Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

2 часа назад, mits сказал:

На  пасике, что в 12 км от меня, из 200 семей, осталось 50. Говорит, что летом, на кочёвке, пчёлы хапанули гнильца где то. Сейчас эта вся "красота" стоит в центре населённого пункта(большого), на 3 платформах, а он поехал до Мая, в Луцк на заработки. До Мая, пчёлы других пасик, это всё дело розграблят и гнилец, будет у всех, а пасек там больше 10. Вот так вот.

Ну який такий гнілець

гнілець розвивається на пасіці роками поки призведе до загибелі такої частини сімей

• Like 2
24 минуты назад, artemishe сказал:

Ну який такий гнілець

гнілець розвивається на пасіці роками поки призведе до загибелі такої частини сімей

Ну и? Семьи пошли слабыми в зиму, а зима суровая.:hi:

26 минут назад, artemishe сказал:

Ну який такий гнілець

Это пасека, племянника, моего лучшего друга.  Сказано было так, что осталось столь ко то, пасека хватанула гнильца, на кочёвке летом. Лечить тот не собирается, а сказал, что нужно пасеку уничтожить, а ульи спалить. 

• Sad 2
11 минут назад, mits сказал:

Это пасека, племянника, моего лучшего друга.  Сказано было так, что осталось столь ко то, пасека хватанула гнильца, на кочёвке летом. Лечить тот не собирается, а сказал, что нужно пасеку уничтожить, а ульи спалить. 

А ви вірите що підхопивши влітку гнілець можна взимку втратити пасіку? Я ні. Я думаю причини там більш прозаїчні

Маєте змогу перевірити і локалізувати проблему, враховуючи шо це ваші знайомі

• Like 6
8 часов назад, ромео сказал:

Отож я вже трухаю. Треба все ж таки хоч послухати.

Та сидять вони там усi -не переживайте!!!

• Like 2
  • Thanks 1

Літали сьогодні нормально, як для першої спроби. Думаю, на наступному тижні будуть кращі обльоти. Снігом все завалено, і сніг ще дає холод. Лазити дивитись не було бажання. Теж не знаю, чи всі пережили ці морози. Було (сподіваюсь, що є) декілька ризикованих трьохрамочників.

• Like 3
3 минуты назад, Arius сказал:

Літали сьогодні нормально

Нічособі :blink: справді? 

В мене глухо. То там, то там поодинока бджілка вилітала. І то все. 

• Like 1
6 хвилин тому, ромео сказав:

Нічособі :blink: справді? 

В мене глухо. То там, то там поодинока бджілка вилітала. І то все. 

в мене також сиділи, поки сніг з дашків не поскидав. Дивився під дашки - сидять в клубах, але вже під верхом

EuwBM0jXMAQzggt?format=jpg&name=large

• Like 8

Сьогодні провів чистку та заміну днищ , підмору дещо більше ніж минулого року , але не сутєво , в одних більше в одних менше . Сімей що не перезимували поки що не виявлено.

Частина де пригріло сонце облітувались ,  погода була сонячна і бевітряна.

Взагалом на даний час результатом зимівлі задоволений. :ay:

• Like 13
Только что, mits сказал:

нужно пасеку уничтожить, а ульи спалить. 

тільки так і не  інкше.  бензин  і коробочка  \ пінскдрев\ .  і  спалити все  ще до  обльотів. спалити все  що горить і  тих  що залишились  тоже..  зберіться  і  поговоріть з ним.  бо інакше  можуть всі бджоли в окрузі полягти . нелікуйте  бо це  марна справа  300%.  бачив я  \\академіків\\  які  лікували  і в результаті  ноль.  

• Like 1
7 часов назад, ромео сказал:

Для тих, хто хоче відчути "запах весни".:)

"...Пахнет карамелькой, да?..." :)

• Haha 4
3 часа назад, mits сказал:

Гнилец лечит только пламя остальное все только залечивает увы... :IMHO1:

37 минут назад, АлексанDр сказал:

"...Пахнет карамелькой, да?..." :)

:umora::rofl::rofl::Jumpy: И в конце такая прямо карамелькой пахнет... :ay::rofl:

• Like 1

Сьогодні вдень було +4 в тіні і на сонці почали вилітати поодинокі бджоли. У синиць було свято. :( Таке враження, що з усього села злетілися. А я їх до цього салом підкормлював.... Прикормив на свою голову...

• Like 4
  • Haha 6
22 минуты назад, Sanich сказал:

Сьогодні вдень було +4 в тіні і на сонці почали вилітати поодинокі бджоли. У синиць було свято. :( Таке враження, що з усього села злетілися. А я їх до цього салом підкормлював.... Прикормив на свою голову...

Ага, а дятел - санитар леса.

11 часов назад, artemishe сказал:

А ви вірите що підхопивши влітку гнілець можна взимку втратити пасіку? Я ні. Я думаю причини там більш прозаїчні

Маєте змогу перевірити і локалізувати проблему, враховуючи шо це ваші знайомі

Я верю.

Edited by К. А. Е.

Ну шо, народ?

П'ятниця? :hmm::ole_ole::dntknw:

• Haha 5
28 хвилин тому, ромео сказав:

Ну шо, народ?

а чого так довго?

1366671848_.PNG.99746b9f1abe1488e2f17a25a84ce814.PNG

• Haha 1
2 минуты назад, gardener сказал:

а чого так довго?

1366671848_.PNG.99746b9f1abe1488e2f17a25a84ce814.PNG

Повільніше їдиш ,швидше буде:umora:

• Haha 4
48 хвилин тому, ромео сказав:

Ну шо, народ?

вентускай не такий оптимістичний. Хмарно, вітряно і +5*. В нас якщо і полетять, то сьогодні. Далі будуть кочєлі, як їх називає @Мико

• Like 1
19 часов назад, AVA сказал:

Проще підти ті 150 з 200 піною задуть всі щелі 

Для уверенности все 200  :IMHO:

• Like 2
  • Thanks 1
4 минуты назад, Олександр Коваль сказал:

вентускай не такий оптимістичний. Хмарно, вітряно і +5*. В нас якщо і полетять, то сьогодні. Далі будуть кочєлі, як їх називає @Мико

22-02 +2 * 

23;24 -02 -17 *

26 -02 +6 *

5 -03  - 14 *

Не слабые качели с перепадом 20 *

• Like 4

До апрельского облёта у многих появятся потери 

• Like 5
15 годин тому, mits сказав:

Треба перевіряти. І не в місцевій вет. лікарні, а в рамках приватної практики більш професійних фахівців. Якось требва визначити який саме там той гнилець.

• Like 2

Здоровую пасеку в 200 семей заразить летом гнильцом и что бы за несколько месяцев она сошла на нет это почти не реально.. Это нужно умудрится создать такие условия что бы сначала здоровые семьи из вне натащили инфекции в гнёзда а потом пчёл сильно ослабить и конкретно подубить иммунитет..  то есть сначала они должны были разграбить больную пасеку а потом попасть на конкретную потраву что бы сильно ослабнуть и произошла вспышка заболевания.. как то мало верится что эта пасека до лета была здорова и вдруг откуда не возьмись появился гнилец..  скорее всего там как минимум 3 года распространялась болячка и мигрировала с заражёнными сотами по пасеке а этот год клещь и отсутствие корма сильно ослабили уммунитет пчёл и произошла вспышка болезни...  ну и то что этот специалист назвал гнильцом это ещё нужно разобраться что там.. может то и не гнилец а какой то вирус

• Like 7