Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

3 минуты назад, liberal2005 сказал:

Ваш сарказм абсолютно не доречний.

Ну добре, давайте подискутуємо...

3 минуты назад, liberal2005 сказал:

прогрівав при розширені гнізд. І навіть провів дослід. Взяв дві сімї абсолютно однакової сили, з однаковою кількістью розплоду, матками одного року і в одну сімю  за заставну поставив рамку розпечатану "катком" а в іншу паяльною лампою. Як ви думаєте де вибрали швидше, потім в ціж самі сімї поставив рамки навпаки і як гадаєте де швидше вибрали?

Замітили, я виділив у вашому пості слова? Весь цей минулорічний дослід можна тепер застосувати до зимового клубу? Рівноцінне порівняння?:hmm:

• Thanks 2
9 минут назад, ромео сказал:

Виправив, то добре, але свої домисли тримали б при собі

Скажу по секрету, але тільки Вам. Я по дідівськи не слухаю трубочкою, не колупаю вилочкою, ні по сучасному не знімаю на відео. Напевне, ще по допотопному - взагалі до них не ходжу. Тільки 15 лютого роблю першу поверхову ревізію...

Може це не по сучасному... але мені підходить...

Ну то  добре. У мене напарник робить ревізію лише весною, потім після переїзду і все))) 

2 минуты назад, ромео сказал:

Ну добре, давайте подискутуємо...

Замітили, я виділив у вашому пості слова? Весь цей минулорічний дослід можна тепер застосувати до зимового клубу? Рівноцінне порівняння?:hmm:

Нажаль дослід в зимку не вдасться провести))) Сімей шкода для такого досліду. Це ж розбирати збирати треба їх. Але це краще ніж ставити не розпечатану і холодну. Тимпаче що одна рамка з вулика і яким чином її треба було нагріти?

Edited by liberal2005
  • Like 1
27 минут назад, liberal2005 сказал:

Нажаль дослід в зимку не вдасться провести))) Сімей шкода для такого досліду

Тоді чого приводите весняні маніпуляції як аргумент?

27 минут назад, liberal2005 сказал:

Тим паче що одна рамка з вулика і яким чином її треба було нагріти?

Погукати на допомогу фізику. Єдиний спосіб нагріти -  потримати рамку з медом у теплому приміщенні хоча б добу. 

А те, що Ви зробили з газовим пальником - ніяк не можна назвати "нагріванням". Температура меду ніяк не змінилась. Це банальна розпечатка. Тобто Ви розпечатали рамку з медом. Зимою. Тепер подумайте чи хорошу маніпуляцію Ви зробили? І які це може принести наслідки? :hmm:

• Like 8
23 минуты назад, liberal2005 сказал:

Але це краще ніж ставити не розпечатану і холодну.

Прежде чем дискутировать с кем-то, очень советую ВНИМАТЕЛЬНО читать сообщения оппонента. Иначе  Ваши сообщения - бездумное ляпание по клавишам... ЗИМОЙ, подчеркиваю для невнимательных, в гнездо ставится нераспечатанная полномедная теплая рамка, прогретая несколько суток в доме.

• Like 8
Только что, ромео сказал:

Тоді чого приводите весняні маніпуляції як аргумент?

Погукати на допомогу фізику. Єдиний спосіб нагріти -  потримати рамку з медом у теплому приміщенні хоча б добу. 

А те, що Ви зробили з газовим пальником - ніяк не можна назвати "нагріванням". Температура меду ніяк не змінилась. Це банальна розпечатка. Тобто Ви розпечатали рамку з медом. Зимою. Тепер подумайте чи хорошу маніпуляцію Ви зробили? І які це може принести наслідки? :hmm:

Ч

Только что, шаруда сказал:

Прежде чем дискутировать с кем-то, очень советую ВНИМАТЕЛЬНО читать сообщения оппонента. Иначе  Ваши сообщения - бездумное ляпание по клавишам... ЗИМОЙ, подчеркиваю для невнимательных, в гнездо ставится нераспечатанная полномедная теплая рамка, прогретая несколько суток в доме.

Та грейте хоть десять суток в доме. Нет у меня суток на прогрев. Я живу от пчел в 160 км. Грейте в доме, печатайте не распечатывайте. Я же не кого не заставляю так распечатывать-греть и тд. Более того никому не своетую.  Я так делаю и все ок. В данном случаее делал так для слабой семьи, которой самостоятельно греть, распечатывать мед будет затруднительно.  

• Confused 3
1 минуту назад, liberal2005 сказал:

В данном случаее делал так для слабой семьи, которой самостоятельно греть, распечатывать мед будет затруднительно. 

Тобто, Ви справді думаєте, що провести секунду пальником по поверхні медової рамки можна назвати "нагріванням" меду? і вважаєте, що зробили слабенькій сімейці послугу, розпечатавши мед посеред зими??? 

подумати про наслідки не хочете?

