Перейти к содержанию

Що за хвороба, допоможіть, будь ласка


Рекомендуемые сообщения

3 часа назад, Wladimir_K сказал:

Це як профілактика. А найкраще, ліквідація матки і перегон в інший вулик і на іншу вощину. Лікують всі інфекційні хвороби так.

Щодо матки, ви слушно зауважили. В любій хворій сім*ї, обов*язкова заміна матки, так як хвороба бджіл може бути пов*язана з генетикою самих бджіл, розплід матки від природи може бути більш вразливим до захворювань або самі бджоли від цієї матки мають погану гігієнічну поведінку, простіше кажучи, гірше виявляють вражений розплід і гірше чистять чарунки. 

На великих промислових пасіках наряду з медопродуктивністю та нерійливістю основним критерієм відбору племматеріалу є гігієнічна поведінка бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Умовно кажучи, якщо у Вас сто вуликів, вибираєте десять найкращих сімей, проводите їм тест на гігієнічну здатніть, з десяти сімей обираєте ту, де бджоли вичисили найбільший відсоток чарунок і від матки з цієї сім*ї виводите дочок. Або просто купуєте плем.матеріал від заводчика, який цим займається.  Таким чином Ви будете мати певну страховку від захворювань бджіл, хоча стовідсоткової гарантії звісно немає. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Медвідь сказал:

спори з медом всеодно не мають попасти в нове гніздо

спори в грибка а мова йшла про гнилець то мікроб

4 часа назад, Медвідь сказал:

спори з медом всеодно не мають попасти в нове гніздо

спори в грибка а мова йшла про гнилець то мікроб

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Медвідь сказал:

тож спори з медом всеодно не мають попасти в нове гніздо

спори в грибка, говорилося про гнилець а то мікроб. голодання не врятує якщо мікроб в організмі вже є, погоджуюся з Sanich

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, arki сказал:

спори в грибка, говорилося про гнилець а то мікроб. голодання не врятує якщо мікроб в організмі вже є, погоджуюся з Sanich

Мова йшла про майже всі інфекційні захворювання, подвійний перегон допомагає і при грибкових захворюваннях теж. Щодо гнильців, то, на жаль, американський гнилець таки має спори, а європейський ні. Бактерія при європейському гнильці потрапляє в кишечник молодої личинки з кормом від бджоли-годувальниці, а бджола годувальниця бере ту бактерію разом з медом, тобто при перегоні важливо, щоб бджоли з*їли весь мед у зобиках і можливо навіть трошечки поголодували. А загалом я простий бджоляр, на істину в останній інстанції не претендую. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11.05.2022 в 19:32, Медвідь сказав:

Умовно кажучи, якщо у Вас сто вуликів, вибираєте десять найкращих сімей, проводите їм тест на гігієнічну здатніть, з десяти сімей обираєте ту, де бджоли вичисили найбільший відсоток чарунок і від матки з цієї сім*ї виводите дочок. Або просто купуєте плем.матеріал від заводчика, який цим займається.  Таким чином Ви будете мати певну страховку від захворювань бджіл, хоча стовідсоткової гарантії звісно немає. 

Купувати маток в надії, що вони будуть краще протидіяти місцевим хвороботворним чинникам - невдячна справа.

Свої кращі сім'ї вже певною мірою пристосувались до місцевих умов/штамів, а привезеним потрібен час на адаптацію.

Маю досвід коли куплені італьянка і карпатка два сезони не можуть перерости 12 рам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...
В 14.06.2020 в 20:06, Бджолопотам сказал:

З чого ви визначили...?

Мішечкуватий роплід. Вірусне захворювання. "Вітаю" це у вас на довго... Наскільки я знаю радять повище від землі піднімати вулики і взагалі якщо пасіка в низині,то краще перенести на підвищення...

http://tochok.info/topic/1138-мешотчатый-расплод/

З чого ви визначили , шо це мішотчатий? Подібна кртинка не являється доказом на віруса .Якщо таку личинку помістити в стерильну пробірку,то вона повина згнити або обрости міцелієм (якого грибка не важливо). Між грибками і бактеріями вічна боротьба. Бджоли разом з пасічниками програють грибкам. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...
В 15.05.2022 в 07:15, yu1986ra сказал:

Купувати маток в надії, що вони будуть краще протидіяти місцевим хвороботворним чинникам - невдячна справа.

Свої кращі сім'ї вже певною мірою пристосувались до місцевих умов/штамів, а привезеним потрібен час на адаптацію.

