Jump to content
sitava

Домашня птиця на пасіці

Recommended Posts

24 минуты назад, ромео сказал:

А хіба качині яйця можна їсти?:hmm:

Ну добрий день.... Хіба! На мій смак вони набагато кращі за курячі, просто качку треба тримати в чистоті, не в болоті. Це подібне до молока коровячого та козячого, кому яке подобається.

Качине яйце просто більш вразливе до сальмонеліозу, вживати яйця невідомо як вирощених качок я б не став.

А ще вони крупніші, жирніші, ароматніші і поживніші :)

• Like 1
  • Haha 1
В 17.09.2020 в 18:23, Cfif сказал:

А Ви не думали чого їх не роводять?? Адже красотень, парканом обгородив, сіна накидав і вуаля -сотні зайців за огорожею бігають...)) Не боліють... не копають...

Взнав про зайців. Кому цікаво:

складнощів декілька, перше їм треба чималий вигул, в клітках розвивається варикоз задніх кінцівок і гинуть з дуже великим відсотком. Друге - полохливі, від сильного звуку можеть банально померти від перляку, постійно перебувають в стрессі від своєї полохливості і погано ростуть. Менш плодовиті, хоча хороша зайчиха може принести 3-4 зайченяті 3 рази на рік. Але у неї спарюванні відбувається в той же день, коли народжує. Якщо прогавив і не підпустив самця то все. Відносно повільно ростуть молодими, хоча дорослий заїць на другий рік при збалансованості корму та умов набирає до 10 кг(русак). Багато їдять трави і сіна, 3 зайця=одна вівця.

Плюси: мирні і не сваряться між собою, самців, дітей та самиць можна тримати разом. Усі самиці годують усіх дітей які є, аби було молоко. Едине: підросші діти захищають мамку від самця, коли приходить день секса, тому йому може обломитися і залишаєшся без чергового виводку. Дійсно майже не копають, передні лапки слабі. За умов достатньості корму дерева не гризуть зимою. Мало хворіють в гурті, не бояться дощів, холоду, невеличке укриття достатньо. Ліниві, активні вночі, хоч і можуть перегризати тонку пластикову сітку і побігать десь - цього не роблять, сидять в огорожі, якщо їжі і простору вистачає.

Як пасивну звірину на огородженій пасіці мабуть мож на тримати :).

• Like 3

В цьому році найкраща птиця на пасіці це щурка! Мабуть була на всіх пасіках.

Тим часов качки виросли, майже успішно. Травленний комбікорм все ж таки завдав шкоди, чиста вага склала менше на 300-500 грамів, ніж минулого сезону, хоча жиру в цьму році менше.

Пір'я по всьому саду і пасіці....і пустеля під ногами. Добре що шпориш їм не по зубам тому між вуликами зелено.

• Like 1
1 час назад, sitava сказал:

набирає до 10 кг(русак). Багато їдять трави і сіна, 3 зайця=одна вівця.

тут вже маніпуляція. вівця романівська, або безпородна так і важить +- 30 кг. и три зайця 30 кг. так що вони їдять як вівці і не більше. А от шо зернових їм потрібно обмаль про це не кажуть...))

Найбільший їх мінуц це териорія утримання. та полохливість + мясо.. ну так скажим на любителя.. Для мисливських господарств - гарний вид, а не для пасік..

Якби до території привчити бабаків  - ото був би звір...:ay:

• Like 2
В 20.09.2020 в 12:02, ромео сказал:

А хіба качині яйця можна їсти?

Те що я трохи знаю. Не рекомендують вживати яйця звичайних качок(українські, фаворит, башкирки) навітьз термічною обробкою. А шипунів(індоуток) після термічної вживати можна. Цесарок не рекомендував би нікому-галасливі, лякливі, яйця несуть по всьому вольєрові а не в гнізда , а при переляку можуть улетіти далеко. Я їх свого часу тримав у вольєрі з сіткою зверху. Хоча яйця у цесарок дуже корисні (так пишуть).

• Like 1
В 21.09.2020 в 10:31, Cfif сказал:

Якби до території привчити бабаків  - ото був би звір...

Ага! Щоб траву косили і погоду вгадували:ay:. Не те, що Тимко III, отой дармоїд з біостанції ХНУ ім. Каразіна. Мало їх лишилося, зникаючий вид. Миролюбиві, пильнують стоячи, окраса степу (як і верба плакуча), в Куп'янську є пам'ятник байбакові. Недалеко від пасіки жили раніше, метрів за 300, на місці силосних траншей. Далекувато - можна би було огородити разом з пасікою. Коли проїздив, зупинявся напроти. Стоїть стовпчик, спотерігає, йду по дорозі - нуль реакції. Варто зроботи пару кроків в траву - ховається. Я ступив на їх територію. Намає вже понад 10 років.:ak:Без втручання людини не обійшлося.

• Like 2

Що до інших тварин. Наперед скажу, правду і тільки правду, але в іншому подвір'ї, в іншому селі це може видаватись сумнівно. Тож з досвіду родичів, сусідів і власного (я ж таки найстарший:))) тезісно:

- Кури і бджоли співіснують мирно (цесарок і бройлерів я не розглядаю). Але траву не косять.

- Гуси - то нахаба! Галасливі, подавай їм воду (а в нас з цим туго), довбуть все підряд: глиняний сарай, молоді деревця, залишений у дворі автомобіль чи мотоцикл. Осінню літають через паркан.

- Найбільш підходящі для двору - індовутки. Спокійні, невибагливі, самі висижують потомство.

- Кролики без клітки не прижилися. То вони вириються за межі, то блудні собаки паркан пошкодять. Капкани ставили, стріляти не можна, бо населений пункт, та й захисників тварин розвелося... 

Хлопці, при сучасній техніці (мотокоси, електрокоси) не бачу потреби звертатися з цим  до братів наших менших.:IMHO:

• Like 1
2 часа назад, Петрович 49 сказал:

Намає вже понад 10 років.

А в нас і зараз є. 

• Like 4