Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

34 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Пане Миколо! А ще ж є й 4 калібр! Ото дура, якраз і для щурок підійшла б! :umora::wave:

4 калібру не зустрічав,10 тримав в руках,та ще сопілка,думаю шурка оцінить.:umora:

• Like 1
  • Haha 1

Ще є так звана Уточница — крупнокалиберный дробовик для промысловой охоты на гусей и уток, в современной охоте практически не используется. Характеризуется очень большим калибром и длинным стволом для возможности поражения одновременно многих птиц на значительном расстоянии. Также известен как гусятница[1] или утятница[2], в англоязычных странах — как пантган (punt gun — лодочное ружьё)[1] или дакган (duck gun — ружье по уткам)[1].

Snowden Slights with big gun YORYM-S364.jpg

Калибр уточниц иногда достигал 5 сантиметров, а заряд дроби — полукилограмма. Такие ружья могли одним выстрелом убить до 50 птиц. 

http://weapon.at.ua/images/statyi/drobovik-2/4/Utocnica-1.jpg

Edited by Сергій-апі
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 8

49 хвилин тому, Ворон сказав:

4 калібру не зустрічав,10 тримав в руках,та ще сопілка,думаю шурка оцінить.:umora:

4 калібр-то вже найбільший. А я якось в Балтійську (нім.Пілау) у Воєнній гавані тримався за дуло головного калібру крейсера "Свердлов", де  розташовувалося 3 гармати калібру 152 мм (точний калібр - 152,4), довжина ствола такого знаряддя - 8935 мм (58,6 калібру). :umora:  А з рушниці, крім військової зброї, стріляв один всього раз на охоті на гусей з 12 калібру - " Три кільця".  :ay:

Ото для щурок було б саме ТЕ !  :IMHO::evrika:

Edited by ДобровоЛ
  • Haha 1
19 годин тому, Серж 82 сказав:

навпаки вони мене влаштовують повністю (окрім дятла).

Та дятла вони теж, ніби, влаштовують:hmm:

18 годин тому, Олександр Коваль сказав:

дятлам не буде де жити і настане зоряний час

переселяться в ППС?

• Like 1
  • Haha 8
1 годину тому, ДобровоЛ сказав:

Кандікок - мною придуманий неологізм пішов у життя! :rofl:

Ну, це вже просто ціла галузь зимою виникла! А справа у жадобі. Чого ж було не залишити бджілкам достатню кількість меду і не морочити посеред зими собі та іншим оте, що несуть кури ?! :rofl:

кому война, а кому мать родна

кожний поважаючий себе паcічний магазин вже має даний товар в асортименті, ютуб завалений рецептами та інструкціями по застосуванню, а блогери збирають на млинки, фейсбук завалений рекламою...

слідкуйте за трендами, шановні. Хто швидше зорієнтується - той на коні

• Like 2
  • Haha 1
1 час назад, Олександр Коваль сказал:

кожний поважаючий себе паcічний магазин вже має даний товар в асортименті, ютуб завалений рецептами та інструкціями по застосуванню, а блогери збирають на млинки, фейсбук завалений рекламою...

На коне будет тот, кто зимой в ульи лазит меньше.  Не было бы этих придурочных блогеров - больше бы семей до весны дожили бы:IMHO1:.

• Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 2
29 хвилин тому, Гурович сказав:

На коне будет тот, кто зимой в ульи лазит меньше.  Не было бы этих придурочных блогеров - больше бы семей до весны дожили бы:IMHO1:.

пусть лазят, пакетчикам детей кормить надо....

• Like 5
  • Thanks 2
  • Haha 5

Я давно прийшов до висновку, що верхня волога, яка висить краплею - тепла і вона потрібна і для того  верх глухий, а нижня волога  холодна , для її видалення відкриваємо низ - сітка.

• Like 2
  • Thanks 1
6 часов назад, Николай S сказал:

Він розуміє лише 12  калібр, менший не аргумент:umora:

4.5 теж добре

• Like 1
5 минут назад, Серж 82 сказал:

4.5 теж добре

Не нужно путать калибры и мм.

• Like 1
3 часа назад, Сергій-апі сказал:

Ще є так звана Уточница — крупнокалиберный дробовик для промысловой охоты на гусей и уток, в современной охоте практически не используется. Характеризуется очень большим калибром и длинным стволом для возможности поражения одновременно многих птиц на значительном расстоянии. Также известен как гусятница[1] или утятница[2], в англоязычных странах — как пантган (punt gun — лодочное ружьё)[1] или дакган (duck gun — ружье по уткам)[1].

