Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

5 минут назад, Пахомич сказал:

Цей випадок пррівнювати з попередніми не вірно . Видно, що це сильно зажата сімя і на всіх не вистачило харчів. Якби  на 3-4 повних рамок більше,то булоб все добре.

Що вони там їдять зимою?

Зазвичай для зими корму не потрібно багато.

От коли вихід з зими тоді і потрібен корм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, AVA сказал:

Що воно було так і непоняв , а до весни вони і ті 3 підставлені рамки доїли , при ревізії опять рамки міняв 

Куди воно влізло і що воно було :dntknw:

Порода...точніше генетика :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

Порода...точніше генетика :dntknw:

так друга зимовка, першу я неповню , після зими опять рекордистка 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, AVA сказал:

так друга зимовка, першу я неповню , після зими опять рекордистка 

Зіми разні. Можливо, конкретно та сім'я при тих умовах, тієї зіми вела себе іменно так. При інших умовах - по-другому.

 

 Я не знаю. Це так...мислі вслух. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

Зіми разні. Можливо, конкретно та сім'я при тих умовах, тієї зіми вела себе іменно так. При інших умовах - по-другому.

 

 Я не знаю. Це так...мислі вслух. 

Це все на фоні 50+ сімей , я такої аномалії ще небачив , розплоду там точно небуло 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Макарыч57 сказал:

А встречный план?

План у нас таков.

Не принять переходящий вымпел от Габеллы Ивановны.

Пусть мы будем не достойны ее внимания.

А по хорошему надо учредить номинацию на премию Дарвина-

За самый кошмарный ролик.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, AVA сказав:

Куди воно влізло і що воно було :dntknw:

Сімья бакфаст Ф1 рекордистка друге чи третє місце , що інтересно зимувала другу зиму , першу і неповню як зимувала 

я ж кажу - тема для наукової дисертації і новий перспективний стиль пчєловождєнія. І все завдяки кандікокам :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 годину тому, ДобровоЛ сказав:

А що ж йому заважало пустити бджіл у зиму з достатніми кормами?

Відповім в стилі політиків: обставини. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Wladimir_K сказал:

Що вони там їдять зимою?

Зазвичай для зими корму не потрібно багато.

От коли вихід з зими тоді і потрібен корм.

Якщо в одну вуличку запустити в два рази більше бджіл від норми, то і корму вони злопають більше . 3 кг. бджоли на 7 рамок і 5 кг. на таких же 7 рамок.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.02.2021 в 23:35, ромео сказал:

Це вам не бакфаст... :crazy:

 

Перший раз моі діти подивились відео про бджіл. Чуть не повсикались зі сміху :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Перший раз моі діти подивились відео про бджіл. Чуть не повсикались зі сміху :umora:

там вже продовження вийшло. Дядько таким заспокійливим тоном розказує, що я аж закимарив трохи

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, kroxaru сказал:

А по хорошему надо учредить номинацию на премию Дарвина-

За самый кошмарный ролик.

Время надо тратить на правильные видео.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Олександр Коваль сказал:

там вже продовження вийшло. Дядько таким заспокійливим тоном розказує, що я аж закимарив трохи

Походу у Ромчика  нарисовался  конкурент :umora: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, ромео сказав:

Якось він надто радісно ділиться...

А взагалі помітив, що на 90 відсотків всіх загинувших сімей, основна причина - корм. Або його нестача в цілому в сім'ї, або на обсиджуваних рамках. І, як правило, всі пасічники стверджують, що "мед був - сожрали". 

Мед то був,але кількість його у вуличках?І в кожного розуміння "кількості" своє."Ого меду залишилось",-каже,а на рамці пятнишко меду у куточку... .

 

5 годин тому, Женя Циба сказав:

Габбела Ивановна  .

Ось теж меду "повно" на крайніх рамках... .

І херячить по корпусу,а поруч зимують бджоли(може),судячи з побаченого;по мерзлій землі гарно бджоли все почули... .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скоро лето.

 

FB_IMG_1613073109613.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

алярм! Time to cooking!

