Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

25 минут назад, Сергій-апі сказал:

Як в казці... Цікаво тільки одно, якщо повно бджоли і корма практично не чіпані, чим жили? може заставні чи потолочини гризли?

Святим Духом харчувалися!) Щороку так. Сусід (старий пасічник) не вірив, запрошував його подивитися. Не знаю чому, але думаю від корму залежить. Зимують тільки на сиропі з добавками. Може їм крихти вистачає або одного запаху!))) Цього разу чомусь багато незапечатаного. Зараз з цих рамок трохи капає накопичена волога. Не заграє чи? Не знаю, що з ними робити?

• Haha 1
2 хвилини тому, ss77 сказав:

Святим Духом харчувалися!) Щороку так. Сусід (старий пасічник) не вірив, запрошував його подивитися. Не знаю чому, але думаю від корму залежить. Зимують тільки на сиропі з добавками. Може їм крихти вистачає або одного запаху!))) Цього разу чомусь багато незапечатаного. Зараз з цих рамок трохи капає накопичена волога. Не заграє чи? Не знаю, що з ними робити?

Думаю, що кілька фото, а краще відео, внесе ясність.

• Like 1
27 хвилин тому, ромео сказав:

що бджоли корму зимою не споживають майже зовсім, бо не літають.

Я читав в книжках по бджільництву, що взимку, поки немає розплоду, середня сім"я споживає приблизно 500 грам за місяць. Це, насправді, так мало,що візуально не відразу й помітиш, якщо брали з 4-5 рамок.

• Like 3
Только что, Svan сказал:

Я читав в книжках по бджільництву, що взимку, поки немає розплоду, середня сім"я споживає приблизно 500 грам за місяць.

Прошлой зимой контрольный улей остался на весах, то расход был 900 грамм на месяц, а в феврале схарчили 1600 - расплод.

• Like 5
7 хвилин тому, Алексей Кременчуг сказав:

Прошлой зимой контрольный улей остался на весах, то расход был 900 грамм на месяц, а в феврале схарчили 1600 - расплод.

Це не зовсім правильно, в лютому вже є розплід. :hi:

Только что, Мико сказал:

Уже плюс 9 * ,

возможно у кого на улице полетают сегодня немного 

Звонил  на пасеку соседу +5*, тучки поползли. Возможно до 7-8* дотянет. Мои на улице 585a584e53576_-0366.jpg.a6773b6cfd745c0510213f47116be5db.jpgПока, сидя в Харькове, мы ничего не теряем :IMHO1:

• Like 4
  • Confused 1
Только что, ss77 сказал:

Зараз з цих рамок трохи капає накопичена волога. Не заграє чи? Не знаю, що з ними робити?

Якщо зовсім не обсижені бджолами, то вийняти з вулика. З решти вологу вип'ють:az: і спасибі скажуть.

• Like 2
В 24.02.2021 в 22:10, asot сказал:

Днища зйомні у вас?

Так

Только что, Svan сказал:

Я читав в книжках по бджільництву, що взимку, поки немає розплоду, середня сім"я споживає приблизно 500 грам за місяць. Це, насправді, так мало,що візуально не відразу й помітиш, якщо брали з 4-5 рамок.

Додам. Ділянки незапечатаного меду взагалі слабо котрольовані.

• Like 1
1 час назад, Svan сказал:

То навряд. І доказом тому є всі ті відео, які я виставляв у темі. 90 % загиблих через те, що пасічник понадіявся на "500 грам/місяць". 

А реальність трохи інша...

Edited by ромео
  • Like 7
37 хвилин тому, ромео сказав:

То навряд. І доказом тому є всі ті відео, які я виставляв у темі. 90 % загиблих через те, що пасічник понадіявся на "500 грам/місяць". 

Не менше 20 кг на сім"ю, достатньо на зиму і весну, відео не дивлюсь, 90% ютуба, це мусор, нікому не потрібний. :IMHO:

• Like 2
  • Thanks 1
3 години тому, ss77 сказав:

Подмора на дне нет вообще ни у кого.

винесли?

2 години тому, Мико сказав:

А у меня обычно два ведра 10 литровых с горой с 50 семей 

в мене з 45 стільки ж цього року. але і вилітали і синички під'їдали

3 хвилини тому, Ворон сказав:

відео не дивлюсь, 90% ютуба, це мусор, нікому не потрібний. :IMHO:

а шо ж Ви робите довгими зимовими вечорами?

• Haha 6
1 хвилину тому, gardener сказав:

а шо ж Ви робите довгими зимовими вечорами?

Бавлюсь з сином, дружина з сином на роботі до ночі. :hi:

• Like 3
1 хвилину тому, Ворон сказав:

Бавлюсь з сином,

то ж привчали б його до сучасних технологій в бджільництві

7 хвилин тому, gardener сказав:

то ж привчали б його до сучасних технологій в бджільництві

Ще замалий, буде 4 роки,ще рано йому,вчиться добре говорити. :hi:

P_20200427_120629_1_p.jpg.e41374e0b26e1e3c01bfb983c21b2342.jpg

Edited by Ворон
  • Like 6
  • Thanks 1

Приїхав на пасіку а тут +5 і вітряно. Обльотом і не пахне... Зимуємо далі.  При тому що у Вінниці +12.

• Like 2
  • Confused 2
  • Sad 3
12 минут назад, Sanich сказал:

При тому що у Вінниці +12

Тут (у Вінниці) деяких бачив вже у футболках і на босу ногу...:crazy:

• Haha 3
44 хвилини тому, ромео сказав:

Тут (у Вінниці) деяких бачив вже у футболках і на босу ногу...:crazy:

Хіпстери. :)

• Haha 5

+12 на сонці взагалі тепло,  посіка ревіла мама дзвонила,  так що в мене 100% обліт . В моїй місцевості такий ранній обліт раз на 6 років буває.

• Like 4
4 часа назад, Алексей Кременчуг сказал:

Года три назад уже писал, что ради эксперимента взвешивал 10 шестирамочников до/ и после/.

По итогам, на весах разница расхода кормов составила от 3,5 до 5,5 кг за зиму.  

Предусмотреть появление расплода в каждой конкретной семье зимой невозможно.

Поэтому оставлять в зиму мед из расчёта по 0,5 кг на месяц - это очень самонадеянно с нашей стороны.  

У нас сегодня +13 и солнечно, летали все. Одна даже умудрилась в ухо дать :), вакцина получена. По итогу, минус два отводка из 19 зимовавших. Завтра уже похолодает, так что ждем стабильного тепла.

• Like 6

начало облета с 9.30.

На 15.49 лет продолжается,гнезда сокращенны,кормовые запасы пополнены,утепление поставлено.

Не успел переформатировать зимовавших в 2 корпусах на 1 корпус,отложим на позже.

• Like 4

Десяток переглянув порамочно, у всіх печатний розплід (крім одного) кормів достатньо (блінчиків не буде), носять пилок з ліщини, де відємні днища - почистив, лежаки нехай ще почекають. Один слабачок трохи обгадився, в загальному зимівля без втрат, хоча кінцеві висновки робити ще рано.

• Like 5
3 години тому, ромео сказав:

Те, що в грудні - січні бджоли споживають до кілограма корму на місяць - спорити не буду і то коли все нормально.

Але потрібно враховувати ще вересень, жовтень і листопад де важко зпрогновувати коли закінчиться розплідний період, ще оси витягать якусь кількість...

Дальше лютий - березень з розплодом - кормів йде в рази більше, погода в цей час різною буває...

Так що отих 500 грам краще випити, загодувати бджіл в зиму 20 кг. і спокійно займатися повсякденними справами.

• Like 8
10 минут назад, Сергій-апі сказал:

Десяток переглянув порамочно, у всіх печатний розплід (крім одного) кормів достатньо (блінчиків не буде)

Аналогічно! Вчора вибірково передивився деяких:кормів дійсно - 2-3 р майже повномедні! Не розумію для чого ці" пиріжки пекти " кандейські .Все як завжди з року в рік!!Замовив полоски - поставлю по 1-2 шт  .Може й лишне ,але уже 3 рік так роблю .Розплід в усіх е - найбільше у пернера-але вони й і сильніші в порівнянні з іншими йшли в зиму

• Like 1
  • Haha 1