Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

Сьогодні десь 30 % сімей літали, неподобається це витрачання енергії, краще б сиділи в клубах. Відвідують квіти глухої кропиви

• Like 3
  • Confused 1
48 минут назад, Серж 82 сказал:

Відвідують квіти глухої кропиви

:blink: Уже ,як три місяці засохла , скошина 2 і то толку знеї 

• Like 1
53 минуты назад, AVA сказал:

:blink: Уже ,як три місяці засохла , скошина 2 і то толку знеї 

Мені вкрай до снігу пасіку прокосити, ще такої трави в зиму не бачив

• Like 3
4 часа назад, Серж 82 сказал:

до снігу пасіку прокосити

А він буде ;).

• Like 1
37 минут назад, Женя Циба сказал:

А він буде ;).

Я вже в ніякі прогнози не вірю. Як буде - так буде, нікуди не дінемось. Що від нас залежало ми зробили, а там весна покаже.

• Like 4
  • Thanks 1

Вчера снял полоски и пролил бипином. Меда полно, достал по одной крайней рамке без пчел. Пчелы сидят внизу. Много подмора на дне. Нормальная красивая пчела, а отошла. Огорчился.. Еще сделал вывод, что нижний леток закрывать нельзя, пусть на одну пчелу, но должен быть проход. В одной семье нижний леток стоявший на вентиляции, был почти полностью запрополюсован. Лет ечел слабый хот было солнечно и +10 днем. А одна семейка облеталась.

• Like 4

Вночі було -5 ,а зараз+6хоча бджола сидить але яка краса,нагадує про весну.

P01126-131217.jpg

• Like 7
В 18.11.2020 в 18:48, ДобровоЛ сказал:

Та я ж не про їжу! Кролів годують, то їх не так і жаль.

А зайців і лиси, і вовки , собаки ганяють бідних, а тепер ще й ви...:hunter:

А чи це не ви, шановний пане Добровол, літом у щурок стріляли? ))

• Haha 1

вчора при+13 облітались

• Like 2
17 годин тому, victoru сказав:

А чи це не ви, шановний пане Добровол, літом у щурок стріляли? ))

Якби не вкрали років з п'ять тому мою 'воздушку' , точно стріляв би! А так ... :dntknw:

• Haha 1

:IMHO:

Уся літня бджола так чи іначе , а до весни не доживе.

9 годин тому, wwlo сказав:

вчора при+13 облітались

24.11.2020 в 08:31, Макарыч57 сказав:

Вчера снял полоски и пролил бипином. Меда полно, достал по одной крайней рамке без пчел. Пчелы сидят внизу. Много подмора на дне. Нормальная красивая пчела, а отошла. Огорчился.. Еще сделал вывод, что нижний леток закрывать нельзя, пусть на одну пчелу, но должен быть проход. В одной семье нижний леток стоявший на вентиляции, был почти полностью запрополюсован. Лет ечел слабый хот было солнечно и +10 днем. А одна семейка облеталась.

• Like 1

Сьогодні був вимушений в одній сім'ї зробити перетрубацію. Сім'я мала пізній розплід і я одну рамочку на виході до похолодання поставив з краю і вийшло так що клуб роз'єднався на два. Витягнув ту рамку , а там і медрооииииу немає і розплід видно що повикидали і ходити матка порамці. Матку пустив в клуб нормальний , бджіл акуратно теж змів  в клуб, а рамку забрав.

Edited by Gnat Ігнатенко Олег
  • Like 3

Поставив крапку в сезоні.

Сьогодні Підсилив іошок.

Довелось розформувати три відводки, щоб пустити іошок в сімейках гарної сили ( матки у відводках були завчасно ізольовані) .

Пройшов глянув, як сидять клуби. Що неприємно здивувало: карніка і баки  ужались, вийшло по одній необсидженій. А Карпатка як зайшла  на 6 так  і сидить, як би не  роїлась ціни б їй не було.  

