Перейти к содержанию

Матки інструментального осемінення (ИОМ, ШОМ) від Ліпатова


Рекомендуемые сообщения

Запис на перевірених маток йде на другу половину червня, маточки без перевірки записуються на середину червня.
Глянув сім"ї по-швидкому, то все ок. Сподіватимемось на гарну зимівлю, бо є замовлення на зимувалих маточок.
Поки міжсезоння то займаюсь станочками для інструменталки і  дрібницями до них. Хто все ж вирішив освоїть ШО звертайтеся.

78915825_3273225909414352_7244215480104255488_o.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Переглянгув сьогодні всі сім"ї поверхнево - сидять клубками всі (на вулиці було 9 градусів). Пешетц трошки активніше себе поводила, тож обережно глянув пару рамок всередині - засіву чи розплоду не побачив, і поставив назад. Злетіло при огляді може з десяток бджіл, які майже одразу чкурнули в льоток. Зимуємо далі. Хай у всіх матки чекають весни, і не реагують ото на такі температутрні стрибки посеред зими )). Запис на маток йде на кінець червня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 04.10.2019 в 19:18, Серж 82 сказав:

Бувало й так що матка 10 днів ходила по сотах а потім десь пропадала (на льотку роздільна), а де ділась :dntknw:.. для себе зробив висновок що краще взяти перевірену (ковпак чи кліточка на добу і через .5-6 днів вже прививка)

 Із матками ШО таке буває. У мене одна так місяць жила і теж в кінці кінців загнулася... А деякі аж через пару тижнів починають сіяти...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виталий по Вашему наблюдению какая карника хорошо работает на ранних и слабых взятках ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Jabar сказал:

Виталий по Вашему наблюдению какая карника хорошо работает на ранних и слабых взятках ?

Хоч питання і не до мене але відповім. Одним із властивих породних признаків бджіл карніка, є максимальне використання ними ранніх, і не великих взятків. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Jabar сказав:

Виталий по Вашему наблюдению какая карника хорошо работает на ранних и слабых взятках ?

Шановний Укроп вже відповів, і це є правда. Але з ліній що маю, саму ранню можу виділити - варроа. Вона в лідерах по самим раннім взяткам (сади, клен). На акації вже всі готові до роботи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.10.2019 в 14:32, Ліпатов Віталій сказал:

Приходьте, хто в Києві ))

FB_IMG_15723522701232261.jpg

Виталий, подскажите для начинающих какой не дорогой микроскоп можно купить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.10.2019 в 16:50, Ліпатов Віталій сказал:

Бджоломатка ШО (ИОМ) з перевіркою на червлення в мікронуклеусі  - 1100 ?
Дозування сперми: 6 мкл.
Матки з дозуванням 8 та 3+3 мкл. коштують 1300 та 1400 грн.

Бджоломатка ШО (ИОМ) без перевірки на червлення - 500 ?
Дозування сперми: 4 мкл.
Матки витримуються в кліточках 3-5 днів з бджолами-супровідницями

Осемінення матки клієнта без перевірки на червлення - 400 ?*
Дозування сперми: 6 мкл. Батьківський матеріал ваш або мій - обговорюється.
Матки з дозуванням 8 та 3+3 мкл. коштуватимуть 450 та 500 грн
* мінімальне замовлення 5 шт.


Материнські лінії:
Пешетц (Рауш)  http://bj.tochok.info/Pedigree/16c19195-7815-45d6-b93a-3b7b62649b0a
Скленар (наша селекція - Гріньков) http://bj.tochok.info/Pedigree/2c008807-a71b-4a56-9db7-636f6eaacafc
Пернер (наша і оригінал)  http://bj.tochok.info/Pedigree/Carnica-Perner41(LVO)-2017
Варроа (мама Тіслєра, папа Шутте) http://bj.tochok.info/Pedigree/Carnica-Varroa8(LVO)-2018
Тройзек 1075 (Рауш) http://bj.tochok.info/Pedigree/Carnica-Troiseck 1075(LVO)-2018

Батьківськи лінії:
Варроа (Тіслєр) http://bj.tochok.info/Pedigree/Carnica-C66(LVO)-2016 (5 сімей)
Скленар http://bj.tochok.info/Pedigree/2c008807-a71b-4a56-9db7-636f6eaacafc  (6 сімей)

Матки надсилатимуться замовнику Новою поштою за ціною перевізника.

