Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

А я даже не знаю какой силы сейчас у меня семейки.  немного похолодает. пчёлки начнут сбиваться в клубы. буду проливать от клеща и тогда пойму ситуацию.  а так открыл крышу. ну лазят они сверху по рамкам. а сколько их там внутри :dntknw:.  в гнездо я не лезу.  

так же и на счёт кормов. этот год улья немного легче чем обычно . но уверен что как минимум до начала апреля кормов хватит даже в самых лёгких. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

А я даже не знаю какой силы сейчас у меня семейки.  немного похолодает. пчёлки начнут сбиваться в клубы. буду проливать от клеща и тогда пойму ситуацию.  а так открыл крышу. ну лазят они сверху по рамкам. а сколько их там внутри :dntknw:.  в гнездо я не лезу.  

так же и на счёт кормов. этот год улья немного легче чем обычно . но уверен что как минимум до начала апреля кормов хватит даже в самых лёгких. 

Прибыл вчера на пасеку ,планирую убрать по пару рамок внизу ,т.к. верх полномёдки 

Пролить или скорее всего дымпушкой пройти Укорачивал поддоны , переставить семью практически не смог поднять ,пересовывал на подрезанный поддон Корма хватить должно до акации 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Мико сказал:

 

Пролить или скорее всего дымпушкой пройти 

 

Расплода уже нет вообще ?  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Расплода уже нет вообще ?  

сегодня узнаю 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Гурович сказал:

8 - 10 на 230 = 6 - 7 на 300

У меня нет 230 вся рамка 300 ( гнездо ) или 145 магазины. В этом году собрал несколько семей все на 145 рамке для себя понять что мне лучше...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Мико сказал:

сегодня узнаю 

 У меня на вчера было пару пяточков и все правда смотрел не всех две сильных две слабых в одной семье с молодой видел яйца но открытого не было :blink: тоже кстати не много.... 

 Вчера пролил бипином сегодня смотрел осыпь ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошел пол пасеки расплода нет нигде 

Вытащил по две пустых с центра первого корпуса 

вместо них поставил полномёдки взятые с краёв первого корпуса 

Задержка в работе , это мосты между корпусами залитые мёдом 

что бы не давить пчелу ,зачищал 

Все идут по 8 +8 ,корма на две зимовки 

даже если повторится весна этого года ,кормить не придётся 

Попалась матка на глаза 

20201015_100642 (640x480).jpg

20201015_100359 (640x480).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Мико сказал:

расплода нет нигде 

У мене дві придурошних не тільки розплоду по пів рамки мають(на двох), а й ще продовжують сіяти...:blink: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, ромео сказав:

У мене дві придурошних не тільки розплоду по пів рамки мають(на двох), а й ще продовжують сіяти...:blink: 

У мене розплід ще є практично у всіх сім'ях, в середньому на 3-4 рамках, від засіву до печатного... Переглянув нуки - та ж картина. Засіву вже нема лиш в двох, всі решта матки ще сіють... Дається взнаки тепла і волога осінь, ще 2 дні тому повним ходом носили пилок... Зараз трошки похолодало, сподіваюся матки припинять яйцекладку.

IMG_20201009_181029.thumb.jpg.6e67e0ea3ac29c19950a50a8c6297f00.jpg

IMG_20201009_180700.thumb.jpg.a4491cf38d978670199c2eff8d0ecf63.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розплоду майже немає. Є в парочки, де молоді матки. Але небагато - на одній рамці. 

Прийшов до висновку, цього року, що в моїх реаліях маток найкраще міняти або на початку червня, коли перерва в червлінні не критична, або вже після 15 вересня.

Пізня заміна маток має ряд переваг

- Не переривається нарощування бджоли. Матку довго можна тримати в кліточці для прийому.

- Відсутність нападів зменшує агресивність при прийомі.

- Мала кількість розплоду - маточники якщо і закладають, то їх легко знайти

- Мала кількість бджіл. Легко шукати стару матку. Нова матка легше приймається - часто бджоли навіть не закладають рятункових маточників при одночаснму видаленні старої матки та підстановці кліточки з новою. Легко контролювати прийом. 

