Jump to content

Побудительная подкормка

Sanich

Recommended Posts

кто то уже стартанул с побудительными подкормками??? хотя холодно но пыльца уже пошла... думаю не помешало бы чтоб поактивней червили... :ah:
У Вас може і пішов пилок, а у нас поки що крім снігу іде ще й дощ. Сьогодні наприклад був з громом та блискавками. Тому, як не кортить почати стимуляцію, а приходиться чекати. :dntknw:

кто то уже стартанул с побудительными подкормками??? хотя холодно но пыльца уже пошла... думаю не помешало бы чтоб поактивней червили...

Я твердо плнував та ревізія показала надлишок медових рамок, та й в обсиджених по пів-рамки залишилось. Тому займаюсь розпечатуванням крайніх біля розплоду. Це також повинно стимулювати матку. Ось сьогодні заледве до +10 дотягає та й вітер добрячий, а бджоли все ж вилітають.

Сегодня дал Здорову Бджилку с сытой по 300 мл. в целофановых пакетах. Гнездо при этом не открывал, положил на вент. сетку. Посмотрим, возьмут или нет... Погода не балует : +10 и ветер.

• 4 weeks later...

ЛЮДИ!! Ура! Вот я и пчеловод!! :ole_ole::ole_ole::ole_ole: Вчера знакомая пасечница подарила мне отводок с плодной маткой на 3 рамках и четвертая медоперговая. Пчела вся молодая. Толком еще и не вылетает. Но, сегодня около 4 дня увидел первый в своей жизни облет. А сейчас(ну пол-часика назад) уже некоторые летают с обножкой. Кстати, сады цветут шикарно.

:dntknw: Или раз уже стали сами вылетать, то и не нужно? Подкормить хотел только для стимуляции матки.

Так вот хочу спросить-нужно их подкармливать или нет?

С нетерпением жду Ваших советов!!!

ЛЮДИ!! Ура! Вот я и пчеловод!! :ole_ole::ole_ole::ole_ole: Вчера знакомая пасечница подарила мне отводок с плодной маткой на 3 рамках и четвертая медоперговая. Пчела вся молодая. Толком еще и не вылетает. Но, сегодня около 4 дня увидел первый в своей жизни облет. А сейчас(ну пол-часика назад) уже некоторые летают с обножкой. Кстати, сады цветут шикарно.

:dntknw: Или раз уже стали сами вылетать, то и не нужно? Подкормить хотел только для стимуляции матки.

Так вот хочу спросить-нужно их подкармливать или нет?

С нетерпением жду Ваших советов!!!

Краще підкормити- бджола зайвого не зїсть, а недоїсть, і матку не догодує і малят менше- а не треба буде- не візьмуть. Час нарощувати темпи, що б медком ласувати на Спаса- зараз медок не жалуйте. Ну і звісно вітаю, бджола то втілення любові Бога до людини- бережіть і примножуйте їх!

Что, больше никто не в курсе? :ak:

Что, больше никто не в курсе? :ak:
Вам что, чем больше мнений - тем лучше???? Вам ответили верно, лучше подкормить ;) Если матки молодая 1-2 года, то она сеет хорошо и без стимуляции, но сила семьи может ее ограничевать (три рамки всего) Подкормка сейчас нужна для них поскольку летной пчелы не так уж и много, а разплод кормить надо постоянно, так что по 150-200 мл через день можно давать :IMHO1:

Что, больше никто не в курсе? ak.gif

Если хорошо летают то поткармливать не надо, они себе принесут скока им надо, а вот если лет плохой то нужно дать.. :az: Поздравляю Вас!!! :ax:

Спасибо, Ребята за поздравление и науку. Не ругайте меня за повторные вопросы. Это я с перепугу. :ah::dntknw: Видимо так нуждались. Значит сами пускай таскают.

Вчера вечером(часиков в 10) в потолочную кормушку наколотил им сиропа 1:1, грамм 150.....Утром полез, в кормушке ни одной пчелы и сироп ВЕСЬ на месте. Не взяли ни капли. Хотя лет не фонтан.-за 10сек. в леток влетает от 3 до 6 пчел.

Видимо так нуждались. Значит сами пускай таскают

Если есть взяток то сахар(сироп) не возьмут.. :wave:

Видимо так нуждались. Значит сами пускай таскают

Если есть взяток то сахар(сироп) не возьмут.. :wave:
Видимо так и получилось. Яблони, одуванчики и т.д. цветут как дурные!!
Еще раз-Спасибо за науку!!!!