Гарантійні випадки та умови обміну маток, або повернення коштів:

  • Матка не засіяла протягом 3-х тижнів після підсадки.
  • Матка виявилася трутовкою.
  • Матка дефектна або загинула при пересилці - при отриманні матки, перевіряйте щоб всі ніжки були цілі, матка була жива, якщо з маткою щось негаразд - повідомте про це за телефоном матковода. Після підсадки претензії що до цілісності маток не приймаються.
  • Гарантія на яйцекладку маток ШО - 1 рік з моменту отримання матки клієнтом.

Решта претензій, що до якості, чи проблем з матками вирішуються на розсуд матковода.

Телефони для зв"язку:
Київстар: 068 777-5154 (завжди зімною)
Водафон: 066 127-93-32  Viber

Виталий, а как Вы рассчитали себестоимость маток?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, brodyaga сказав:

Виталий, а как Вы рассчитали себестоимость маток?


Стосовно мікроскопа - любий стереоскопічний мікроскоп з кратністю 8 і вище, бажано динамічна зміна кратності. Об"ектив бажано не меньше 100мм фокусна відстань. біля 200 долларів можна спробувать знайти щось.
Кожен по-різному оцінює свої трудозатрати, а ринок диктує свої умови, працюю так, щоб в тому був резон економічний.
Помічники наразі не потрібні. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.01.2020 в 00:43, brodyaga сказал:

К слову, Вам помощники не  нужны?

 

В 21.01.2020 в 00:43, brodyaga сказал:

К слову, Вам помощники не  нужны?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Зимівка наразі йде непогано. Передають похолодання, то побачимо шо й як.
Всі сім"ї наразі живі, одиниці дійшли до середини рамочок.
Замовлення наразі йдуть на кінець червня - початок липня. Без перевірки на середину червня.
Відео для замовників спеціально зняв, кому цікаво. Вдалої вам зимівлі без вологи і втрат.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.10.2019 в 20:56, Швец Сергей сказал:

Почему не сделать матки ИО более доступными?Вы же и так хорошо зарабатываете.Вы же видите что с ценами на мед!Я чувствую себя обиженым за свой труд,а другие,простите за выражение,моя хата с краю,...цену не снижаю.Как будто мы разным делом занимаемся.Солидарности нет как у закупщиков меда,так и у именитых матководов.

А га жди. У ребят сезон кассу сорвать, смотри какая очередь, они же хотят жить в Германии.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Шалений пасічник сказав:

А га жди. У ребят сезон кассу сорвать, смотри какая очередь, они же хотят жить в Германии.

Вам теж дорого породисту матку за 500 гривень? Чи з перевіркою за 1100? 

Яка ціна вас влаштовує?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Ліпатов Віталій сказал:

Зимівка наразі йде непогано. Передають похолодання, то побачимо шо й як.
Всі сім"ї наразі живі, одиниці дійшли до середини рамочок.

Віталій, чи є в сім'ях розплід? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Шалений пасічник сказал:

А га жди. У ребят сезон кассу сорвать, смотри какая очередь, они же хотят жить в Германии.

То будь ласка Вам як говориться і карти в руки . Купіть станок займіться ШЗ матками і продавайте їх по ціні неплідок . Чи язиком працювати легше?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 хвилини тому, Igrok сказав:

Віталій, чи є в сім'ях розплід? 

Ні, нема 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.02.2020 в 20:01, Ліпатов Віталій сказал:

Вам теж дорого породисту матку за 500 гривень? Чи з перевіркою за 1100? 