Snowden Slights with big gun YORYM-S364.jpg

Калибр уточниц иногда достигал 5 сантиметров, а заряд дроби — полукилограмма. Такие ружья могли одним выстрелом убить до 50 птиц. 

Лодочное ружьё - замість весла саме те що треба. А от пів кілограмовий снаряд відправить своєю віддачею у підводне плавання.

2 години тому, Олександр Коваль сказав:

:ay::umora: А тих блогерів наплодилося... І ніби не помічають свою тупість. Просто ніби як помішалися розумом.:IMHO:

Нагадують вони мені героя роману Ільфа і Петрова "Золоте теля", коли він попав під одноконку. Яка різниця як, але за нього все ж дізналося усе місто!:rofl:

9 минут назад, Гурович сказал:

Не нужно путать калибры и мм.

Міг написати 1.77але думаю що хто хотів той зрозумів що я  мав на увазі.

12 калібр і йому подібні - дороге задоволення + сусіди.

7 минут назад, ДобровоЛ сказал:

ніби не помічають свою тупість. Просто ніби як помішалися розумом.:IMHO:

А може то так задумано.

• Haha 1
34 хвилини тому, Николай S сказав:

пусть лазят, пакетчикам детей кормить надо....

:umora: Правильно. Я за усю цю  зиму лише одного разу перед Новим роком відвідав пасіку. І то для того, щоб прорубати ополонки в ставочку. І вже по ходу поклав зверху легенькі синтапонові подушки бо зимують на чистому соняху. А так би й зимували зовсім без утеплень на вулиці на причепі. Днями знов навідаюсь бо зовсім без утеплень лишилося ще кілька сімей. У багатокорпусних у верхніх корпусах десь по  5 повномедних 230 соняшникового меду, сім'ї добре скорочені . То що ще там дивитися? :dntknw:

• Like 3
8 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Міг написати 1.77але думаю що хто хотів той зрозумів що я  мав на увазі.

12 калібр і йому подібні - дороге задоволення + сусіди.

А може то так задумано.

Ви про калібр чи про кандікоків? Бо Гурович, не дай Боже, може подумати, що то я про нього...:ah::dntknw:

• Haha 1
1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Ви про калібр чи про кандікоків? Бо Гурович, не дай Боже, може подумати, що то я про нього...:ah::dntknw:

:umora:, ну то нехай здогадується

Только что, Серж 82 сказал:

:umora:, ну то нехай здогадується

Та про тих - кондококів 

• Thanks 1
3 години тому, Серж 82 сказав:

Лодочное ружьё - замість весла саме те що треба. А от пів кілограмовий снаряд відправить своєю віддачею у підводне плавання.

Що-до ваги заряду,   то для нарізних є стантартиація діаметру стволу в мм  а калібр гладкоствольних завжди визначається по тому скільки оптимальних зарядів вийде з фунта свинцю, тобто якщо фунт свинцю ділим на 12 калібр то взнаєм вагу заряду для цього калібру

Edited by Николай S
  • Like 2
  • Thanks 1
10 хвилин тому, Николай S сказав:

Що-до ваги заряду,   то тепер є стантартиація діаметру стволу в мм  а калібр завжди визначається по тому скільки оптимальних зарядів вийде з фунта свинцю, тобто якщо фунт свинцю ділим на 12 калібр то взнаєм вагу заряду для цього калібру

Правильно, пане Миколо! Ось знайшов спеціально пояснення про калібр. Бо чимало є таких, хто й не знає як він визначається.

"Калібри гладкоствольних рушниць від 4-го до 32-го позначають за кількістю сферичних куль, що відливаються з одного англійського торговельного фунта свинцю (453,59237 г). Так, якщо з фунта свинцю виходить 12 сферичних куль, значить рушниця буде 12-го калібру й т.д. Зрозуміло, що діаметр каналу ствола рушниці 4-го калібру буде більшим за діаметр рушниці 32-го калібру (приблизно 23,5 мм і 12,7 мм відповідно; значення наведені приблизно, тому що вони залежать від класу якості ствола, заводу-виробника, а також типу застосовуваних для спорядження патронів гільз – металевих або паперових).

Калібри нарізної зброї позначають у міліметрах, лініях і дюймах. Знаючи, що 1 лінія = 2,54 мм, а 1 дюйм = 25,4 мм, можна легко розібратися в позначенні калібрів нарізної зброї."

