Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

23 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

Конечно. Организаторские способности :ay:..  Это нужно иметь талант найти таких архаровцев что бы вручить им москвича купленного за 300-500 баксов и 300семей. а далее они живут с твоими пчёлами

Не силой, а плясками да танцами :rofl:

Screenshot_2020-12-01-20-27-01-160_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2020-12-01-20-27-26-763_com.opera.browser.jpg

• Like 1
2 часа назад, Маркіян сказал:

. А для 30 сімей - "безполєзная".

...і дорога.

• Like 1
8 часов назад, darkota сказал:

Кто нибудь использовал тепловизор для наблюдением за пчелинным клубом зимой? Поделитесь опытом, достаточно ли информативна игрушка?

І що Ви там хочете побачити?

1 час назад, Север сказал:

...і дорога.

Якщо полінуватись скоротити гнізда і забезпечити кормами - то тепловізор не вирішить проблеми ніяк.  Краще восени зробити і до квітня спати спокійно.

• Like 2

Про тепловізор. Подейкують, що подібна приспособа дуже корисна  на війні , вночі. Для пасічників практиків тільки для задовільнення цікавості. Перші подібні фото побачив у О.Д. Комісара це були фото в зимівнику у Єгошина. Так і неможу згадати чим вони мені допомогли при зимівлі. Правильно хлопці пишуть- коли бджоли здорові ,жирні,з кормали, сповнені оптимізмом і бажанням жити й плодитись то пасічник їм не завадить.

Вчорашодення. Ссипав дві слабенькі сім.(запланована операція), та ,що приеднував сиділа на двох р. дадана, мала печатний розплід, з долоню розміром, швиденько приставив  до "хазяйнів" і накрив. Думаю що очикуваного результата може не бути("так краще для бджіл") і ще, наприклад, розбираю весною "завмерлих" бджіл і бачу печатний розп., думаю- погнали розплід того й загинули. А воно ще з осені не припинили-отак і народжуються хибні "діагнози" загибелі сімей. І не тільки я обманююсь таким чином.

• Like 4
  • Thanks 2

Именно для того чтоб их не трогать вообще, узнать расположение клуба, его размер и живые ли вообще

Обычно отход пчелы происходит когдаиклуб распадаетсч,появляется расплод,на нем и замирают.клуб распадается при появлении расплода как у семей имеющих кормовые запасы так и нет.Оставив в достаточном кол мед беспокоиться не о чем.Контроль нужен когда клуб распадется.Там я думаю не изобрели такой прибор чтобы показал сколько меда осталось.Так что вообще не трогать не получится 