Et-S8DbXcAgGsKY?format=jpg&name=large

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, AVA сказал:

Можливо і є, була така ситуація пару зим назад , я тут подробно описував

Тільки мені повизло ніхто неосипався, блиснулосонце і в одній сімьї пішли вильоти 

Я туди а там 6р пустих тільки сухі крупинки в комірках ,десь 20% комірки ,  снігу кинув напали 

Передививсявсі рамки жодного яйця, матку нешукав . бджоли реально було багато бо вжимаю так що по теплу за заставной бджола сидить в деяких

Приніс зі складу три повні рамки вкинув в середину через одну і кормушку типу верхнього бруска рамки , туди десь до 200мл води влазе , налив чистої води , за сутки десь 2.5 кормушок осушили нерахуючи снігу і собрались у клуб 

весною матка засіяла , підмору даже менше чим у деяких сімьях було , поносу на рамках теж небуло 

Що воно було так і непоняв , а до весни вони і ті 3 підставлені рамки доїли , при ревізії опять рамки міняв 

Куди воно влізло і що воно було :dntknw:

Сімья бакфаст Ф1 рекордистка друге чи третє місце , що інтересно зимувала другу зиму , першу і неповню як зимувала 

Может расплод уже вырастили,мед съели,похолодание,ни меда ,ни перги.Кормить перестали .тот расплод что оставался могли повыгрызать с голоду.При большой семье сжатой количество сьеденного корма на единицу могло оказаться меньше,если при этом образовывали нормальный клуб,были в покое.С осени мог быть поздний расплод,подьели корм. А окно облетелись 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, К. А. Е. сказал:

 окно облетелись 

От всі кажуть "вікна, вікна"

Вірите-ні - ще ніколи не було, за двадцять років жодного разу не облітувались посеред зими. Завжди від дзвінка до дзвінка - безвилазно...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

-2 о 6 ранку,сніжить вітер поривчастий західно - північний"молдаван",в даний час 8 год -7

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Макарыч57 сказал:

Скоро лето.

 

FB_IMG_1613073109613.jpg

У меня один такой был хотел в Харькове на балконе пчел держать... просил пакет продать... я от него еле избавился....:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, К. А. Е. сказал:

Может расплод уже вырастили,мед съели,похолодание,ни меда ,ни перги.Кормить перестали .тот расплод что оставался могли повыгрызать с голоду.При большой семье сжатой количество сьеденного корма на единицу могло оказаться меньше,если при этом образовывали нормальный клуб,были в покое.С осени мог быть поздний расплод,подьели корм. А окно облетелись 

Такі вжаті сімьї у мене всі на пасікі бджоли сидять снаружі рамок на заставних інколи до літра бджоли у вуличкі біля заставної , в центрі виїдають мед і під кінець заходять у середину , цю зиму 9.02 дивився уже в деяких бджоли нема біля заставних виїли під ложе і зайшли , з осені у мене нема ложе зовсім сидять всі на меду , рамки насклад забираю 

А тоді у мене стояли 20 сімей з верхніми корпусами на 300 з ідеальними рамками , які заливали на 100% медом і печатали от я їх в зиму і пускав по 4-5 рамок,  всі інші качавв в кінці августа , де був розплід, післявиходу  на склад , лежаки чистив на 90% бо там повномедок мало , ігрався так пару зим 

Коли сімья виращує розплід обично є підмор , там точно небуло , даже весною , що мене дуже удивило , даже після такої стресової ситуації  і щоб з осені погнать розплід потрібно ще мед виїсти , це тільки можливо з декабря приблизно особливо тоді це зараз уже як пішли магазини то появились пусті пятна на рамках

Вікон для обліту небуло , от о раз засвітило сонечко в лютому і тільки тут пішли на обліт поодинокі бджоли з с невиликами пятнами на снігу , значить їх недуже давило, більш ніхто не виліз

я бачив що таке бджоли виращують в січні   розплід на мороі , вилітають веєром і лягають на землю і пятна на снігу на пів бджоли 

Коли роззібрав гніжздо даже яїць ненайшов , корм в принцепі був десь процентів 20 , тільки сухі кристали в комірках , тому вони так на воду накинулись , другі сімьї тільки ложе собі поробили , залишки меду було до 70% нетронутого 

Підставленгі 3 опять повні рамки вони до ревізії зьїли , опять пришлось мінять при ревізії підмору небуло і срачки у вулику небуло  ,

