Jump to content

Как стать хорошим матководом

Черкасець
 Share

Recommended Posts

Вы хотите сказать, что качество маток из маточников которые на фото №1 будет лучше, чем на фото №2?

Фомич, я хочу сказать , что визуально не возможно определить качество матки,тем более ещё не вышедшей из маточника. Визуально можно охарактеризовать матку , мелкая,крупная, косая, хромая,безкрылая,вмятое брюшко ,короткая,длинная,не соответствует цвету заявленной породной принадлежности,ну или глаза не тем цветом :):az:
Вот скопированное мной фото Прикрепленное изображение и вот ваше Прикрепленное изображение фото. Очевидно - на двух фото одна и та же матка, по метке видно чётко. Ну что ж, думал матку Берцика покажу, а получилось вашу. Вот так на просторах интернета жизнь проходит opr06K9J.gif Значит попросим Берцика выложить фото своих маток для всеобщего обозрения. Многим интересно...

Андрей Сумчанин, Да смертельного не произошло ни чего :IMHO1: Это фото и есть матка Берцика, есть ещё фото его пасеки и его супруги на ней

Это фото и есть матка Берцика, есть ещё фото его пасеки и его супруги на ней

Так всё-таки это фото матки Берцика!!!!!!!!! Выкладывайте пожалуйста и остальные две фотографии, многие хотят увидеть пасеку Александра, хотя бы эпизодически.

я хочу сказать , что визуально не возможно определить качество матки,тем более ещё не вышедшей из маточника.

Да, с этим я с Вами согласен. Но судя по качеству отстроенных маточников и по количеству подставленных мисочек, можно с уверенностью сказать, что вероятность получить хорошего качества матки на первом фото очень маленькая.

На скількі розумію, що перша прививочна рамка фактично втрачена, тут явно проблеми у сім'ї з кормом і головне обігрівом такої кількості маточників, а от в другій дуже гарні зовні маточники, як на мене правильні маточники. Але про остаточну якість можна судити вже по матках, які зачервлять.

по количеству подставленных мисочек, можно с уверенностью сказать, что вероятность получить хорошего качества матки на первом фото очень маленькая.

Фомич, Тоже нельзя ! Потому как мы все не знаем ,что это за прививочные рамки ???? Может они сборные с 6 воспиталок? Маленькие маточники ....может слабые воспиталки,может во время сиьного взятка были заложены маточники .а может наоборот во время его полного отсутствия.А может это фото перед третьей фазой браковки, и следующее фото было бы с маточниками в три раза меньше по количеству,не осталось бы кривых,коротких,корявых. Если бы автор этих маточников вел беседу с нами и пояснял , что к чему ...тогда можно было бы делать какие то выводы .А так мы можем лишь предполагать :hi:

Потому как мы все не знаем ,что это за прививочные рамки ????

Нам знать откуда эти прививочные рамки может и не надо, мы ведь говорим, что они не совсем качественные, если внимательно посмотреть, то половина мисочек не отстроена. Причины могут быть разные.

что они не совсем качественные, если внимательно посмотреть, то половина мисочек не отстроена. Причины могут быть разные.

Фомич, Ну правильно! Мы только о них, о маточниках и можем судить, а не о матках! По поводу малого количества принятых личинок, к примеру автор может оветить ...ну к примеру..для прививки переносил в мисочки яйца,т.е делал прививку яйцами вот и плохой результат приёма ... :az::)

что они не совсем качественные, если внимательно посмотреть, то половина мисочек не отстроена. Причины могут быть разные.

Фомич, Ну правильно! Мы только о них, о маточниках и можем судить, а не о матках! По поводу малого количества принятых личинок, к примеру автор может оветить ...ну к примеру..для прививки переносил в мисочки яйца,т.е делал прививку яйцами вот и плохой результат приёма ... :az::)
Сергей Дмитрич чет у тебя я на пасеке таких рамок не встречал,да и отговорок таких не слышал :umora: маток выбракованых видел которые потом по 3 магазина носят.А тут я думаю автор этой первой фотки еще и лучшую рамку выбирал для сайта с 6 рядами маточников :wave:

