Перейти к содержанию

Що за хвороба, допоможіть, будь ласка


Рекомендуемые сообщения

39 минут назад, Incap сказал:

Так згоден. Хвороба як що є вже треба лікувати хімією бо масла це тільки прфілактіка. У воду додаю хвойний екстракт і немає ні яких водорослів. Взагалі у США на цю тему робили досліди ще у 80 роках

По самій природі ріпак і соняшник є поставщиками грибків в вулик і з першим годуванням личинки кашкою є шанс грибкам попасти в кишечник і порушити травлення. Синьо-зелені можуть бути не тільки в поїльці а і в стоячих водах . Одним словом , бджоли не мають можливості вигодовувати повноцінний розплід через недостачу маточного молочка і грибки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.07.2021 в 22:18, Роман Кременчук сказал:

То бджоли не допечатують,т.я. куколка піднята "ходами" личинки молі,на дні чарунки.

не міль то. вчора забрав дві рамки з таким росплодом і стукав по них і вирізав і дивився на зрізі, гусениць молі так і не побачив. ще дві рамки з розплодом їхні залишив, нормальні. взяв від сімей ще росплоду на виході і додав їм. побачимо що далі буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, arki сказав:

не міль то. вчора забрав дві рамки з таким росплодом і стукав по них і вирізав і дивився на зрізі, гусениць молі так і не побачив. ще дві рамки з розплодом їхні залишив, нормальні. взяв від сімей ще росплоду на виході і додав їм. побачимо що далі буде.

Так,а на зрізі не видно пошкоджень чарунок?Гусінь,могла і окуклитись.Скажу,що то воскова міль(класика по підручнику:dntknw:).В сильних сім'ях такого не побачиш.Я не стукав ніколи.Просто,більше не допускаю такого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене також таке проскакує в сім'ях, правда маштаби набагато менші і це моль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Роман Кременчук сказал:

Так,а на зрізі не видно пошкоджень чарунок?

ні. розрізав, доставав тих куколок бджіл що не запечатані, на дні чарунки не бачив нічого. ну у будьякому разі вирізав росплід і закопав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, arki сказав:

ні. розрізав, доставав тих куколок бджіл що не запечатані, на дні чарунки не бачив нічого. ну у будьякому разі вирізав росплід і закопав.

Спробуйте ще раз, якщо це моль, в стінці в самому низу чарунки є маленькі отвори і на білих личинках бджоли видно продукти житєдіяльності молі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Сергій-апі сказал:

Спробуйте ще раз

 

1 час назад, arki сказал:

вирізав росплід і закопав.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, arki сказав:
2 хвилини тому, Сергій-апі сказав:

Спробуйте ще раз

 

1 година тому, arki сказав:

вирізав росплід і закопав.

Якщо це моль, то за тиждень буде знову, зможете спробувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сергій-апі сказал:

Якщо це моль, то за тиждень буде знову, зможете спробувати.

лаванду моль не переносит. Лаванда с тимолом бьет моль на всех стадиях. Но в Украине только синтетический тимол, который не очень эффективен. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також, думаю, що це міль. В мене одна сім'я постраждала. Постійно з неї дьоргав розплід для відводків і два корпуси чорної суші -  міль розкошувала.

Замінив матку на маточник перед медозбором (щоб почистили розплід) - за тиждень бджоли поменшало втричі, маточника вже не знайшов, свищевих також нема. Бджоли або злетіли, або розлетілись по інших вуликах. Через тиждень розплід має такий вигляд. 15.07 контроль обльоту матки.

Сім'я в утиль, рамки на перетопку....

ImageFacebookSquareimage1626448269012.jpg

ImageFacebookSquareimage1626448155006.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо після виходу розплоду ураженого молью подивитися через рамку на сонце, видно сквозні дірки (ходи молі)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Сергій-апі сказав:

Якщо після виходу розплоду ураженого молью подивитися через рамку на сонце, видно сквозні дірки (ходи молі)

Ні разу такого не бачив....

В кінці тижня гляну свою хвору "сім'ю''. Там вже точно має бути більше молі ніж бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16.07.2021 в 18:22, yu1986ra сказав:

Також, думаю, що це міль. В мене одна сім'я постраждала. Постійно з неї дьоргав розплід для відводків і два корпуси чорної суші -  міль розкошувала.

