Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

1 час назад, Николай77 сказал:

5-6 рамок дивився 15 жовтня коли остаточно збирав гніздо рамки не повномедні а з медом 50-70%

Тогда :dntknw:

Чи шкодить бджолам вуличне освітлення якщо ліхтар освітлює вулик?

Ні 

Я різниці не помітив

57 минут назад, kit сказал:

В 90-ті роки часто їздив дизель- поїздом до тещі. Майже на кожному переїзді стояв будиночок персоналу по обслуговуванню залізничної колії ( обходчика).

Біля цих хатинок- по 5-10 або й більше вуликів. Так от ні світло лампочки, ні громихання поїздів за 10 метрів від вуликів нікого не турбувало. Бджоли звикали і терпіли.

1 година тому, kit сказав:

Це провокує кілька бджіл вночі до вильоту з вулика і кружляння навколо джерела світла. Особливо помітно, коли дають корм на ніч - кількість нічних літунів значно зростає. 

• Like 3
3 хвилини тому, Sanich сказав:

Це провокує кілька бджіл вночі до вильоту з вулика і кружляння навколо джерела світла. Особливо помітно, коли дають корм на ніч - кількість нічних літунів значно зростає. 

:hmm:Ніколи такого не помічав. Біля будинку стоїть три вулика якраз навпроти ліхтаря.:dntknw: Як на мане бджолам по барабану те освітлення. 

6 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

:hmm:Ніколи такого не помічав. Біля будинку стоїть три вулика якраз навпроти ліхтаря.:dntknw: Як на мане бджолам по барабану те освітлення. 

Я описав лише свій досвід. Правда, у мене вуликів трохи більше ніж 3.

6 минут назад, Sanich сказал:

Я описав лише свій досвід. Правда, у мене вуликів трохи більше ніж 3.

Мої стоять на дачі. Підтверджую що вилітають коли включаю ввечері ліхтар. Але в мене включається рідко, а не постійно, можливо того і вилітають. Коли кормлю ввечері то вилітають більше.

30 минут назад, Ю.М. сказал:

нікого не турбувало. Бджоли звикали і терпіли

Так і з*явилась нова залізнодорожня бджолина лінія під назвою ''терпіли'':umora:

• Haha 7

Ну ось і перші морози -4 градуси. Вирішив глянути як сформували клуби мої УС.

Те що побачив я, показую і Вам.

603f114cb04c05f1d068672a6ca8a9c8.jpg

3171b0c668f4acb9179c5b587abd9c69.jpg

• Like 5
53 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

До цієї фотографії треба додати коментар. Як видно, зліва в притик стоїть інша сімя. Виходить що дві сімї мають спільну перегородку. Отже, десь в лютому треба обовязково перевірити наявність меду на рамках біля лівої сторони.

2 часа назад, Mihail-ves сказал:

А мне тут не верили когда писал что ус может иметь столько пчел в зиму... :ay:

• Like 1
6 часов назад, kit сказал:

Наверно это как-то зависит от расстояния от улья до фонаря :IMHO1: К примеру у меня до фонаря который освещает улицу около 50 метров там мертвых пчел не замечал.. До фонаря на гараже метров двадцать по утрам если фонарь ночь горел штук 5-7 под фонарем валяется (правда направление летков четко на фонарь) А на другой постройке фонарь дорожку освещает возле ульев так минут за 10 соберется штук 5 на фонаре...

• Like 1
4 часа назад, Sanich сказал:

У меня была даже мысль что это скорее не вылетевшие из улья пчелы а те пчелы которые засветло не вернулись и остались ночевать на деревьях рядом с ульем или те которые на прилетках ночью толкуться леток охраняют... 

Товариство, що із заносом в зимівник, не пора?

Стабільної погоди годі чекати: наступний тиждень 0...-5, далі 0...+6

15 хвилин тому, Санжар сказав:

Товариство, що із заносом в зимівник, не пора?

Стабільної погоди годі чекати: наступний тиждень 0...-5, далі 0...+6

А якщо ще через тиждень буде +10... - будете виносити...?

• Like 3
1 час назад, Санжар сказал:

не пора?

