Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

7 часов назад, слава 1987 сказал:

В минулому році переконався у правдивості вашого вислову.

Перезимувати матку 770 грн 

Всім гарної зимівлі

Согласен на все 100 %

Вчора видався гарний деньок, +10, бджілки частково облітувалися. А сьогодні - лиш +3, сильний вітер - зимуємо далі

• Like 6
15 часов назад, слава 1987 сказал:

В минулому році переконався у правдивості вашого вислову.

В цю зиму запасних не залишав навіть у відводках, ( всі матки, що підлягали заміні були замінені в сезон чи восени). Все що слабше 4-5 до купи і нормальна сім'я. Весною не бачу сенсу гратись із слабаком( за умови, що сім'ї на мед, на пакети може і є сенс. Кожна матка то - пакет), якщо в сім'ї відійшла матка - об'єднав і забув. В відновленні  одиниці не бачу проблеми. На окацію звісно не вийде, а на липу буде повноцінна сім'я, якщо всі сім'ї сильні є звідки зробити відводок та підсилити.

із слабаків окації теж не побачи.

За то спокійно спиш зимою і менше клопоту  весною.

Минулого року був впевнений, що запасні матки мають обов'язково бути. Погравшись весною для себе прийняв рішення: шкурка не коштує вичинки 

арифметика Для зимівлі матки, в моїх умовах, поторібно як мінімум:

-3 вулочки бджоли = 500 грн 

-3  медових рамки 30 грн×9 кг =270 

ітого Перезимувати матку 770 грн ???

і через перегородку такий же комплект або нормальна сім'я.

при цьому бджоли, що вийшли в такому відводку із зими вкрай вяло ростуть і як одиниця - 0, матка що в ньому перезимувала може виявитись дефектною  мабуть через температурний режим зимою.

написав тільки свої висновки без претензій на істину.

у кожного різні умови - різні висновки

Всім гарної зимівлі

Для запасных маток нужен обязательно зимовник, где температура не падает ниже 0. А дальше все просто. Матка должна быть только качественная, и действительно 3 рамки пчелы, а не пчелы на трёх рамках. И тогда свои 5 кг акации они принесут (то есть, мои, в магазин, а гнездо я не трогаю). Это отобьёт затраты на те 3 рамки корма в зиму. С другого медосбора будет уже прибыль с этой семьи, ну, или опять поделить. Три улочки пчелы считать не серьезно. Вы их не покупали, Вы их от семьи перед зимовкой не отбирали, вы просто в июле отобрали какую-то лишнюю рамку расплода у сильной семьи, вывели матку, и эта матка нагнала 3 рамки пчелы.

Весной да, нужно таким подставлять медовую рамку. Нужно несколько раз подходить и расширять. Зато огромный плюс - такие не роятся, любой породы (из тех, что пробовал), потому что пик развития не совпадает с роевой порой. А это в свою очередь минус операция при обслуживании.

На истину тоже не претендую, свои условия.

А сейчас у меня запасные матки зимуют в нуклеусах на минирамку. На 16 рамках ⅓ от 145-й в 2 корпусах. В одном корпусе не перезимуют, меда не хватит. Пчелы набиваю много, когда расформировываю микронуклеусы. Полистирол и погреб, иначе шансов нет. Тут не так запасная матка, как донор, но это уже другая история

• Like 3

По три рамки  через перегородку зимуют на улице    в условиях  харьковской области      (не юг области,замечание важно .)На акацию,если она есть ,два общих магазина  я думаю будут не лишними там.Конечно развитие зависит от качества матки,обеспеченности кормами,породы,погоды. Так это такое дело что и главный взяток от этого зависит Тут такое дело что Бог  даст.Сейчас зимы балуют.Зимовка на трех рамках стала  возможной, не говоря уже о более южных районах. Мне понравилось высказывание  Володи в одной из тем где он пишет:"вчера было плюс десять,облетывались,сегодня плюс пять.зимуем дальше"

И это в декабре!Так чего ж не зимовать?

• Like 5
В 03.12.2020 в 20:06, Гурович сказал:

Ящо Ви тепловізор не купляєте, то воно нічого Вам і не дасть. З ним добре вночі в засідку ходити. А щоб подивитись, що робиться у вулику - то треба  дах зняти і все побачите. З тепловізором побачите, звичайно, менше, але і даху знімати не треба.

Если стоят в Зимовники в 4 яруса,толку от Тепловизора уже нет.Надо по теплу готовить было.

10 минут назад, Стахановский сказал:

Если стоят в Зимовники в 4 яруса,толку от Тепловизора уже нет.Надо по теплу готовить было.

Так никто и не спорит.

ребята, вам нікуди від 500 до 1300 баксів діть????мабуть гроші під матрасами залежались:umora:

• Like 1
27 хвилин тому, ромео сказав:

А шо він хотів! У лісі стояти - таких сюрпризів не уникнути. У мене в садку стоять вулики, де з відносно старих дерев дві яблуні, по років 40, з обчекриженими верхами. Так і то в однієї з них умудрилася товстелезна гіляка відчахнутися, хоч по теорії і не мала, і впала на вулик. Щоправда вона невисоко росла, тож швидше не впала, а лягла. Навіть дах з дадана лежака не зсунувся. А тут ліс, та ще й хвойний, де завжди лісоповал природній. Йому ще повезло. Деревина суха з малою кількістю гіляк. Щоб яка моцна сосна гримнула, то третину пасіки накрило б.

