Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, Гурович сказав:

И весь этот праздник может устроить только один человек - пчеловод:ole_ole:

Ну да именно, пчеловод,  тот кто всю жизнь водит пчел и никак не разведёт, у кого это получилось тот уже пасечник.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене,відколи перейшов на дно з сіткою,-підмору весною стало набагато менше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Бджолопотам сказал:

Абсолютно зайва процедура. На сітці цілий рік, зауважень не є...:IMHO:

Думаю залежить ще від дна , якщо високе , чи пустий корпус знизу стоїть ,то можливо  а якщо 3см до сітки ,

а під сіткою вітер гуляє , то матка сіє овалом знизу , при закритій сіткі і вугли засіває 

Я іошок спеціально залишив на сіткі , щоб нерозганялись і перевірив неефективний засів вулички виходить 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Павло Михайлович сказал:

В мене,відколи перейшов на дно з сіткою,-підмору весною стало набагато менше.

І це притом , що підмор із сітки не так спішать убрать , як з глухого дна ,

а менше думаю того що сидять спокійніше і нема пятин розплоду , які бувають рано зимою у вуликах з закритим дном , від чого і більше підмору 

Тільки думаю у кого меду мало ( залишене велике безмедне ложе ) , то відкрите дно буде хуже набагато , при відкритому дні клуб замирає і нерхаєтся 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Активний сезон вважаю закритим.

Із робіт залишилось:

- по стабільному холоду відводки з ІО, підсилити по пару рам бджоли, ( другий рік  одна і таж картина,  цього річні іо більше 3 рам в зиму не ростуть, мабуть щось роблю не так) доведеться розформувати відводок, для зручності  матку в ньому вже ізолював.

- у минулорічної іо скленар забрати рамку, станом на вчора єдина на пасіці із розплодом  

 

Виконані роботи:

Контроль кормів проведено, рамки менше чим на 2/3  з кормом видалено.

Утеплення знято. 

Сім'ї скорочено, 6-7 рам, цього року сильніших просто нема.

Слабаків (менше 5  повністю обсиджених) обєднано.

Маток на молодих змінено.

Обробку від кліща проведено. Контрольний пролив зробив. 

Льоткові загорджувачі перекинуто на гребінку- від мишей. ( нападу не боюсь бо бджоли повністю обсиджують залишені рамки)

Гостинці для мишей закладено.

Мед реалізовано.

Крім відмічених сімей  до інших до обльоту лазити не планую.

Відсортую рамки, наведу порядок на пасіці та складі і переходжу в столярку.

Всім гарної зимівлі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, слава 1987 сказал:

Обробку від кліща проведено. Контрольний пролив зробив. 

А не рановато? Я обычно жду когда похолодает. У нас ночью +13. Говорят в этом году много клеща!? Неужели у всех? 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, ss77 сказал:

А не рановато? Я обычно жду когда похолодает. У нас ночью +13. Говорят в этом году много клеща!? Неужели у всех? 

 

Я тоже уже справился и собрал и пролил еще 15\ 10 клеща много это факт...

Но что интересно есть разброс по ульям где 30-40 штук а где и по 100...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, слава 1987 сказал:

Мед реалізовано.

Ну, ця робота не є обов'язковою у підготовці до зими...

Можна і повремєніть :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, ss77 сказал:

А не рановато? Я обычно жду когда похолодает. У нас ночью +13. Говорят в этом году много клеща!? Неужели у всех? 

 

Можливо і рано. Але в минулому році: рано, рано - опа і пізно. Так і пішли без  контрольного. Активного льоту думаю вже не буде - тому суттєвого перезараження не має бути. 

Щодо кількості кліщів не полінувався і перевів трохи паперу а-4. В одній із сімей ( крайня в ряду) сипонуло дуже багато не рахував - візуально більше сотні, майже впевнений, що виною є заліт чужої бджоли, бо по минулій обробці ця сім'я була контрольна і кліщів впало до двох десятків, розплоду не було( або самі винні могли якого слабачка по сусідству бомбонути і там хватонути). У селі непоодинокі випадки зльоту. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, ромео сказал:

Ну, ця робота не є обов'язковою у підготовці до зими...

Можна і повремєніть :IMHO:

Згоден на всі 100. Але в моєму випадку все розійшлися в вроздріб або дрібним гуртом. Дружина не лінувалась і навіть від соцсереж є користь. Ціна по якій реалізовано еквівалент 3 єнотам/ кг. 