• Like 1

Щодо неторкати зовсім. Підтримую,  навчитись пасічникувати так-стратегична задача. По темі пригадалось декілька цитат. У Руттнера( єнціклопедія в жорсткій жовто-коричневій палітурці)- "Загинули бджоли від надлишкового опікування пасічника". З уст В.І. Ференчука(з Ширяева) , слова пасічника з Чернігівщини, в якого було багато вул.,і вони до нього приїхали по пакети. - Як ти обслуговуеш таку кількість сім.? -Спочатку треба відмовитись від неважливих оглядів сімей... а потім і від важливих. З огляду на те, що я неодноразово цитував ці слова-це класика пасічницьких настанов. Всі, хто слухав по закінченні фрази довго і голосно сміялись. Багато знайомих колег стверджують-" Не заглядав в гніздо з кінця травня"(сказано було після відкачування в серпні), чув і таку "Не заглядав з минулої весни"- по цій фразі переказувач посміхався, слухачі хто посміхнувся, хто гигикнув. Ще пригадавсь один випадок -"нетрогали вообще". До подружжя однокласників(моїх) прилетів рій і привився на деревині. Призвали мене -посадив в ящик а як підготовили вул. вони пересадили самі. Заглядав в той вул. тільки я, раз відкачали мед, декілька разів робив обробіток від кліща, колонія проїснувала в них років два -три і пропали чи злетіли, непам'ятаю. Люди вони працьовиті, звичні до фізичної праці, вирощують і продають рослини, але втілити мрію в життя-стати пасічником, не змогли бо не бачив щоб і намагались. Однокурснику давав пакети і вул. щонайменше двічі, незнаю чи заглядав він в них бо був у нього тільки раз, нині він будуе павільон з лежанкою -чергова спроба стати пасічником, ні , стати власником бджіл. За свое пасічникування двічі після зими залишався без бджіл по причині втрати цікавості до них ,недогляду. Як би за вдачею був гуманітаріем сказав би -"Вони вмерли бо я перестав їх кохати". А так визнаю-недоглянув. Колонії бджіл жили, живуть і будуть жити без опікування людини. Це так взагалі, а конкретно в мене чи у вас то треба опікуватись -знати що в них відбуваеться і за необхідності допомогати.  Щоб побачити де сів клуб  треба зняти що там зверху і подивитись в вулички-побачите, де сидять і якого розміру. Дуже ймовірно що побачене вас смутить- клуб малого розміру і сів не там де вам хотілося б. Завадити цій ситуації неможливо, то чого було заглядати? Що б отримати негативні ємоції та думати про них довгими зимовими ночами? Чоб визнати чи живі теж непотрібен коштовний тепловізор, достатньо майже безплатного фонендоскопа(0,5-1м. гумового чи пластикового шланга один край у вухо ,протилежний в льоток). На заощаджені, від купівлі тепловізора, гроші навесні купите других, кращіх бджіл. Якщо недалеко від мене -допоможу в придбанні.

• Like 5
  • Thanks 1
В 02.12.2020 в 09:53, Винодел сказал:

то чого було заглядати?

Що значить "чого"?:blink:

А Ютуб? :hmm:

А я шо буду заливати на форум?

:baby:

• Like 4
  • Haha 2
В 02.12.2020 в 07:56, darkota сказал:

Именно для того чтоб их не трогать вообще, узнать расположение клуба, его размер и живые ли вообще

Реальний розмір клуба Ви навряд чи побачите. А от фонендоскоп розкаже набагато більше ніж просто живі. 

• Like 1
8 минут назад, Серж 82 сказал:

Реальний розмір клуба Ви навряд чи побачите. А от фонендоскоп розкаже набагато більше ніж просто живі. 

Здесь Вы не правы - как раз тепловизор покажет реальные размеры клуба, а вот количество мёда точно не покажет.

• Like 1
5 минут назад, Гурович сказал:

Здесь Вы не правы - как раз тепловизор покажет реальные размеры клуба, а вот количество мёда точно не покажет.

Можливо, не спорю. Але, що воно мені дасть?

Только что, Серж 82 сказал:

Можливо, не спорю. Але, що воно мені дасть?

Ящо Ви тепловізор не купляєте, то воно нічого Вам і не дасть. З ним добре вночі в засідку ходити. А щоб подивитись, що робиться у вулику - то треба  дах зняти і все побачите. З тепловізором побачите, звичайно, менше, але і даху знімати не треба.

7 минут назад, Серж 82 сказал:

Але, що воно мені дасть?

Натхнення- шоб продать тепловізор.

• Like 1
  • Haha 3

А конце сезона формирование,пополнение запасов.Потом ближе к весне трубка ,при необходимости визуальный  осмотр  сверху,потом лепёшка сверху канди (особенно необэодииа там где через перегородку зимуют у колодца от перегородки положить.Если канди не нужно _они его и не тронут до поры до времени .Посое облета ревизия по кормам (не на расплод).распод по теплу над клубом  (рука под утепление).И где там место между строк тепловизору ?Ну если кому нужно продавать его -то можно конечно (за деньги,так как сейчас капитализм,и вставить)Ладно подскажу в каком направлении агитировать-клуб мышей если обнаружит.Однако и таи поставь заградитель и он не нужен.Так что ув менеджеры вроде тут Вам и делать нечего.

