Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

49 минут назад, Макарыч57 сказал:

Так вот варианты. Кому неинтересно, то смотреть с 8 минуты.

 

Все неправильно :IMHO:

На 13 минуті показана рамка , наяких я зимую , таких рамок у мене 90% гнізда і клуб сидить на них і нічого повномедка нерозділяє , вони всі такі , я чисто на таких два роки зимував 

Клуб сідає прикрасно на меду і на зазорі між рамками і передньою стінкою і заором рамками і дном по центральних вуличках обгибає верх рамок , приблизно до морозов грудня вони виїдають мед і починають формувать ложе , як раз на мороз 

З осені сидять на меду мед соняху до нового року полужидкий , вони його негріють , просто сидять з осені і недають йому остить , 

на січневі морози у них уже виїдений мед під ложе , я спостерігав як після нового року крайні вулички між рамкою і заставною стають порожні від бджіл , появляйтся пусті комірки і бджола уходить у центр , я писав у них є обсижений перехід по передній стінкі і частково через верх , бо ценральні вулички сидять по верху рамок і зверху тепло , при похолоданні бджоли крайніх вуличок незастивають . а мають можливість заскочить у гніздо 

Ще один плюс повномедних рамок , бджоли займають клубом до 10см меду у холод і до 15см у відносне тепло 

якщо даже буде розплід і клуб максимально ужмется він все рівно 5см залишется на меду ,

чого ніколи небуде якщо він сидить у типовому ложе на пустих комірках і мед хватає тільки крайом 5см . при максимальному привжимані . десь -25*С він відірвится від меду 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Роман Кременчук сказал:

Так там,де вийшов розплід,які там 60%,аби зоч 20% було.А з запасом там проблеми.Викачано все в хлам:blink:.І маломедки теж.Незнаю,чи ляпухи поклав,чи ні.Казали,що бояться(совість чи страх)до вуликів підійти,послухати.В нас обльоту,як такого не було.Літали кому приперло і на сонці хто стояв.Питав чи хоч дивився чи літали,у відповідь хз.Після цієї зими вирішив нікого не критикувати і не підказувати,навіть розмови,про бджіл не піднімати.А то маток виведи,підсади і т.д..Мед вони качають і здали по 32(Баскевич рулить)... .А казав,потерпи,разом продамо... .

Я не злий,але дістало.З року в рік однеі теж.

Хух,вибалакався:umora:,легше на печінку:umora:.

НІКОЛИ не можна пустить гніздо на повномедних рамках незамінивши рамки де був розплід , це НЕРЕАЛЬНО 

розплід виходить у жовтні коли кормить уже даже пізно

Я всю жизнь тільки МІНЯВ , зараз є вулики многокорпусні на 300 на 16 р на 14 р я у них посадив полусімьї і де є повні повномедні на 300 просто протягом соняха складаю повномедки ,цей рік жодної на 300 некачав 

є лежаки з відводками з молодими матками де бджолии занімають 5р , зато вони ще охраняють 10р повномедок на 300

У мене весною медоносів нема жизнь научила ніколи вони непропадуть , накрайняк рапс сдам жовтий:umora:

З 60га рапсу на все село я меду рапсового качав бочку з хвостиком , правда жовтого:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, AVA сказал:

Ще один плюс повномедних рамок , бджоли займають клубом до 10см меду у холод і до 15см у відносне тепло 

якщо даже буде розплід і клуб максимально ужмется він все рівно 5см залишется на меду ,

чого ніколи небуде якщо він сидить у типовому ложе на пустих комірках і мед хватає тільки крайом 5см . при максимальному привжимані . десь -25*С він відірвится від меду 

Я у досі незробив контроль меду у сімьях 

А все чому , я при відносному морозі 9.02 зробив контроль , ні хто не сидів ближе 10см до задньої стінки 

Клуб занімав усі рамки які є у вулику , тільки ушли деякі з вулички рамка -заставна , я даже 4 р забрав 

