Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

В 19.02.2021 в 09:04, Мико сказал:

лепёха или рамка спасёт положение ,

Врятує, але мова іде про слабкі сім’ї, якшо ви таких не маєте, то і турбуватись не має за шо

1 минуту назад, Бджолопотам сказал:

На наступний тиждень передають сонячні дні при плюсових температурах - залишки снігу розтануть за один день - вже проходив таке і не раз...

В мене котики вже посіріли і скинули луску, тиждень тепла і стрельнуть, але шось поки не віриться..

• Like 2
12 минут назад, artemishe сказал:

В мене котики вже посіріли і скинули луску, тиждень тепла і стрельнуть, але шось поки не віриться..

Всё, может быть. Нам на следующую Пьятницу и Суботу, гисметео по 13 тепла обещает. Правда ему верить, тому гисметео....

• Like 2
17 минут назад, mits сказал:

Всё, может быть. Нам на следующую Пьятницу и Суботу, гисметео по 13 тепла обещает. Правда ему верить, тому гисметео....

Мені Синоптик на п`ятницю теж 13 малює. Але думаю що ще і в четверг може полетять якщо вітру не буде

• Like 5
22 минуты назад, mits сказал:

Нам на следующую Пьятницу и Суботу, гисметео по 13 тепла обещает. Правда ему верить, тому гисметео....

Правильно - не вірте, бо буде 14...:)

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 5

Глянув сьогодні ще одну сімейку зверху. Взагалі сидять тихо. Відірвалися від стінки, але меду по ходу руху клуба на ще одну зимівлю. Тепло зверху відчувається - вже є розплід у сім"ях. 

• Like 10

Интересно, в чем причина гибели этой семейки? Замерзли?

https://www.youtube.com/watch?v=SWQp1GXnumA&ab_channel=МояПасекауДома.АлександрСобакарь.

• Like 1
10 минут назад, Алексей Кременчуг сказал:

https://www.youtube.com/watch?v=SWQp1GXnumA&ab_channel=МояПасекауДома.АлександрСобакарь.

Мала кількість бджоли і не змогли перейти далі через неможливість підтримки температури. Як на мене такі потрібно було трохи більше утеплити і вже як така ситуація або в приміщення занести або канді зверху.

• Like 1
6 минут назад, mits сказал:

Не мучайтесь и непереживайте. Придёт туман и где тот Ваш лёд денется. Вспомните мои слова потом. 

Хотілося б дійсно заглянути і проконтролювати стан сімей.

Тут новини невтішні приходять звідусіль.

Зустрічаю доброго знайомого. Працює в магазині (залізяки). Має (чи вже мав :dntknw:) 30 сімей. Питає як мої бджоли. Кажу: "Не знаю". А він тоді "В мене пропало... дуже багато". Пробую уточнити кількість. Він у відповідь відповідає, що "нічого. якось воно буде. куплю. роїв наловлю. ти дасиш якогось відводка. головне здоров'я". Ну і в тому дусі.

Короче, я так зрозумів, що чи не всі полягли... :hmm::( Бо по ньому видно, що пригнітило його добряче...

Отож я вже трухаю. Треба все ж таки хоч послухати.

• Confused 3
  • Sad 5
24 минуты назад, Алексей Кременчуг сказал:

Там бджоли тільки на три рамки і ці три рамки повині  бути повномедні , без ЛОЖЕ на пів рамки ,

фізично така кількість бджоли не зможе виїсти скільки меду 

З осені так потрібно вжать що центрральну рамку із трьох повинні обсідать мінімум на 200мм із 250 мм меду 

І попарно у мене такі сидять формірують общий клуб на 6 рамках , по 3 біля перегородки на повномедках і нікуди удосі неподвинулись , рамки на яких був розплід на 99% міняю наповномедні , закормить пусті міста нереально , 

Така кількість бджоли на повномедних рамках буде двигатся тільки знизу у верх 250мм меду по висоті їм з головою вистачить 

• Like 3
6 минут назад, ромео сказал:

Мені погода обіщає на пятницю лінивий контроль сімей 

Це я маю на увазі +6*С в холодку , уже багато років висить градусник в конкретному холодку коли показує +6*С

а на вулиці сонце , то я зивжди контролюю обліт , він буває тільки у проблемних сімей ,

ще хорошо якщо сніг лежить перед вуликами , хорошо видно бомбомитаніє ,

Ніразу вжизні невідкидав сніг перед вуликами і удосі непойму для чого його відкидають :dntknw:, із снігу бджола злітає , із калюж і льоду на місці відкиданого снігу ніколи незлітає 

• Like 7
24 хвилини тому, ромео сказав:

Зустрічаю доброго знайомого. Працює в магазині (залізяки). Має (чи вже мав :dntknw:) 30 сімей. Питає як мої бджоли. Кажу: "Не знаю". А він тоді "В мене пропало... дуже багато". Пробую уточнити кількість. Він у відповідь відповідає, що "нічого. якось воно буде. куплю. роїв наловлю. ти дасиш якогось відводка. головне здоров'я". Ну і в тому дусі.

