Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

7 минут назад, Егор Юрьев сказал:

Да,все можно.....осторожно.

То прикол для посмеяться.

Вчера вырезал выбраковку и придумалось.

Лет 8 мне было и удивлялся спрашивая у дяди-родственника -А чего все покрашено,а рамки такие как есть?

Ну, позолотить, то образно. Вот на неделе зашел в строительный магазин, а там привезли гвозди типа облатуненых, желтые, 20 и 30 мм длиной. Прикупил для сбивки рамок.

• Haha 1
50 хвилин тому, Макарыч57 сказав:

Ну, позолотить, то образно. Вот на неделе зашел в строительный магазин, а там привезли гвозди типа облатуненых, желтые, 20 и 30 мм длиной. Прикупил для сбивки рамок.

Ні,і ще раз ні,поверненя до цвяхів небуде,довго це,на мене маркетинговий хід не діє,можуть бути позолочені.:hi:

• Like 2
16 годин тому, Макарыч57 сказав:

Я уже рассказывал, завелась у меня на чердаке сладкая парочка куниц. Говнистые животные во всех смыслах. Где живут, там и гадят. Экскременты похожи на те что на фото. Надо по соседним пасекам поспрашивать на предмет разора ульев.

Деревяний вулик це навряд, хіба дуже древній, а ППС як семочки.

• Like 1

нужно ставить контрольные весы..... с 3й минуты

• Like 4
  • Confused 1
  • Sad 1
8 годин тому, Макарыч57 сказав:

гвозди типа облатуненых, желтые, 20 и 30 мм длиной. Прикупил для сбивки рамок.

Сумнівна перевага:IMHO:
Хтось тут на форумі писав, що навпаки звичайні цвяхи "прожарюють", або обдають кип'ятком для видалення масляної плівки. Коли цвях трішки окислиться - краще в деревині тримається, не висмикується.

• Like 4
05.10.2020 в 18:58, gardener сказав:

Ви ще за смак запитайте

А чого? Недавно пив каву з кавових зерен, вибраних з посліду .Скажу, смак дуже оригінальний, з кислинкою..(ціна,правда,трохи кусюча).Так що питання має право на життя:umora:я ж серйозно:ay:в розумінні кави

Edited by samitnyj
  • Haha 1

Косив сьогодні траву біля вуликів. Ох і не люблять бджоли звуку мотокоси. Поганяли мене трохи, поки не вдягнув сітку.

• Like 1
3 минуты назад, Петр Павлович сказал:

Косив сьогодні траву біля вуликів. Ох і не люблять бджоли звуку мотокоси. Поганяли мене трохи, поки не вдягнув сітку.

У Вас ще трава є :blink:.

4 минуты назад, Женя Циба сказал:

Вже нема. Викосив.

• Haha 6
17 минут назад, Петр Павлович сказал:

Вже нема. Викосив.

Нам легше висохла, ще два місяці назад.

• Like 2

Про 145 рамку.. .Гніздо на 3 корпуси(10р.).Прикриваю ГР.Чому три,томущо пилком забивають низ на80%.Так,маток міняти,то трудомістке завдання,і рамок тре вдвічі більше.У гніздо лізу три-чотири рази на сезон(1-весняна ревізія,2-заміна матки(раз на 2 сезони),3-ревізія кормів(у 3 корпусі,всі рамки повномедні та 100% печатні) перед закормом у зиму та постановка пластин,4-забераю нижній корпус у кінці вересня).Контроль роїння по льоту бджоли і при розширенні корпусами.Зимую у двох корпусах з верхньою вентиляцією на волі.Гніздо не скорочую.Підставляю пустий корпус під гніздо,так сухіше.

По розплоду скажу,що з'являється він весною пізніше,ніж у лежаках і воосени матки раніше фінішують.

По медозбору,на стаціонарі,вони краще спрацьовують не перший сезон.Цього сезону на ГВ(сонях)63кг(товарного)рекорд(баки)+корпус(15кг) меду на зиму.

Мені особисто,довподоби 145 система,ніж лежаки та дадани.Хочу спробувати 300-те гніздо і магазини.Порівняти.Але котрий сезон все ніяк... .На істину не претендую.Це лише:IMHO:.Сильно не бийте:).