Замінив матку на маточник перед медозбором (щоб почистили розплід) - за тиждень бджоли поменшало втричі, маточника вже не знайшов, свищевих також нема. Бджоли або злетіли, або розлетілись по інших вуликах. Через тиждень розплід має такий вигляд. 15.07 контроль обльоту матки.

Сім'я в утиль, рамки на перетопку....

ImageFacebookSquareimage1626448269012.jpg

ImageFacebookSquareimage1626448155006.jpg

Оглянув вулик з проблемною сім'єю. Лишився тільки вулик. Бджоли злетіли. Три-чотири рамки у другому корпусі обплетені павутинкою. Вражений розплід почистили. Матка облетілась насіяла по долоні на трьох рамках, запечатали розплід (якість розплоду значно краща). І бджоли злетіли. Їх не розграбували, бо лишився мед на рамках. Наскрізних дірок на рамках з розплодом я не помітив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

 

 

ЮК Олександр Євстафійович, доктор вет. на професор, зав. кафедрою ЖНАЕУ Колапс бджолиних сімей та його профілактика  К О Л А П С бджолиних сімей почався з 2000р. в США і з 2004 року в країнах Європейського Союзу – основна причина до даного часу не була встановлена. Масовий відхід сімей, особливо в період зимівлі, відбувється і в даний час на всіх пасіках світу.  Під час зимівлі 2018 року у США та Канаді відійшло близько 40% сімей, в Росії кожного року в період зимівлі відходить 50% і більше сімей.  На Україні ця проблема почала проявлятись з 2010 року. Спочатку спорадично, а з 2014 року масово в різних регіонах. Відхід сімей в період зимівлі 2014 в країнах Європейського Союзу Рахується, що основні етіологічні фактори колапсу це: Зменшення біорізноманіття медоносних рослин Порода бджіл в регіоні Зміна клімату і система вуликів Електоромагні випромінювання та ін. Вароатоз і ві

 

Галатюк О.Є. Профілактика та лікування колапсу бджіл

 
  1.  
PD

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 16.07.2021 в 08:55, Пахомич сказал:

По самій природі ріпак і соняшник є поставщиками грибків в вулик і з першим годуванням личинки кашкою є шанс грибкам попасти в кишечник і порушити травлення. Синьо-зелені можуть бути не тільки в поїльці а і в стоячих водах . Одним словом , бджоли не мають можливості вигодовувати повноцінний розплід через недостачу маточного молочка і грибки. 

Пасіка на кочівці вже який рік в полі, вода є лише привезена мною, в пластикових ванночках та накрита листям акації, клена щоб не тонули. Краще беруть воду в тих ванночках де вода прицвіла і смердить, а там де свіжа можуть тиждень обнюховувати  поки не прицвіте не позеленіє. Висновок: можливість в бджіл є брати чисту воду але їм подобається більше прицвівша, а ще краще беруть з калюжі коли по ній машини проїдуть так що вона каламутною стає, тоді не свіжа не прицвівша їх взагалі не цікавить поки калюжу не випють. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

росплід як печатний так і відкритий, стає коричневий, перетворюється в гнильну масу, котра лежить на стінці комірки. не має запаху і майже не тягнеться. думаю парагнилець. сімя на 6 рамках, утеплена скорочена. хто що думає з цього приводу парагнилець чи застужений росплід?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, arki сказав:

росплід як печатний так і відкритий, стає коричневий, перетворюється в гнильну масу, котра лежить на стінці комірки. не має запаху і майже не тягнеться. думаю парагнилець. сімя на 6 рамках, утеплена скорочена. хто що думає з цього приводу парагнилець чи застужений росплід?

Парагнилець відрізняється від американського гнильця тільки формою спори!Не думаю ,що в цю пору можна можна підхватити один із видів злоякісного гнильцю.Якщо личинки гинуть і картинна зображена то може бути кілька причин:1)не виключено європейський гнилец (лікується створенням штучного взятку,тобто загудовуванням)2)білкове голодування(обмежене або неповноцінне)3)Дійсно заслужений розплід.4)можливо покращення грибком(початок)

Але це моя ,особиста думка!Фото допомогло б краще!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, arki сказал:

росплід як печатний так і відкритий, стає коричневий, перетворюється в гнильну масу, котра лежить на стінці комірки. не має запаху і майже не тягнеться. думаю парагнилець. сімя на 6 рамках, утеплена скорочена. хто що думає з цього приводу парагнилець чи застужений росплід?