Маю досвід коли куплені італьянка і карпатка два сезони не можуть перерости 12 рам.

В мене теж є досвід на моїх "доморощених" квартирантах яких не можливо розігнати до 12 рамок. Живуть так сказати в своє задоволення.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Ю. Р. А. сказав:

В мене теж є досвід на моїх "доморощених" квартирантах яких не можливо розігнати до 12 рамок. Живуть так сказати в своє задоволення.

 

В такі потрібно давати маточник від своїх кращих сімей, а не куплену матку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, yu1986ra сказал:

В такі потрібно давати маточник від своїх кращих сімей, а не куплену матку.

І в результаті отримати ті самі 12 рамок:rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Гурович сказал:

І в результаті отримати ті самі 12 рамок:rofl:

Є варіант краще?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Ю. Р. А. сказал:

Є варіант краще?

Звичайно.  Завести породистих бджіл і одержати прогнозуємий результат.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Гурович сказал:

Звичайно.  Завести породистих бджіл і одержати прогнозуємий результат.

Яких порекомендуєте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, Гурович сказав:

І в результаті отримати ті самі 12 рамок:rofl:

На батьковій пасіці, в одній такій сім'ї я з ''боями'' замінив матку - через рік сім'я близька до кращих (по першому меду). Хоч ще весною та сім'я була ніяка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Гурович сказав:

Звичайно.  Завести породистих бджіл і одержати прогнозуємий результат.

Ви, часом, маток не продаєте?:umora: Ну, таких... прогнозуємих:rofl:

В проблемні/хворобливі сім'ї краще давати свій матеріал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Ю. Р. А. сказав:

Яких порекомендуєте?

Я б вам баків запропонував би придбати у перевірених матководів. Штучна порода, виведена

людиною й спеціально для людини.:IMHO:

Торік вже і цьогоріч ще, я маток не продаю.:umora: Але вже років з десять, як я їх завів, так жодного роя я й не бачив.:dntknw: Правда, у мене вони від перевірених і знаних зарубіжних заводчиків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Гурович сказав:

Звичайно.  Завести породистих бджіл і одержати прогнозуємий результат.

І продати мед за пів-дарма. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 хвилин тому, Ворон сказав:

І продати мед за пів-дарма. :hmm:

Якщо ще й куплять... :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11.05.2022 в 14:55, Wladimir_K сказав:

Це як профілактика. А найкраще, ліквідація матки і перегон в інший вулик і на іншу вощину. Лікують всі інфекційні хвороби так.

Якось, під час численних відряджень, мав нагоду бачити на свої очі це захворювання. То чітко уяснив, що ліпше і правильніше позбутися цієї сім"ї і вулика, якщо то американський гнилець. Так рекомендують у літературі.       А гнилець воняє, як від зіпсованого м"яса.Отож його за цією ознакою легко відрізнити від мішечкового розплоду.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, yu1986ra сказал:

Ви, часом, маток не продаєте?:umora: 

Продаю. Чому не продати, якщо є що продати і є бажаючі купити? А Ви що, проти?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ворон сказал:

І продати мед за пів-дарма. :hmm:

Я теж не в захваті від ціни на мед. Але обставини бувають різними, тому, як кажуть, і не таке переживали - переживемо і це.

4 часа назад, Ю. Р. А. сказал:

Яких порекомендуєте?

Своїх, звичайно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Гурович сказав:

Я теж не в захваті від ціни на мед. Але обставини бувають різними, тому, як кажуть, і не таке переживали - переживемо і це.

Своїх, звичайно.

Мене ціна цілком задовільняє. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що це таке на спині в розплода. В мене років 10 назад була така смужка потім десь "пропала":umora:. Хто знає ?

IMG_20230607_181032.thumb.jpg.b50b1515373d3ecfbf3756de87738f90.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Поселив бжіл в вулик без дезинфекції останнього. Через якийсь час бачу що появляються прояви хвороби - Klebsiella pneumonia. Ентеронорміну, що ефективний при цій хворобі, в місцевих ветаптеках та бжолярському магазині, що на Калинівському ринку в Чернівцях, нема. Придбав "Аватар БІ", обробив методом оббризкування з росинки 4 дні тому, сьогодні гляну на результат. Чи хто користувався тим Аватаром, при яких хворобах та результати які?

Про дію Аватара на Klebsiell-у Повідомлю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перевірив результати обробки.  Кількість завмерлих лялечок скоротилась, але не так і багато. Видно інфекціяпередається з кормом. Завтра обробку повторю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...