішив переглянути пасіку.В 8 сімях бджіл не знайшов-вони перейшли на маломедки,які були в з краю секції(в мене павільйон колосок і там тепліше і затишніше.Бджоли були врятовані.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Petrovich 63 сказал:

Та і зараз дійсно гарну книжку по бджільництву найти важко не кажучи вже про нові видання:IMHO:

Ищите книги для высших и средних учебных заведений. В них есть все основы. Ну дальше всё зависит от творческого начала пчеловода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, wwlo сказал:

дописую ,бо відвернули увагу.Так от для того ,щоб на новий рік приблизно2005 святкувати  спокійно вирішив переглянути пасіку.В 8 сімях бджіл не знайшов-вони перейшли на маломедки,які були в з краю секції(в мене павільйон колосок і там тепліше і затишніше.Бджоли були врятовані.

Тому зайві маломедки краще прибрати з вулика в жовтні:IMHO:та починати святкувати ще до Нового року:)

ПС. Своїх не скорочую, по обидва боки корм від бруска до бруска, клуб посередині.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, wwlo сказав:

дописую ,бо відвернули увагу.Так от для того ,щоб на новий рік приблизно2005 святкувати  спокійно вирішив переглянути пасіку.В 8 сімях бджіл не знайшов-вони перейшли на маломедки,які були в з краю секції(в мене павільйон колосок і там тепліше і затишніше.Бджоли були врятовані.

Це скоріше виключення із правил, спричинене методикою утримання та конструкцією вуликів. Якщо тримати маломедки у зоні досупності сім"ї - то все може статися. І в мене таку було, але восени - встиг переселити на повномедні. Після того у вуликах маломедок не тримаю, або ж пізно восени перевіряю маломедки - чи не затесався туди клуб. Повторюся - при нормальній підготовці до зимівлі немає ніякого сенсу лазити по вуликах в мороз і розбирати гніздо, крім як щоб зняти контент для ютуба. Навіть якщо не докормив - кинь зверху канді і все. Люди ж практикують огляд із розбором, пишуть звіти скільки сімей преглянули і в скількох виявили необхідність докормити. :frusty:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смотрел своих ещё в декабре, когда был облет. Очень много подмора, такого не видел с 2012 года. Поставил нагреватели и установил 10 градусов. После облета выставил 18 градусов. Всё семьи зимуют дальше, слабачку дал канди. Осматривать буду по теплу. Тревожить пчёл и лишний раз тратить свое время не хочу. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...