Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

5 минут назад, Н. Петрович сказал:

Хорошо.

Так і подумав. То сім'я-медовик.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Север сказав:

Так і подумав. То сім'я-медовик.

Поясніть,будь ласка,мені валянку,як ви визначили медовика,по споживаню корму взиму:hmm:?Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, ромео сказав:

І продовження саги...

пакет меду на рамки з медом:rofl:, а бджоли нехай на пустій рамці дохнуть і дальше. Цікаво для чого йому ті бджоли, краще нехай бульбу саджає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Роман Кременчук сказал:

Поясніть,будь ласка,мені валянку,як ви визначили медовика,по споживаню корму взиму:hmm:?

Вони його не споживають, а забирають в гніздо. Дуже охоче забирають хоч мед, хоч сироп.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Север сказав:

Вони його не споживають, а забирають в гніздо. Дуже охоче забирають хоч мед, хоч сироп.

Типу,накопичувальна(фураж) функція розвинена краще?

Вони ще самі гніздо в зиму можуть складати,переносячи з крайніх у середину,мабуть.Не помічали?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Svan сказав:

Люди тоже по-разному жрут.:umora:
А я , Петрович, читал где-то не так давно, что 0,5 кг. канди средней семье должно хватить примерно на 4 недели. Вот оно у вас так и получится, наверное, если разделить усредненно на каждый улей. :)

А що ж йому заважало пустити бджіл у зиму з достатніми кормами?! :dntknw::crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Роман Кременчук сказал:

як ви визначили медовика,по споживаню корму взиму

Просто дуже. Якщо врахувати приказку (рус.) кто хорошо есть, тот хорошо работает. )) Тоді яка сім,я більше меду зіжре - та кращій медовик.. якось так.)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, Cfif сказал:

Просто дуже. Якщо врахувати приказку (рус.) кто хорошо есть, тот хорошо работает. )) Тоді яка сім,я більше меду зіжре - та кращій медовик.. якось так.)

Карніководам на замітку :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Н. Петрович сказал:

30 января в пять семей положил меда по 1.3-1.5 кг., обычно этого меда хватает на 20-30 дней. Сегодня решил проверит как берут В двух взяли чуть-чуть, в двух процентов 30-40%, а одна выбрала полностью. Почему такой разнобой не понятно, семьи по силе примерно одинаковы.IMG_20210210_123235.thumb.jpg.9f5f3ba2e38091a1bcdcd517d9d1e116.jpg

Семья раньше вошла в активное состояние имеет большую площадь расплода.Матку откормили,относительно много открытого ,чему способствовало в том числе наличие белкового корма в гнезде.Будет ли она медовиком в этом году-видно будет,впереди остаток зимы и непонятно какая весна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Cfif сказав:

Просто дуже. Якщо врахувати приказку (рус.) кто хорошо есть, тот хорошо работает. )) Тоді яка сім,я більше меду зіжре - та кращій медовик.. якось так.)

Це що,я бракував медовиків постійно:crazy::hmm:?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилин тому, Роман Кременчук сказав:

Це що,я бракував медовиків постійно:crazy::hmm:?

ще скажіть, що ніколи не давали бджолам кандєй - це явне віровідступництво. Вам потрібно ютуб заблокувати за те що не йдете в ногу з сучасними трендами

тим часом в мене вже друга сім'я відійшла, цього разу позжирали всі корма, забилися в вугол і посипалися. 7 рамок повних, це вам не жарти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Олександр Коваль сказав:

ще скажіть, що ніколи не давали бджолам кандєй - це явне віровідступництво. Вам потрібно ютуб заблокувати за те що не йдете в ногу з сучасними трендами

тим часом в мене вже друга сім'я відійшла, цього разу позжирали всі корма, забилися в вугол і посипалися. 7 рамок повних, це вам не жарти

Давав кандьор-животворящій першу зиму,на початку самостійного пасічникування.Тільки давав в кінці лютого(20-25) і то,виявилося,що непотрібну роботу зробив,з кормами було норм.Контроль кормів та розплоду,по підсунутій картонці під гніздо.Або візуально.Ось,після тижня майбутніх морозяк подивимось.

А так,бракую тих,хто споживає занадто кормів і занадто ранній розплід.Або природа сама забере,що не потрібно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дивлюся на колегу і диву дивуюся, кількість сімей біля 200, уже другий раз роздає по пів кіло меду в пакетах. Тягне бочку з медом до хати, жінка з тещаю фасують, а він тачкою возить (тереп напевно на сани перейде бо сніг в коліно) і роздає. Скільки не потрібної роботи, що вартує тільки дашки познімати і назад поставити в такій кількості сімей. А зараз почнуться морози, не дуже то і підгодуєш в -15. До весни ще ой як далеко... А потрібно всього навсього осінню по відру сиропу, решту у нас самі бджілки забезпечують з пізніх медоносів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сергій-апі сказал:

Дивлюся на колегу і диву дивуюся, кількість сімей біля 200, уже другий раз роздає по пів кіло меду в пакетах. Тягне бочку з медом до хати, жінка з тещаю фасують, а він тачкою возить (тереп напевно на сани перейде бо сніг в коліно) і роздає. Скільки не потрібної роботи, що вартує тільки дашки познімати і назад поставити в такій кількості сімей. А зараз почнуться морози, не дуже то і підгодуєш в -15. До весни ще ой як далеко... А потрібно всього навсього осінню по відру сиропу, решту у нас самі бджілки забезпечують з пізніх медоносів.

