Перейти к содержанию

Домашня птиця на пасіці


sitava

Рекомендуемые сообщения

Усім доброго часу.

Чи випускає хто на територію пасіки домашню птицю для підїдання нею трави, мурахів, мишей?

Маю бажання запускати не невеличкий точок в 5 соток трохи птиці, до 10 голів. Та не знаю чи не спровокує це агресію бджіл і яку саме птицю можна запустити.

Кури, індики та цесарки мишей ловлять. Але кури гребтимуть ями. Гуси сильно галасливі, може качки? Індики та цесарки мабуть їстимуть бджіл.

У когось є подібний досвід?

Чи переносить домашня птиця якісь хвороби бджіл?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, sitava сказал:

Усім доброго часу.

Чи випускає хто на територію пасіки домашню птицю для підїдання нею трави, мурахів, мишей?

Маю бажання запускати не невеличкий точок в 5 соток трохи птиці, до 10 голів. Та не знаю чи не спровокує це агресію бджіл і яку саме птицю можна запустити.

Кури, індики та цесарки мишей ловлять. Але кури гребтимуть ями. Гуси сильно галасливі, може качки? Індики та цесарки мабуть їстимуть бджіл.

У когось є подібний досвід?

Чи переносить домашня птиця якісь хвороби бджіл?

вони вам бджіл поїдять

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, sitava сказал:

досвід

У моего дедушки всегда на огороженной пасеке была птица  до 100 голов утки и куры ,но не старые а молодежь.

Было все ок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, sitava сказал:

У когось є подібний досвід?

Маю досвід "сожитєльства" з курами, гусями і індиками. Ніхто з вищеозначених в поїданні живих бджіл не помічений. Кури і гуси жруть пінополістирол, майте на увазі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Артем сказал:

У когось є подібний досвід?

Коли пасіка була на стаціонарі у селі,  то постійно кури і качки ходили поміж викликів. Ніякої шкоди від них не було. Єдине - проблема з водопоєм. Бджілки облюбовували поїлки і потім птиця не підходила. Тому приходилось мудрувати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Надія сказал:

Коли пасіка була на стаціонарі у селі,  то постійно кури і качки ходили поміж викликів. Ніякої шкоди від них не було. Єдине - проблема з водопоєм. Бджілки облюбовували поїлки і потім птиця не підходила. Тому приходилось мудрувати

мабудь у 80% маленьких пасічників птиця ходить біля вуликів, але я спостерігав на власні очі, як кури збирають бджіл біля льотків (за індиків та качок взагалі мовчу)! Пасіка повинна мати своє місце та бути в хороших умовах:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, sitava сказав:

Маю бажання запускати не невеличкий точок в 5 соток трохи птиці, до 10 голів. Та не знаю чи не спровокує це агресію бджіл і яку саме птицю можна запустити.

Кури, індики та цесарки мишей ловлять. Але кури гребтимуть ями. Гуси сильно галасливі, може качки? Індики та цесарки мабуть їстимуть бджіл.

У когось є подібний досвід?

Якщо вас влаштує 30-тилітній досвід, то ні кури, ні качки нічим бджілкам не завадять. Але в зимовий період краще птицю на пасіку не допускати, бо будуть постійно турбувати - кури плигатимуть на вулики, качки смикатимуть  все, навіть льоткові засувки можуть витягти. З качок краще мускусні качки (індокачки), вони  негаласливі, стійкі до захворювань і не потребують ніяких випоювань антибіотиками, а ще полюбляють в харчуванні траву, менше буде косити. Та й м'ясо в них дієтичне, не таке жирне як в пекінських, проте ростуть довше - 5 місяців. Вони ще легко розводяться, качки хороші квочки і не потребують штучної інкубації. Дуже схожі до них качки муларди, вони виростають навіть більші, майже як гуси і їх молодняк можна купити на ринку.

Чи їдять бджіл. Кури, якщо привчені, можуть ловити трутнів, робочих бджіл не чіпають. Восени можуть полювати на ос біля льотків. Качки підбирають на землі підмор бджіл, але живих не їдять.

Випускати щоб вільно ходили між вуликів маленьких курчат чи качат небезпечно, бджоли можуть напасти і зажалити. Нехай до місяця підростуть трохи осторонь вуликів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Артем сказал:

мабудь у 80% маленьких пасічників птиця ходить біля вуликів, але я спостерігав на власні очі, як кури збирають бджіл біля льотків (за індиків та качок взагалі мовчу)! Пасіка повинна мати своє місце та бути в хороших умовах:IMHO:

Можна під няти вулики, щоб качка до льотка не діставала, вона присадкувата, не висока, на відміну від курки. А якщо гуси їдять бджіл то відпадають... Хоча, мені здається, якщо получить раз під око, то тікатиме від тої бджоли далеко. Гуси не дурні птахи.

Місце то має бути, але де ж його взять. Бджілки на земельку меду ще стільки не наносили...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, sitava сказал:

Можна під няти вулики, щоб качка до льотка не діставала, вона присадкувата, не висока, на відміну від курки. А якщо гуси їдять бджіл то відпадають... Хоча, мені здається, якщо получить раз під око, то тікатиме від тої бджоли далеко. Гуси не дурні птахи.

