Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Зловив себе на думці, що кожного року пишу практично однакову фразу: 

Сезон на 99% завершено, залишилась контрольна обробітка тактиком та 4 сімї обєднати по холоду. Мед практично продано, віск перетоплено та обміняно на вощину, бджоли загодовані і оброблені від вароатозу. Після переходу на зимовий час розпочинаю вечірній столярний сезон.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня была сильная гроза, первая в этом году! Толку с неё уже нет, пораньше бы. У соседей воровство. У одного пропала одна семья, у другого три. У них сильно пострадали семьи от потравы. У меня тоже пострадали, но быстро восстановились. Что интересно одна семья совсем не пострадала. Где-то кормились на другом поле.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ss77 сказал:

Толку с неё уже нет,

лучше поздно, чем никогда;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ss77 сказал:

Сегодня была сильная гроза, первая в этом году! Толку с неё уже нет, пораньше бы. У соседей воровство. У одного пропала одна семья, у другого три. У них сильно пострадали семьи от потравы. У меня тоже пострадали, но быстро восстановились. Что интересно одна семья совсем не пострадала. Где-то кормились на другом поле.

А на рапс . чи не посіяли

Фермери хоч озиму посіють

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, AVA сказал:

А на рапс . чи не посіяли

Фермери хоч озиму посіють

Дощі сприятливі для посівів озимої пшениці, якраз ідеально в терміни в центрі і на півдні, а от ріпаку який не зійшов уже без шансів.

У мене дощ почався в 17:30 і йде до цієї пори і далі прогнозується. Одна пасіка ще досі не перевезена.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 годин тому, Сергій-апі сказав:

Мед практично продано

Що, меду мало було, чи торги у вас файні?

В мене меду на всю зиму вистачає. За звичай останній продаю в березні місяці і більше місяця до свіжого маю перекур.Цього року правда  через короновірус  і закритий ринок старого меду вистачило до червня місяця....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Wladimir_K сказал:

Дощі сприятливі для посівів озимої пшениці, якраз ідеально в терміни в центрі і на півдні, а от ріпаку який не зійшов уже без шансів.

мав на увазі просто ріст рапсу . щоб від засухи незагновся той що посіяли . якщо посіяли

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, AVA сказал:

мав на увазі просто ріст рапсу . щоб від засухи незагновся той що посіяли . якщо посіяли

Якщо до цієї пори протримався, то посівам посуха фактично не грозила,бо вже вкорінився і відповідна до  цеї фази волога була.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Wladimir_K сказал:

Якщо до цієї пори протримався, то посівам посуха фактично не грозила,бо вже вкорінився і відповідна до  цеї фази волога була.

ну в кого може і була . а в кого пшениця після комбайна падалішня зійшла і засохла

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 годин тому, Бджолопотам сказав:

Що, меду мало було, чи торги у вас файні?

І те і інше, через постійні дощі в травні-червні, недобір меду суттєвий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні пробував скорочувати сім'ї (забирав зайві рамки) - два вулика - і все... рій бджіл за мною літає....

Буду чекати похолодання... В принципі бджоли можуть й так зимувати - на повному корпусі... і більшість так і буде зимувати, але є ще пару сімей де гніздо на 145 рамці - відповідно частину рамок медових забираю де сім'я на дадані і переселяю сімю на них... На наступний рік хочу щоб вся пасіка була на 300-му гнізді....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Бджолопотам сказал:

На наступний рік хочу щоб вся пасіка була на 300-му гнізді...

Я хотів переходити на 145 рамку на гнізді. Два роки спробував 10 сімей і вернувся назад...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ромео сказав:

спробував 10 сімей і вернувся назад...

:) Є свої плюси і свої мінуси. Головний мінус це коли в ройовий стан або восени коли збраєш гніздо в зиму - треба розривати гніздо і дивитись рамки.

В зиму такими рамками краще можна гніздо скласти - але займає більше часу і нападки треба остерігатись. Раніше як було менше сімей - мене влаштовувало.Зараз хочу не сратись збором гнізла взагалі - Гніздо буде на даданівську рамку - магазини забрав - глянув дві-три  рамки щодо кормів - відповідно дав сиропу і хай зимують.Тепер тільки так.Пасічник вихідного дня...:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не можливо зібрати в зиму, напад дуже заважає. Ще помітив відсутність перги - в минулі роки цілий нижній корпус забитий (гніздо 145) а тепер - 1 рамка з невеликою кількістю. Обходився без підгодівлі, але сьогодні при формуванні гнізд в невеликій кількості сімей роздав майже весь недоторканий запас меду в рамках,  дійсно рік дуже незвичайний, а ще зимувати...

