Перейти к содержанию

Эводия Даниэля (медовое дерево)


mashika

Рекомендуемые сообщения

56 хвилин тому, СерП сказав:

То це перший досвід пророщування буде ? Чи вже пробували ? 

Раніше вирощував, але насіння не з київського дерева. І деревця маленькі вимерзали,  але це було років 5 тому... Зараз бачу що зими з кожним роком все мякші і мякші... Хочу спробувати знову. 

29 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Хочу теж запастися насінням - зима довга

Там вже не має... На другий рік хіба що....:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20.01.2009 в 14:20, mashika сказав:

То все венгрія а вона в европі - я будучи в 2002 в Окрузі Палермо на Сицілії таке бачив - держава брала в оренду або давала дотацію землевласнику на посадку лісу- давала все і дерева і рабсилу і трактора для посадки , оренда була на 50 років - опісля все дерево твое але при умові висадки 1-2 гектара на склоні гір Заповідник Мадоніе від Палермо 80 км Зона Колесано та гніздо Лисиці по італійськи Tenuta Volpignano

   Був і я там. То сицілійські мафіозі до такого надумали. У них навіть і термін "відмивання брудних грошей" виник, який наші неосвідчені журналісти, випущені з отих новостворених   "вузів" під орудою 'юних орлів', тепер  плутають із звичайним банальним  КАЗНОКРАДСТВОМ за яке навіть у царській Росії карали на рівні з убивством людини. У нас до такого відповідні керівні структури ніколи не доростуть.:IMHO:

           Але маючи посадковий матеріал можна схитрити й після ознайомлень з цим деревом запропонувати його саджанці (на шару) дачникам чи володарям схожих клубів як 'наша' точківська  " База вікінгів" чи як моєму сусідові -  комплексу відпочинку "Княжий двір"...:ah:

Ось ці дані мене найбільш зацікавили :

 

Квітки Евод дрібні, білуваті або блідо-рожеві, зібрані в волоті.Швидко зростаюче дерево, яке може досягати від 6 до 20 м у висоту в залежності від місця зростання.Листя близько 30 см, схожі на горіхові, складаються з 5-11 гладких темно-зелених листочків, ароматних при розтиранні.Великі суцвіття маленьких, білих, пахучих квіток з'являються в кінці літа. Це здорово і для бджіл, адже квітучих в серпні дерев в наших садах уже немає, і для нас, адже виходить хороший мед.Евод Даніеля визнана цінним медоносом, адже вона приваблива для бджіл, яких може налічуватися до 20 особин на одному суцвітті. Вже на третій рік дерево починає цвісти і залучати бджіл.

Примітно, що за один день бджоли можуть зібрати близько 3 кілограм пилку. Мед Евод схожий з акацієвим, однак відрізняється характерним ароматом.Це серйозний медонос, квітучий в кінці літа і за даними європейських журналів про бджільництво.Евод також дуже декоративна восени, в осінній забарвленням листя. Евод віддає перевагу яскравому сонцю або півтінні і багатому на  вологу, добре дренированому грунту. Краще садити на захищеному від холодних вітрів місці.Молоді рослини потребують укриття, але з часом стають більш стійкі до морозів.

Евод росте швидко і підходить як для декоративного садівництва, так і для лісонасаджень.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приглядаюсь до цього дерева. Дуже хотілося б його проростити. 

Але насторожує, те що воно дуже вимерзає. У цій темі вже 15 сторінок, але я не бачу поки вдалого досвіду по пророщуванню еводії, та доведенню її до цвітіння. Поправте якщо я неправий. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо в Києві росте і цвіте, то відповідь очевидна. Раніше зими були суворіші і нічого тому дереву не сталось. Це по перше,  а по друге 2-3  роки його треба На зиму вкривати....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Бджолопотам сказал:

Якщо в Києві росте і цвіте, то відповідь очевидна. Раніше зими були суворіші і нічого тому дереву не сталось. Це по перше,  а по друге 2-3  роки його треба На зиму вкривати....

 

Так. Показавши це дерево у Києві Ви вселили в мене трохи оптимізму ))).  Але ця тема розпочата в 2009 році :crazy: Невже за 11 років ніхто успіху не досяг у вирощуванні еводії ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, СерП сказав:

 Невже за 11 років ніхто успіху не досяг у вирощуванні еводії ? 

Багато залежить від походження насіння. У мене альбіція з херсонського насіння підмерзала кілька років поспіль, але вдалося отримати кілька насінин. Дерево з цього насіння за чотири роки не підмерзало жодного разу і цього літа вперше квітувало.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28.10.2020 в 20:01, Бджолопотам сказав:

Там вже не має...