• Like 2
  • Haha 1

Привет всем с нашей пасеки! Осень-это всегда подготовка к зиме. И в данном видео мы поднимем тему заставных досок, и их нужности. Мы считаем, что заставные-это прерогатива для слабых семей, в то время как нормальным семьям они только навредят. Почему-смотрите в видео! Всем приятнейшего просмотра!

• Like 1
  • Thanks 1

Мужики де можна купити пльонку ту що колись Л.Веред продавав ?

• Like 1
1 час назад, Женя Циба сказал:

А яка вона? Веред  під яким ніком? 

Edited by beloval
20 часов назад, Женя Циба сказал:

Нам легше висохла, ще два місяці назад.

Вже сходить... Зеленіє, як весною...

• Like 2
7 часов назад, Роман Кременчук сказал:

у 3 корпусі,всі рамки повномедні та 100% печатні) 

Ну тоді це вже не зовсім гніздо, а магазин

2 години тому, Женя Циба сказав:

Потрібна саме Вереда?

Бо я користуюсь фольгованою плівкою для теплих полів, товщина від 10 до 50 мк і доволі міцна, легко кроїти, доступна по ціні і є в кожному магазині будматеріалів. Коефіцієнт теплового відбиття поверхні - 97%.

1952915202_plenka-dlya-teplogo.jpg

Edited by nibond
  • Like 8
2 години тому, ромео сказав:

Ну тоді це вже не зовсім гніздо, а магазин

До ГВ там розплід,крайні медові.Після ГВ там 2-3 рам критого.Розплід міняю на мед

9 годин тому, Роман Кременчук сказав:

всі рамки повномедні та 100% печатні)

Готовий корпус в зиму.

• Like 2
18 минут назад, Роман Кременчук сказал:

До ГВ там розплід,крайні медові

Добре, а ЩО в першому в той самий час?:hmm:

57 хвилин тому, nibond сказав:

Бо я користуюсь фольгованою плівкою для теплих полів, товщина від 10 до 50 мк і доволі міцна, легко кроїти

Саме таку використовую для теплих заставних, лишилась після встановлення теплого полу.

• Like 1
1 година тому, ромео сказав:

Добре, а ЩО в першому в той самий час?:hmm:

Перга з розплодом,може мед рамка-дві з якогось краю.В кінці вересня перший забираю.

4 минуты назад, Роман Кременчук сказал:

Перга з розплодом,може мед рамка-дві з якогось краю.В кінці вересня перший забираю.

Насправді, розплоду там мізер... І то лише в період найбільшого червління матки.

Тобто, по суті перший корпус - лише буферна зона, яка лише збільшує матеріальні витрати пасічнику.:IMHO:

1 година тому, ромео сказав:

Насправді, розплоду там мізер... І то лише в період найбільшого червління матки.

Тобто, по суті перший корпус - лише буферна зона, яка лише збільшує матеріальні витрати пасічнику.:IMHO:

Так,я ж і пишу,що на 80% там перга,меду трохи,а розплоду 2-3 рамки(печаті)в основному.І пергові не п'ятачки.Корпус обжитий.

А за витрати:hmm:.Які?До кінця вересня бджола жирується на перзі.Забераю корпус,бракую суш.Залишки перги йдуть у хід весною,при першому розширенні.Чи що ви мали наувазі:hmm:?

22 години тому, Женя Циба сказав:

Я цього сезону  вже 5 разів косив біля вуликів, і бачу що до Нового року треба буде ще 2 рази косити:)

• Like 2
  • Haha 6
1 час назад, Роман Кременчук сказал:

До кінця вересня бджола жирується на перзі.

Що значить "жирується"? Вона ж не буде її їсти більше, ніж потрібно, через силу тільки через те, що в них є місце для складування. Якщо вони у Вас забивають пергою корпус настільки, що можна її продати як товар, то це, безумовно, плюс. А якщо лише "половинять", то це марна витрата рамок, вощини, корпусів, часу і т.д. 

Краще цей корпус використати для меду, а гніздо на 300 чудово справляється із поставленими задачами + економія одного магазину...

• Like 1