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, sid сказал:

Не можливо зібрати в зиму, напад дуже заважає.

Я зкорочував по дві години з ранку з 7 - 8 до 10ти далі напад, зараз зажати сімї в мене необхідність, після соняха засуха матки  майже перестали червить, я той час готовив  новий участок під пасіку і момент простимулювати втратив, сімї на соняху добряче просіли  і після переїзду на точок який не подалік озера мені нашкодив,  пішов якийсь принос  матки почали сіяти що не можу зупинити, відсутність матраців не допомогає, вирішив зажать маток кормами дав пакети сиропу на голову місцями потік сироп на пасіці караул, пробував зажати матку повномедними рамками від планки до планки  всерівно вибирають середину рамки і матки сіють.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Продовжив формування сімей в зиму. В одній сімї пройшла революція) ,там  матка була 19 року ф1 майн , знайшов матку з синенькою міткою. Я думаю що зайшов  якийсь рій . Ще в одній родині матку Леклер не можу знайти, завтра ще раз перегляну.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Продовжив формування сімей в зиму. В одній сімї пройшла революція) ,там  матка була 19 року ф1 майн , знайшов матку з синенькою міткою. Я думаю що зайшов  якийсь рій . Ще в одній родині матку Леклер не можу знайти, завтра ще раз перегляну.

 

А навіщо маток шукаєте при формуванні в зиму,грамоти роздаєте ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Бджолопотам сказал:

Сьогодні пробував скорочувати сім'ї (забирав зайві рамки) - два вулика - і все... рій бджіл за мною літає....

Буду чекати похолодання... В принципі бджоли можуть й так зимувати - на повному корпусі... і більшість так і буде зимувати, але є ще пару сімей де гніздо на 145 рамці - відповідно частину рамок медових забираю де сім'я на дадані і переселяю сімю на них... На наступний рік хочу щоб вся пасіка була на 300-му гнізді....

Також не дають толком працювати,при +15 комфортно збирати сім'ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А навіщо маток шукаєте при формуванні в зиму,грамоти роздаєте ? 
Так роздаю грамоти , а Ви бачу Пєтросян.) Матки всі мічені і дивно що матку незнайшов, деякі можуть бути калічками і потребують заміни, а таке вже було.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Так роздаю грамоти , а Ви бачу Пєтросян.) Матки всі мічені і дивно що матку незнайшов, деякі можуть бути калічками і потребують заміни, а таке вже було.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk
 

Розширеся і ця процедура відійде .

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Женя Циба сказал:

Також не дають толком працювати,при +15 комфортно збирати сім'ї.

 

16 минут назад, Женя Циба сказал:

Розширеся і ця процедура відійде .

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вчора планував викидати з середини гнізда маломедки .але рано ще .бо ще 2-3 рамки розплоду на виході.Продивився половину сімей-бджоли стало більше в порівнянні з 08.08.20 по приїзді з соняшника-дві полоски варостопа і стимуляція дали ефект.Зльоту нема,мінус 2 сімї (трутовки)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Так роздаю грамоти , а Ви бачу Пєтросян.) Матки всі мічені і дивно що матку незнайшов, деякі можуть бути калічками і потребують заміни, а таке вже було.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk
 

Щоб оцінити матку не обов'язково дивитись їй в очі

Кожний перегляд гнізда веде до того що матка може виявитись скаліченою після перегляду

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Віталій.В сказал:

всерівно вибирають середину рамки і матки сіють.

Якщо бджоли оброблені то нехай сіють, якшо рамки повні то багато не насіють, нашо їх мучити тими складаннями, нічні температури та заморозки припинять засіви

Залізьте в листопаді та приберіть пусте, от і все складання

 

14 часов назад, Бджолопотам сказал:

Зараз хочу не сратись збором гнізла

Щоб не складати гніздо, воно має бути на 7-8р, а якщо 10рамочне не складете восени, то все одно доведеться складати навесні, бо утеплення і тд

Середні і слабкі гірше зимують на повному гнізді, без складання на крайніх вуличках малувати бджоли і їм гаплик.

Врешті решт жовтень тепліший за квітень , а листопад тепліший за березень, а навесні іноді теплої погоди так довго доводиться чекати..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб оцінити матку не обов'язково дивитись їй в очі
Кожний перегляд гнізда веде до того що матка може виявитись скаліченою після перегляду
Є різні ситуації в яких необхідно подивитися матці в очі)) бо як не заглянеш то родині може бути гаплик. В інших ситуаціях матку не шукаю , достатньо глянути на розплід і на поведінку.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...