Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

59 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

В мене цього року мабуть гектарів 50 а може й більше молодої акації, козячої верби ну і сосни  берези - ліс самосів - все викорчували під фермерські угіддя. А там справжній ліс був - я сам тому років 7 як перевіз туди пасіку гриби збирав там ціле літо -  а тепер буде соя і кукурудза....:ak:

В нас кукурудзи в цьому році насіяли стільки скільки мабуть при Хрущові не сіяли. Кажуть, крупне замовлення з Китаю - більший об'єм - більша ціна :umora:

Вже як в фільмі "Інтерстеллар" як їдеш на точок - зліва кукурудза, зправа кукурудза і так кілометрів 5

А наші горе-аграрії раді старатися

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.05.2019 в 22:55, Sanich сказав:

Із чимось путаєте. Жовта цвіте після білої. 

Сфоткав ще вчора, можливіть викласти з'явилася тільки сьогодні

Вже відцвіла переважно і обсипалася, тому фото не ахті

D64JFpQXYAAsRSe?format=jpg&name=small

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За 6 останніх днів на вагах +20 кг. Ще б один такий тиждень - і було б непогано. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Предпочитают фацелию акации!DSCF0002.thumb.JPG.5a5406fd6d74c6486eb8f6c3593b082c.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только посмотрите сюда. Они просто издеваются!!! По прогнозам. каждую неделю дожди, а за весь год и не капнуло. Всё горит. 

погода.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не дають спокою... Майже на саму верхівку черешні сіли. Прийшлось вдруге за цей рік робити вправи по дереволазанню. Що цікаво, коли знімав, - майже на руку окремо від бджіл сіла матка. При спробі спіймати - полетіла.  І полетіла кудись сама. Буду надіятись, що в рою залишилась хоч одна матка.

r2_2019.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, victoru сказав:

Не дають спокою... Майже на саму верхівку черешні сіли. Прийшлось вдруге за цей рік робити вправи по дереволазанню. Що цікаво, коли знімав, - майже на руку окремо від бджіл сіла матка. При спробі спіймати - полетіла.  І полетіла кудись сама. Буду надіятись, що в рою залишилась хоч одна матка.

r2_2019.jpg

Скільки свободи мають Ваші бджоли. Мої можуть про такий політ лише мріяти:umora: або при зміні власника їм пощастить:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.05.2019 в 09:10, davolodya сказав:

Трошки не так. В першу чергу відбирається ройова бджола разом з маткою, вся робоча і льотна повертається у вулик. Рамки треба струшувати без фанатизму, молода бджола досить міцно тримається рамки, тому її досить багато залишиться у материнській сім'ї. Метод реально працює, непотрібно чекати виходу роя і лазити за ним на дерево, але це вже відноситься до крайніх випадків, коли по якійсь причині прогавили  вхід в ройовий стан. Краще заздалегідь зробити відводок, ніж розгрібати наслідки ройового стану. Саме головне, обидві сім'ї зразу включаються в роботу

Я сьогодні переглянула деякі такі відводки, то видно не сильно трусила:umora: треба підсилювати, бджолою на виході, бо матки по 5-тому колу пішли засівати стільники:blink: бідолашечки. Зато трутик  сидить, як вдома.:umora: Він тупить трошки, не зрозумів, що тут плідна матка  у відводку, день-два і випруть з хати:umora: за шкірки або верхом:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 
 
 
5 минут назад, Bee-beep сказал:

 треба підсилювати, бджолою на виході,

Я би радив потримати бджолу три дні в темному місці, а потім вже нею підсилювати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.05.2019 в 08:40, Wladimir_K сказав:

У нас на базарі вже продають свіжовикачаний мед, кажись, я не зовсім і пасічник або з бджолами у мене щось не те.

Я можу сади відчакать, спокійно. Але  сидим..чекаєм акацію, як тільки побіліє.... Тому магазинні наставки не знімаю, бо я їх і не зніму- зірву спину. Враховуючи, що є пасічники, без образ-дуже жадібні до меду і його відбору у бджіл, то не виключаю, що деякі сади вже качнули.:IMHO:

Я не можу залишити бджіл на голих рамках і щоб вони лупали одна на одну с голоду абл пішли атакою на нуки з неплодками, де завжди є чим *пожівіцца*.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 хвилин тому, teplov сказав:

Я би радив потримати бджолу три дні в темному місці, а потім вже нею підсилювати.

   Відбираю для підсилення лише рамки з бджолою на виході, струсивши у вулик всіх, хто просто вештається по тій рамці.

