Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

18 хвилин тому, Arius сказав:

Санітари підбирають. Дехто чистив підмор, думаю завтра його не буде

його вже майже немає, ледве на аналізи нашкребли - завтра треба буде на аналіз занести. Сьогодні в більшості вуликів був повноцінний обліт, за одно бджоли прийнялись порядки наводити

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Олександр Коваль сказал:

його вже майже немає, ледве на аналізи нашкребли - завтра треба буде на аналіз занести. Сьогодні в більшості вуликів був повноцінний обліт, за одно бджоли прийнялись порядки наводити

 

Хочу вам посовєтувать не носити на аналізи підмор

краще вже почекати і принести в квітні весняної бджоли від сильних сімей 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Николай S сказал:

В категорію слабих в мене попали від 4 до 6 вуличок, тож враховуючи, що втрат бджоли сьогодні практичнго не було(1-2 з вулика) можна виносить, в запасі 20 мішків з тирсою можна розтрусити....

У мене на пасіці бджіл падавших майже нема, а на городі і хаті багато, мабуть, це викликано саме її розміщенням - вулики на кручі, вище даху хати, на пасіці тепло, а вилітають на вітер, і вже там падають.

Ті, які в погребі, ще навіть не відійшли від передньої стінки, хай ще посидять, бо в тепло не дуже віриться:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня пересмотрел одну проблемную семью. У неё всю зиму потолочёк был горячий как батарея. Клуба не было всю зиму, толпились на прилетной и даже вылетали в мороз. Семья была сильная, 10 рамок. Всю осень гнали расплод. В декабре изъял у них 3 рамки расплода. 
Первые крещенские морозы перенесли они нормально. Заносил их на самые сильные морозы в сарай. Чтоб хоть ветер не шуровал в летки. Но вторую фазу морозов по -20 они плохо перенесли. Ещё в сарае всё застлано было пчёлами. Вынес их срочно на улицу. Так они тут же в мороз начали облёт. Вылетали и 90% пчёл падали на снег и замерзали. Весь двор был в черных точках. А перед ульем всё жёлтое от испражнений.
Через два дня ожидалось тепло +4. Решил открыть. Думал, меда уже может нет. Может, пчёл уже не осталось. И наверняка там расплода прилично. И конечно, всё должно быть обпоношено.
Но каково было удивление, что я там увидел. Пчёл осталось ещё много. Рамки 4 точно. Пчелы разошлись по всем 9 рамкам. Меда было ещё нормально. Но расплода не было вообще! И всё чисто! Ни поноса. Ни даже подмора! В улье сухо. Матку увидел. Ползала отдельно от пчёл, с виду бодрая. 
Такого явления у меня никогда не было. Фактически пчелы не зимовали. А бодрствовали всю осень и зиму. 
В остальных ульях семьи зимуют хорошо, спокойно. 
Что бы это означало? Может, был расплод да весь вышел аккурат к сегодняшнему дню? Может, просто сумасшедшие пчелы??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ромео сказал:

Ну шо, народ?

П'ятниця? :hmm::ole_ole::dntknw:

У мене ті що льотками на південь вже сьогодні облетілись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

А на май у многих появятся клиенты на пакеты..

Сьогодні знайомий заскочив до мене на пасіку поболтати. Каже що вже є замовлення на 1000 бджолопакетів (деталями не цікавився).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 годин тому, ромео сказав:

Ну шо, народ?

П'ятниця? :hmm::ole_ole::dntknw:

Та ще дожить надо, тут вентускай за пів дня все поміняв:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, Абсолютный максuмум сказав:

....о в тепло не дуже віриться:hmm:

"накаркав":umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Олександр Коваль сказал:

його вже майже немає, ледве на аналізи нашкребли - завтра треба буде на аналіз занести. Сьогодні в більшості вуликів був повноцінний обліт, за одно бджоли прийнялись порядки наводити

 

Також класна зимівка , явніх пятен обльоту на кришах і перед вуликом нема , прилітки вобще чисті :ay:

Бджола відлітає бомбить десь за периметир пасіки , це головний признак здорової і жизнеспособної бджоли 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, AVA сказал:

Більш масовіша проблема буде не неперезимовка , а ослаблення сімей , якщо ще місяць з погоди толку небуде 

В багатьох по отзивах , ще даже удосі живих,  з нового року розплід почався

У мене пока всі живі ,а от в якому стані вони дотянуть до реальної весни :dntknw:

даже ту що обнаружив 9.02 без матки і наполовину осипану перекинув через перегородку 3 рамки залишку бджіл , то вони через сутки збились у клуб , одна рамка оказалась лишня , забрав 

29 січня виявив сімю без матки, дав їм матку з нуклеуса і ужав на трьох рамках теплими заставними. Сьогодні глянув що там твориться. На крайній рамці на долоню печатки і по колу черва, на центральній рамці пів рамки печатки і вже бджола лупиться. Я в шоці. Цікаво що з того буде?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Сергій-апі сказал:

Четвер - пятниця обіцяють + 12 сонячно та без вітру, для обльоту не погано але є одно велике НО снігу в коліна. Закрадаються думки, може точок тирсою або попелом посипати, правда під тирсою сніг буде танути до травня.

Не страшно, сьогодні бачив як бджоли беруть з снігу воду і назад злітають і це при низькій температурі. Якщо сонце і без вітру та ще й при +12 то можете не переживати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Серж 82 сказал:

Сьогодні знайомий заскочив до мене на пасіку поболтати. Каже що вже є замовлення на 1000 бджолопакетів (деталями не цікавився).