Яка ціна вас влаштовує?

Особисто мене ціна влаштовує. Не влаштовує інше. Було відібрано моїм другом  бджіл на проміри крил від матки ШО.  Так от виявилось, що 80% чистопородна, а 20% бека. Як пояснити таке. Купуючи ШО, хочеться отримати 100% чистоти по породі. Також планую дати людині бджіл від своїх ШО, щоб перевірили. Як кажуть довіряй, но провіряй.

Отже, запитання: Чи можливо при ШО, правильному отриманні трута(чистого) отримати 80% породності, а 20% беки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Yaroslav сказав:

штовує. Не влаштовує інше. Було відібрано моїм другом  бджіл на проміри крил від матки ШО.  Так от виявилось, що 80% чистопородна, а 20% бека. Як пояснити таке. Купуючи ШО, хочеться отримати 100% чистоти по породі. Також планую дати людині бджіл від своїх ШО, щоб перевірили. Як кажуть довіряй, но провіряй.

Річ іде про матку придбану в мене? Якщо так, то будь-ласка надішліть мені підмор. І ще, чи не підставляли до неї інший розплід, чи нема міграції між вуликами?
20% бека - це бакфаст? Якщо я не помиляюсь то морфометрія по бакфастку не робиться бо це не порода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Минулого року викладав морфометрію маток - ІОшок від Віталія, у всіх чудова морфометрія, одній з них програма присвоїла статус родоначачальниця нової лінії, іншим - репродуктори. 

Досить часто помилка буває при відборі  проби на аналіз...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, Yaroslav сказав:

 

Отже, запитання: Чи можливо при ШО, правильному отриманні трута(чистого) отримати 80% породності, а 20% беки?

Для правильного результату бджолу треба відбирати з ізолятора, щоб була гарантія, що бджоли саме від конкретної матки, а не зальотні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Yaroslav сказал:

Особисто мене ціна влаштовує. Не влаштовує інше. Було відібрано моїм другом  бджіл на проміри крил від матки ШО.  Так от виявилось, що 80% чистопородна, а 20% бека. Як пояснити таке. Купуючи ШО, хочеться отримати 100% чистоти по породі. Також планую дати людині бджіл від своїх ШО, щоб перевірили. Як кажуть довіряй, но провіряй.

Отже, запитання: Чи можливо при ШО, правильному отриманні трута(чистого) отримати 80% породності, а 20% беки?

Нету гарантии что пчелы походят именно от этой матки . Для того что бы быть уверенным на 100 % нужно молодые пчелы только вышедшие . Не соберайте подмор с дна !:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, Ліпатов Віталій сказал:

Річ іде про матку придбану в мене? Якщо так, то будь-ласка надішліть мені підмор. І ще, чи не підставляли до неї інший розплід, чи нема міграції між вуликами?
20% бека - це бакфаст? Якщо я не помиляюсь то морфометрія по бакфастку не робиться бо це не порода.

Я лише описав те, що мені приятель сказав. Тому і запитав Вас, як матковода та інсімінатора.З його слів, матка ваша 2018року. Він відсилав на проміри від кількох сімей бджіл. Таке йому сказали, що вище описав. Ось і все!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Yaroslav сказав:

Я лише описав те, що мені приятель сказав. Тому і запитав Вас, як матковода та інсімінатора.З його слів, матка ваша 2018року. Він відсилав на проміри від кількох сімей бджіл. Таке йому сказали, що вище описав. Ось і все!

Ім"я та прізвище приятеля є? Це він в мене брав маточку? Якщо так, то надайте його дані в приватні, бо такі заяви бажано доводити, щоб розуміти чи то є правда, чи помилка, чи ще щось. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Yaroslav сказав:

Він відсилав на проміри

Це теж може бути причина... Морфометрію для себе роблю особисто...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich locked this тема

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...