Зато есть чем заняться и бока на диване не болят..  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

Зато есть чем заняться и бока на диване не болят..  

Воно то так, але цю енергію можна спрямувати на виготовлення корпусів, рамок... 200 пакетів, це 800 рамок...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Роман Кременчук сказал:

А так,бракую тих,хто споживає занадто кормів і занадто ранній розплід.Або природа сама забере,що не потрібно.

Как бы мы не браковали, все равно на пасеки такие семьи будут. Мне проще положить меда чем весной драить улик.

 

11 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А що ж йому заважало пустити бджіл у зиму з достатніми кормами?

Ну я нигде не показывал, что  там меда оставил мало. Вопрос был почему за одно и тоже время семьи выбрали разное количество меда. Мне больше понравилось предположение

 

12 часов назад, Север сказал:

Вони його не споживають, а забирають в гніздо

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Н. Петрович сказав:

Как бы мы не браковали, все равно на пасеки такие семьи будут. Мне проще положить меда чем весной драить улик.

 

Ну я нигде не показывал, что  там меда оставил мало. Вопрос был почему за одно и тоже время семьи выбрали разное количество меда. Мне больше понравилось предположение

 

 

На скільки це правда, покаже весна, якщо бджоли виживуть. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Ворон сказал:

На скільки це правда, покаже весна, якщо бджоли виживуть. :hi:

Все будит нормалек, выживут и будут мед носить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Н. Петрович сказав:

Все будит нормалек, выживут и будут мед носить.

А хто проти, всі тільки за, але маєм, те що маєм. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Н. Петрович сказав:

Как бы мы не браковали, все равно на пасеки такие семьи будут. Мне проще положить меда чем весной драить улик.

якщо давати шанс таким бджолам, то таких сімей на наступний рік може бути більше. Це як виводити маток з ройових маточників - є такий напрям в бджільництві

хоча, можливо, такі сім'ї меду більше в 2 рази приносять - хтось робив спостереження?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Н. Петрович сказав:

Как бы мы не браковали, все равно на пасеки такие семьи будут. Мне проще положить меда чем весной драить улик

Звісно,що є такі сім'ї,але їх одиниці.Тому,і бракую,щоби не було більше.

Одна справа,коли просто забирають в гніздо,інша,коли виїли все і ще просять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Олександр Коваль сказав:

якщо давати шанс таким бджолам, то таких сімей на наступний рік може бути більше. Це як виводити маток з ройових маточників - є такий напрям в бджільництві

хоча, можливо, такі сім'ї меду більше в 2 рази приносять - хтось робив спостереження?

В мене є земляк, вже доволі довги роки тримає 150-180 сімей, він поняття не має, що таке підрізка сота по Рутнеру для виводу маток, все виключно на ройових маточниках, має уйму роботи по відбору "лишнього" розплоду, формуваню з нього нових сімей, як би там не було а минулий рік відкачав більше 7 тон меду, тобто свої 50 кг з вулика витиснув

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Николай S сказав:

В мене є земляк, вже доволі довги роки тримає 150-180 сімей, він поняття не має, що таке підрізка сота по Рутнеру для виводу маток, все виключно на ройових маточниках, має уйму роботи по відбору "лишнього" розплоду, формуваню з нього нових сімей, як би там не було а минулий рік відкачав більше 7 тон меду, тобто свої 50 кг з вулика витиснув

о! якщо існує такий чудовий напрям - тут є рацінальне зерно, оскільки рої активніше будують соти і включаються в медозбір, хоча в матководів страшно підгорає від нього, то чому б не існувати напряму кондєйщиків або поціновувачів зимого розплоду

можна ще запилити наукову статтю і отримати ґрант від цукровиробника :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Николай S сказав:

В мене є земляк, вже доволі довги роки тримає 150-180 сімей, він поняття не має, що таке підрізка сота по Рутнеру для виводу маток, все виключно на ройових маточниках, має уйму роботи по відбору "лишнього" розплоду, формуваню з нього нових сімей, як би там не було а минулий рік відкачав більше 7 тон меду, тобто свої 50 кг з вулика витиснув

Цікаво стало, а по деревах за своїми роями  він частіше інших лазить?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Сергій-апі сказав:

Дивлюся на колегу і диву дивуюся, кількість сімей біля 200, уже другий раз роздає по пів кіло меду в пакетах. Тягне бочку з медом до хати, жінка з тещаю фасують, а він тачкою возить (тереп напевно на сани перейде бо сніг в коліно) і роздає. Скільки не потрібної роботи, що вартує тільки дашки познімати і назад поставити в такій кількості сімей. А зараз почнуться морози, не дуже то і підгодуєш в -15. До весни ще ой як далеко... А потрібно всього навсього осінню по відру сиропу, решту у нас самі бджілки забезпеачують з пізніх медоносів.

Я ж про це й запитував тільки в скороченому варіанті .:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...