Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

6 минут назад, Николай S сказал:

Жив би поруч з Вами можливо так само і думав би.

Це ви натякаєте що в мене тепліше.

• Like 1
2 минуты назад, dust сказал:

Сьогодні прийшов на свій маленький міський точок  і від побаченого  дуже розхвилювався - на двох вуликах вітер зняв  дашки і сімейки десь біля тижня морозились до -12С і посипались снігом. І з успіхом витримали це випробування - обидві живі, а про здоров"я вже весна покаже.

О то ви селекціонуєте по стандартам Тюркіна , тільки там місяць без кришки витримують.

• Like 1
  • Haha 1

Це хороший показник теплопровідності.

• Like 1
1 хвилину тому, uam_63 сказав:

Це ви натякаєте що в мене тепліше.

Гаразд, коли у ВАс зацвітає акація? у мене не раніше як через 12 днів пісьля того коли про цвітіння в Києві відпишеться @ДобровоЛ

• Haha 2
3 минуты назад, davolodya сказал:

Маю 2 типи нуків - в одних в криші вбудований ппс 20мм, в інших еппс 50мм - в перших взимку при появі розплоду є проталини в снігу, в других - нема навіть натяку.

В мене в зимку немає розплоду в сімях таких не тримаю.

• Like 3

О то ви селекціонуєте по стандартам Тюркіна , тільки там місяць без кришки витримують.

У Тюркіна сім"ї, а в мене відводочки на 4 рамки

• Like 1
  • Haha 2
1 минуту назад, Николай S сказал:

Гаразд, коли у ВАс зацвітає акація? у мене не раніше як через 12 днів пісьля того коли про цвітіння в Києві відпишеться @ДобровоЛ

Точно не памятаю приблизно 20 травня, підгадайие в цьому році звіримось.

• Like 2
Тільки що, uam_63 сказав:

Точно не памятаю приблизно 20 травня, підгадайие в цьому році звіримось.

Гаразд , звіримось, але відразу пишу раніше 25 травня не цвіла жодного разу, інколи початок 5-7  червня

• Like 2

В мене в зимку немає розплоду в сімях таких не тримаю.

В моїх умовах в цей час в більшості сімей завжди вже є розплід  - зазвичай на Стрітення в моїй місцевості очисний обліт

• Like 2
Только что, davolodya сказал:

В моїх умовах в цей час в більшості сімей завжди вже є розплід  - зазвичай на Стрітення в моїй місцевості очисний 

Даю,, установку бджолам розмножуватись після обльоту і першоро пилку,, є звичайно виродки які раніше стартують але так щоб сніг на кришці чарез 50мм. пінопласт  топити мені такі не треба . Пасіка на вододільному хребту перший обліт не раніше 20 -25 березня от такі пироги.

• Like 2
  • Thanks 1
29 хвилин тому, uam_63 сказав:

7-8рамок щільно обсиджених а не так що 3 бджоли бігає, підпираю заставними з тогож ппс. Той засів який матка сіє в квітні місяці іде практично від бруска до бруска причом навіть в деревяних.

В мене таких в зиму шло дві третини пасіки, але ж решті точно рекомендовано тепліший вулик. хоча бажано всім, бо у теплому є відчутна економія корму

• Like 1
9 годин тому, Николай S сказав:

Якоъ сили сім"ю вважаєте повноцінною, чи всі вони у Вас пісьля обльоту такі, повноцінні?

Може бути і 5 і 8 рамок залежать від місцевості і умов , повноціні маю на увазі не нуклеуси, чи відводки 2 , 3 рамки.

Досі тримають бджіл в  дерев'яних ,  є і бджоли і мед , навіщо з ППС кидатись в крайності , так можна до стіноки і в 100мм дійти , а 200 ще краще.

• Like 4
9 годин тому, Николай S сказав:

Буду тримати вухо востро .   :umora::wave:

Але у Києві днів на 4-5 акація зацвітає раніше, ніж на стаціонарі у мене, хоч і віддаль мінімальна - км 20-25.:dntknw:

Edited by ДобровоЛ
  • Thanks 1
10 годин тому, davolodya сказав:

зазвичай на Стрітення в моїй місцевості очисний обліт

Цього року маємо вийняток.

• Like 2
1 годину тому, Конструктор сказав:

Досі тримають бджіл в  дерев'яних ,  є і бджоли і мед , навіщо з ППС кидатись в крайності , ....

Акації дуже хочеться,:umora:а добротний вулик з ППУ дає за зиму і весну єкономію корму як мінімум 5 кг отже за пару сезонів гніздовий корпус   з ППУ  себе окупляє. 