Думаю - застуженый расплод. От рамок с гнильцом идёт ячччень не приятный запах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Борода-1 сказав:

Парагнилець відрізняється від американського гнильця тільки формою спори!Не думаю ,що в цю пору можна можна підхватити один із видів злоякісного гнильцю.Якщо личинки гинуть і картинна зображена то може бути кілька причин:1)не виключено європейський гнилец (лікується створенням штучного взятку,тобто загудовуванням)2)білкове голодування(обмежене або неповноцінне)3)Дійсно заслужений розплід.4)можливо покращення грибком(початок)

Але це моя ,особиста думка!Фото допомогло б краще!

Виявив сім'ю яка замість росту почала ослабити , розплід решетом , думав причина в матці , придивився то якесь ураження  личинки в відкритому розподілу . Кормів було достатньо , пилку теж .

Завтра огляну більш детально і зроблю фото .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Конструктор сказал:

Виявив сім'ю яка замість росту почала ослабити , розплід решетом

те ж саме і в мене, личинки коричневі, над запечатаним враженим росплодом здірочкою в печатці, кришечка не увігнута в середину. сімя скорочена, утеплена, всього дві рамки росплоду, займає 6 рамок, щоправда неділю назад підсилив рамочкою росплоду на виході

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Найкращим лікуванням майже всіх інфекційних хвороб бджіл є подвійний перегон, головна суть якого була описана, здається, ще П.І.Прокоповичом. 

Це виглядає приблизно так: матка ізолюється і чекаєте допоки не вийде запечатаний розплід, всі рамки забираються та вибраковуються, бджоли струшуються в пустий вулик і так сидять там закриті без будь яких рамок кілька днів, поки не з*їдять весь корм, що понабирали в зобики, потім бджіл пересаджують у читий вулик на рамки з вощиною, через кілька днів бджіл можна при потребі підгодувати, якщо немає взятку. Це дуже трудозатратний, але найекологічніший метод і один з найефективніших. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Медвідь сказав:

Найкращим лікуванням майже всіх інфекційних хвороб бджіл є подвійний перегон, головна суть якого була описана, здається, ще П.І.Прокоповичом. 

Це виглядає приблизно так: матка ізолюється і чекаєте допоки не вийде запечатаний розплід, всі рамки забираються та вибраковуються, бджоли струшуються в пустий вулик і так сидять там закриті без будь яких рамок кілька днів, поки не з*їдять весь корм, що понабирали в зобики, потім бджіл пересаджують у читий вулик на рамки з вощиною, через кілька днів бджіл можна при потребі підгодувати, якщо немає взятку. Це дуже трудозатратний, але найекологічніший метод і один з найефективніших. 

А як на рахунок того, щоб обробити вже голодних бджіл без рамок антибіотиком із пульверизатора і знову на сухий пайок, поки не з"їдять весь сироп, який містить антибіотики. Це вже не так екологічно, але більш надійно, в плані ліквідації осередків зараження серед бджіл.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Sanich сказал:

А як на рахунок того, щоб обробити вже голодних бджіл без рамок антибіотиком із пульверизатора і знову на сухий пайок, поки не з"їдять весь сироп, який містить антибіотики. Це вже не так екологічно, але більш надійно, в плані ліквідації осередків зараження серед бджіл.  

Це як профілактика. А найкраще, ліквідація матки і перегон в інший вулик і на іншу вощину. Лікують всі інфекційні хвороби так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Sanich сказал:

А як на рахунок того, щоб обробити вже голодних бджіл без рамок антибіотиком із пульверизатора і знову на сухий пайок, поки не з"їдять весь сироп, який містить антибіотики. Це вже не так екологічно, але більш надійно, в плані ліквідації осередків зараження серед бджіл.  

Небачу в цьому сенсу. Мед у зобиках бджоли теоретично мають з*їсти весь, тож спори з медом всеодно не мають попасти в нове гніздо. А щодо бактерій чи спор на самих бджолах, тут спірне питання, так як навіть у здоровій сім*ї якась мізерна частина спор всеодно присутня. Та і разовий обробіток може призвести до резистентності бактерій. Короче кажучи, я б антибіотики не використовув. Хоча вирішувати Вам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...