Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Только что, Мико сказал:

ждём с 

на 8 марта планирую поехать на пасеку , помощниц поздравить ,

может тоже что сниму 

Как распечатывать зимовник буду и семьи смотреть ,

как перезимовали совсем - совсем без верха 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, ромео сказав:

Так прикольно...:ah:

 

Падєвий мед з перестиглого виграду :rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сергій-апі сказал:

Падєвий мед з перестиглого виграду :rofl:

Не совсем падевый, но ничего :rofl:  нет. Если такой корм попадает в зимовку - результат известен наперёд, как в видео.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Петрович 49 сказал:

Почерк щедрого пасічника.:ay: Хай краще залишиться, ніж під весну нестача. Бджола зайвого не з'їсть. Хоча трудозатрати трохи зростуть. Адже весною залишки меду треба відкрити, рамки перетасувати. Ваші весною і до задньої дійдуть. (Обіцяю:))

PS: Погода у Вас напружує (напрягает). Мабуть інтернет гальмує (тормозит).:( Не скоро прочитаєте.

А ось, що навесні робити, порадьте? Щороку виставляю запечатані рамки на осушення, так прожирають наскрізь. Суш псують!)

І до нас зима добралася!) Добре льотки вчасно захистив.) З інтернетом і електроенергією нам пощастило. Тільки супутникові антени кілька разів чистив!))

!з. двор.JPG

с головой.JPG

у4.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ss77 сказал:

до нас зима добралася!)

У вас такої отродясь не бувало... Віддайте нам нашу зиму... :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, ss77 сказал:

А ось, що навесні робити, порадьте? Щороку виставляю запечатані рамки на осушення, так прожирають наскрізь. Суш псують!)

І до нас зима добралася!) Добре льотки вчасно захистив.) З інтернетом і електроенергією нам пощастило. Тільки супутникові антени кілька разів чистив!))

!з. двор.JPG

с головой.JPG

у4.JPG

Сушить рамки нужно в ульях. Тогда и рамки целыми будут, и воровства на пасеке не будет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Міщенко Олексій сказал:

Жодного разу не спостерігав в зимку руху клубу поперек рамок. Від низу до гори коло передньої стінки, а потім до задньої і смерть од голоду! 

Якщо гніздо з осені дуже стиснуте, то й руху вбік не буде. Якщо справа дійшла до "смерті од голоду", а збоку мед був, то там слабка сім'я.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Svan сказал:

пояснення простіше: під час потепління на крайніх холодних рамках з"являється конденсат.

Саме так:ay:. А рамки холодні, бо гніздо широке. Наш земляк Корж В. М. (автор серії книжок) стведжував: "За пределами "тепловой сорочки" температура внутриульевого пространства мало отличается от внешней".  Я з ним майже згоден.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Гурович сказал:

Сушить рамки нужно в ульях. Тогда и рамки целыми будут, и воровства на пасеке не будет.

У лежаках не особливо у вулику висушиш

Коли перейшов качать мед з магазинів многокорпусних , то ставив на верх магазини ,

а через сутки  вечером разом з бджолою знімаю і відносю в сторону .

бджола тікає додому і засобою забирає залишки меду , ну ще пару ходок успівають зробить до темна , утром на склад 

Рамки цілі чужі бджоли неприлітають бо вже вечір і льоту майже нема 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Петрович 49 сказал:

Якщо гніздо з осені дуже стиснуте, то й руху вбік не буде. Якщо справа дійшла до "смерті од голоду", а збоку мед був, то там слабка сім'я.

У мене є рух наповномедних рамках :)

Виїдають мед і крайні вулички на половину обсижені покидають , залазять у цетр 

А так колега , якого я переубідив зимувать на повномедках , казав що часто рухались впоперек рамок , але незавжди виживали 

Зараз довольний , багато що йому розказував, але він завжди повне одне , мій совіт про зимовку на 5 повномедках

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, AVA сказав:

У мене є рух наповномедних рамках :)

Виїдають мед і крайні вулички на половину обсижені покидають , залазять у цетр 

А так колега , якого я переубідив зимувать на повномедках , казав що часто рухались впоперек рамок , але незавжди виживали 

Зараз довольний , багато що йому розказував, але він завжди повне одне , мій совіт про зимовку на 5 повномедках

Нічого по тексту не зрозумів... Хто кому що рекомендував... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, ss77 сказав:

А ось, що навесні робити, порадьте? Щороку виставляю запечатані рамки на осушення, так прожирають наскрізь. Суш псують!)

 

с головой.JPG

Розігрівайте рамки "теплим полом"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Sanich сказал:

Нічого по тексту не зрозумів... Хто кому що рекомендував... 

Колега зимував на розширеному гнізді ну меду ніби більше 20кг , от тільки на 10-12рамках у лежаку

Бджоли часто переходили в поперек рамок , але незавжди 

Я порекумендував пускать  на гнізді лише на  5 повномедок , ті самі 20 кг 

тепер ходять тільки у здовж , зато зимують завжди 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ss77 сказал:

А ось, що навесні робити, порадьте? Щороку виставляю запечатані рамки на осушення, так прожирають наскрізь. Суш псують!)

