Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

23 минуты назад, Sanich сказал:

Так і живемо - з надією на більше і краще. ;) 

- з надiею на тривалi медосбори.

- не, ну Надюху я знаю, а хто отi три незнайомi жiнки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Пахомич сказав:

Та та сімя ще з осені сиділа під верхом . До квітня гаплик.

Знову Пахомичу все не так:umora:. Тільки мене ваша думка не цікавить - сім'я сильна, вчора облетілася, у ній вже є і молоденька бджола - до квітня бджола зміниться повністю... Кормів додав - можуть далі зимувати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Sanich сказал:

До квітня буде стільки теплих днів, що вони мільйон разів встигнуть перенести мед до розплоду. Аби облетілися.

Я от в роздумах, чи провокувати обліт в п"ятницю. Поточний прогноз +11 та вітер 4,3 м/с. Якщо у вулики не лізти, то можуть і не полетіти. А хотілося б щоб полетіли і зжати і утеплити, щоб вже погнали розплід.

Від Тернополя на південь і від Молдови  до Умані сьогодні і завтра буде +14* хмарність по Україні 0, то вилетять обовязково, зима ще не відступає . Нарисовується переміщення мощного циклону від Гренландіїї на північ Казахстану , закачає мороз з Сибіру.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Пахомич сказал:

Від Тернополя на південь і від Молдови  до Умані сьогодні і завтра буде +14* хмарність по Україні 0, то вилетять обовязково, зима ще не відступає . Нарисовується переміщення мощного циклону від Гренландіїї на північ Казахстану , закачає мороз з Сибіру.

Значить вам треба готуватись щоб зробити ревізію, і подивитись як зимують ваші. Бо пишете дурницю що до квітня сім’ї буде кірдик. А я до прикладу ніякого кірдика не побачив. Вже час до вирощування розплоду, сім’ї починають його вирощувать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Укроп сказал:

Значить вам треба готуватись щоб зробити ревізію, і подивитись як зимують ваші. Бо пишете дурницю що до квітня сім’ї буде кірдик. А я до прикладу ніякого кірдика не побачив. Вже час до вирощування розплоду, сім’ї починають його вирощувать

Шоб бачити  ,то потрібно щось в бджолах розбиратись . Залишений корм знизу ознака того , що сімя з осені була слабенька і зробила гніздо під верхом. На кінець квітня гарантовано залишиться пригорща бджіл .  Тимбільше рамка з розплодом ,одже це не крайня а з середини гнізда. Здорова сімя з осені так не сидить Розтане сніг тоді і піду на пасіку. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Sanich сказал:

До квітня буде стільки теплих днів, що вони мільйон разів встигнуть перенести мед до розплоду. Аби облетілися

А хто, як думає, чи знає: при яких температурах зовні, при середній силі сім"ї, бджоли здатні перенести мед з необсижених рамок до гнізда?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Віктор просто сказал:

А хто, як думає, чи знає: при яких температурах зовні, при середній силі сім"ї, бджоли здатні перенести мед з необсижених рамок до гнізда?

+10

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проверил я сегодня своих пчёлок. Есть одна семья с которой не все хорошо. На пленке большое количество конденсата. Пчелы растянулись по все длине рамки и ведут себя беспокойно. Остальные семьи сидят тихо и спокойно в клубах, кто-то у передней стенки, кто-то по середине, а кто-то только начал подниматься во второй корпус.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Николай S сказав:

Цікаво чому  форумчани ігнорували можливість   "перемити кісточки" автору цього відео:hmm:, яке в кого бачення щодо цієї методики, мене особисто цікавить як хто прокоментує  такі завзяті регулярні розриви гнізда та ще в весняну пору, причому автор знаходиться  значно північніше.

Це все робилось після продажу пакетів, тому думаю ночі вже були не холодні. В мене "українцях" зимує по дві сімейки, то на садках теж ставлю по 2 рамки на відбудову при хорошому взятку й частіше ніж через тиждень. А як що це робить у вуликах ППУ, то ніяке охолодження не страшне. В мене цю зиму у такому вулику в порядку експременту перезимував такий слабачок, що й не сподівався цього.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Sanich сказал:

Мабуть, що у кого є достатньо досвіду, то просто жаль тратити своїх годину часу на незрозуміло на що. А хто молодий і не досвідчений, то передивиться від початку до кінця, але все сприйме на віру "як правильне".

Ну часть из рассказа вполне реальна... у меня есть похожий опыт ... просто автор не все рассказывает...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Sanich сказав:

Мабуть, що у кого є достатньо досвіду, то просто жаль тратити своїх годину часу на незрозуміло на що. А хто молодий і не досвідчений, то передивиться від початку до кінця, але все сприйме на віру "як правильне".