це в Київському Ботсаду вже немає? А  в кого є?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28.10.2020 в 20:01, Бджолопотам сказав:

 

Там вже немає... На другий рік хіба що....:hi:

А де ж воно ділося? :dntknw: Десь там по кущах, думаю, ще можна щось і знайти. :IMHO:

А це дерево не там, де недалеко є туалет? :ah:

3 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ДобровоЛ сказав:

А де ж воно ділося? :dntknw: 

 

Самому цікаво:dntknw: Але де можна було дістати руками майже все насіння було обірване, я  обривав залишки. А драбину пронести щоб обірвати з вищої висоти вам не дозволять враховуючи ту обставину що насіння обривати в ботанічному саду заборонено.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Бджолопотам сказав:

Самому цікаво:dntknw: Але де можна було дістати руками майже все насіння було обірване, я  обривав залишки. А драбину пронести щоб обірвати з вищої висоти вам не дозволять враховуючи ту обставину що насіння обривати в ботанічному саду заборонено.

Видно науковці 'самі з вусами'... Їх би надоумити саджанцями того дерева торгувати. І не лише його. А яке ж там різномаїття бузку , магнолій та багатьох інших адаптованих до нашого клімату рослин ? ! У мого діда (дядька матері) була садиба на в. Мічуріна, що примикала до огорожі ботсаду. Саме з його пасіки , пару вуликів з якої одержав у дарунок мій батько,  й почалось моє знайомство з бджолами. Ото благодать була для бджіл мого дідуся!  Адже там було таке численне різномаїття рослин і наших , і екзотичних ! :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Эводия приготовилась к зиме.

DSC00995.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Cfif сказал:

Эводия приготовилась к зиме.

DSC00995.jpg

Це з київського насіння ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, СерП сказал:

Эводия приготовилась к зиме.

ця з одесського.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Cfif сказал:

ця з одесського.

 

А те саженцы что я у Вас покупал не давно  - тоже с одесского ?  Что с ними делать перед зимой ? Оставлять зимовать на улице или пересадить в горшки . Если на улице то  утеплять или как ?  Если не тяжело то опишите как их подготовить к зимовке .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Или одесского или польского. точно не могу сказать. Но это и не важно. Если покупали весной и она росла в О.Г. - тогда укрыть хвоей потолще и всё. если осенью - идеально было бы посадить в горшок и спустить в погреб до весны. но если уже высадили в о.г. - смотрите пункт №1.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Добрый день. Подскажите, пожалуйста . С весны купил несколько однолетних саженцев Эводии в Пчелосаде. В землю пока не высаживал. Когда покупал продавец рекомендовал на зиму горшок с саженцем эводии опустить в подвал. А недавно я разговаривал с одним садоводом (занимается туями и т.д.) и он посеял во мне сомнение. Говорит что дереву для жизни нужен свет и в подвале, мол, за зиму  деревце погибнет. Если у кого  эводия ранее зимовало в горшке,  подскажите, пожалуйста, в каких условиях?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Новенький сказал:

А недавно я разговаривал с одним садоводом (занимается туями и т.д.)

Туям свет нужен... а листопадным деревьям -нет. зимуйте спокойно в подвале...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Cfif сказал:

Туям свет нужен... а листопадным деревьям -нет. зимуйте спокойно в подвале...

Спасибо

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, Новенький сказав:

Если у кого  эводия ранее зимовало в горшке,  подскажите, пожалуйста, в каких условиях?

 

45 хвилин тому, Cfif сказав:

зимуйте спокойно в подвале...

А б в підвал не опускав = все таки багато вологи, цвіль може на гілках... Я зимував на веранді. Там де не опалюється, але температура нижче нуля також не опускається. Поставив біля вікна. Весною коли потепліло почали розпускатись листки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так і не зрозумів - росте дане дерево у відкритому грунті чи ні? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Sanich сказал:

так і не зрозумів - росте дане дерево у відкритому грунті чи ні? 

Росте.. тільки недовго))) і не всюди..

Справа в тому що воно теплолюбиве. росте при певних умовах.. умовно росле...)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене в цьому році є дерева що зимують у підвалі, на віранді і у грунті.... будем спостерігать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Sanich сказав:

так і не зрозумів - росте дане дерево у відкритому грунті чи ні? 

Якщо насіння з нього беремо - значить росте...  Просто перші три роки для нього критичні. Далі якщо грубина стовбура наросла відповідна - то мороз вже не страшний - тонкі гілки можуть по краям обмерзати - але вибиває нові - головне щоб стовбур не обмерзав. Якось так...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, Бджолопотам сказав:

Якщо насіння з нього беремо - значить росте...  Просто перші три роки для нього критичні. Далі якщо грубина стовбура наросла відповідна - то мороз вже не страшний - тонкі гілки можуть по краям обмерзати - але вибиває нові - головне щоб стовбур не обмерзав. Якось так...

Точніше, перші роки дерево потребує ретельнішого догляду: захист від північних вітрів шифериною або густими насадженнями морозостійких сосен і мульчування для захисту коріння від вимерзання

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...