Осушення - це після медогонки. Кмітливий Гурович вже відповів. Весною (з торішнім медом) можна і "виставляти", як Ви пишите, але тільки старі непридатні. І подалі від вуликів, бо напад. І сусідські прилетять. А воно Вам треба...

Тож забирайте рамку, чи дві, порушуйте печатку (ніж, вилка, каток), бризкайте водичкою і назад в вулик. Хороші рамки я ставлю в центр гнізда між розплодом. Вважаю непоганим протиройовим прийомом.:IMHO: Якщо не встигаю - то і без розпечатки в центр. Повільніше, але виберуть. Тільки на край гнізда треба щось напівпусте, щоб не було матці "медового полону".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ss77 сказал:

А ось, що навесні робити, порадьте? Щороку виставляю запечатані рамки на осушення, так прожирають наскрізь.

Выкачивайте осенью и не будит проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Н. Петрович сказав:

Выкачивайте осенью и не будит проблем.

де Ви раніше були?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вчора їздив на пасіку,бо відлига і капає на платформі з тента прямо на вулики.Повідтягував до проходу на кільканадцять см.Хоча рамка українська і по ідеї корму повинно вистачити,але заготовив канді 20 кг(бісіті) -не хочеться ризикувати і втрачати сімї по дурості  та  із-за жадності як бачив в деяких відео .Середина зими,а в  горе -пасічників рамки торохтять бо пусті ,а бджола посипалась.Особливо це стосується в кого даданівська неприродна рамка.В випадках коли бджоли мало і є розплід сімя ніколи не перейде на холодний корм .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, wwlo сказал:

вчора їздив на пасіку,бо відлига і капає на платформі з тента прямо на вулики.Повідтягував до проходу на кільканадцять см.Хоча рамка українська і по ідеї корму повинно вистачити,але заготовив канді 20 кг(бісіті) -не хочеться ризикувати і втрачати сімї по дурості  та  із-за жадності як бачив в деяких відео .Середина зими,а в  горе -пасічників рамки торохтять бо пусті ,а бджола посипалась.Особливо це стосується в кого даданівська неприродна рамка.В випадках коли бджоли мало і є розплід сімя ніколи не перейде на холодний корм .

В нас більшість сімей на укр рамку ще навіть не видно. Піднялись 10-20%. Тім шо піднялись на всякий випадок було покладено рамку. Це десь тиждень тому 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, wwlo сказал:

вчора їздив на пасіку,бо відлига і капає на платформі з тента прямо на вулики.Повідтягував до проходу на кільканадцять см.Хоча рамка українська і по ідеї корму повинно вистачити,але заготовив канді 20 кг(бісіті) -не хочеться ризикувати і втрачати сімї по дурості  та  із-за жадності як бачив в деяких відео .Середина зими,а в  горе -пасічників рамки торохтять бо пусті ,а бджола посипалась.Особливо це стосується в кого даданівська неприродна рамка.В випадках коли бджоли мало і є розплід сімя ніколи не перейде на холодний корм .

2 тижні назад було тепло, то вирішив подивитися який стан зверху і кинув для страховки канді. Не дивися є корм чи проблеми прости поклав по 1 кг. В принципі у мені всі сім'ї, а встиг 80, яким клав канді було в нормальному стані. Поки у мене зимівля без втрат йде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Н. Петрович сказал:

Выкачивайте осенью и не будит проблем.

) Я так и делаю. Мои пчёлы зимуют только на сиропе. И всегда на ура! Сироп варю с полынью, хвоей, чесноком, красным перцем, шиповником...  И корма остаются и подмору ложка.

 

13 часов назад, Петрович 49 сказал:

Осушення - це після медогонки. Кмітливий Гурович вже відповів. Весною (з торішнім медом) можна і "виставляти", як Ви пишите, але тільки старі непридатні. І подалі від вуликів, бо напад. І сусідські прилетять. А воно Вам треба...

Тож забирайте рамку, чи дві, порушуйте печатку (ніж, вилка, каток), бризкайте водичкою і назад в вулик. Хороші рамки я ставлю в центр гнізда між розплодом. Вважаю непоганим протиройовим прийомом.:IMHO: Якщо не встигаю - то і без розпечатки в центр. Повільніше, але виберуть. Тільки на край гнізда треба щось напівпусте, щоб не було матці "медового полону".

Спасибі! Я так все і роблю, тільки рамки ставив за заставну. У гніздо не пробував. Спробую.


 
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А из нашего окна снега горочка видна. +2°

 

IMG_20210130_114340_compress89.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ss77 сказал:

И всегда на ура! Сироп варю с полынью, хвоей, чесноком, красным перцем, шиповником...  И корма остаются и подмору ложка.

Я б туда еще бурячка и мяска добавил бы.... ))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Cfif сказал:

Я б туда еще бурячка и мяска добавил бы.... ))

Білок тільки після обльоту :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

) Я так и делаю. Мои пчёлы зимуют только на сиропе. И всегда на ура! Сироп варю с полынью, хвоей, чесноком, красным перцем, шиповником...  И корма остаются и подмору ложка

ss77 -вам треба розширятись -раз бджоли ведуться

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Макарыч57 сказав:

А из нашего окна снега горочка видна. +2°

 

IMG_20210130_114340_compress89.jpg

Карпати? Першим в черзі за надранніми пакетами? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...