Місце то має бути, але де ж його взять. Бджілки на земельку меду ще стільки не наносили...

Господь з вами, коли це гуси їли бджіл. Да їх муху з'їсти не заставиш. Вони навіть підмор під вуликом не підбирають. В мене гуси три роки між вуликами ходять, та ніякої шкоди окрім вищупування трави не вчинили.

Тай що, що горласті. Хай собі горлають. Вони не є природним ворогом бджіл, той бджоли на них ніяк не реагують. А на зиму усі люди (крім мене) гусей ріжуть.

PS. Може я погорячкував, і є такі гуси що й горобців ловлять? Хто зна. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мої кури мають вільний доступ до вуликів. Пінопласт довбуть.

Ловлять трутнів на льоту біля льотка. І як навчились? :dntknw:

Інколи бджоли відганяють - тоді рятуються втечею. Але то рідко. 

  • Подобається 3
  • Дякую 2
  • Ха-Ха 1
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, ромео сказав:

 

Інколи бджоли відганяють - тоді рятуються втечею. Але то рідко. 

рідко рятуються?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Домашні білі качки їдять бджіл на ура...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 хвилин тому, Oskar сказав:

Домашні білі качки їдять бджіл на ура...

Візьміть собі таку:umora:

dc59a518c944b68e308532bc71785ba4.thumb.jpg.a88690d33b138fa3b1f3ff7e0c0f2900.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В том сезоне было 20шт. уток. Пчелы немного ганяли их в возрасте от 1 до 2 мес. А потом все гуд....вот только ульи с пенополистирола жрут:( при осмотре ульев колупал трута, так утки были в восторге.

Одно плохо....сожрали всю траву и во время дождей по осени земля превратилось в болото, а еще орут на всю округу.

В этом сезоне тоже взял уток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Макс_Скрипник сказал:

В этом сезоне тоже взял уток

Вже 30шт? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, ромео сказав:

Ловлять трутнів на льоту біля льотка. І як навчились? :dntknw:

Трутневий розплід їли? А далі діло техніки, аби взнали що шукати.

Ос вони також полюбляють, але треба спочатку привчити їсти з осоловки, а потім під осінь вони як вартові стоятимуть біля льтків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, ромео сказав:

Вже 30шт? 

Трохи більше бо придбав морозильну камеру:)

В цьому році були великі втрати поголів'я, виною був стартовий комбікорм з протравленого зерна. Корм придбав у того ж продавця, що і качок....корм відвіз назад і дохляків також. Все вирішили, однак все одно є збитки, мінус 3 особини бо отруєння вилізло з часом, нерви всієї сім'ї, час і кошти на паливо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Макс_Скрипник сказал:

був стартовий комбікорм з протравленого зерна

Як встановили?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.06.2020 в 09:34, ромео сказал:

Мої кури мають вільний доступ до вуликів. Пінопласт довбуть.

Ловлять трутнів на льоту біля льотка. І як навчились? :dntknw:

...

Може вибирають трутня зате що товстіший?

Трутневий розплід краще не давати птиці, на нього такий попит, у людей, останнім часом.. То ж гроші :)

І птиця не попривчаються їсти бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, ромео сказав:

Як встановили?

Я все передумав, потім вирішив ще спробувати змінити корм. У магазині вет.товарів розмовляв з продавцем, а він подзвонив до ветеренара, по симптомам встановили, що схоже на отруєння.  Лікар сказав, що в районі лягло кілька тисяч бройлерів від неякісного корму, аналіз показав, що комбікорм містив яди. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Коли пасіка стояла біля хати, то домашня птиця завжди страждала (особливо молодняк).  Кури, індикі, качки і муларди час від часу ловлять бджіл. При не вдалому "улові" бджола встигає ужалити, далі пухне горло, в більшості випадків птиця дохне. Або бджоли жалять в очі, часто качки через це видирають самі собі око (часто виживають, але м'яса на них вже мало беде).

Живі газонокосилки на пасіці це добре, але треба їх якось берегти від бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, yu1986ra сказал:

берегти від бджіл.

То може у Вас були бджоли агресивні... 

У мене вільний доступ птиці на точок. За 20 років жодна птаха не постраждала. Навпаки, це вони шкодять як бджолам так і інвентарю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, ромео сказав:

То може у Вас були бджоли агресивні... 

У мене вільний доступ птиці на точок. За 20 років жодна птаха не постраждала. Навпаки, це вони шкодять як бджолам так і інвентарю. 

Бджоли як бджоли, як б'ють то відбиваються. Пташки часто ловлять мух для наживи, інколи їм попадаються бджоли, інколи все минається добре, а інколи в хаті починаються крики....

Якби можна було б тримати мулардів під вуликами, то косу до рук не брав би.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, yu1986ra сказал:

Бджоли як бджоли, як б'ють то відбиваються. Пташки часто ловлять мух для наживи, інколи їм попадаються бджоли, інколи все минається добре, а інколи в хаті починаються крики....

Якби можна було б тримати мулардів під вуликами, то косу до рук не брав би.

Мої муларди шастають між вуликами ,ніхто нікого ще не з'їв.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І на скільки "викошують" під вуликами?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...