Повторюся, але добрий результат дає наступний метод підсадки, який базується на тому, що бджоли матку в кліточці не атакують. Підсаджуєтсья матка в кліточці де кормом заповнений малий прохід та поміщаєтсья поміж рамок. Дуже швидко бджоли виїдають той корм і заходять до матки. Матка не має що їсти і вимушена просити корм у бджіл в кліточці і біля кліточки. Таким чином бджоли починають кормити матку і запах її розноситься по сім"ї. Через тиждень перевіряю на рятункові маточники та відкриваю великий прохід в кліточці, заліплюючи його вощиною і проколюю отвір. Малий прохід залишається відкритим. До цього я заліплював прохід канді, але прийшов до висновку, що в такому разі матка може переключитися знову на споживання канді і контакт із сім"єю може бути погіршено, тому перейшов на вощину, щоб матка не могла взяти більш ніде корму, крім як від бджіл. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Прийшов до висновку, цього року, що в моїх реаліях маток найкраще міняти або на початку червня, коли перерва в червлінні не критична, або вже після 15 вересня.

Цілком згоден,зараз практикую так ,корпуса на 145 рм-вони же облітники,з 3-4 рамки бджоли ,після соняшника ставлю на сімьї де мінять матку,днище в облітнику з фанери ,і в ній коронкой зроблені отвори закриті сіткой а один ганеманкой,при зьеднанні матку знизу прибираю та відкриваю отвір з ганеманкой,Правда в мене 145рамка гніздо, 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, Сергей 10 сказав:

Цілком згоден,зараз практикую так ,корпуса на 145 рм-вони же облітники,з 3-4 рамки бджоли ,після соняшника ставлю на сімьї де мінять матку,днище в облітнику з фанери ,і в ній коронкой зроблені отвори закриті сіткой а один ганеманкой,при зьеднанні матку знизу прибираю та відкриваю отвір з ганеманкой,Правда в мене 145рамка гніздо, 

Бджоли не луплять одна одну? Я один раз з"єднував через газету, то було багато побитої бджоли на прилітці. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Sanich сказал:

Бджоли не луплять одна одну? Я один раз з"єднував через газету, то було багато побитої бджоли на прилітці. 

Бійні неспотерігав,знизу до гори через сітку один запах стоять 2-3 тижні ,отвір откриваю неповністюна 3-4 бджоли то вони потехеньку догори переходять до матки,було один раз -відкрив повністю то була бійка,втихомирив корвалолом:umora:з шприця ,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Sanich сказав:

Бджоли не луплять одна одну? Я один раз з"єднував через газету, то було багато побитої бджоли на прилітці. 

А я з'єдную обприскуючи обидві Росинкою із запахом м'яти. А найліпше - через льоток. :IMHO: Ось так. Прийом стовідсотковий!

IMG_20200918_172430.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ДобровоЛ сказав:

А я з'єдную обприскуючи обидві Росинкою із запахом м'яти. А найліпше - через льоток. :IMHO:

капнув я колись капель м"яти до вулика. Ледве встиг закрити. Добре, що вже сутеніло. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

А я з'єдную обприскуючи обидві Росинкою із запахом м'яти. А найліпше - через льоток. :IMHO:

Сьогодні об'єднав чотири сімейки в дві,без росинок,газет та іншого пречендаля,просто димарем обкурив і зтрусив з рамок до іншої сім'ї .Завжди в осінній час так обєдную. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Sanich сказав:

капнув я колись капель м"яти до вулика. Ледве встиг закрити. Добре, що вже сутеніло. 

Дивно... Я жодного разу такого не спостерігувсв. А ще ліпше обприскувати із запахом меліси - вона бджіл заспокоює.:IMHO:

Газет не використовував жодного разу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також майже завжди об'єдную за допомогою м'ятки та Росинки. Бійок ніколи не спостерігав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sanich сказал:

Розплоду майже немає. Є в парочки, де молоді матки. Але небагато - на одній рамці. 

Прийшов до висновку, цього року, що в моїх реаліях маток найкраще міняти або на початку червня, коли перерва в червлінні не критична, або вже після 15 вересня.

Пізня заміна маток має ряд переваг

- Не переривається нарощування бджоли. Матку довго можна тримати в кліточці для прийому.

- Відсутність нападів зменшує агресивність при прийомі.