Якщо це (по Вашому)добре, то, може на початку зими всі рамки в клубі спробуєте розпечатати? Бджолам буде менше роботи...  

• Like 4
11 хвилин тому, ромео сказав:

А якщо сильно кортить,приспічило  то як мінімум  звечора до ранку потримайте рамки  в хаті на "теплому полу" , зверху можна утеплити, потім утепленими ложіть в машину і їдьте на пасіку

• Like 5
Только что, Николай S сказал:

А якщо сильно кортить,приспічило  то як мінімум  звечора до ранку потримайте рамки  в хаті на "теплому полу" , зверху можна утеплити, потім утепленими ложіть в машину і їдьте на пасіку

От ви так ніколи не робили, але проради даєте)))) Повірьте, я так робив минулої зими в грудні 2019 року зі слабенькими сімями і я поради не даю. 

7 минут назад, liberal2005 сказал:

От ви так ніколи не робили, але проради даєте)))) Повірьте, я так робив минулої зими в грудні 2019 року зі слабенькими сімями і я поради не даю. 

Ну, а я що казав?

23 часа назад, ромео сказал:

традиція в нього така :)

Дуже Вам раджу прислухатись і поступово змінювати традицію...

ПС. Нє, якщо Вам все до душі - будь ласка, аби Вам було то приємно... 

• Like 2

Я  забув, тут зібралися гуру! Як я без цього форуму живу навіть не знаю. Вибачайте, але не має на вас ні часу, ні бажання. Хай щастить. Але перш ніж давати комусь поради, покажіть, бо на форумах, в інтернеті легко бути Бетменом. Доречі я ще там електрообігрівач під вулик ставив. Це щоб вам було про що поговорити.

Edited by liberal2005
  • Haha 5

Вставлю 2 копійки своїх: я пасічник любитель ,але за свої 7 р стажу з бджолою ще ні разу не давав зимою : ні рамок ,ні канді ,ні сиропів і.д .

Ревізія по кормах тільки після обльоту ! Зазвичай під час ревізії ,ще дивуешся - що лишнього багато !! 

• Like 4
  • Thanks 1
6 минут назад, asot сказал:

Вставлю 2 копійки своїх: я пасічник любитель ,але за свої 7 р стажу з бджолою ще ні разу не давав зимою : ні рамок ,ні канді ,ні сиропів і.д .

Ревізія по кормах тільки після обльоту ! Зазвичай під час ревізії ,ще дивуешся - що лишнього багато !! 

Я не робив рівізії,  не розбирав сімї, які нормально зимують, а  розібрав, зжав три слабких сімейки і порожні рамки замінив на медові. У нас перший обліт був 1-го січня, а після нього ще два не величких. 

а 

Edited by liberal2005

Я своїм слабким ( тих кого виділив такими) ще у вересні замінив майже повномедки + пару л сиропу ! + Вжав ! 

Новачки дивиляться - на такі маніпуляції і собі дивись полізе перевіряти ,а чи все нормально??)

Edited by asot
  • Like 2
16 минут назад, liberal2005 сказал:

Доречі я ще там електрообігрівач під вулик ставив. Це щоб вам було про що поговорити.

Конвектор шо ли :crazy:  .

• Haha 3
15 минут назад, liberal2005 сказал:

перш ніж давати комусь поради, покажіть

Та навіщо показувати, коли можна сказати? Чи Ви довіряєте лише відеороликам?

Врешті, не хочете зробити спробу поміркувати про можливі негативи вашої маніпуляції з пальником?

19 минут назад, liberal2005 сказал:

Хай щастить.

Ну, і Вам того ж

• Like 1
  • Thanks 1
Только что, цыганок сказал:

Конвектор шо ли :crazy:  .

Ні.  електрообігрівач з 90-х років. 

• Confused 2
11 минут назад, asot сказал:

Я своїм слабким ( тих кого виділив такими) ще у вересні замінив майже повномедки + пару л сиропу ! + Вжав ! 

Молодь дивиться - на такі маніпуляції і собі дивись полізе перевіряти ,а чи все нормально??)

В осени в них було все нормально.  Тут вибір не великий, коли бачиш, що сімя явно сипеться і є какахи на рамках. Можна забити і чекати весни, але вона явно загине.  Можна допомогти їм вижити.  От і все.  Притому в відео чітко сказав в кіці, що я нікого не призиваю, не раджу розбирати гнізда в зимку і тд, але проблемні сімї я розбираю, міняю рамки при потребі, зжимаю гнізда і в мене вони дотягують до підсилення і в результаті на сонях приносять меду.  

Edited by liberal2005
  • Like 1
2 години тому, liberal2005 сказав:

Ваш сарказм абсолютно не доречний. Минулого року так розпечатував, прогрівав при розширені гнізд. І навіть провів дослід. Взяв дві сімї абсолютно однакової сили, з однаковою кількістью розплоду, матками одного року і в одну сімю  за заставну поставив рамку розпечатану "катком" а в іншу паяльною лампою. Як ви думаєте де вибрали швидше, потім в ціж самі сімї поставив рамки навпаки і як гадаєте де швидше вибрали?