я це непонімаю куди можна скільки їсти і несрать із вулика невилаить , як обично буває коли розплід кормлять  періодично вилітають і невиртаються  ,

пішли на обліт з усіма ну да пятна перед вуликом були уже дебелі скільки сожрать , але бджола на землю непадала і була активна , воно срау видно слабу коли через 2метри падає і захолоняє , просідання сімьї весною небуло :dntknw:

Типу їх хтось злякав і вони бистро мед зьїли :umora:, дав меду води то вони через сутки в клуб ужались і замерли до весни

на відио теж інтересна ситуація підмор практично весь ожив , значить сиділи спокійно , а потім стрес розлізлись по всюму гнізді і одночасно зьїли мед , виходить осипались одночасно і всі до поліднього жили і питались

При виращувані розплоду бджола відходе поступово і бджола тримаєтся розплоду гріє і сипется і обично десь на краях є залишки меду . який неможе дістать , а на відео і у мене залишків небуло крім кристалів , 

У мене бджоли даже ушли з рамок на стінки , воду навірно шукали 

Мед зьїли на відео дуже бистро інакше підмор  неожив би , мені повезло сонце блиснуло і я успів дать води і корму

от що визвало такий стрес і поїдання кормів :dntknw: , тим більше це друга зимовка матки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, ромео сказал:

От всі кажуть "вікна, вікна"

Вірите-ні - ще ніколи не було, за двадцять років жодного разу не облітувались посеред зими. Завжди від дзвінка до дзвінка - безвилазно...:dntknw:

А в прошлу зиму  хіба небуло , у мене по памяті до прошлої зими, був приблизно у 2005 році 7 січня , літали за 200м по ліску цвітки шукали ,гул як весною стояв , дно від крупинок почистили не тільки від бджіл , більш до 2020р неповню такого , кінець лютого не рахую після 25 числа 

Виліти у лютому десь до 100  вулика часто бували при +6*С в хорошома холодку на сонці градусник і 20*С на криші вулика показував і сніг лежав ,

але це не обліт , а винуждена міра і хороший контроль препроблемних сімей інколи політайть і увулик , а інколи і на снігу залишаються особливо на воді і льоду , тому ніколи неубираю сніг біля вуликів 

Краще хай сніг чим  калюжі на місці проходів перед вуликом , де замість снігу вода збираєтся 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, wwlo сказав:

-2 о 6 ранку,сніжить вітер поривчастий західно - північний"молдаван",в даний час 8 год -7

трохи перепутав теми,тому додам про зимівлю.Задоволений ,що вчора і позавчора при + 10 градусах передивився сімї на відкритій платформі.І вчасно,бо втрьох сімях майже виїли весь корм-прийшлось дати повномедні рамки і забрати пусті.Всім  дав канді.Між іншим облетілись 10.02.В павільйоні колосок все добре.Корму багато.є розплід.Підмор майже весь винесли.Зимуємо дальше.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Макарыч57 сказав:

:crazy:  Конярство-бджолярство. Дэ Вы их бачилы? Один препод на оба предмета, коней показывают в альбоме 1938 года выпуска, а, еще в Николаев возили на скачки. А печел зроду ни-кто не видел. 

Сегодня прогулялся до куста лещины. Женские почки уже частично ркспустились, а сережки еще не пылят. Побьет их мороз?

IMG_20210209_131414_compress5.jpg

Є такі діячі там , на кафедрі - Галактюк і Броварський, із науковими званнями. Обидва точно пасічники, а не 'конярники'. :umora:

Недавно бачив їх на каналі Дача.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ромео сказал:

От всі кажуть "вікна, вікна"

Вірите-ні - ще ніколи не було, за двадцять років жодного разу не облітувались посеред зими. Завжди від дзвінка до дзвінка - безвилазно...:dntknw:

А нас тоже,но если пчеле нужно,в случае даже отрицательной температуры,при безветряной погоде и на солнце-облетываются тем кому это необходимо. Это не есть массовый очистительный,но чистыми гнезда помогает сохранить,а значит и помогают перезимовать.Даже очистительный массовый весенний проходит не в один этап

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...