Блин, я вот подумал-а как же их тогда дрессировать, если они при взятке сироп брать не хотят?

Ну, если чего я в теме по дрессировке! :smile:

Блин, я вот подумал-а как же их тогда дрессировать, если они при взятке сироп брать не хотят?
Якщо голий цукор то він їм не пахне- додають квіти коли варять сироп і запах нектару виманює в кормушку- спробуйте дати на сироп хоч чайну ложечку меду, чи сироп зварити на квітках- візьмуть точно, хоч є взяток хоч ні- інстинкт, проти нього не попреш. :IMHO1:

Якщо голий цукор то він їм не пахне- додають квіти коли варять сироп і запах нектару виманює в кормушку- спробуйте дати на сироп хоч чайну ложечку меду, чи сироп зварити на квітках- візьмуть точно, хоч є взяток хоч ні- інстинкт, проти нього не попреш. :IMHO1:
Попробую. :hi:

Попробую. :hi:
Для більшої гарантії треба пролити (чи накапати) трішки сиропу на рамки (для затравки), щоб бджоли були в курсі Ваших спроб зробити їм приємне і почали шукати джерело взятку.

кто пробовал препарат 'стартовит'? Как результат? :hi:

• 2 weeks later...

Чи можна зараз в якості підкормки бджолам давати закисший мед?

Давати можна, тільки вони його брати не будуть. ;) Зробіть з нього вино... :hi:

А рецепта часом не маєте вина, чи медовухи?

А чому не будуть? В рамки з закисшим медом лізуть. :blink:

Може залежить від степені закисання. В мене не беруть. Його не багато, то використовую для ловушок на оси.

• 1 year later...
Моє непорушне правило-цукор осінню,весною тільки мед.Для цього залишаю пару рамок на кожну сімю некристалізованого в запас.Вважаю толку мало від такої стимуляції матки,якщо бджоли годують молодняк неповноцінним кормом.Хоча можуть бути винятки з правил-пакетне бджільництво,наприклад :umora: .
Весною тільки мед, це дуже правильно,.... але в рамках він буде менш зволожений, відразу пісьля обльоту ставлю потолочні кормушки, даю медовий сироп малими дозами, для повноцінності корму краще виросистовувати меди з більшим вмістом зерен пилку, наприклад соняшниковий, або різнотравья :hi:, можна додавати (1-3 % від ваги меду) сухого пилку

• 2 weeks later...
А чому не будуть? В рамки з закисшим медом лізуть.

Дід Іван, Mapet,
Може залежить від степені закисання. В мене не беруть. Його не багато, то використовую для ловушок на оси.

Розбавте в гарячій воді, можна добавити цукор і ранньою весною й мертві візьмуть, тільки у верхніх(потолочних) кормушках,- там тепліше. А якщо взагалі не баруть, - тоді зробіть з них підмор і продайте. :ak: Бо якщо й мед закислий не беруть, то як вони вам на медозборі працюватимуть?

• 1 month later...

Для стимуляции матки все понятно... проблемка виникаэ якщо пасика знаходится делеко i добиратися туди труднувато, як тодi в цiй ситуацii можна знайти вихiд, може хтось виришив для себе цю проблему подiлiться будь ласка?

проблемка виникаэ якщо пасика знаходится делеко i добиратися туди труднувато, як тодi в цiй ситуацii можна знайти вихiд, може хтось виришив для себе цю проблему подiлiться будь ласка?

В мене пасіка за 150 км від місця проживання і роботи. Свого часу відкрив тему "Ульи и методика наскокового пчеловождения", аби пасічники вихідного дня могли обговорити специфічні проблеми. Адже всі рекомендації надаються з умовою, що пасічник знаходиться на пасіці. Що до Вашого питання. Пробував на зорі самостійного пасічникування. Позитивно вирішити проблему не вдалося. Йшов шляхом капельної подачі сиропу з ємноті через отвори малого діаметру. Були і штуцери, і просто дірки. То заб"ється, то швидко витече. Були випадки закисання. Можливо треба було йти шляхом курчачої напувалки, або по принципу карбюратора, а споживання підкормки обмежувати незначним доступом бджіл (одна п"є - решта чекають), щоб надовго хватало. Дійшов висновку, що "гра свічок не варта". Шукаю кращу долю іншими шляхами. Девіз: ніяких підкормок!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...