З чимось можна не погодитись, щось внести своє, але в моїй ситуації потрібно змінювати технологію, що пасіка не була збитковою. Навіть для того, щоб заселить нуклеуси, то бджолу потрібно звідкись брати. Минулого року виручили "українські" вулики де зимують по дві сім'ї, навіть при тому, що в зиму вони йшли слабші ніж за звичай, підігріваючи одна одну вигравали у розвитку. Зимуючи по два п'тирамочні відводки у корпусі можна отримати потужну сім'ю на ранній взяток, або продать раннього пакета. Немає в мене два роки поспіль розвитку сім'ї в зиму не дивлячись на стимулюючі підгодівлі з перших чисел серпня, через відсутність приносу пилку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на пятницю прогнозують +8 і сонячно (по вентускі) чі варто виносити бджілок з зимівника? надалі температура

 до +4 вдень та -3 вночі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не любитель я лазить зимой к пчелам, но в семьи где клуб полностью рассыпался, пришлось таки лезть :(

Пчелы заняли весь нижний корпус и частично верхний, в верхнем корпусе мед ввели почти полностью, а в нижнем 100% процентов расплод. По быстрому убрал две самые пустые рамки и поставил в замен две полномедные. 

Вот как так. 5 семей в одинаковых условиях с одинаковым количеством кормов. Но одной из них нужно блин "выделится". Вот что с ней делать :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, AntonUa сказал:

Не любитель я лазить зимой к пчелам, но в семьи где клуб полностью рассыпался, пришлось таки лезть :(

Пчелы заняли весь нижний корпус и частично верхний, в верхнем корпусе мед ввели почти полностью, а в нижнем 100% процентов расплод. По быстрому убрал две самые пустые рамки и поставил в замен две полномедные. 

Вот как так. 5 семей в одинаковых условиях с одинаковым количеством кормов. Но одной из них нужно блин "выделится". Вот что с ней делать :(

Ничего если корм есть не беспокоить до облета а то еще рамки пометят...:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кормить возможности нет. Подставил только две полномедные в место полностью пустых и все.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Seos сказав:

Немає в мене два роки поспіль розвитку сім'ї в зиму не дивлячись на стимулюючі підгодівлі

Пробував і я стимулювати цього літа. Результату - нуль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

стимулював після соняшника з 5 серпня -відводки і сімї наросли десь на 50-75% 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, valik1986 сказав:

на пятницю прогнозують +8 і сонячно (по вентускі) чі варто виносити бджілок з зимівника? надалі температура

 до +4 вдень та -3 вночі

Прогнози на погоду міняються постійно, на перший тиждень березня нам прогнозували такж 2-4 тепла, сьогодні на 2-ге березня вже вказано + 12. Вважаю потрібно виносити, у мене вже третій день по трохи облітуються.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, Sanich сказал:

Пробував і я стимулювати цього літа. Результату - нуль.

А пыльца была в период стимуляции? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hmm:

Посмотрел ролик, появилась мысль - "я это уже видел!", поскреб по сусекам и вспомнил! Вот!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Алексей Кременчуг сказал:

появилась мысль - "я это уже видел!", поскреб по сусекам и вспомнил! Вот!

Отож!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не всидів на роботі, заскочив в машину і махнув на пасіку 60% сімей активно облітуються. Решту в апібудиночку льтками на захід і старі лежаки-термоси - сидять тихо. Ті, що льотками на захід думаю зараз також стартануть. Красота, аж настрій піднявся.:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, valik1986 сказал:

на пятницю прогнозують +8 і сонячно (по вентускі) чі варто виносити бджілок з зимівника?

Если пчёла беспокойная, сильно гудит и выглядывает с летков -нужно.

Если сидит тихо и не кипишует - любое решение будет правильным. Выносить желательно тоже тихо.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, AntonUa сказал:

Не любитель я лазить зимой к пчелам, но в семьи где клуб полностью рассыпался, пришлось таки лезть :(

Пчелы заняли весь нижний корпус и частично верхний, в верхнем корпусе мед ввели почти полностью, а в нижнем 100% процентов расплод. По быстрому убрал две самые пустые рамки и поставил в замен две полномедные. 

Вот как так. 5 семей в одинаковых условиях с одинаковым количеством кормов. Но одной из них нужно блин "выделится". Вот что с ней делать :(

Фантастика !!!! Нижній корпус в росплоді . Шкода пан не повідомив:IMHO:шо це багатокорпусний словянський вулик

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Sanich сказал:

Пробував і я стимулювати цього літа. Результату - нуль.

Взагалі закони природи ніхто не перескочить. Зимувала бджола при ідеальних умовах може виховати одну на свою заміну. Зимову одну бджолу виховують дві літніх при ідеальних умовах.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...