Edited by medhon
  • Like 6
04.12.2020 в 22:23, sitava сказав:

Вам не треба то могли б і не видписувать, обійшлися би і без вашої думки.

Ви не питали особисто мене і чи мені це потрібно, Ви питали думку "форумчан", я відповів і думаю більшість зі мною погоджується і саме так робить. Для чого висловлювати обурення - не зрозуміло. Почули не те, що хотіли? Вибачайте але якщо почнемо підтримувати кожну брєдову ідею, можна дійти до того, що буде пропозиція бджіл на зиму в памперси одягати на випадок поносу.

• Like 1
  • Haha 6
11 часов назад, ромео сказал:

О. Дошка халявна на нові вулики і рамки, сама впала:af:

• Like 1

• Sad 5
21 хвилину тому, tolik2362 сказав:

Це ще зими толком не було, а до весни ще дууже далеко...

• Like 3
27 минут назад, tolik2362 сказал:

Вони пропали не зимою, точніше не через зиму. Ще раніше були приречені, так як зимувати не було кому...

• Like 5
8 часов назад, Сергій-апі сказал:

Ви не питали особисто мене і чи мені це потрібно, Ви питали думку "форумчан", я відповів і думаю більшість зі мною погоджується і саме так робить. Для чого висловлювати обурення - не зрозуміло. Почули не те, що хотіли? Вибачайте але якщо почнемо підтримувати кожну брєдову ідею, можна дійти до того, що буде пропозиція бджіл на зиму в памперси одягати на випадок поносу.

Я бачу ви тут користуєтесь популярністю місцевого петросяна. Ви не написали чому ця ідея погана(зверніть увагу я не захищаю її-ідею взагалі), а лише звинуватили мене в поганій вентиляції вуликів=низькій кваліфікації. Тобто ніякої конкретики. А тепер написали знову свої "брєдові" фантазії про памперси і т.д.

Повторюсь, якщо не маєте що писати по суті то і не пишіть. А якщо бажаєте повеселити, то давайте, придумайте ще щось "забавне", хоч з недалеких людей сміятись гріх..

Edited by sitava
7 хвилин тому, sitava сказав:

Я бачу ви тут користуєтесь популярністю місцевого петросяна. Ви не написали чому ця ідея погана(зверніть увагу я не захищаю її-ідею взагалі), а лише звинуватили мене в поганій вентиляції вуликів=низькій кваліфікації. Тобто ніякої конкретики. А тепер написали знову свої "брєдові" фантазії про памперси і т.д.

Повторюсь, якщо не маєте що писати по суті то і не пишіть. А якщо бажаєте повеселити, то давайте, придумайте ще щось "забавне", хоч з недалеких людей сміятись гріх..

Можна було б відповісти на вашу писанину, але в такому тоні спілкуватися немає бажання.

1 час назад, sitava сказал:

З Ваших слів зрозуміло,що у Вас гарна вентиляція у вуликах,то навіщо ставити поглинач ?Не у всіх він є,тай на великих пасіках з ним зайві рухи ;).

Edited by Женя Циба
  • Like 1

У меня клещ в этом году пол пасеки выбил, а те что пошли зимовать, зимуют на на 2-3 улочках

• Sad 10
17 минут назад, Колосов Денис сказал:

У меня клещ в этом году пол пасеки выбил, а те что пошли зимовать, зимуют на на 2-3 улочках

А чого? Який препарат використовували? Може то не кліщ? Птички ще бува пасуться.

13 минут назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

А чого? Який препарат використовували? Може то не кліщ? Птички ще бува пасуться.

Вот ролик  снимал

Edited by Колосов Денис
  • Like 2

Дивився, закривши очі, крізь пальці...:ak:

• Like 1
  • Haha 3
  • Confused 2
  • Sad 3
8 минут назад, ромео сказал:

Не хочу обидеть автора, но! Нельзя было сделать нормальные крыши, а не этот металлолом, зачем рубироидом окутывать, там и так 35мм где-то. С такими семьями зимуют с утиплением, если дно сетка, а так у вас сплошной сквозняк. 

• Like 2
  • Haha 1
24 хвилини тому, ромео сказав:

Ромео відкрив полювання на ролики недопасічників сезону 20/21. :) 

• Like 1
  • Haha 11
43 хвилини тому, ромео сказав:

Дивився, закривши очі, крізь пальці..

З почином. Шкода бджілок, краще б у же злетіли восени ніж так зимували. 

• Like 2
  • Sad 1
59 хвилин тому, ромео сказав:

Цікавий хлопець, на 10:43 побачив маленьке утеплення і в пав у ступор," Льоду немає, а шо такое". Навіть і не зрозумів чому. Задав я йому там таке питання, може наштовхну його на правильні висновки.

Edited by Mihail-ves
  • Like 4
  • Haha 1