Або і дуже рідкооооооо- розплодну в  рамконос, робоча бджола сама злетить, а молодняк так і залишиться сидіть.  Тобто носиться немає сенсу- лишня робота.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, Bee-beep сказав:

Я можу сади відчакать, спокійно. Але  сидим..чекаєм акацію, як тільки побіліє.... Тому магазинні наставки не знімаю, бо я їх і не зніму- зірву спину. Враховуючи, що є пасічники, без образ-дуже жадібні до меду і його відбору у бджіл, то не виключаю, що деякі сади вже качнули.:IMHO:

Я не можу залишити бджіл на голих рамках і щоб вони лупали одна на одну с голоду абл пішли атакою на нуки з неплодками, де завжди є чим *пожівіцца*.

Хто качає сади, необов'язково жадібний на мед. Минулого року сади і вербу змушений був відкачати 28 квітня, бо весна буда дуже тепла, на садах був продуктивний взяток, позаливалися так, що матки немали де сіяти. Цей сезон відкачувати можна, але нехочу, ідуть дощі, погода неважна, невідомо як буде з слідуючим взятком, бо з ріпаком практично пролетіли. Відкачати, а потім носитися з сиропом немаю ні часу, ні бажання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Укроп сказал:

Він створив цей ресурс, керує ним, тримає нас в рамках правил які тут прописані. Я його так  називаю на свій лад, так мені хочеться. Хтось хоче називає адміном, і має теж на те право. 

Усьо ! Я мовчу і нехай  ваші бджоли летять на 100км. Лобом поїзда не зупинити.:wave::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Bee-beep сказал:

Мої можуть про такий політ лише мріяти:umora:

Я теж за 5 років їх не бачив! а в цьому році просто кастрофічно не вистачае часу на все -тому 1 -ший мій пішов !!!правда в мою ж ловушку)))) f40dd0bf848d.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

карпатка імітувала -що шось робить -а на самому ділі наростились -і дреманули)))

а ось цей -то уже сусідський мабудь)) c1d949a47f4f.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, victoru сказал:

Не дають спокою... Майже на саму верхівку черешні сіли. Прийшлось вдруге за цей рік робити вправи по дереволазанню. Що цікаво, коли знімав, - майже на руку окремо від бджіл сіла матка. При спробі спіймати - полетіла.  І полетіла кудись сама. Буду надіятись, що в рою залишилась хоч одна матка.

r2_2019.jpg

Знятий ройок був успішно посаджений другим поверхом на відводок. Через пів-дня дивлюсь - на одній стороні вулика мій ройок на рамках, а на другій стороні  - сидять дві молоді матки по стінках корпуса, і по 2-3 бджоли за ними ходять. Виходить так, що в цьому ройку було як мінімум 4 матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На Хмельницькій землі в цьому році поведінка бджіл  і пенсіонерів однакова - щоденні дощі змушують і тих, і інших святкувати...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні на вагах лише +2 кг. Схоже, що пік виділення ріпаку пройдений. :(  Виходить, що магазинів даремно накидав. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Sanich сказал:

Сьогодні на вагах лише +2 кг. Схоже, що пік виділення ріпаку пройдений. :(  Виходить, що магазинів даремно накидав. 

У мене сьогодні вітер просто неймовірний. Ріпак теж фазу інтенсивного цвітіння перейшов. В тебе далеко поле знаходиться від пасіки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Sanich сказал:

Схоже, що пік виділення ріпаку пройдений

аналогічно!!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Укроп сказав:

У мене сьогодні вітер просто неймовірний. Ріпак теж фазу інтенсивного цвітіння перейшов. В тебе далеко поле знаходиться від пасіки?

Кромка поля за 600м від пасіки - зовсім поруч. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Sanich сказал:

Сьогодні на вагах лише +2 кг. Схоже, що пік виділення ріпаку пройдений. :(  Виходить, що магазинів даремно накидав. 

Вагів нема. Але порівняно із вчорашнім днем ажіотаж значно менший... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:umora:

Сусідський здоровий!!!

Переглядав свої вулики на предмет ройового стану. Дві сім'ї  заклали маточники, зробив збірні відводки, підкинув вощини, яка за ніч була відбудована майже повністю. Не можу зрозуміти, сім'я в ройовому ніби не має тягнути вощину, чи я чогось не розумію!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 рамки обсів повністю ....так собі ......

мій 5 зайняв +12 рам у вулику -що покинули  тріщало 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, дьома сказал:

Не можу зрозуміти, сім'я в ройовому ніби не має тягнути вощину, чи я чогось не розумію!!!

як тільки заклали і появився  взяток -то так і можуть зїсти їх))))а коли уже в коматозному стані ройовому -що можна з них котлети ліпити -то тільки зіпсують її або зроблять трутньово- бджолину

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...