Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

13 часов назад, Джордж сказал:

Холодна зимівка. В 3 сімях розплід дав дотації й утеплив. Передають похолодння  14-17 градусив утепляти симї чи ні ?

У людини перше повідомлення і ніхто не відгукнувся ;). Утеплюйте. За класичною схемою.  Над гніздом глухо - по краях продухи. Для утеплення доступний пористий матеріал. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Олександр Коваль сказал:

моя хмельницька сіра (тм) з південним корінням

Де Ви її взяли ???? Як її ніколи не було !!!!    

 

2 часа назад, Олександр Коваль сказал:

теплозалежні вже відсіялися

Ви хоть самі в то вірите??? Хіба такі існують???  Я впевнений що тільки у хворій уяві.

   Ваші місцеві гібриди з кавказькими кров'ями якось жеж зимують . 

  Це така нова мода ? Місцевих гібридів видавати за Українську степову , а інший їх за карніку видає третій за карпатку .

 То як в чернівецьких  ,у одного карпатка у другого у.с. але коли на зборах спитали хто виводе маток , то підняло руки аж п'ять чоловік зі ста.    І саме головне що у всьому  винний  клятий Бакфаст .  Це дно.  Вибачайте.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, ромео сказал:

 

Ви знаєте цей ролик мене насторожив. Інші викликали подив, зневагу, відмітав, бо в мене так не буває. І вулики не такі, і рамки, і сам я не такий. А тут співпало - також зимую на соняшниковому меді. Минулого року до соняхів взятку було обмаль і в верхній частині рамок відсутня полоска різнотрав'я - "страховий пояс" для зими.

Що робити? :IMHO:Бджоли голодують, розповзлися. До купи (в клуб) їх поверне тільки їжа. Поставити рамку - дві меду це правильно, але за умови, що в нових рамках рідкий мед, а не соняшниковий. Якщо рідкого немає - тоді пакетик сиропчику зверху. По друге, в улику сухо, відсутня волога для розчинення кристалів. Я б скоротив гніздо, вкутав плівкою, зверху утеплювач. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Valik740 сказал:
3 часа назад, Олександр Коваль сказал:

теплозалежні вже відсіялися

Ви хоть самі в то вірите??? Хіба такі існують???  Я впевнений що тільки у хворій уяві.

А якщо виразится не веснозалежні :umora:

А якщо дійсно , при зимовкі 100% до травня сімьї сходили в ноль , даже рамки крайні з свіжою пергою на 50% необсижували ,

к статі бакфаст 

А вобще у мене за всю жизнь зимовка можна сказать 99% , от тільки весною бджоли сиплятся це капець , с зими вийшли без підмору практично , через місяць половини нема :dntknw:

Зимовка майже чистий сонях ,хотя перший ,  як так думаю , пилку від першого обльоту до масового пилку можеть буть місяць 

Хотя я і сам поняв чого , ну просто так інтересно варіанти , а може непоняв :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, AVA сказал:

А якщо дійсно , при зимовкі 100% до травня сімьї сходили в ноль , даже рамки крайні з свіжою пергою на 50% необсижували ,

Причина яка ??  Якийсь певний кросс??  Чи всі різні поголовно ???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, AVA сказал:

 , через місяць половини нема :dntknw:

 

В чому пречина?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, AVA сказал:

А якщо дійсно , при зимовкі 100% до травня сімьї сходили в ноль

У мене аналогічна ситуація. Протягом останніх 3-х років перезимовують всі сім'ї, а потім одна - дві сім'ї сильно просідають, залишається матка і жменя бджіл. Думаю, що зимувала бджола відходить, а молодої, з якихось причин, виводиться недостатньо, щоб покрити втрати. Не можу знайти причину, чого так відбувається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Valik740 сказав:

Де Ви її взяли ???? Як її ніколи не було !!!!  

Ви б ще великими літерами написали - іх там нєт! Не було - це ще не значить, що не буде! В нас час можливо все. З ареолом обітанія вже визначились, тепер справа за малим - визначитись з діапазонами індексів, 1200 еврів на станок і кілька років на шліфування та ще 1000 єврів на просування бренду в ютубі продажному блогеру :ay:

2 години тому, Valik740 сказав:

Ви хоть самі в то вірите??? Хіба такі існують???  Я впевнений що тільки у хворій уяві.

Ваші місцеві гібриди з кавказькими кров'ями якось жеж зимують . 

Це така нова мода ? Місцевих гібридів видавати за Українську степову

полку шанувальників канонічної Української Степової прибуло! :UA:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 хвилин тому, Мико сказав:

 

А що це Романович вирішив у @ромео  хліб відбирати:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Петрович 49 сказал:

Ви знаєте цей ролик мене насторожив. Інші викликали подив, зневагу, відмітав, бо в мене так не буває. І вулики не такі, і рамки, і сам я не такий. А тут співпало - також зимую на соняшниковому меді. Минулого року до соняхів взятку було обмаль і в верхній частині рамок відсутня полоска різнотрав'я - "страховий пояс" для зими.

