Перейти к содержанию

Строим пасеку вместе!


gerasimenkoao

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Анатолий Крутий сказал:

 

P/S Автору теми. А не можете підказати, що за марка тензодатчика у ваших статтях фігурує, скільки коштує, де можна купити та яка максимальну вагу на нього можна грузити? І ще мене цікавить якийсь простий і дешевий датчик для вимірювання рівня води в літньому душі (бочка літрів на 100). Чи не могли би ви підказати якусь ідею, щоб собі таке змайструвати? Може в привать черканіть про це, бо ця тема не для цього.:hi:

Доброго дня!

Тензодатчик 50кг

1772.jpg

На них побудовано більшість побутових вагів для визначення масси тіла - по 4 штуки.

А рівень води я-б міряв ультразвуковим датчиком відстані HC-SR04 (7-400см) - вистачить хоч для діжки, хоч для цистерни ;-)

З повагою, Андрій

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.12.2019 в 11:36, gerasimenkoao сказав:

Всем привет!

Если отсутствие публикаций навело Вас на мысль, что я охладел к пчеловодству,  то таки нет!

Во-первых, я освоил изготовление печатных плат.

Во-вторых, оптимизировал алгоритм программы для своих весов.

Ну и в-третьих, решил начать цикл статей о создании пасеки с нуля за 300$:

http://beefree.xyz/?p=131

Суть проста - начинаем с нескольких семей в "Паливодах", ловим рои.

И все это под присмотром электроники ;-)

Конечно-же, не обойдется без Ютубчика.

Вполне себе реальный план на 2020.

С наступающим Новым Годом!

 

Электропчеловод Андрей.

 

Шановний,  Электропчеловод Андрей! Та ви ж не з того розпочали. Заведіть з десяток сімей, хоч і в бортях, але ліпше Поліську темну лісову бджолу...  Вона ж для вашого Полісся якраз і є автохтонною. :umora:  Й пару років їх протримайте, а вже тоді спробуйте їх "укоротити" з допомогою ваших причандаль.:IMHO::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, ДобровоЛ сказал:

:rofl::evrika:  Ну,  а як "потом, этой самой клавиатурой  " ви оброблятимете дупла від кліща?..:ah::dntknw:

Попередньо продезинфікувавши її в банці з горілкою ;-)

Я не берусь автоматизувати всі процесси на пасіці (поки), але навіть проста MMS з камери на льотку (640х480) дозволить розгледіти на бджолах кліщів (плями розміром від 27 пікселів)

З повагою, Андрій

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, gerasimenkoao сказав:

Попередньо продезинфікувавши її в банці з горілкою ;-)

Я не берусь автоматизувати всі процесси на пасіці (поки), але навіть проста MMS з камери на льотку (640х480) дозволить розгледіти на бджолах кліщів (плями розміром від 27 пікселів)

З повагою, Андрій

  Побачити - то вже щось. Але ж головне їх позбутися...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, gerasimenkoao сказал:

Берем мембранную клавиатуру:

Не обращайте внимание на "дедов" они Вам завидуют:umora:

Я также любитель что то "прирукоблудить " но, умнее как Ф1 и кусок веревки в голову не приходит, ну разве что ргд 5 если улья новые...

А если без шуток, какие возможности Вы хотите вложить в Вашу электронику ? может шкурка вычинки не стоит ?

Есть предложение... если вы электронщик разработайте простую схему реле задержки отключения на  конденсаторе и желательно с потенциометром а еще лучше 2-ва в одном задержка - реле отключения и включения и желательно из совецких телевизорных запчастей , но схема должна быть простой как для колхозного электрика.

На просторах нэта таких схем полно но, или запчасти нужно покупать которые стоят как готовая китайская схема, или  цена не подъемная готовой платы.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, gerasimenkoao сказал:

На них побудовано більшість побутових вагів для визначення масси тіла - по 4 штуки.

На таких датчиках можливо зробити копійочну  gsm сигналку яка буде відзвонюватись  при підняття  ваги ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Віталій.В сказал:

Не обращайте внимание на "дедов" они Вам завидуют:umora:

Я также любитель что то "прирукоблудить " но, умнее как Ф1 и кусок веревки в голову не приходит, ну разве что ргд 5 если улья новые...

А если без шуток, какие возможности Вы хотите вложить в Вашу электронику ? может шкурка вычинки не стоит ?

Есть предложение... если вы электронщик разработайте простую схему реле задержки отключения на  конденсаторе и желательно с потенциометром а еще лучше 2-ва в одном задержка - реле отключения и включения и желательно из совецких телевизорных запчастей , но схема должна быть простой как для колхозного электрика.

На просторах нэта таких схем полно но, или запчасти нужно покупать которые стоят как готовая китайская схема, или  цена не подъемная готовой платы.

 

Я хочу заложить прежде всего рентабельный мониторинг - чтобы не терять пчелиные семьи от того-же клеща летом и от переохлаждения/недостатка корма/пробуждения зимой

5 минут назад, Віталій.В сказал:

На таких датчиках можливо зробити копійочну  gsm сигналку яка буде відзвонюватись  при підняття  ваги ?