заносять як крига на ставках стане, тоді і землі примерзнуть і стіни будівель де будуть бджоли, і відлига не буде впривати на зимівлю

• Like 1

Добрий вечір шановні форумчани. Маю одну незвичну сімейку, вірніше матку в сімейці. 1 вересня підсадив молоду плідну маточку в сімейку в якій   з невідомих мені причин пропала минулорічна матка, так як сім"я нормальна не ослаблена то не обєднував з іншою , так би мовити дав шанс. Прийняли нормально матка зачервила. 8 листопада забрав 2 рамочки (практично пустих від меду на яких було по пів долоні печатного і навіть трішки відкритого і яєць, бджоли в клуб не зібралися, на місце тих рамок поставив медові з запасу. Сім"я на 9 ти  рамках на 300 , дно сітка 20х30 верх глухий. Сьогодні кришку зняв і плівка явно тепла, бджола не в клубі, думаю матка таки  червить. З моєї практики такого, ще не було, решта сімей, а їх не мало в нормальному для цієї пори року  стані (практично сформовані клуби під передньою стінкою. Обробку від кліща проводив (полоски,  потім скабатокс з варомору, кліщ був, сипався). Думаю сім"ї буде гаплик, ще раз лізти розформовувати гніздо замінювати рамки не має сенсу. Що скажете?

11 часов назад, ЮВ. сказал:

Сьогодні кришку зняв і плівка явно тепла, бджола не в клубі, думаю матка таки  червить.

У меня был такой случай, семья всю зиму была не в клубе, зимовала на 9 рамках. С 15 декабря начал давать мед в кормушках, за зиму давал четыре раза по 1.3 кг., весной вышла на 7 рамках, в рамках меда почти не было. Сезон отработала хорошо и в зиму собралась в клуб.

P1010097.JPG

• Like 1
11 часов назад, ЮВ. сказал:

Добрий вечір шановні форумчани. Маю одну незвичну сімейку, вірніше матку в сімейці. 1 вересня підсадив молоду плідну маточку в сімейку в якій   з невідомих мені причин пропала минулорічна матка, так як сім"я нормальна не ослаблена то не обєднував з іншою , так би мовити дав шанс. Прийняли нормально матка зачервила. 8 листопада забрав 2 рамочки (практично пустих від меду на яких було по пів долоні печатного і навіть трішки відкритого і яєць, бджоли в клуб не зібралися, на місце тих рамок поставив медові з запасу. Сім"я на 9 ти  рамках на 300 , дно сітка 20х30 верх глухий. Сьогодні кришку зняв і плівка явно тепла, бджола не в клубі, думаю матка таки  червить. З моєї практики такого, ще не було, решта сімей, а їх не мало в нормальному для цієї пори року  стані (практично сформовані клуби під передньою стінкою. Обробку від кліща проводив (полоски,  потім скабатокс з варомору, кліщ був, сипався). Думаю сім"ї буде гаплик, ще раз лізти розформовувати гніздо замінювати рамки не має сенсу. Що скажете?

Зато є сенс з 9 рамок забрать 5 і підсилить 5 інших сімей по рамкі , це весною теоретично дасть сумарно 5 рамок розплоду 

а ті хай  живуть як хочуть 

12 часов назад, ЮВ. сказал:

Посадите её в изолятор и всё станет на свои места.

• Like 1
13 часов назад, ЮВ. сказал:

Що скажете?

Матка не знає де в неї ручнік знаходиться

Залізьте і зробіть так шоб не було геть пустого місця, ну або ізолятор, як зазначили вище

Це якщо ви впевнені шо не придавили під час останнього огляду, бо без матки сім'я в клуб не сяде, або кліщ. Але враховуючи термін підсадки то скоріше матка

Есть вопрос по народным приметам, если зацвел подсолнух то пчел уже можно заносить в зимовник?

Это сегодня по пути из Чернигова в Харьков.

IMG_20201114_211323.jpg

• Haha 4
4 хвилини тому, slugger сказав:

уже можно заносить в зимовник?

вже можна виносити з зимівника:IMHO::crazy::umora:

• Haha 3
13 минут назад, slugger сказал:

Есть вопрос по народным приметам, если зацвел подсолнух то пчел уже можно заносить в зимовник?

Это сегодня по пути из Чернигова в Харьков.

IMG_20201114_211323.jpg

Мене більше зацікавила дорога... Лівосторонній рух?:hmm: