Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

15 часов назад, Sanich сказал:

Я от в роздумах, чи провокувати обліт в п"ятницю.

Думаю, що полетять вони без Ваших провокацій. Щойно приїхав з пасіки, а їздив, щоб покласти мед "страждущим", так до 13ї години облетілась вся пасіка без мого втручання (провокацій). Сім'ї з верхніми льотками літали значно енергійніше чим з нижніми. бо в останніх знизу стоїть порожній півкорпус. А погоду на сьогодні по Києву передавали безсонячну. Удачі Вам.

19 хвилин тому, Петр Павлович сказав:

Думаю, що полетять вони без Ваших провокацій. Щойно приїхав з пасіки, а їздив, щоб покласти мед "страждущим", так до 13ї години облетілась вся пасіка без мого втручання (провокацій). Сім'ї з верхніми льотками літали значно енергійніше чим з нижніми. бо в останніх знизу стоїть порожній півкорпус. А погоду на сьогодні по Києву передавали безсонячну. Удачі Вам.

Дякую. Але у мене пасіка на височині - 300 м. над рівнем моря. Тому, часто, до нас весна добирається пізніше навіть, ніж до північніших районів. 

31 минуту назад, Sanich сказал:

Дякую. Але у мене пасіка на височині - 300 м. над рівнем моря. Тому, часто, до нас весна добирається пізніше навіть, ніж до північніших районів. 

На всі випадки життя . Піднімаєм стелину , хватаєм бджолу , витягуєм кишечник і оцініємо нагрузку . Якщо повнно гавна з головою то ніщо не допоможе. 

9 годин тому, Seos сказав:

Це все робилось після продажу пакетів, тому думаю ночі вже були не холодні. В мене "українцях" зимує по дві сімейки, то на садках теж ставлю по 2 рамки на відбудову при хорошому взятку й частіше ніж через тиждень. А як що це робить у вуликах ППУ, то ніяке охолодження не страшне. В мене цю зиму у такому вулику в порядку експременту перезимував такий слабачок, що й не сподівався цього.

Знову  все зводиться до того , ЩО  потрібно щупати ППУ, ну ніяк не можу відійти від дерева:umora:, кароч будем пробувати пощупати ППу

Мої руденькі сьогодні гарно політали. Станом на сьогодні - кількість сімей не змінилася, і це радує), щодо якості - ще побачимо.   

1 час назад, Пахомич сказал:

Фантастика !!!! Нижній корпус в росплоді . Шкода пан не повідомив:IMHO:шо це багатокорпусний словянський вулик

Да, действительно. Не сказал этого. Первый корпус ( нижний) с рослодом. Вот только улей просто 8 рамочный на полурамку. 

5 часов назад, Cfif сказал:

Если пчёла беспокойная, сильно гудит и выглядывает с летков -нужно.

Если сидит тихо и не кипишует - любое решение будет правильным. Выносить желательно тоже тихо.

в основном все тихонько, но есть те к которым в гости приходила мыш, а стоят всего в 3 яруса... в общем будем выносить, те кому нужно полетают, а у кого есть запас прочности - подождут лучшей погоды, но на улице 

5 годин тому, Петр Павлович сказав:

Думаю, що полетять вони без Ваших провокацій. Щойно приїхав з пасіки, а їздив, щоб покласти мед "страждущим", так до 13ї години облетілась вся пасіка без мого втручання 

Так дійсно, основна частина облетілась без втручання (при +13 в затінку). Однак маю 8 вуликів лежаків на українську рамку, які стоять льотками на північ і навіть при такої температурі не бажають виходити на обліт.               Напевно завтра всеж таки прийдеться провокувати.

Було сьогодні +12. Попав на пасіку в 15:30. По рудому снігу і кришкам "в горошок" видно, що обліт був непоганий. Не втримався і нашвидкоруч перевірив десяток сімей. Дивився по 1-2 рамки. Оцінював корм і загальний стан. Матки-розплід не шукав. Із того, що побачив, висновок - все добре. Кормів багацько ще є. Сила сімей мало змінилась, підмору мало. Всі сім'ї живі...

Не знаю, що ревізія потім покаже, але думаю, що в мене зимівля нічим особливо не відрізнялась від попередніх

5 часов назад, Николай S сказал:

Знову  все зводиться до того , ЩО  потрібно щупати ППУ, ну ніяк не можу відійти від дерева:umora:, кароч будем пробувати пощупати ППу

Є тільки одне но, ціна називається ,за 1 ппу можна купити 2 деревяних. Поки що обходжусь будівельним  ппс роблю сам , і якщо розібратись то тільки через те що я його роблю сам . Але на пасіках більше 100 шт нічого кращого ніж дерево не бачу хто не вірить досвід США і Канади в поміч. Один гад дятел вже мені добавив лишньої роботи, ремонтувати десь 15 корпусів . 

І ще з економічної сторони вся економія кормів зійде на нуль або і мінус .

29 хвилин тому, uam_63 сказав:

Є тільки одне но, ціна називається ,за 1 ппу можна купити 2 деревяних. Поки що обходжусь будівельним  ппс роблю сам , і якщо розібратись то тільки через те що я його роблю сам . Але на пасіках більше 100 шт нічого кращого ніж дерево не бачу хто не вірить досвід США і Канади в поміч. Один гад дятел вже мені добавив лишньої роботи, ремонтувати десь 15 корпусів . 

