Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

Новий спосіб транспортування роїв

• Like 2
  • Haha 7
В 27.01.2021 в 09:05, Svan сказал:

А чому запитую — бо теж у своїх побачив, що  а тих рамках, де сидить клуб, меду вже не дуже багато (ну, на місяць ще вистачить). А бокові повні.

Цікавився темою. З купи інформації зробив висновок. Коротко, в сухому залишку звучить так:  взимку клуб може рухатися впоперек рамок, але лиш на 1-2 рамки. Для цього необхідно: сильна сім'я (>7 рамок) і плюсова тем-ра (відлига, якщо зимують надворі). Ну тепер суцільні відлиги, змішані з весною.:hi:

• Like 3
35 минут назад, ромео сказал:

Новий спосіб транспортування роїв

Вимагаю сінхронного перекладу!!!!:rofl:

Edited by Петрович 49
  • Haha 5

Так прикольно...:ah:

• Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
В 27.01.2021 в 19:34, ромео сказал:

Так, що скаже консиліум?

:hmm:

Що тут казати - застигли на розплоді. Треба було пускати в зиму на чотирьох повномедках ( розплід не мали б де вирощувати, а якщо б і був то змогли б дістатись до меду).

• Like 2
В 27.01.2021 в 20:56, ромео сказал:

Моя думка інша.

Класична загибель від голоду. Нестача кормів. 

Клуб завжди рухається за кормом. Що ніхто крім гуровича не помітив як проскочила в кадрі рамка з п’ятаком  розплоду? Корм діставали допоки позволяла погода, а далі голодна смерть.

• Like 2
27.01.2021 в 21:20, Гурович сказав:

Не согласен. Это конечный результат, а первопричину мы сейчас не выясним. По какой причине они погнали расплод? Из видео не понять.

Консіліум це добре, вставлю свої 5 коп. Гадаю, що основна причина гібелі це не розуміння пасічником всього біологічного процесу, боротьбу з кліщем треба проводити не лише перед  зимівлею а  починати  разом з початком нарощування сімей на зиму, поганяти кліща проливом вже піджатого клубу зайвим не буде але ж якщо кліщ вже побив пчолу то вона виснажена і станеться те,що було на відео,  розплід, розход корму, кирдик при перших морозах.

Причина гибелі комплекс помилок  та рівень знань пасічника

Вже пісьля закінчення  ГВ  можна легко по поведінці пчоли визначити сім"ї які потребують термінової обробки від кліща, якщо це не зробити своєчасно то навіть старухи гонять розплід і далі по відомому сценарію.

Edited by Николай S
  • Like 6

Ну не знаю, зачем клубу куда-то перемещаться, что-то там мудрить, "собирать на зиму гнездо" и т.д. И откуда взялось мнение, что в каждой улочке всегда должен быть мёд.
У меня например большинство зимуют через перегородку, крайние рамки возле неё ещё с осени заполнены не более чем на 50-60% (гнездо я не "собираю", просто кормлю в конце сентября, а пчёлы складывают как им нравится), к первому облёту 2-3 рамки у перегородки полностью пустые, в них есть расплод, и на них сидит около 90% всех пчёл,  клуб соприкасается с кормом только одним наружным боком. Получается, все должны осыпаться? Ерунда. Нормальные пчёлы спокойно перемещаются куда им надо, поднимают температуру когда им надо, переносят мёд и т.д.
А эти погибшие - просто недоеденные клещом задохлики, которые просто не надо было пускать в зиму, а ещё лучше не доводить до такого состояния.

• Like 7
23 минуты назад, Николай S сказал:

Консіліум це добре, вставлю свої 5 коп. Гадаю, що основна причина гібелі це не розуміння пасічником всього біологічного процесу, боротьбу з кліщем треба проводити не лише перед  зимівлею а  починати  разом з початком нарощування сімей на зиму, поганяти кліща проливом вже піджатого клубу зайвим не буде але ж якщо кліщ вже побив пчолу то вона виснажена і станеться те,що будо на відео,  розплід, розход корму, кирдик при перших морозах.

Вже пісьля закінчення  ГВ  можна легко по поведінці пчоли визначити сім"ї які потребують термінової обробки від кліща, якщо це не зробити своєчасно то навіть старухи гонять розплід і далі по відомому сценарію.