Так то ще пів-року тому зробив : http://beefree.xyz/?p=81

З повагою, Андрій

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, gerasimenkoao сказал:

 проста MMS з камери на льотку (640х480) дозволить розгледіти на бджолах кліщів (плями розміром від 27 пікселів)

З повагою, Андрій

Могу вас разочаровать 

и дать 100 % гарантию что вы не увидете там клеща 

Тут матка вышла на облёт я видел ,камера была готова 

прошло пол часа (размер видео ограничен 30 мин ) 

дважды просмотрел (потратил час драгоценного времени )  отведенного на отдых 

возврат матки так и не увидел 

Матку в нуке вечером обнаружил со шлейфом 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, gerasimenkoao сказал:

Я не берусь автоматизувати всі процесси на пасіці (поки),

А я вот всё собираюсь веб камеру установить (две камеры ) 

круглосуточной работы 

В выходом в  интернет (теперь такая возможность есть )

  • Звонки абонентам lifecell – без ограничений
  • 600 пакетных минут на все направления по Украине
  • 15 ГБ Интернета плюс использованные ГБ в предыдущем месяце
  • 600 SMS по Украине

180 грн / месяц

Расчётная стоимость – 6 грн/день*

Что бы каждый желающий мог включить и посмотреть что там Коля делает с пчёлами ,что бы  100 кг  выкачать 

Теперь найти хакера ,который все прибамбасы соберёт и пришпандёрит , а Коля оплатит 

  • Подобається 4
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 2
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Попередньо продезинфікувавши її в банці з горілкою ;-)

Я не берусь автоматизувати всі процесси на пасіці (поки), але навіть проста MMS з камери на льотку (640х480) дозволить розгледіти на бджолах кліщів (плями розміром від 27 пікселів)

З повагою, Андрій

З цього місця детальніше ,як це можна кліща побачити з допомогою камери на прильотці.

 

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, gerasimenkoao сказал:

рентабельный мониторинг - чтобы не терять пчелиные семьи от того-же клеща

Вы хотите что бы камера распознавала клеща ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Віталій.В сказал:

Вы хотите что бы камера распознавала клеща ?

 

38 минут назад, uam_63 сказал:

З цього місця детальніше ,як це можна кліща побачити з допомогою камери на прильотці.

Ну это можно простить , как никак пчёл то ещё не держал и что такое клещ не знает 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, gerasimenkoao сказал:

Тот-же факт, что выбранный подход кого-то кроме меня забавляет - это здорово!

Це тому, що бувають люди, які не читали казку про Колобка. Всяке в житті буває. Але хто правий, хто ні, то ще питання. І потрібно згадати слова одного класика, який якось вигукнув""А судьи кто?". А ще потрібно пам"ятати слова з однієї книги, в якій написано було: "Не судіть, що б і вас не судили". А відносно деяких людей, то їхня думка про деякі речі така, що зайцю не потрібен стоп сигнал,як і бджолам GSM. Але кожен має право на свою думку, так що терпіть один одного, як писала одна книжка в древності. :umora:

P/S А ви не ощасливите мене своєю відповіддю на моє запитання, яке я вам задав вище?

Рассудок ушел.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Анатолий Крутий сказал:

 А відносно деяких людей, то їхня думка про деякі речі така, що зайцю не потрібен стоп сигнал,як і бджолам GSM. Але кожен має право на свою думку, так що терпіть один одного, як писала одна книжка в древності. :umora:

P/S А ви не ощасливите мене своєю відповіддю на моє запитання, яке я вам задав вище?

 

От всіх зачепила моя електроніка, і окрім Добровол-а, по темі - ані за породу бджіл, ані за систему вуликів взагалі ніхто не написав.

Щодо Вашого питання - на початку другої сторінки відповів.

З повагою, Андрій

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, gerasimenkoao сказал:

Щодо Вашого питання - на початку другої сторінки відповів.

Дякую, побачив. Якось раніше не звернув увагу, що відповідь вже є. Вибачаюсь. Але для повного щастя підкажіть ще (як я там просив) вказати марку датчика, де його купити та яка ціна звичайна у нього? Я так розумію, що якщо ставити 4 датчики (кожен під свій край вулика чи чогось іншого предмета), то сумарно на них можна поставити щось таке вагою до 200 кг? Ну, типа на кожен датчик буде приходитись по максимально допустимих 50 кг? Я правильно розумію? Я думаю, що ці датчики можна було б пристроїти і до літнього душа для контролю рівня води в бочці по її вазі.

8 часов назад, Віталій.В сказал:

На таких датчиках можливо зробити копійочну  gsm сигналку яка буде відзвонюватись  при підняття  ваги ?

Для такої цілі думаю найкраще було б використати геркони (магнітокеровані контакти). Вони є самі різні, наприклад, які спрацьовують на розмикання, замикання, перемикання під дією постійного магніта. Найкраще звичайно використати для охорони вуликів міни-пастки розгрузочної дії.Тоді gsm сигналка буде непотрібна в принципі. Про такі штуки є повно інформації в інтернеті. В крайньому випадку можна використати сигнальні міни чи звичайні новорічні фейєрверки, які будуть спрацьовувати при управлінні герконами та постійними магнітиками. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Анатолий Крутий сказал:

 

Для такої цілі думаю найкраще було б використати геркони (магнітокеровані контакти).