По моїм підрахункам, гніздовий (даданівський) корпус з верби чи осики мені обходиться менше 100грн, бо беру як дрова далі все сам, вже хочеться трохи менше зимою працювати,..... ППУ з формою по замовленню  мені вийде значно дорожче, але ж свербить:umora: ранній розвиток слабакам з подальшею пересадкою в дерево а ППУ далі  на  формування молодих відводків, ак буде мед по три бакси точно куплю форму:ay:

2 минуты назад, Николай S сказал:

але ж свербить:umora: ранній розвиток слабакам з подальшею пересадкою в дерево 

Зновуж ж до економічної сторони і навантаження на ноги повертаємся , краще слабаків взагалі не тримати , і ще в жовтні коли по ньому видно що воно не то пальто , просто в двоє скласти навіть матку не шукаючи .

Як то кажуть ,, лінь двигун прогресу ,, ,, якщо чогось можна не робити то краще цього не робити,, :umora::umora:

Секта лінивих пасічників повинна збільнуватись за ними майбутьнє:IMHO:

3 хвилини тому, uam_63 сказав:

Зновуж ж до економічної сторони і навантаження на ноги повертаємся , краще слабаків взагалі не тримати , і ще в жовтні коли по ньому видно що воно не то пальто , просто в двоє скласти навіть матку не шукаючи .

Як то кажуть ,, лінь двигун прогресу ,, ,, якщо чогось можна не робити то краще цього не робити,, :umora::umora:

Секта лінивих пасічників повинна збільнуватись за ними майбутьнє:IMHO:

Так я саме за секту:umora: бо щось не хочеться лишнє пахати, столярної  роботи і з рамками хватить:IMHO:

а щодо слабаків то малось на увазі молоді відводки від 4 до 6 вуличок, як завжди це третина пасіки що не встигли перейти в категорію  6+ таких жалко  зсипати до кучі :dntknw:

1 час назад, Николай S сказал:

По моїм підрахункам, гніздовий (даданівський) корпус з верби чи осики мені обходиться менше 100грн, бо беру як дрова далі все сам, вже хочеться трохи менше зимою працювати,..... ППУ з формою по замовленню  мені вийде значно дорожче, але ж свербить:umora: ранній розвиток слабакам з подальшею пересадкою в дерево а ППУ далі  на  формування молодих відводків, ак буде мед по три бакси точно куплю форму:ay:

Еще добавьте скорость изготовления. За день делал спокойно 25-30 корпусов не напрягаясь. Улья из эппс с деревянной обвязкой еле-еле успеваю 9 шт. ППУ тоже не быстрое дело (судя по видео в интернете).

Но все равно перехожу на эппс. Когда сорвал спину. Они просто спасением мне стали. Улей деревянный на весах 75 кг. То же самое эппс 40.

7 часов назад, uam_63 сказал:

А если зимовать в дереве, в то время, когда дятлам занятся нечем, а летом ставить магазины ппу? Или летом дятлы тоже долбят ппу?

Шановні ліниві пасічники, підскажіть хто виробляє 6-рамочники на дадан з двома виходами в різні сторони з перегородкою. Матеріал - дерево, ППС, ППУ

Пробував я в минулому році гратися з дрібними нуклеусами - не то пальто (с)

18 минут назад, Олександр Коваль сказал:

Пробував я в минулому році гратися з дрібними нуклеусами - не то пальто

Чому?

6 хвилин тому, OlexanderSh сказав:

Чому?

багато зайвих операцій, а бджоли недостатньо, щоб просто зверху покласти корпус і об'єднати через сітку

Вчора після роботи почистив десяток днищ в вуликах з очерету і був приємно здивований, підмору разом з крихтою - літра з хвостиком.

3 часа назад, mits сказал:

А если зимовать в дереве, в то время, когда дятлам занятся нечем, а летом ставить магазины ппу? Или летом дятлы тоже долбят ппу?

Літом їм байдуже до ппс.

В 22.02.2021 в 18:28, Олександр Коваль сказал:

Сьогодні в більшості вуликів був повноцінний обліт, за одно бджоли прийнялись порядки наводити

Вчера осматривал гнёзда, +15.  Как и ожидал, всё как всегда. Пчелы полно, корма нетронуты. Три центральные рамки слегка об"едены у передней стенки. Подмора на дне нет вообще ни у кого. Сколько пчелы было осенью, столько и сейчас. Тьфу-тьфу, чтобы не сглазить!)

16 хвилин тому, ss77 сказав:

Вчера осматривал гнёзда, +15.  Как и ожидал, всё как всегда. Пчелы полно, корма нетронуты. Три центральные рамки слегка об"едены у передней стенки. Подмора на дне нет вообще ни у кого. Сколько пчелы было осенью, столько и сейчас. Тьфу-тьфу, чтобы не сглазить!)

Як в казці... Цікаво тільки одно, якщо повно бджоли і корма практично не чіпані, чим жили? може заставні чи потолочини гризли?

9 минут назад, Сергій-апі сказал:

Як в казці... Цікаво тільки одно, якщо повно бджоли і корма практично не чіпані, чим жили? може заставні чи потолочини гризли?

Колись мав справу з одним пасічником. Так він стверджував, що бджоли корму зимою не споживають майже зовсім, бо не літають. А корм, який витрачається, то тільки на розплід...

1 час назад, Сергій-апі сказал:

Вчора почистив десяток днищ в вуликах

був приємно здивований,

підмору разом з крихтою - літра з хвостиком.

А у меня обычно два ведра 10 литровых с горой с 50 семей 

иногда больше ,может это потому что с зимовника никуда не деваются зимой ,

не летают в отлыгу и синички их не поедают ,

нижние летки зарешечены ,а через верхние выскакивают ,

обычно пол зимовника устлан прилично подмором 

Уже плюс 9 * ,

возможно у кого на улице полетают сегодня немного 

Жду видос от Александр и ТёмСаныч Хоменко у него вся пасека на улице 

• Create New...