Зараз клуб розпався бджоли лдістали до задньої стінки і даже зайняли брошині вулички рамка -заставна 

Я точно знаю що най хучший варіант це у мене є полоска меде 10см на вся висоту рамки ,

яку бджоли біля задньої стінки і то це на центральних рамках 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, AVA сказав:

НІКОЛИ не можна пустить гніздо на повномедних рамках незамінивши рамки де був розплід , це НЕРЕАЛЬНО 

Ну,намагався це довести.Але,як до стінки:frusty:.Нічого,моїм дівкам більше буде:umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Роман Кременчук сказал:

Другу зиму йдуть на своїх кормах(сонях)

Свои корма хорошо, но очень много они его выбрасывают. Сегодня чистил донья, в некоторых семьях этих белых кристаллов очень много. Можно сказать мед на мусор.

IMG_20210302_064834.jpg

IMG_20210302_065322.jpg

IMG_20210302_070918.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Н. Петрович сказав:

Свои корма хорошо, но очень много они его выбрасывают. Сегодня чистил донья, в некоторых семьях этих белых кристаллов очень много. Можно сказать мед на мусор.

Дена не чистив.А де лежать контрольки,то тільки крихта,покищо.Було,минулої зими,корма в одній сім'ї кристал суцільний,у двох вуличках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Н. Петрович сказал:

Сегодня чистил донья,

Яка висота дна?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Витя сказал:

Яка висота дна?

60 мм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Н. Петрович сказал:

60 мм.

Якщо не важко розкажіть як організували вентиляцію. У Вас сухі днища.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гнездо собрано по центру улика, по бокам колодцы перекрытые сеткой.  Часть днищь глухие, а вторая часть с отверстиями по углам  30 мм. закрыты сеткой  (в  этих улья сырости  вообще нет ). Верхний леток закрыт, нижний закрыт решеткой. В крышки вентиляционные отверстие. Гнездо накрыто : пленка, холстик, потолочина и утеплитель. Пленка и холстик, рамки перекрывают не полностью.  Ну как так. Несколько фоток.

IMG_20190115_120516.jpg

IMG_20210111_103116.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Н. Петрович сказал:

Часть днищь глухие, а вторая часть с отверстиями по углам  30 мм

Пчёлы залепят прополисом? Это надо каждую осень сетки в днище прочищать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Термообработчик сказал:

Пчёлы залепят прополисом? Это надо каждую осень сетки в днище прочищать?

Сеточки весной закрываю оцинковкой 40*40, а осенью открываю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все таки перехід на літній час буде скасовано. В першому читанні рішення проголосовано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, ромео сказал:

Все таки перехід на літній час буде скасовано. В першому читанні рішення проголосовано.

Тільки не на це літо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, ромео сказав:

Все таки перехід на літній час буде скасовано. В першому читанні рішення проголосовано.

Там звучала пропозиція залишити літній час, а не зимовий. Для більшості це буде добре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Більшість "світлих голів":frusty: проголосували в першому читанні за залишення зимового часу... блін одні емоціїї...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.03.2021 в 10:02, Роман Кременчук сказал:

Мед вони качають і здали по 32(Баскевич рулить)... .А казав,потерпи,разом продамо... .

Та то просто нада було в нього собі той мед купити! Я ще осінню тут писав, шо треба не продавати, а купувати! :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Avgust Vadim Poltava сказав:

Та то просто нада було в нього собі той мед купити! Я ще осінню тут писав, шо треба не продавати, а купувати! :umora:

Та,то б ниття було б.Там і так душить(кума:umora:),що не послухав мене.Нехочу і зв'язуватись,хочу хрещеницю бачити ще:umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підходить недавно одна знайома. Каже "Є діло. Продай два відводки, бо мій пасічник вже остався без бджіл". Це вона про чоловіка. Питаю про причину. Вона - "не знаю, він все робив так як ти йому показував":dntknw:

Ситуація така: її батько був пасічником, передчасно помер пізньої осені і після нього залишилось 7 сімей. Вони вирішили не продавати, а спробувати пасічникувати самим. Гукнули мене допомогти і навчити. З трудом зібрав їм гнізда на зиму, бо сім'ї були запущені - кормів було дуже мало, а корм вони вже не брали. З середини лютого клали їм мед в пакетах. Короче, перезимувати всі. Весь сезон "вів" пасіку - то сам навідувався, то по телефону казав, що треба зробити. Щоразу читав цілу лекцію про пасічникування. 