• Haha 1

Знайшов кілька влагопоглотітєлєй силікогельних для авто, от думаю може розкласти їх у вулики, щоб посухіше бджілкам було. Волога погода зараз стоїть.

Раз в неділю просушувать... Як думаєте є смисл?

1 година тому, sitava сказав:

Знайшов кілька влагопоглотітєлєй силікогельних для авто, от думаю може розкласти їх у вулики, щоб посухіше бджілкам було. Волога погода зараз стоїть.

Раз в неділю просушувать... Як думаєте є смисл?

Зробіть у вуликах нормальну вентиляція і нічого туди пхати і просушувати не потрібно.

• Like 2
  • Thanks 1

<iframe width="416" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/Ttw7HZ63GXc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

20 минут назад, tolik2362 сказал:

<iframe width="416" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/Ttw7HZ63GXc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Подсобнуть?

Ви ЦЕ відео хотіли вставити?

7 минут назад, ромео сказал:

Подсобнуть?

Ви ЦЕ відео хотіли вставити?

Спасибо да :hi:

• Like 1
27 минут назад, tolik2362 сказал:

Кто хочет головную боль на всю зиму и весну ,

тот оставляет одну жменю пчёл и матку 

• Like 8
  • Thanks 1
  • Haha 2
9 минут назад, Мико сказал:

Правильно. Сильна сім'я - шлях до великого меду.:IMHO:

9 часов назад, Сергій-апі сказал:

Зробіть у вуликах нормальну вентиляція і нічого туди пхати і просушувати не потрібно.

З чого ви взяли що у моїх вуликах погана вентиляція? Вентиляція пречудова. Це на вологу погоду, коли особливо мокро та холодно, як додаток. Температура близько нуля разом з високою вологістю не найкраще переноситься. Невеличкий вологопоглинач нормально заобсорбує гр 200 води, якщо якісь будуть такі умови. І сохне дуже швидко.

Вам не треба то могли б і не видписувать, обійшлися би і без вашої думки.

Edited by sitava

:IMHO: Я з 1986 року використовую подушки з моху. Лишню вологу втягують, а коли сухо - віддають. Такий собі компенсатор, і природний стерилізатор.

Може і Вам підійде...

Edited by Міхал-69
  • Like 4

В 04.12.2020 в 19:44, Мико сказал:

В минулому році переконався у правдивості вашого вислову.

В цю зиму запасних не залишав навіть у відводках, ( всі матки, що підлягали заміні були замінені в сезон чи восени). Все що слабше 4-5 до купи і нормальна сім'я. Весною не бачу сенсу гратись із слабаком( за умови, що сім'ї на мед, на пакети може і є сенс. Кожна матка то - пакет), якщо в сім'ї відійшла матка - об'єднав і забув. В відновленні  одиниці не бачу проблеми. На окацію звісно не вийде, а на липу буде повноцінна сім'я, якщо всі сім'ї сильні є звідки зробити відводок та підсилити.

із слабаків окації теж не побачи.

За то спокійно спиш зимою і менше клопоту  весною.

Минулого року був впевнений, що запасні матки мають обов'язково бути. Погравшись весною для себе прийняв рішення: шкурка не коштує вичинки 

арифметика Для зимівлі матки, в моїх умовах, поторібно як мінімум:

-3 вулочки бджоли = 500 грн 

-3  медових рамки 30 грн×9 кг =270 

ітого Перезимувати матку 770 грн ???

і через перегородку такий же комплект або нормальна сім'я.

при цьому бджоли, що вийшли в такому відводку із зими вкрай вяло ростуть і як одиниця - 0, матка що в ньому перезимувала може виявитись дефектною  мабуть через температурний режим зимою.

написав тільки свої висновки без претензій на істину.

у кожного різні умови - різні висновки

Всім гарної зимівлі

• Like 8