Jump to content
Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

1 минуту назад, Николай S сказал:

Фото , відео в студію, :hmm:

Фото ульев не делал. Вот их данные 

город Ирпень. улица Антонова 8А н/ж помещение  4. Сайт beehive.click

Могу сказать только одно. Улья не имеют не каких вставок на четвертях под плечики рамок.

1 година тому, Sanich сказав:

відповідно, відсутність синиць ..... 

В мене на кутку ще тримаються зграї, обліт території по строгому маршруту і графіку, на пасіці появляються з другої години дня до 3. слідів на снігу біля вуликів і  на вуликах  не залишають

• Like 1
1 час назад, Олександр Коваль сказал:

а чи всі вже лікувального кондєю бджолам внесли чи це я один не вніс? :helpme:тут наші доброжеватєлі методичку випустили :ay:

EubwBWmXcAIPxHm?format=jpg&name=large

Та тут що не порада, то шедевр...

От наприклад, організувати лікування бджіл, якщо такі були виявлені... і це в лютому :blink:

29 минут назад, Олександр Коваль сказал:

далі автор мануалу додає інтриги

EucEPGlXcAI347A?format=jpg&name=medium

Або "виявити слабкі і сильні сім'ї за допомогою ... крейди":blink:

Це як?

• Haha 3
1 хвилину тому, AntonUa сказав:

Фото ульев не делал. Вот их данные 

город Ирпень. улица Антонова 8А н/ж помещение  4. Сайт beehive.click

Могу сказать только одно. Улья не имеют не каких вставок на четвертях под плечики рамок.

Ну то  новачкам можно и розжевать, добавить,  интересует толщина стен  10 рамочника

1 минуту назад, Николай S сказал:

Ну то  новачкам можно и розжевать, добавить,  интересует толщина стен  10 рамочника

Я могу и ошибаться, но вроде стандарт 35 мм. 

• Like 1
22 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Обов'язково лікувати аскофероз і потрійною дозою антибіотика. Видно сильний спеціаліст писав.

"місяць проходить під знаком..." - і я навіть здогадуюся в якій галузі даний спеціаліст раніше працював :hmm:

• Confused 1
2 хвилини тому, ромео сказав:

Або "виявити слабкі і сильні сім'ї за допомогою ... крейди":blink:

Це як?

Судячи з послідовності викладання метеріалу автор сам не має чіткої, відшліфованої технології....а крейда малось на увазі ставимо мітки на вулику де шо не гаразд, кого першим дивитись а в кінці дня переносим у журнал, весняний огляд не завжди погода дає робити в розвалку то записувати лучше по закінченню.

18 хвилин тому, AntonUa сказав:

Я могу и ошибаться, но вроде стандарт 35 мм. 

В тому то і питання, що 35 це стандарт  від продавця, а потреба для пасічника дещо інша, .....ось вчорашня, ще не завершена розмова на цю тему в наступному повідомленні

Edited by Николай S
22 години тому, Брониславович сказав:

У меня на пасеке сейчас основные семьи находятся в ульях из ППС (рамка 435 х145) , толщина стенок 40 и 45 мм, плотность 100 кг/м3........

22 години тому, Николай S сказав:

........в ППУ дадан 10 р. сколько посоветуете делать 40 или 45мм

22 години тому, Брониславович сказав:

...... Толщины стенки в 40 мм достаточно, если корпуса имеют фальцы , то технологичнее иметь толщину передней и задней стенок 45 мм.

22 години тому, Николай S сказав:

Я так понимаю это если работать порамочно да ещё применять заставные, если же на зиму формируем полный корпус  рамок  и весной не сокращаемся тогда  возможно правельнее будет 45мм все стенки по периметру?:hmm:

Скажите, коллеги, а кто как зимует семьи, с матками ИО? А то, мои на улице зимуют и мне этой зимы, что то жим жим, за ихние благополучие. Семь с этими матками хоть летом и подсилял печятным росплодом, но в зиму пошли всё равно слабоватыми. 

1 час назад, mits сказал:

Скажите, коллеги, а кто как зимует семьи, с матками ИО? А то, мои на улице зимуют и мне этой зимы, что то жим жим, за ихние благополучие. Семь с этими матками хоть летом и подсилял печятным росплодом, но в зиму пошли всё равно слабоватыми. 

Всі ШО на вулиці в таких умовах ,безпощадний тест.