- Мала кількість розплоду - маточники якщо і закладають, то їх легко знайти

- Мала кількість бджіл. Легко шукати стару матку. Нова матка легше приймається - часто бджоли навіть не закладають рятункових маточників при одночаснму видаленні старої матки та підстановці кліточки з новою. Легко контролювати прийом. 

Повторюся, але добрий результат дає наступний метод підсадки, який базується на тому, що бджоли матку в кліточці не атакують. Підсаджуєтсья матка в кліточці де кормом заповнений малий прохід та поміщаєтсья поміж рамок. Дуже швидко бджоли виїдають той корм і заходять до матки. Матка не має що їсти і вимушена просити корм у бджіл в кліточці і біля кліточки. Таким чином бджоли починають кормити матку і запах її розноситься по сім"ї. Через тиждень перевіряю на рятункові маточники та відкриваю великий прохід в кліточці, заліплюючи його вощиною і проколюю отвір. Малий прохід залишається відкритим. До цього я заліплював прохід канді, але прийшов до висновку, що в такому разі матка може переключитися знову на споживання канді і контакт із сім"єю може бути погіршено, тому перейшов на вощину, щоб матка не могла взяти більш ніде корму, крім як від бджіл. 

Ще краще підсажувати матку у ту клітокчку яка простояла пару днів у тій сімї , і та кліточка набрала запату тої сімї , можна ще трішки  медом цієї сімї кліточку намастити , таким чином можна зменшити агресію до матки ,  Підсадити можна і крокодила , тільки треба зробити умови. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для адептов зимовки на подсолнухе. Типа «бедные пчелки, я их так люблю, что зимуют только на мёде, . и и.д»

16 октября, мед уже садиться. Юг Киевской области.

честно говоря, удивился сам. Весной такую картину наблюдал регулярно, но чтобы в октябре, даже представить не мог

E352F35D-1029-44E3-92CB-E6CCEDDDDB45.jpeg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.10.2020 в 18:00, ДобровоЛ сказал:

Газет не використовував жодного разу.

Я всегда жду выборов, много бесплатных газет. Пчелы их читают, обмениваются впечатлениями и объединяются без драк, так как их сдруживает негативное отношение к политической рекламе))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, hayao сказав:

Я всегда жду выборов, много бесплатных газет. Пчелы их читают, обмениваются впечатлениями и объединяются без драк, так как их сдруживает негативное отношение к политической рекламе))

Свинець, який є у типографській фарбі , дуже шкідливий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15.10.2020 в 18:19, Valik740 сказав:

Ще краще підсажувати матку у ту клітокчку яка простояла пару днів у тій сімї , і та кліточка набрала запату тої сімї , можна ще трішки  медом цієї сімї кліточку намастити , таким чином можна зменшити агресію до матки ,  Підсадити можна і крокодила , тільки треба зробити умови. 

І матку тим же медом теж можна трішки змастити.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Свинець, який є у типографській фарбі , дуже шкідливий.

Это да

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, hayao сказал:

Для адептов зимовки на подсолнухе. Типа «бедные пчелки, я их так люблю, что зимуют только на мёде, . и и.д»

16 октября, мед уже садиться. Юг Киевской области.

честно говоря, удивился сам. Весной такую картину наблюдал регулярно, но чтобы в октябре, даже представить не мог

E352F35D-1029-44E3-92CB-E6CCEDDDDB45.jpeg

1)Наверное в октябре не приходилось смотреть.

2)Садится.Чем суше было при дозревании меда в улье,тем меньше в нем влаги и чем холодней при хранении тем быстрее сядет.

В прошлом году ведро меда весило 14 кг,в этом 16,2-16,4

Получается плотность меда в этом году 1,6кг/л против 1,4

Так у меня.

3)Подсолнечник разный бывает+возможные примеси с чего-то другого.

В этом году у меня среди подсолнечного есть клей-мед(так я его обозвал)возможно с мышиного горошка.В прошлом году попадался такой,но не много.В этом году горошек долго цвел.

Цвет белый,прозрачный.Очень вязкий.Садится быстро,после садки почти без жидкости и напоминает сахарную пудру.

Это лишь просто мнение.Если в чем-то неправ коллективный разум поправит.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...