Дружина навіть частину забрусного воску умудрилась продати по дуже приємній ціні. А на іншу частину накладено ембарго. Виявляється віск у дівчат користується немалим попитом і ціна там не рівняня - бджоломагазинам. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, слава 1987 сказал:

В одній із сімей ( крайня в ряду) сипонуло дуже багато не рахував - візуально більше сотні,

 У меня та же история мало того в прошлом году заметил что иногда в крайних аномальное кол-во клеща ... В этом году крайние пролил сразу после откачки и кинул пластины следом пролил 15\10 кардинально разные результаты... Не пойму я логики... :dntknw: Почему у одних по 200 штук у других по 2 клеща...

1 час назад, слава 1987 сказал:

Виявляється віск у дівчат користується немалим попитом

Вот как раз обсуждали по этому поводу... :umora: Мне еще не верили.. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Александр К. сказал:

Но что интересно есть разброс по ульям где 30-40 штук а где и по 100...

В прошлом году в одной семье вообще клеща не обнаружил. В полыни улей стоит. Сейчас жду похолодания. 10 дней назад был напад, температура не изменилась.

"Митниця при виїзді в Польщу з України.
Підрулює газелька з брезентовим тентом. У кабіні 2 гуцули, а під тентом 5 бідонів, доверху наповнених свіжовідкачаним медом.
Митники зраділи, пожвавилися і, пред’явивши всякі папірці з приводу мита на вивіз меду за межі України, стали питально-вичікувально дивитися в очі гуцулам.
Один гуцул не змигнувши оком заявляє, що це його мед, він його збирається загнати друзям перекупникам в Польщі і, якщо пани митники будуть такі люб’язні і скоріше їх пропустять, то по дорозі назад він обіцяє їм віддячити пляшкою польської горівки.
Скривджені таким видним нерозумінням проблем чесних співробітників митниці, ті заявляють, що без сплати повного мита вони вантаж не пропустять.
Hа це гуцул говорить, що і пляшку він тоді теж не поставить.
У відповідь лунає дружний сміх митників. А потім починається справжній цирк. Газель з’їжджає з траси на травичку. Гуцул телефонує кудись по мобільнику, він з товаришем відкривають тент і кришки бідонів і сідають курити.
За кілька годин з польського боку під’їжджає критий гpузовичок і діловиті поляки вивантажують на травичку… 10 бджолиних вуликів і відкривають льотки.
Далі за неповних 2 години бджоли безмитно із зухвалим і безпардонним дзижчанням, під матюки і скрегіт зубів митників об залізо прикордонного шлагбауму перекачують начисто весь вміст 5-ти бідонів до себе в вулики.
Українці закривають тент і з гордим видом в’їжджають в Польщу без краплі меду."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, ss77 сказал:

Митниця при виїзді в Польщу з України.

...

з гордим видом в’їжджають в Польщу без краплі меду."

І яке Ваше резюме по цьому поводу? :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас тепло, массово тянут пыльцу, расплода 1-3 рамки. Корма подъедают хорошо. Юг Днепропетровской области.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цей андерсон ніякого відношення до бджіл немає.

яка мета в написанні ТУТ цієї казочки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 минут назад, олеглв сказал:

цей андерсон ніякого відношення до бджіл немає.

яка мета в написанні ТУТ цієї казочки?

Вы про кого?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Александр К. сказал:

Вы про кого?

Про сказочника , который тут описал контрабанду мёда пчелами через границу 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Мико сказал:

Про сказочника , который тут описал контрабанду мёда пчелами через границу 

Ну сказка то веселая и поучительная для отдельных граждан закупающих ....:umora: Почему бы и нет... :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, ромео сказал:

І яке Ваше резюме по цьому поводу? :hmm:

Так адже гроші потрібно забрати!))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, ss77 сказал:

Так адже гроші потрібно забрати!))

Гроши назад голубами-Ухти во пропозиція єкспортерам/бізнесплан/:veselo::rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По ріпаку активно цвіте сонях, несуть пилок. В деяких відводках є яйцо та відкритий розплід :(

IMG_20201027_074226.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.10.2020 в 21:44, Мико сказал:

Про сказочника , который тут описал контрабанду мёда пчелами через границу 

А мои пчелы мед несут контробандный,стою в 1.5 км от Молдавии,на берегу Днестра.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Уставший пчеловод сказал:

А мои пчелы мед несут контробандный,стою в 1.5 км от Молдавии,на берегу Днестра.

Для того щоб був контрабандний треба щоб несли не Вам, а від Вас. :umora: А так несуть дорожчий і в меншій кількості:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, В.Ю.А. сказал:

Для того щоб був контрабандний треба щоб несли не Вам, а від Вас. :umora: А так несуть дорожчий і в меншій кількості:)

Контрабанда, це незаконне переміщення товарів через кордон. Немає різниці в якій бік.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.10.2020 в 09:14, Сергей 10 сказал:

Гроши назад голубами-Ухти во пропозиція єкспортерам/бізнесплан/:veselo::rofl:

:hunter::hunter::hunter:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...