Що робити? :IMHO:Бджоли голодують, розповзлися. До купи (в клуб) їх поверне тільки їжа. Поставити рамку - дві меду це правильно, але за умови, що в нових рамках рідкий мед, а не соняшниковий. Якщо рідкого немає - тоді пакетик сиропчику зверху. По друге, в улику сухо, відсутня волога для розчинення кристалів. Я б скоротив гніздо, вкутав плівкою, зверху утеплювач. 

 

Никакого утепления, наоборот - нужно на верх плёнки обеспечить доступ холодного воздуха, тогда на плёнке появится конденсат и всё придёт в норму. А если Вы их утеплите - спровоцируете матку на червление, результатов ждать долго не придётся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Петрович 49 сказав:

У людини перше повідомлення і ніхто не відгукнувся ;). Утеплюйте. За класичною схемою.  Над гніздом глухо - по краях продухи. Для утеплення доступний пористий матеріал. 

були так один раз зимували тестову групу. Без дотації :ay: не обійшлось

забув додати - вулики були альпійські

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ромео, я сподіваюсь, готує нам на вечір чергове епічне відео

тим часом, рецепт бджолиного чіфіру треба комусь?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

 

Перший "гуманіст" пішов. А скільки ще таких буде. 

"Мед є, але ж вони не перейдуть" переклад цитати  із відео- і на кой лят тоді вони треба у гнізді якщо толку від них нуль ? 

Або кормити або збирати гнізда іншого не дано, але робити то треба в кінці літа- початок осені. .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, AVA сказал:

, от тільки весною бджоли сиплятся це капець , с зими вийшли без підмору практично , через місяць половини нема :dntknw:

1. Днища сітчаті?

2. Вентиляція хароша? Шоб хоть недайбог і капельки конденсату у вулику не появилося чи навпаки - все герметично?

3. Розплід зимою є? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Гурович сказал:

Никакого утепления, наоборот - нужно на верх плёнки обеспечить доступ холодного воздуха, тогда на плёнке появится конденсат и всё придёт в норму. А если Вы их утеплите - спровоцируете матку на червление, результатов ждать долго не придётся.

Можливо, Ваша правда! Моя пропорзиція мала на меті отримати  не конденсат (дощ) на плівці, а туман між сотами. Як краще - знають бджоли. Відносно провокації матки на червління - так там на відео вже є п'ятак розплоду. Відчайдушна потуга матки зберегти сім'ю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Мико сказал:

 

Ех, Романович, не вмієте Ви зовсім бджіл кормити...

3 часа назад, Николай S сказал:

А що це Романович вирішив у @ромео  хліб відбирати:umora:

Дивіться, як правильно... майстер-клас...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підключусь і я до марафону з ютуба. Хтось передивляється вулики, хтось корме, хтось лікує. А в цьому відео людина вирішила зробити дослідження на тему впливу магнітного поля на бджіл. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Олександр Коваль сказал:

Ромео, я сподіваюсь, готує нам на вечір чергове епічне відео

Можу таке запропонувати...

... бригадний підхід :)

1 час назад, ромео сказал:

Дивіться, як правильно...

Або такий майстер-клас ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, ромео сказал:

Можу таке запропонувати...

... бригадний підхід :)

Або такий майстер-клас ;)

Это у него такой закорм на зиму? Эх, вот бы мне таким количеством закармливать, а то мне всё вёдрами приходится, только воду переводишь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Гурович сказал:

Это у него такой закорм на зиму? Эх, вот бы мне таким количеством закармливать, а то мне всё вёдрами приходится, только воду переводишь.

Якби в зиму, то  я б розмістив цей ролик тут? Це сьогодення

Ось повна назва відео:

Як привильно підгодовувати бджіл в 2021 році

 
 
 
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 годин тому, Олександр Коваль сказав:

а чом би йому не зимувати? моя хмельницька сіра (тм) з південним корінням зимує і нічьо, на цукрі. За 3 десятиліття теплозалежні вже відсіялися і з розплодом не борюся, бо його немає

в цьому році, до речі, за порадою пана @ДобровоЛ, кілька сімей лишив на пізньому соняху

мож і в Вас вони вже відселекціонлвані таким чином. Хоча клімат в вас не такий різкоконтинентальний як у нас

У мене усі кочові рути зимують виключно на соняху. А даданам добавляв десь в середньому до 2 кг цукру в сиропі. Вони на стаціонарі безвиїздні , а перше поле км за три від пасіки. Тож довелось трішки підгодувати.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Якби в зиму, то  я б розмістив цей ролик тут? Це сьогодення

Ось повна назва відео:

Як привильно підгодовувати бджіл в 2021 році

 
 
 

" правильно" кормить не получится:(, потому как предпочтение отдаю рамочным кормушкам:ole_ole:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Гурович сказав:

" правильно" кормить не получится:(, потому как предпочтение отдаю рамочным кормушкам:ole_ole:.

тепер?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...