Тому ми в селі ставимо полоски у перших числах серпня (зразу після останньої відкачки)

• Like 3
1 година тому, Петрович 49 сказав:

:  взимку клуб може рухатися впоперек рамок, але лиш на 1-2 рамки. Для цього необхідно: сильна сім'я (>7 рамок) і плюсова тем-ра 

:hi:

• Like 1
11 минут назад, Термообработчик сказал:

Ну не знаю, зачем клубу куда-то перемещаться, что-то там мудрить, "собирать на зиму гнездо" и т.д. И откуда взялось мнение, что в каждой улочке всегда должен быть мёд.
У меня например большинство зимуют через перегородку, крайние рамки возле неё ещё с осени заполнены не более чем на 50-60% (гнездо я не "собираю", просто кормлю в конце сентября, а пчёлы складывают как им нравится), к первому облёту 2-3 рамки у перегородки полностью пустые, в них есть расплод, и на них сидит около 90% всех пчёл,  клуб соприкасается с кормом только одним наружным боком. Получается, все должны осыпаться? Ерунда. Нормальные пчёлы спокойно перемещаются куда им надо, поднимают температуру когда им надо, переносят мёд и т.д.
А эти погибшие - просто недоеденные клещом задохлики, которые просто не надо было пускать в зиму, а ещё лучше не доводить до такого состояния.

Десь три сезони назад був період у лютому тиснули морози 10 днів падряд. Вночі від -15 до -26, вдень відлига - максимум -5. То клуби бджіл вдень встигали піднести в гніздо меду з крайніх рамок. Відтоді пересвідчився що холод бджолам не страшний.

• Like 2
1 минуту назад, Серж 82 сказал:

холод бджолам не страшний

Здоровим бджолам.
Коли висипаю сім'ю у гніздо після термообробки при мінусовій температурі, на холодні рамки, вони хвилин за 5 наганяють в гнізді таку жару, що потолок теплий. І тримають її ще 2-3 дні, поступово знижуючи. Нормальна сім'я - це сама по собі як електричний нагрівач.

• Like 3
2 години тому, ромео сказав:

Отож, продовжуємо консиліум...

Спробую відстояти свою думку...

Спробую показати на конкретному прикладі, як гинуть бджоли, що стискаються на розплоді і не в змозі достати до корму. 

Розглянемо скріншоти із відеоролика (ось посилання https://youtu.be/7h1OBhsT5tc?t=119)

Випадок майже ідентичний - невеличкий клубок застиг в кутку рамки, а на рамці трохи далі є корми.

1.thumb.JPG.a60d7808c410e69bc0bace5926167b36.JPG2.thumb.JPG.f897b947be551b8d75e52de93b85311a.JPG

Прошу звернути увагу на лінію, яка чітко показує межу порожні комірки\заповнені комірки. І неважно чи там печатний чи непечатний корм. Головне - він там є! Отже бджоли туди недосягали. Форма корисної для клуба площі - чітке правильне коло! І воно ледь досягає третини довжини верхнього бруска. А про те, що дістати донизу посередині стільника - і мови не може бути! Щоб туди доставати сім'я має бути сильна!.

Так, сімейка слабка. Сіла десь посередині передньої планки. Піднялась під верх. Навіть, якби вона не мала розплоду і пішла за кормом назад, то її шлях був би попід верхню планку. Нижня частина буде все одно поза межею досягнення

Розглянемо тепер ситуацію у нашому випадку. Порівняємо її з цією. Одразу прошу вибачення за якість скріншотів (розмиті) - бо відео знято у вертикальному положенні і дуже швикоплинно. Але хто хоче - той побачить.

3.thumb.JPG.38d978e37e0573463947666192c25ae1.JPG4.thumb.JPG.b6f1feaa2537c16379e301ca48fa533d.JPG5.thumb.JPG.d3a29d773d20c26bd504fe47d3174023.JPG

На цих фото чітко видно, що нижня частина стільника порожня! Про що це свідчить? Відповідь очевидна і проста - там були бджоли! А тепер подумаємо: чи могли бджоли дістати так далеко - аж за середину нижнього краю, при цьому утримуючись на розплоді в кутку рамки? Думаю, тут без варіантів. Не могли! Отож єдине рішення - клуб був там на початку зимівлі. Піднявся вгору і пішов до передньої стінки. Там зустрів голодну смерть. 