Отож успіхи такі: сім'ї роїлись щороку, і їх кількість щоразу зменшувалась. Минулого сезону осталось вже дві сім'ї. І до весни вони не дожили.

От як їм пояснити, що пасічникувати - це не тупо робити по шаблону якісь дії.  Це не "підставляння-забирання рамок". Треба вміти аналізувати, робити висновки, планувати дії на сезон наперед. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Підходить недавно одна знайома. Каже "Є діло. Продай два відводки, бо мій пасічник вже остався без бджіл". Це вона про чоловіка. Питаю про причину. Вона - "не знаю, він все робив так як ти йому показував":dntknw:

Ситуація така: її батько був пасічником, передчасно помер пізньої осені і після нього залишилось 7 сімей. Вони вирішили не продавати, а спробувати пасічникувати самим. Гукнули мене допомогти і навчити. З трудом зібрав їм гнізда на зиму, бо сім'ї були запущені - кормів було дуже мало, а корм вони вже не брали. З середини лютого клали їм мед в пакетах. Короче, перезимувати всі. Весь сезон "вів" пасіку - то сам навідувався, то по телефону казав, що треба зробити. Щоразу читав цілу лекцію про пасічникування. 

Отож успіхи такі: сім'ї роїлись щороку, і їх кількість щоразу зменшувалась. Минулого сезону осталось вже дві сім'ї. І до весни вони не дожили.

От як їм пояснити, що пасічникувати - це не тупо робити по шаблону якісь дії.  Це не "підставляння-забирання рамок". Треба вміти аналізувати, робити висновки, планувати дії на сезон наперед. 

 

Виноваты Вы остались?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, mits сказав:

Виноваты Вы остались?

 

Ви сумніваєтесь?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, mits сказал:

Виноваты Вы

Чим закінчилась ота історія з гнильцем :ak: у Вашого знайомого...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Петрович 49 сказал:

Чим закінчилась ота історія з гнильцем :ak: у Вашого знайомого...

Ни чего, не знаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По поводу гнильцов..  большинство пасек (семей пчёл) имеют в небольшом количестве возбудитель гнильца.. Но покуда сытые пчёлы. с хорошим иммунитетом. регулярным обновлением гнездовых рамок  то вспышек болезней нету..  Понимаю что книги это всё описывают по другому и большинство со мной не согласится но то такое.. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

По поводу гнильцов..  большинство пасек (семей пчёл) имеют в небольшом количестве возбудитель гнильца.. Но покуда сытые пчёлы. с хорошим иммунитетом. регулярным обновлением гнездовых рамок  то вспышек болезней нету..  Понимаю что книги это всё описывают по другому и большинство со мной не согласится но то такое.. 

У бджолиному гнізді є багато інфекцій різних і поки імунна система бджоли сильна вони не проявляються. На рахунок гнильців не можу сказати, але європейський можна лікувати осиротінням протягом днів 10 з підсадкою молодої  матки, з повною заміною гнізда і дезенфекції вулика. По аскофероз взагалі це один з найкращих варіантів.

Тому я не сприймаю перенасичення бджіл на одному місці взагалі так само і великі точки на медозборі, це призводить до того, що бджоли сильно ослаблений імунітет  плюс постійне перезарядження кліщем. Завжди шукаю дикоростучі медоноси чи ту ж саму гречки чи гарбузи і в принципі це працює.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...