Короче, я так зрозумів, що чи не всі полягли... :hmm::( Бо по ньому видно, що пригнітило його добряче...

Морози вже пройшли. Все, що мало осипатися - вже осипалося. Зараз ж сенс контролювати лише тих, у кого завідома було кормів небагато. 

• Like 6
3 минуты назад, Sanich сказал:

Морози вже пройшли. Все, що мало осипатися - вже осипалося. Зараз ж сенс контролювати лише тих, у кого завідома було кормів небагато. 

Пішов я заносить у хату пару десятків повномедних рамок , до пятниці якраз прогріются 

Роздвинув гніздо , вкинув повномедку кому потрібно і забув ще на місяць ,

там будуть теплі дні з вуглів і країв дальше самі достануть мед і до розплоду підтянуть 

• Like 6
1 годину тому, Алексей Кременчуг сказав:

Якби  з осені вжав їх в три повномедні рамки - перезимували б без проблем:IMHO:

Edited by Бджолопотам
  • Like 5

Прошелся сегодня по местному рынку.

Попал на сходняк пчеловодов.Выслушал с пяток грустных исповедей про все пропало.

Пришел домой,поработал в мастерской ... А мысли все не те и скрепя сердцем просмотрел все ульи.

Странно,все на месте,сидят гудуть.

Как то легче стало.

• Like 16
  • Thanks 2

Для тих, хто хоче відчути "запах весни".:)

Edited by ромео
  • Thanks 1
  • Haha 6
  • Confused 2

В затінку +9. Замахався синичок відгонити...

Edited by Бджолопотам
  • Like 11

Перевірив декілька сімей, кришки знімав і через плівку дивився. Знову мінус 2 сімейки, ще дві під питанням. Одну з них кліщ все таки напевне доб'є. Підмору вже більше пів відра, але вони ще займають 2-3 вулочки. Ставив два рази Варофлу, потім маврик, вже напевне в кінці листопаду пролив біпіном. Але в сіні прав підмор на проміри, то в ньому було ще багато кліща. Сімя восени була дуже сильна, але також на другому місці була по кліщу. Ось такі діла зимові. 

Але більше позитивних новин принесли зимувалі НУКИ, які скоро стануть сім'ями (після очисних обльотів, поміняю їх статус). Живенькі витримали морози в -25 градусів як і температурні гойдалки, від +12 до мінус 19. 

Від продажі планових пакетів прийдеться відмовитись, тому що ще майже місяць екстремальної зимівля на мінімумі кормів та початку розплоду.:IMHO:

Edited by Mihail-ves
  • Like 5
4 часа назад, ромео сказал:

На  пасике, что в 12 км от меня, из 200 семей, осталось 50. Говорит, что летом, на кочёвке, пчёлы хапанули гнильца где то. Сейчас эта вся "красота" стоит в центре населённого пункта(большого), на 3 платформах, а он поехал до Мая, в Луцк на заработки. До Мая, пчёлы других пасик, это всё дело розграблят и гнилец, будет у всех, а пасек там больше 10. Вот так вот.

• Confused 5
  • Sad 7
5 годин тому, Алексей Кременчуг сказав:

Причина відсутність утеплення при останніх морозах. Оскільки вони були вже під верхом і більше меду над головою не було і тим більше ніякого утеплення. Тому вони збились в клуб і відірвались від бокового меду. А кинув би подушку, сімейка була б жива. Сам винуватий.:IMHO:

• Like 4
Тільки що, Mihail-ves сказав:

Причина відсутність утеплення при останніх морозах. Оскільки вони були вже під верхом і більше меду над головою не було і тим більше ніякого утеплення. Тому вони збились в клуб і відірвались від бокового меду. А кинув би подушку, сімейка була б жива. Сам винуватий.:IMHO:

В мене верні матрасики лежать постійно цілий рік, зимою захищають від морозу, літом від жари. :hi:

• Like 7
  • Thanks 1
34 минуты назад, mits сказал:

На  пасике, что в 12 км от меня, из 200 семей, осталось 50. Говорит, что летом, на кочёвке, пчёлы хапанули гнильца где то. Сейчас эта вся "красота" стоит в центре населённого пункта(большого), на 3 платформах, а он поехал до Мая, в Луцк на заработки. До Мая, пчёлы других пасик, это всё дело розграблят и гнилец, будет у всех, а пасек там больше 10. Вот так вот.

Потрібно вивозити пасіки і то швидко.

• Like 8

Пасіка 18 сімей.

Не вижив ніхто

• Sad 7
20 минут назад, Wladimir_K сказал:

Потрібно вивозити пасіки і то швидко.

Проще підти ті 150 з 200 піною задуть всі щелі 

• Like 3
4 часа назад, Бджолопотам сказал:

Якби  з осені вжав їх в три повномедні рамки - перезимували б без проблем:IMHO:

Сумніваюсь при тій кількості бджоли яка застигла на рамках вони і на трьох повномедних не перезимують.

Edited by uam_63
  • Like 1