Якщо не секрет по якій ціні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Олександр Коваль сказал:

його вже майже немає, ледве на аналізи нашкребли - завтра треба буде на аналіз занести. 

 

Напоминаю.  У кого пасека уже зарегистрирована и прошлый год прошла анализы.. то этот год она в ветеринарии иже в плановых анализах ... плановые анализы бесплатны..   ветеринар в сопроводиловке для лаборатории должен указать что это плановые анализы ..  ну и лаборатория не  должна с Вас требовать денег.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Серж 82 сказал:

29 січня виявив сімю без матки, дав їм матку з нуклеуса і ужав на трьох рамках теплими заставними. Сьогодні глянув що там твориться. На крайній рамці на долоню печатки і по колу черва, на центральній рамці пів рамки печатки і вже бджола лупиться. Я в шоці. Цікаво що з того буде?

У мене ті що переніс без матки 9.02 три  рамки через перегородку , сьогодні сиділи в клубу і вилітать несхотіли ,

хотя утеплення відхилив потолочини роздвинув , я думав їм надо уже на грані , спеціально відкрив , а вони сразу на відривання зриагірували три десятка і так пів часа і просиділи майже невилітали, що там  :dntknw:

Я одну повністью розбирав , яка була хорошо тепла і активна 9.02 , розплоду нема зовсім одні свіжі яйця , як я поняв при холодах матка перестала сіять , 9.02 догрівали розплід після нового року , у нас було тепло і мені казали що літали ,мене дома небуло 

Як я поняв по тому що сиділи у клубах і другі активні 9.02 , була волна розплоду після нового року , потім перестали сіять 

У мене перги майже нема у вуликах , я маломедки де хоть трохи була перга забрав на склад , усім залишив повномедні , а там перги нема , нема на чому гнать розплід , тому і зимовка успішна , нільзя у теплі зими пергу у вулику залишать :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Arius сказал:

сьогодні продовження, значно краще. Сиділи тільки вулики зі східного боку - сонце на максимумі повернулось від них. Було так:574336290_2021.jpg.474fdd4bdb43b98fe74e5235fc205ed2.jpg

 

Санітари підбирають. Дехто чистив підмор, думаю завтра його не буде

1311933204_2_2021.jpg.d35f0ed214197dec46fcbed6a648caa8.jpg

1721496238_2_2021(1).jpg.2ec89cd08c3d2158ea5247cb7f2c3988.jpg

 

Нє, в мене сніг значно чистіший...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Серж 82 сказал:

Сьогодні знайомий заскочив до мене на пасіку поболтати. Каже що вже є замовлення на 1000 бджолопакетів (деталями не цікавився).

этот год можно и 10 000 пактов продать.. вопрос цены ???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

Напоминаю.  У кого пасека уже зарегистрирована и прошлый год прошла анализы.. то этот год она в ветеринарии иже в плановых анализах ... плановые анализы бесплатны..

Щось я десь пропустив видно..... Планові аналізи  і безкоштовно -це якесь нововедення? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Lefty сказал:

Щось я десь пропстив видно..... Планові аналізи  і безкоштовно -це якесь нововедення? 

Это хорошо забытое старое..  это давно принято. но ветеринары показуют табличку что сколько стоит .. а то что там дальше написано что плановые анализы бесплатно они про это скромно молчат..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

 плановые анализы бесплатны..

В каком талмуте это написано?  А то начнут мне басни:ae: рассказывать, а я им документ и № страницы под самый нос.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

2 хвилини тому, Сергей Тюркин сказав:

Это хорошо забытое старое..  это давно принято. но ветеринары показуют табличку что сколько стоит .. а то что там дальше написано что плановые анализы бесплатно они про это скромно молчат..

 

13 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

Напоминаю.  У кого пасека уже зарегистрирована и прошлый год прошла анализы.. то этот год она в ветеринарии иже в плановых анализах ... плановые анализы бесплатны..   ветеринар в сопроводиловке для лаборатории должен указать что это плановые анализы ..  ну и лаборатория не  должна с Вас требовать денег.

Навіть якщо зареєстровано в минулому році 10 сімей , а столо на весну цього року 40, чи за 30 прийдеться заплатити? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Lefty сказал:

 

 

Навіть якщо зареєстровано в минулому році 10 сімей , а столо на весну цього року 40, чи за 30 прийдеться заплатити? 

10% лише.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, uam_63 сказал:

Якщо не секрет по якій ціні.

Я незнаю.  Знаю лиш те що замовили йому 1000 шт. Не цікавився деталями.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А скільки зараз коштують аналізи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Lefty сказал:

Щось я десь пропустив видно..... Планові аналізи  і безкоштовно -це якесь нововедення? 

Минулого року планових аналізів на район виділили в межах 200 штук. Все решта за гроші.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Гурович сказал:

В каком талмуте это написано?  А то начнут мне басни:ae: рассказывать, а я им документ и № страницы под самый нос.

Они мне сами вручили. там памятка из разных законов (так мне наши вет.обьяснили.) .. неделю назад в Зоме была встреча с АПК Никол.обл. с Держпродспоживслужбой. Мы им задали этот вопрос.. они снова подтвердили что ПЛАНОВЫЕ анализы БЕСПЛАТНЫ...  вот видео где они мне дали почитать что по чём а я разглядел что бесплатно..  

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...