.А тут я думаю автор этой первой фотки

Андрей 31, Андрей!Что то мне так жалко стало человека........решил малька заступиться,думал что этот человек хоть что то напишет,а он ....молчит почему то....Ну а на счёт оценки чужого труда ты мою позицию знаешь :az: Всё остальное мной написанное чистая правда, могут ведь быть и такие отговорки и они вполне реальные :umora:

И я заступался! :az: Даже фотку выложил свою с инкубаторной рамкой" :dntknw: А то народ подумает что воспиталка тянет 60 маточников :um :az: ora: И все станут матководами. :ole_ole: Пробуя разрядить обстановку(фотка)пусть вам запахнет летом (... пчела моя ;):wave: )

post-2380-1357993262_thumb.jpg

фотку выложил свою с инкубаторной рамкой

Сути высказываний это всё равно не изменит. Пусть даже это инкубаторная рамка, но маточники на ней выглядят более предпочтительными лично для меня, более качественные на вид, чем на первом фото.

Пробуя разрядить обстановку(фотка)пусть вам запахнет летом (... пчела моя ;):wave: )
Возможно они зимуют, кто скажет какой был средний вес одной матки в первом и втором варианте? До оплодотворения.

Тілки сьогодні перечитав всю тему, а то все або часу немає, то інет глючить :ah: . Прийшов до висновку якщо б нам хоча з десяток таких як bercik, то ми напевно і в сторону Європи менше дивились :ay: Я, після такої похвали, вже і відмовитись від поїздки за краінкою готовий, а сам захотів придбати маток від bercik, , правда в нього напевно вже все розписано :ak: , треба буде завтра перезвонити , може тезці не відмовить :umora::hi:

та й про рекламу чистопородності бджіл я не почув там

Та і не треба чути завжди говорять (пишуть) що матки карпатки, хоча як правило самої карпатки там дуже мало :IMHO1: А потім люди пишуть що карпатка м"ясна, рійлива, зла і т.д і т.п :ak: Нехай ці "матководи" пишуть що "продаються помісні матки" :IMHO1:

Треба виводити горе матководів на чисту воду. Для прикладу перевірена людина міряє бджіл підозрілих матководів і результат на форум. Якщо результат "добре" хвалимо і надалі беремо маток. Якщо результат "погано" то антиреклама і ігнор при покупці маток, ну і звичайно як люблять на форумі змішати "матковода"з г... гадостю.

Треба виводити горе матководів на чисту воду. Для прикладу перевірена людина міряє бджіл підозрілих матководів і результат на форум. Якщо результат "добре" хвалимо і надалі беремо маток. Якщо результат "погано" то антиреклама і ігнор при покупці маток, ну і звичайно як люблять на форумі змішати "матковода"з г... гадостю.
И тем самым уничтожим конкурентов и кто же будет перевiреною людиною

И тем самым уничтожим конкурентов и кто же будет перевiреною людиною

Чому зразу "унічтожим" просто назвем його маток не чистопородна карпатка а матка помісна. Породність має оприділяти людина яка з'їла зуби на обмірах бджіл і бути авторитетом серед бджолярів. Пересилка пакунку з 3-5 пробами бджіл від сумнівного матковода не буде накладно в любу точку України. Що мало є лаборантів по бджільництву. Є Київ, Мукачево, Гадяч. Хтось може зголоситься сам :helpme: Зробимо типу програми "Знак якості" по точківському.

Чому зразу "унічтожим" просто назвем його маток не чистопородна карпатка а матка помісна. Породність має оприділяти людина яка з'їла зуби на обмірах бджіл і бути авторитетом серед бджолярів. Пересилка пакунку з 3-5 пробами бджіл від сумнівного матковода не буде накладно в любу точку України. Що мало є лаборантів по бджільництву. Є Київ, Мукачево, Гадяч. Хтось може зголоситься сам :helpme: Зробимо типу програми "Знак якості" по точківському.
Я не спеціаліст в цій темі,але з бесіди з Гайдаром ,яка пройшла спонтанно на святкуванні 80-річчя гадячської школи:зібрався народ,почав задавати питання,він відповідав,і про карпатку,і про те,як культивували у нас кавказку,і зараз бачу,що з таким підходом до вирішування проблеми,враховуючи сучасний людський(так званий) фактор,Гайдар перший може отримати "Знак Какості" замість "знаку Якості" - дуже багатьом він заважає... Головне - "правильно" написати заяву(згадався 1937-й)Це взагалі-то являється функцією державних органів сертифікації і контролю,а на них на даному етапі розвитку державних структур надії мало...Тому моя думка:не одному це довірити,а як мінімум трьом,і при необхідності відправляти зразки на незалежну(німецьку,наприклад) експертизу.Питання,хто це буде оплачувати?:IMHO1:

Тому моя думка:не одному це довірити,а як мінімум трьом,і при необхідності відправляти зразки на незалежну(німецьку,наприклад) експертизу.