І другий аргумент. Залишки кормів знаходяться аж в кінці - менше третини довжини. Чи міг слабачок мати таку далеку зону досягнення? Порівняйте із першим випадком. Там навіть до середини не доставали.

І наостанок. Для того, хто задасть питання:

Подивимось на ще один скрін

6.thumb.JPG.e950dac872d1c5a5f14b5ed83705de21.JPG

Це рамка, що не покривалась бджолами. Подивимось чи є корм посередині? Як бачимо - є. І неважно, що він незапечатаний. Він там є! І думаю, що був і в тих рамках, де сиділи бджоли.

Отож все вказує на те, що бджоли стартанули із середини внизу.

6.JPG

Коли б бджоли і достали той корм, то він життя продовжив максимум на місяць

Тільки що, Міщенко Олексій сказав:

Коли б бджоли і достали той корм, то він життя продовжив максимум на місяць

Кормів мало

• Like 2
2 години тому, Петрович 49 сказав:

Цікавився темою. З купи інформації зробив висновок. Коротко, в сухому залишку звучить так:  взимку клуб може рухатися впоперек рамок, але лиш на 1-2 рамки. Для цього необхідно: сильна сім'я (>7 рамок) і плюсова тем-ра (відлига, якщо зимують надворі). Ну тепер суцільні відлиги, змішані з весною.:hi:

Жодного разу не спостерігав в зимку руху клубу поперек рамок. Від низу до гори коло передньої стінки, а потім до задньої і смерть од голоду! 

• Like 1
1 годину тому, Николай S сказав:

Консіліум це добре, вставлю свої 5 коп. Гадаю, що основна причина гібелі це не розуміння пасічником всього біологічного процесу, боротьбу з кліщем треба проводити не лише перед  зимівлею а  починати  разом з початком нарощування сімей на зиму, поганяти кліща проливом вже піджатого клубу зайвим не буде але ж якщо кліщ вже побив пчолу то вона виснажена і станеться те,що будо на відео,  розплід, розход корму, кирдик при перших морозах.

Вже пісьля закінчення  ГВ  можна легко по поведінці пчоли визначити сім"ї які потребують термінової обробки від кліща, якщо це не зробити своєчасно то навіть старухи гонять розплід і далі по відомому сценарію.зголен

Згоден! Доповню: просто інколи потрібно об'єднувати сім'ї. 

• Like 2
10 годин тому, Петрович 49 сказав:

Тільки Вам і тільки сьогодні. (Щоб ніхто не підслухав.) Чугуєвські соняхи дуже схожі на Куп'янські і мед з них також. Так от, будуть збирати оту росу. Ще й над головою трохи можуть покласти. Мед з пролісків:). Звісно, ризик закисання існує. Та це не про нас...:IMHO:Коли сім'ї йдуть на розвиток, а взятку ще нема, волога у них дефіцит. П'ють відрами:az:, літають несприятливу погоду.

Дякую,Петрович! Між іншим, мені не дуже віриься, що такі краплі — від поганої вентиляції. Гадаю, тут справа в гігроскопічності меду та перепадах температури. А чому так думаю — тому що неодноразово бачив наступну картину. Залишаю восени на дачі декілька повномедних рамок, запечатаних. Вони стоять просто так, попід стінкою, наві ь не в корпусі. (Тобто, про погану вентиляцію й мови не йде — все відкрито). Взимку на дачі холодно, звісно. Майже як на вулиці.
А під весну, коли вже помітно потеплішає, завжди на рамках виступає ось така роса. Її іноді так багато, що під рамками утворюється навіть невеличка калюжка. 
Найбільше мене при цьому дивує, що печатка залишається на вигляд цілою.:hmm:

• Like 2
8 годин тому, Серж 82 сказав:

Десь три сезони назад був період у лютому тиснули морози 10 днів падряд. Вночі від -15 до -26, вдень відлига - максимум -5. То клуби бджіл вдень встигали піднести в гніздо меду з крайніх рамок. Відтоді пересвідчився що холод бджолам не страшний.