Ви  даремно ображаєтесь.... справа не в тому як і чим Ви грієте ті рамки просто ІМХО не варто зимою розбирати гнізда навіть якщо на дворі +5. Та й взагалі заглядува-турбувати, ну хіба вже вкрай потрібно.  Вам здається що ви тим відводкам допомогли, але як на мене то ведмежа допомога, обгадятся вони ще більше від тих маніпуляцій. ХЗ можливо і виживуть (як не буде затяжних і сильних морозів) але скільки бджоли там залишиться  ..... 

Edited by Lefty
1 час назад, liberal2005 сказал:

Я живу от пчел в 160 км.

В мене 150 км. до пасіки. Аматор (любитель) від народження, стажу достатньо, аби вставити "свої 5 копійок". Тож уникайте зимувати слабкими сім'ями.  (там же у Вас 1-2 р.бджоли). Не жаліте бджолам  меду (зверніть увагу на ss77 ваш земляк).  Робіть осінню все своєчасно і без помилок. (Щоб не збанкрутіти на транспортних витратах.) Взимку спокійно спілкуйтеся з колегами.

• Like 6
  • Thanks 4
1 година тому, liberal2005 сказав:

Так, дійсно зимою такого не роблю, лише пісьля обльоту, а спробував радити прочитавши 

2 години тому, liberal2005 сказав:

Покажіть майстер клас, як  гріти? .....

уклінно прошу пробачити, що не правильно  Вас  зрозумів, я більше не буду:ah:

• Like 7
1 година тому, ромео сказав:

Ну, а я що казав?

Дуже Вам раджу......

Колего, нам з Вами ще вчитись і вчитись і починати потрібно з того, що  потрібно  навчитись розуміти кому потрібні наші поради а комусь лише лайки в Ютубі.:hi:

Edited by Николай S
  • Like 7
  • Thanks 2
13 минут назад, Николай S сказал:

Так, дійсно зимою такого не роблю, лише пісьля обльоту, а спробував радити прочитавши 

уклінно прошу пробачити, що не правильно  Вас  зрозумів, я більше не буду:ah:

У нас обльти з 24 грудня по 1-сіня. Що ви до тих обльтів  привязалися.  

6 минут назад, Николай S сказал:

Колего, нам з Вами ще вчитись і вчитись і починати потрібно з того, що  потрібно розуміти кому потрібні наші поради а комусь лише лайки в Ютубі.:hi:

Мені ваші поради точно не потрібні, як і вашого побратима. Якось без них обійдуся. А на рахунок вчитися, то це всім треба. Ви дивитеся після обльоту, а у нас обльоти з 24-го грудня по 1 січня були. Потім невеличкий був 22-го січня. То за вашою логікою ви би в же розбирали сімї другого січня і певно разів 10. 

Edited by liberal2005
  • Haha 2
36 минут назад, Петрович 49 сказал:

В мене 150 км. до пасіки. Аматор (любитель) від народження, стажу достатньо, аби вставити "свої 5 копійок". Тож уникайте зимувати слабкими сім'ями.  (там же у Вас 1-2 р.бджоли). Не жаліте бджолам  меду (зверніть увагу на ss77 ваш земляк).  Робіть осінню все своєчасно і без помилок. (Щоб не збанкрутіти на транспортних витратах.) Взимку спокійно спілкуйтеся з колегами.

Дякую! Слабкі сім'ї в усіх бувають і бувають сім'ї які погано зимують. В мене таких три сімейки, я розібрав їх, зжав гнізда.  Зробив те саме що ви з ослаблими сім'ями робитиме після обльоту. От якби нормальну сімю розібрав, то я б зрозумів критику. А так.....

П.с.: за мої витрати не переймайтеся, це мої витрати і лише мої. 

Edited by liberal2005
  • Like 1

6 годин тому, liberal2005 сказав:

Мене вразили молочні сепаратори. Підставки з нержавійки, як на мене, це круто.

Стосовно зимівлі і обльотів, то надто сильні сім'ї цього року  так само проблемно зимують, як і слабачки.  Хоч слабачків цього року не має, пооб'єднував. А зря. Зима тепла, а попереду ажиотажний попит на бджіл. Хіба вгадаєш.

• Like 1
9 часов назад, liberal2005 сказал:

Я не робив рівізії,  не розбирав сімї, які нормально зимують, а  розібрав, зжав три слабких сімейки і порожні рамки замінив на медові. У нас перший обліт був 1-го січня, а після нього ще два не величких. 

а 

Це форум :umora:

А вобще через плавающі перегородки пересажуйте до середнячків на весну , інакше ці всі маніпуляції все рівно недадуть шансів на розвиток весною , толку що вони виживуть до весни 

Edited by AVA
  • Like 2