• Like 5
13 часов назад, слава 1987 сказал:

Пройшов глянув, як сидять клуби. Що неприємно здивувало: карніка і баки  ужались, вийшло по одній необсидженій.

Это свойство карники образовывать плотный клуб.Весной все станет на свои места. Расстраиваться нет причин

• Like 4

Маленьке відео з зимової пасіки земляка Степана Йосиповича. Цікаво, хтось щось знайшов для себе з цього відео? 

• Like 3
1 час назад, Mihail-ves сказал:

Маленьке відео з зимової пасіки земляка Степана Йосиповича. Цікаво, хтось щось знайшов для себе з цього відео? 

Передивився відео. Цікаво було б почути як організовано процес огляду за сім'ями, як організовано процес відкачки. Пасіка більш ніж доглянута, скільки людино-годин на це потрачено? Точки в 300 сімей втрачають в продуктивності чи ні? В мене більше питань ніж відповідей.:helpme:Але пасіка функціонує не перший рік і розширюється і розвивається, за це господарю Велика шана та респект.:ay:

• Like 3

я чекав почути про обробку від кліща

• Like 1
13 часов назад, Mihail-ves сказал:

Конечно. Организаторские способности :ay:..  Это нужно иметь талант найти таких архаровцев что бы вручить им москвича купленного за 300-500 баксов и 300семей. а далее они живут с твоими пчёлами. отбирают пакеты а ты считаешь бабки . далее благодаря совдеповской 4х рамочной медогонке и пару ножей они выдают план по мёду и свозят на тех же москвичах его  тебе домой а ты только считаешь бочки и всё это множишь как минимум на 3 так как таких москвичей и точков у него как минимум три.  улья лежаки купленные давным давно по дешёвке. минимум вложений со стабильной прибылью. эти пасеки не убиваемые.они будут рентабельны при любой цене мёда. именно такие пасеки и сделали не рентабельными пром.пасеки  с их космическими вложениями они их разорили ещё в зародыше. 

Edited by Сергей Тюркин
  • Like 8
  • Haha 2

Хорошо проработал труды К.Маркса и Я. Энгельса

По поводу зимовки двух маток,чтобы не пропадали  вне клуба или не пропадала одна из них там нужно чтобы пчелы набить было столько на сокращенном гнезде ,чтобы клуб охватывает полностью изолятор с двумя марками и не было возможности слвинуться в сторону. Я предпочитаю запасных маток иметь в отводках зимовалых через перегородку.Если только использовать изолятор для того чтобы не дать матке сеять и семье  выращивать ранний расплод-то таки эта тема интересна,но необходима детальный аналищ и пробовать для того ,чтобы убедиться в преимуществах такого содержания.А пока не готов к пониманию  о необходимости такого анализа. 

Большой респект Йосиповичу,так как у человека все получается,есть результат,а это главное

• Like 3
56 минут назад, К. А. Е. сказал:

Я предпочитаю запасных маток иметь в отводках зимовалых через перегородку

Я предпочитаю запасных маток не оставлять 

• Like 2

Кто нибудь использовал тепловизор для наблюдением за пчелинным клубом зимой? Поделитесь опытом, достаточно ли информативна игрушка?

32 минуты назад, darkota сказал:

Кто нибудь использовал тепловизор для наблюдением за пчелинным клубом зимой? Поделитесь опытом, достаточно ли информативна игрушка?

И какие ваши действия после промера температур ? 

утеплять или охлаждать 

А может не трогать вообще -лучше будет 

• Like 8
7 часов назад, Мико сказал:

Я предпочитаю запасных маток не оставлять

йому головне пакетів побільше з пасіки весною вигрузить, кожна матка весною це пакет.

• Like 3

Добре що в мене в селі не буде вишок, а тим більше 5 джи

5 часов назад, darkota сказал:

Бачив ролік, російський. В зимовнику, де вулики в три яруси (до 100 шт). Подивитись де сидять клуби і чи живі, займає до 10 хв. Штука дійсно гарна. Для пром пасіки. А для 30 сімей - "безполєзная".

• Like 3