На герконах якось не приходило в голову, дяку :az:

Що до сигналки то робив різні, найпростіше із пістолетної ракетниці ( трубка в трубкі ) по принципу міномена . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Віталій.В сказал:

На герконах якось не приходило в голову, дяку :az:

Для таких цілей краще сенсори вібрації або нахилу або вже готові датчики вібрації бездротові... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, yurasaver сказал:

Для таких цілей краще сенсори вібрації або нахилу або вже готові датчики вібрації бездротові... 

На :IMHO: це дуже точні датчики які в степу чі посадці  не дуже практичні :IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Віталій.В сказал:

На :IMHO: це дуже точні датчики які в степу чі посадці  не дуже практичні :IMHO:.

В китайців є дуже прості і копійчані мініатюрні датчики різних типів. Просто ви про їх не чули. 

За основу датчиків нажимної дії для сигналізації можна взяти принцип роботи німецької скляної міни Glasmine 43 або радянскої ПМД-Ф6. В інтернеті повно інформації про них. Достоїнство сигналізаторів на такому принципі буде те, що вони практично вічні і вічно будуть готові виконати свою функцію, бо не мають ніяких батарейок, металевих частин, що могли би поржавіти, а скло практично вічне як і сірчана кислота в скляній ампулі чи трубці. Проведіть експеримент самі – капніть крапельку концентрованої сірчаної кислоти для автомобільних акумуляторів на декілька розтертих на порошок головок від сірників і наочно побачите принцип роботи такого пристрою. Можна капнути на сірчаний запал у петарди. Буде те саме, тільки з деякою затримкою. А далі все залежить від фантазії конструктора.

Цікавий також принцип сигналізатора нажимної дії був би і на основі такого виробу як МВ-5. Не складно таке зробити самому з якихось трубок.Також не має ніяких батарейок і тому може зберігатися дуже довго.:)

 

МВ-5.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я вот всё собираюсь веб камеру установить (две камеры ) 
круглосуточной работы 
В выходом в  интернет (теперь такая возможность есть )
  • Звонки абонентам lifecell – без ограничений
  • 600 пакетных минут на все направления по Украине
  • 15 ГБ Интернета плюс использованные ГБ в предыдущем месяце
  • 600 SMS по Украине

180 грн / месяц

Расчётная стоимость – 6 грн/день*

Что бы каждый желающий мог включить и посмотреть что там Коля делает с пчёлами ,что бы  100 кг  выкачать 

Теперь найти хакера ,который все прибамбасы соберёт и пришпандёрит , а Коля оплатит 

Ех, Романович, жили б Ви ближче, я б до Вас приїхав і все встановив. І грошей не взяв би (ну хіба що на дорогу)

Надіслано від мого Redmi 4A, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ведь какие все невнимательные!

В статье про стандартную! сигнализацию http://beefree.xyz/?p=124 писалось о возможности подключения герконовых датчиков "гирляндой".

Так нет-же, пока пчелы синим медом в сотах не выложат BeeFree.XYZ , по ссылке не зайдем ;-)

Напоминаю, текущая тема о пчелах и ульях, возможно о медогонке, учитывая, что прикрутил WiFi к контроллеру двигателя.

Какую лучше брать 2 рамки поворотная, или 3 фиксированная?

Порода пчел - какие варианты?

Конструкция улья - почему все ушли от "лежаков"?

 

С уважением, Андрей.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, gerasimenkoao сказал:

Конструкция улья - почему все ушли от "лежаков"?

А с чего вы взяли,что  ушли

60 % ульев лежаки у пасечников 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Мико сказал:

А с чего вы взяли,что  ушли

60 % ульев лежаки у пасечников 

Голосовалки, на этом-же форуме, предложения о продаже новых ульев, публикации на тему пчеловождения.

На самом деле, иногда встречаю информацию, что после ряда неудач с многокорпусными системами, начинающие нормально стартуют с лежаками, даже в США.

Может я совершаю ошибку с "Рогатыми" и стоит начать с узковысоких "Украинцев"?

 

С уважением, Андрей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, gerasimenkoao сказал:

и стоит начать с узковысоких "Украинцев"?

 

Которых в Украине всего 10 % а может быть и меньше 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, gerasimenkoao сказал:

Голосовалки, на этом-же форуме, предложения о продаже новых ульев, публикации на тему пчеловождения.

На самом деле, иногда встречаю информацию, что после ряда неудач с многокорпусными системами, начинающие нормально стартуют с лежаками, даже в США.

Может я совершаю ошибку с "Рогатыми" и стоит начать с узковысоких "Украинцев"?

 

С уважением, Андрей.

Тільки багатокорпусні ніяких лежаків чи ,,Українців,, виж  IT технології в бдіжільництво вирішили впроваджувати .:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...