На підтвердженння ваших слів. Вчора відкрив ряднинку в одній сім"ї. Дивлюсь — клуб не просто розпався, а бджоли обсиджують всі рамки, і навіть на крайній сидять з зовнішнього боку. Температура надворі — +6, і так вже практично тиждень (внночі холодніше, але теж плюси). Підняв ту крайню рамку, а вона легка, і вся розпечатана. І залишки меду в чарунках на вигляд рідкуваті. А я точно знаю, що ця рамка в кінці грудня була повна та запечатана.
Висновок можу зробити один. За ці теплі дні клуб розпався, і бджоли перенесли мед кудись в середину гнізда. Інші рамки, крім першої, я не піднімав, не дивився — не хотів тривожити бджіл. Тим більше, що одна вже й за пальця вжалила. :umora:

• Like 6
25 минут назад, Svan сказал:

. Гадаю, тут справа в гігроскопічності меду та перепадах температури. А чому так думаю — тому що неодноразово бачив наступну картину. Залишаю восени на дачі декілька повномедних рамок, запечатаних. Вони стоять просто так, попід стінкою, наві ь не в корпусі. (Тобто, про погану вентиляцію й мови не йде — все відкрито). Взимку на дачі холодно, звісно. Майже як на вулиці.
А під весну, коли вже помітно потеплішає, завжди на рамках виступає ось така роса. Її іноді так багато, що під рамками утворюється навіть невеличка калюжка. 
Найбільше мене при цьому дивує, що печатка залишається на вигляд цілою.:hmm:

Факти правильні. А щось з трактовкою мені не зрозуміло. Гігроскопічність - здатність вбирати вологу. А конденсат до цього не причетний. Крайні рамки холодні. На них і конденсується волога. Навіть при добрій вентиляції. Петрович мабуть все ж правий.

• Like 1
6 хвилин тому, Маркіян сказав:

Петрович мабуть все ж правий.

Та це не Перович про погану вентиляцію мені писав, а пан ДобровоЛ. 
Відносно моєї трактовки. Так, я знаю, що гігроскрпічність — здатність вбирати вологу. По фізиці — чим вища температура, тим рідина може більше в собі розчинити. Ось я й думав, що теплий мед, який запечатували бджоли, містив в собі певну кількість вологи. А взимку, коли рамка стає холодною, ця "лишня" волога виходить.
Певно. я все ж помиляюсь, і пояснення простіше: під час потепління на крайніх холодних рамках з"являється конденсат. як на холодному склі. Тут я з вами погоджуюсь. Це, доречі, пояснює, чому печатка залишається цілою. Якби воллога виходила з меду, печатка була б пошкоджена.

• Like 1
6 минут назад, Svan сказал:

ТОсь я й думав, що теплий мед, який запечатували бджоли, містив в собі певну кількість вологи. А взимку, коли рамка стає холодною, ця "лишня" волога виходить.

Дійсно мед може втрачати вологість. Про це бачив повідомлення. Висушують навіть незрілий мед. Але цей процес можливий при вищій температурі. Десь за 33 С. Ставлять на спеці у відкритій тарі і часом перемішують.

• Like 1
3 хвилини тому, Маркіян сказав:

Дійсно мед може втрачати вологість. Про це бачив повідомлення. Висушують навіть незрілий мед. Але цей процес можливий при вищій температурі. Десь за 33 С. Ставлять на спеці у відкритій тарі і часом перемішують.

Так, але це інший процес. Те, про що ви пишете — це висушування білизни на сухому та жаркому балконі:umora: А я думав про висушуванна взимку на моозі. Теж сушить непогано! :umora:

• Haha 1

Всё ждал когда Сергей начнёт дотацию пчёлам раздавать ,

так и не дождался 

Зимуем дальше , за 100 км от пасеки 

• Like 3
3 часа назад, Мико сказал:

Всё ждал когда Сергей начнёт дотацию пчёлам раздавать ,

так и не дождался 

Зимуем дальше , за 100 км от пасеки 

Романович. так и второе видео нужно выложить. там хоть не про пасеку зато про погоду и природу 

• Like 1
Только что, Сергей Тюркин сказал:

Романович. так и второе видео нужно выложить. там хоть не про пасеку зато про погоду и природу 

ждём с 

• Like 1