Власне цього найбільше і не вистачає - об'єктивного і неупередженного контролю за якістю виведення маток на матковивідних пасікахз правом надання відповідних сертифікатів. Бо самоконтролем займаються одиниці. :IMHO:

Власне цього найбільше і не вистачає - об'єктивного і неупередженного контролю за якістю виведення маток на матковивідних пасікахз правом надання відповідних сертифікатів. Бо самоконтролем займаються одиниці. IMHO.gif

Більше 10 років займаюся виведенням маток (для себе), зіткнувся з такою проблемою: а чи існують взагалі якісь критерії визначення якості матки після виходу з маточника? Чи про якість можна говорити лише після року праці цієї матки в сім'ї? Так тут взагалі зустрів чиюсь думку , що матка може "розчервитися" лише на другий рік :blink: В тому і проблема, що таких критеріїв не має, в усякому випадку я в літературі не зустрічав. Або критерії Таранова суперечать з критеріями Рутнера. Особисто я звертаю увагу на розмір(вагу) та початок червління. Але з власного досвіду меньша ройова матка може перевершити по яйцекладці штучно виведену крупнішу за розміром. Отже, не все так однозначно. Критерії в студію, будь ласка......

Цікавився я бджільництвом у сусідній Румунії. Існує там програма розвитку бджільництва 1200 тис. бджолиниж сімей!!! Кожен рік збільшення в 200 тис. Є закон про заборону ввезення других порід бджіл на територію де розводять РУМУНСЬКУ КАРПАТСЬКУ БДЖОЛУ яку визнали расою (породою) в світі. Скоро карпатку повезем від румунів. Є розплідники: ICDA виробляє і поставляє з травня: Вибрати повязана королеви (Apis MELLIFERA carpatica) власний зріст з розплідників акредитована Національним агентством з меліорації і відтворення в тваринництві (ANARZ). Вирощування розплідники знаходяться в наступних областях: Plain (Baneasa-Бухарестський Vlasiei Mill) у продажу в IC-D. Бджільництво телефон 021/232.50.32, факс 021/232.33.46 Угода: Зональна станція-CISL-Buzau у продажу в зональних Станції Cislau, Buzau округу тел.: 0238/55.31.87, Mobile: 0742.82.62.12: 0764.14.21.18 мобільного Зональна станція Яссько-Арджеш долині у продажу в долині станції Ясси тел 0764142112 Молдавського плато (район станції Poieni Лондон) на продаж в районі станції Poieni, Ясси округу; телефон 0744.220.124 або 0764.14.21.19) Добруджа плато (район станції Bidida - Тулча) у продажу в зональних Станції Bidida-Тулча телефон 0764.14.21.13 і 0756.16.99.54 Бджоли і продаж здійснюється дочірніми ACA в Румунії за запитом! Ціна 55 у тому числі ПДВ 24% Перекладав гугл. А от які типи не можна знайти. Може хтось вже знає що то за карпатка?

ну курица не птица- а полша незаграница..... да нам и румын токо нехватало

все 10 человек хором есть и только 11 молчал. это была мама люды мигович.

Я у них покупаю. Отличные матки! :ay:

да нам и румын токо нехватало

Верно замечено Немцы в городе пусть будут и Румуны???

да нам и румын токо нехватало

Верно замечено Немцы в городе пусть будут и Румуны???
Плюс Итaльянцы, Кaвкaзцы и 'монaхи', a потом - шо ото воно тaкe літає?! :blink:

a потом - шо ото воно тaкe літає?!

нехай собі літа....и щоб було побільше меду

• Алёнка changed the title to О матках и матководах