:wave:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 2

Поки що, слава Богу, всі живі. Навіть реальні слабаки теж живуть. Буду надіятися, що перезимують нормально

• Like 2
  • Thanks 1
2 години тому, ДобровоЛ сказав:

Я за усю цю  зиму лише одного разу перед Новим роком відвідав пасіку.

Була волога тепла зима. Кормів зїли більше. Деякі загинули від голоду (прогавив). І це на вузько-високій рамці (аж дивно) сиділи у верху бо знизу майбуть задувало через сітки... тепер жалкую, що не закрив їх дошками) верх обглодали, а внизу взяти не змогли бо погода помінялась (ото морози були) і нема 5 сімей. Так-що Тезко, хоч Ви і старший за мене пасічник, але мушу ділитись таким досвідом і ПРОХАТИ ВАС  щоби таки подивились до наявних кормів, що вище клуба чи до задньої стінки. До-речі: От в даданах такої проблеми нема піднялись догори і повзуть до задньої стінки. А найкраще в ППС вони там просто гуляють по рамках. Через плівку видно. Як на курортах.

Edited by Любомир
  • Like 7
  • Thanks 2

Просмотрел вчера семьи. Результаты осмотра : основная масса семей сидит от передней стенки до середины. 4 семьи у задней стенки почти без мёда. Поменял часть пустых на медовые. И куда всё это влезло?  Сидят в клубах, расплода нет. Подмора мизер. На плёнке капли воды, дно сухое, что меня более чем устраивает.  Зимовать осталось 3 недели, так что всё пока нормально.

• Like 5
  • Thanks 1
32 хвилини тому, Любомир сказав:

Була волога тепла зима. Кормів зїли більше. Деякі загинули від голоду (прогавив). І це на вузько-високій рамці (аж дивно) сиділи у верху бо знизу майбуть задувало через сітки... тепер жалкую, що не закрив їх дошками) верх обглодали, а внизу взяти не змогли бо погода помінялась (ото морози були) і нема 5 сімей. Так-що Тезко, хоч Ви і старший за мене пасічник, але мушу ділитись таким досвідом і ПРОХАТИ ВАС  щоби таки подивились до наявних кормів, що вище клуба чи до задньої стінки. До-речі: От в даданах такої проблеми нема піднялись догори і повзуть до задньої стінки. А найкраще в ППС вони там просто гуляють по рамках. Через плівку видно. Як на курортах.

Та я ж, Леоніде, старий консерватор. У мене - дерево з боків і внизу дерево, а вентиляція через нижній і верній льоток і далі - збоку через дашки. Тож у нас умови трохи різняться. Але все ж днями збираюся навідатися на дачу. Хоча там вже немає чого й красти - торік, коли лежав у лікарні "будівельники", що працювали у сусіда постаралися гарно - прибрали абсолютно увесь електроінструмент, що використовував для виготовлення вуликів. І поряд же усі ж сусіди, крім мене, зимують там постійно. Лягаві приїхали все позаписували й номери інструментів, підрахували збитки десь на 3 тис. баксів, зняли відбитки пальців на вікнах(а залізли через пластикові вікна) і шукають так і до цих пір, ночі не сплять, скотиняки! А я їм подоходний налог сорок років виплачував копійка до копієчки, маю Почесну грамоту і Почесний диплом від Міністра ВС України... От так і живемо. Тож і їздити туди вже неохота. :dntknw:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 1
  • Sad 3
20 хвилин тому, Гурович сказав:

Просмотрел вчера семьи. Результаты осмотра : основная масса семей сидит от передней стенки до середины. 4 семьи у задней стенки почти без мёда. Поменял часть пустых на медовые. И куда всё это влезло?  Сидят в клубах, расплода нет. Подмора мизер. На плёнке капли воды, дно сухое, что меня более чем устраивает.  Зимовать осталось 3 недели, так что всё пока нормально.

Видно, пробували вирощувати розплід , коли було потепління.  :ah:

Іншу відповідь навіть й придумати важко.:IMHO:

6 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Видно, пробували вирощувати розплід , коли було потепління.  :ah:

Іншу відповідь навіть й придумати важко.:IMHO:

Нет, зимой расплода не было - это точно. Без мёда забрал центральные рамки. Скорее всего на них был поздний расплод и они остались без корма. По центральным рамкам перешли к задней стенке. На крайних корма есть, но по морозу их не взять.

• Like 2