1 годину тому, ДобровоЛ сказав:

Буду тримати вухо востро .   :umora::wave:

Але у Києві днів на 4-5 акація зацвітає раніше, ніж на стаціонарі у мене, хоч і віддаль мінімальна - км 20-25.:dntknw:

ТО у Вас парниковий  єфект міста, а на дачі такого вже нема.

• Like 1
  • Thanks 1
24 хвилини тому, Сергій-апі сказав:

Цього року маємо вийняток.

Як кажуть ще не вечір... Спочатку малювали морози до кінця місяця, а зараз в прогнозі вже і плюси з'явилися. Все ж сподіваюся, що вікно буде і бджілки, хоч і з запізненням, але таки облетяться ще в лютому.

• Like 4
6 хвилин тому, Николай S сказав:

Акації дуже хочеться,:umora:а добротний вулик з ППУ дає за зиму і весну єкономію корму як мінімум 5 кг отже за пару сезонів гніздовий корпус   з ППУ  себе окупляє. 

ТО у Вас парниковий  єфект міста, а на дачі такого вже нема.

Вулик ппу може себе і укупляє, якщо останеться живий до повної укупності. :umora:

• Like 1
  • Thanks 1
5 хвилин тому, davolodya сказав:

Як кажуть ще не вечір... Спочатку малювали морози до кінця місяця, а зараз в прогнозі вже і плюси з'явилися. Все ж сподіваюся, що вікно буде і бджілки, хоч і з запізненням, але таки облетяться ще в лютому.

У нас точно в лютому не облетяться. Точніше - шанси мінімальні, дивлячись на прогноз. Але радують плюси, які почнуться з наступного тижня. Там і до обльоту буде рукою подати. 

• Like 6
5 хвилин тому, Николай S сказав:

Цілком з вами згоден, сам працюю в такомуж напрямку.  Але не думаю що з товщиною варто перегинати палку , товщина стінки тягне за собою і більшу ціну, хоча строк служби думаю буде однаковий.

• Like 3

Щойно бачив в небі журавлиний ключ, тому  які б нам прогнози не малювали - весна близенько...

• Like 9
  • Confused 1
28 минут назад, Ворон сказал:

Вулик ппу може себе і укупляє, якщо останеться живий до повної укупності. :umora:

Если ногами не буцать и спецом не бросать - ничего с ним не случиться.

• Like 2
  • Confused 1
42 хвилини тому, Конструктор сказав:

Цілком з вами згоден, сам працюю в такомуж напрямку.  Але не думаю що з товщиною варто перегинати палку , товщина стінки тягне за собою і більшу ціну, хоча строк служби думаю буде однаковий.

Тут  у мене є ще один суто технічний момент, хочеться що  ППу було сумісне по фальцям з моїм деревом, якщо товщина фальця в  нижній частині корпусу з ППу буде 15 мм цього достатньо чі ні що б при маніпуляціях повномедним корпусом фальць з ППу не ламався:hmm:чи добавлені з зовні ще +5 мм,  разом вийде товщина фальця 20мм,покращать міцність фальця і термін служби корпусу :hmm:

Edited by Николай S
  • Like 1
27 хвилин тому, Гурович сказав:

Если ногами не буцать и спецом не бросать - ничего с ним не случиться.

Є ще такий момент, як миші, дятли, міль. :hmm:

• Like 3
56 хвилин тому, Николай S сказав:

Тут  у мене є ще один суто технічний момент, хочеться що  ППу було сумісне по фальцям з моїм деревом, якщо товщина фальця в  нижній частині корпусу з ППу буде 15 мм цього достатньо чі ні що б при маніпуляціях повномедним корпусом фальць з ППу не ламався:hmm:чи добавлені з зовні ще +5 мм,  разом вийде товщина фальця 20мм,покращать міцність фальця і термін служби корпусу :hmm:

Покращить міцність фальца пластикова вставка , таку роблять Лисонь ппс , Біхаус ппу .

В мене вся пасіка з стінкою 32мм дерево, під свій не стандарт і хочу зробити теплі гніздові корпуса , за розрахунок беру , що ці корпуса мають прослужити мін. 10 років , якщо прослужать більше то буде дуже добре.

• Like 1
12 хвилин тому, Конструктор сказав:

Покращить міцність фальца пластикова вставка , таку роблять Лисонь ппс , Біхаус ппу .

Дак отож,  спочатку робим як нам здається краще а тоді виявляєм не стандарт:umora: в мене та сторона фальця, що прилягає  до суміжної, іншої детелі вулика зроблено не вертикально а з відхиленням 3мм, так краще ціляти наступним корпусом:ay:, тепер морочу собі голову яке рішення прийняти, бо пластикова вставка теж має бути не стандартна.:umora:

• Like 1