20210213_111417.jpg

2 години тому, Николай S сказав:

Я думаю що стінка і 30 , 35 , 40 мм з ППС чи ППУ багато тепліше від дерева , не думаю що буде велика різниця між 30мм і 40 з ППС чи ППУ , для повноціних сімей. :IMHO:

• Like 2
2 часа назад, Николай S сказал:

В тому то і питання, що 35 це стандарт  від продавця, а потреба для пасічника дещо інша, .....ось вчорашня, ще не завершена розмова на цю тему в наступному повідомленні

Если делать для себя, то каждый может делать ту толщину какая ему кажется лучше. А так Бихаус толщина 35, Химэкселен 40, Бджоляр 35, какие толщины у Бибокс и Лысонь не знаю. 

• Like 1
35 минут назад, AntonUa сказал:

Если делать для себя, то каждый может делать ту толщину какая ему кажется лучше. А так Бихаус толщина 35, Химэкселен 40, Бджоляр 35, какие толщины у Бибокс и Лысонь не знаю. 

Не думаю, что будет существенная разница внутри улья при толщине стенки отличающейся в 5-10 мм если учесть, что во всех ульях сетка на всё дно.

• Like 5
1 час назад, Конструктор сказал:

Я думаю що стінка і 30 , 35 , 40 мм з ППС чи ППУ багато тепліше від дерева , не думаю що буде велика різниця між 30мм і 40 з ППС чи ППУ , для повноціних сімей. :IMHO:

В мене 20 мм будіпельний ппс з головою вистарчає товщину в 30 40 50 вважаю надуманною . Хто не вірить подивіться в таблицю теплопровідність матеріалів будете здивовані.

• Like 1
32 хвилини тому, uam_63 сказав:

В мене 20 мм будіпельний ппс з головою вистарчає товщину в 30 40 50 вважаю надуманною . Хто не вірить подивіться в таблицю теплопровідність матеріалів будете здивовані.

Незнаю, незнаю - в ППУ "Хімекселен"на 8 рамок  бджоли краще розвиваються весною, ніж в ППС Фадеєва на 6 рамок. Площа засіву 300-их рамок вперших значно більша. Пізніше, коли вже добре потепліє ця різниця зникає. Це з моєї практики.

• Like 1
4 часа назад, mits сказал:

Я свої перед морозами піджав теплими заставними з двох боків. 

• Like 2
1 година тому, Gold-V сказав:

Не думаю, что будет существенная разница внутри улья при толщине стенки отличающейся в 5-10 мм если учесть, что во всех ульях сетка на всё дно.

Для весеннего наращивания семей сетку закрываете?

2 години тому, Конструктор сказав:

Якоъ сили сім"ю вважаєте повноцінною, чи всі вони у Вас пісьля обльоту такі, повноцінні?

Edited by Николай S
3 хвилини тому, dust сказав:

Пізніше, коли вже добре потепліє ця різниця зникає. Це з моєї практики.

Північ Чернігівщини, це у мене,  відстає по весняному розвитку від Києва на два тижні....

46 хвилин тому, uam_63 сказав:

В мене 20 мм будіпельний ппс з головою вистарчає товщину в 30 40 50 вважаю надуманною ......

Жив би поруч з Вами можливо так само і думав би.

Дуже багато залежить від нічних температур.

• Like 3
4 години тому, mits сказав:

ІОшки зимують в таких самих умовах, як і звичайні ефки, і в таких же дерев'яних вуликах. Привілеї в ці морозні дні лиш в нуків - на час сильних морозів заніс їх в неопалювальне приміщення IMG_20210214_122815.thumb.jpg.e1c1d62173c1f3f5b50153e54d96242d.jpgIMG_20210214_121808.thumb.jpg.d10e29b1b04afdaff5d2b3dec695c157.jpg

• Like 9
7 минут назад, Николай S сказал:

Для весеннего наращивания семей сетку закрываете?

Якоъ сили сім"ю вважаєте повноцінною, чи всі вони у Вас пісьля обльоту такі, повноцінні?

7-8рамок щільно обсиджених а не так що 3 бджоли бігає, підпираю заставними з тогож ппс. Той засів який матка сіє в квітні місяці іде практично від бруска до бруска причом навіть в деревяних.

• Like 1

Сьогодні прийшов на свій маленький міський точок  і від побаченого  дуже розхвилювався - на двох вуликах вітер зняв  дашки і сімейки десь біля тижня морозились до -12С і посипались снігом. І з успіхом витримали це випробування - обидві живі, а про здоров"я вже весна покаже.

• Like 7
51 хвилину тому, uam_63 сказав:

Маю 2 типи нуків - в одних в криші вбудований ппс 20мм, в інших еппс 50мм - в перших взимку при появі розплоду є проталини в снігу, в других - нема навіть натяку.

• Like 3