Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

9 часов назад, Роман Бакун сказал:

4.Якщо я не помиляюсь,маточник запечатується на 8-9 день.Разом з цим в цей день вилітає рій-первак з плідною(старою) маткою.

Не завжди так. На моїй практиці у 80% випадків рій виходить після того, як дозріють перші матки у маточниках, бувало що стара і молода разом виходять. З погодою це не пов'язано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, victoru сказав:

У метода Таранова є один нюанс... Після його виконання маємо дві сім'ї у яких порушений баланс (співвідношення) молодої і старої льотної бджоли. Бджоли які залишаються у материнському вулику - тільки льотні. Вся молода не льотна бджола буде у рою, який треба садити окремо.
А порушення такого балансу приводить до нерівномірного завантаження роботою бджіл різного віку у сім?ях, і в кінцевому рахунку - знову до виникнення причини для входження сім?ї в ройовий стан. :IMHO:
Хто що думає по цьому?

Трошки не так. В першу чергу відбирається ройова бджола разом з маткою, вся робоча і льотна повертається у вулик. Рамки треба струшувати без фанатизму, молода бджола досить міцно тримається рамки, тому її досить багато залишиться у материнській сім'ї. Метод реально працює, непотрібно чекати виходу роя і лазити за ним на дерево, але це вже відноситься до крайніх випадків, коли по якійсь причині прогавили  вхід в ройовий стан. Краще заздалегідь зробити відводок, ніж розгрібати наслідки ройового стану. Саме головне, обидві сім'ї зразу включаються в роботу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, дьома сказал:

Я роблю наступним чином: переношу усі рамки в інший вулик, одночасно відшукую матку та саджаю в кліточку яку підвішую в материнському вулику під стелини, цю процедуру бажано робити зранку або в першій половині дня, щоби до вечора уся льотна бджола злетіла на старе місце, де вона робить клуб під стелинами. На другий день повертаю рамку дві кормових та можна кілька з печатанм розплодом, матку випускаю з кліточки. Роїтися дані сім'ї уже не будуть. Також слід зірвати усі маточники залишивши 1 кращий у переселеної сім'ї. До пізнього взятку будуть дві повноцінні сім'ї. 

А якщо матку не саджати в клітинку, а залишити у вулику на одній рамці? Що надмірно не морочитися. Хіба результат не буде таким же? Може так і відгілок можна зробити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.05.2019 в 22:33, mits сказал:

Уже цветёт? Как не выделяет, парилка какая стоит, должна выделять :blink:  У меня только кое где, белые зубы начала показывать.

Парилка обычно после дождя, а у нас в этом году ни снега. ни единого дождя! Ветрило только дует жуткий. Семьи развиваются слабо. акация почти не пахнет, привычного гудежа не слышно. Пчелы на акации, только единичные экземпляры! На каштане немного погудели и всё.

IMG_5816.JPG

IMG_5817.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Wladimir_K сказав:

У нас на базарі вже продають свіжовикачаний мед, кажись, я не зовсім і пасічник або з бджолами у мене щось не те.

таке дійсно є, знайомі що стояли на раньому ріпаку почистились перед акацією. Не багато, але є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Дмитрий 94 сказав:

Не завжди так. На моїй практиці у 80% випадків рій виходить після того, як дозріють перші матки у маточниках, бувало що стара і молода разом виходять. З погодою це не пов'язано.

На даний момент роїння дуже пов*язане з погодою, дощі  не дали йти по класикі. То більшість роїв є і буде виходити з молодими матками, старих прибирають ще у вулику

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, ss77 сказал:

Парилка обычно после дождя, а у нас в этом году ни снега. ни единого дождя! Ветрило только дует жуткий. Семьи развиваются слабо. акация почти не пахнет, привычного гудежа не слышно. Пчелы на акации, только единичные экземпляры! На каштане немного погудели и всё.

 

 

У меня по ночам, туман, утром роса, а днём парит не выносимо. У меня вчера, даже погрымело немного и даже слышно было как в пару км. от меня, дождь лился, а у меня покапало и всё. Сегодня тоже в 10 утра бабахнуло пару раз и ушло на Север обл. С развитием у меня всё гуд, спас рапс в последних 4 дня цветения и черноклён,  наносили пчёлы и себе и мне. Пчёлы в ульях полно.  Акация, только кое где, распустила бутоны, до настоящего цветения ещё дней 5.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Лавр сказал:

таке дійсно є, знайомі що стояли на раньому ріпаку почистились перед акацією. Не багато, але є.

У нас пік ріпаку на сьогодні  і дощі постійно, до акації тижнів 2 ще напевне при такій погоді. Все-таки у Вас південь, а у мене північний захід.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.05.2019 в 04:53, Охмалина сказал:

Позавчера объехал окрестности села и посмотрел, чтобы иметь представление об ожидаемом медосборе. Картина такая: в лесопосадках и в лесу сейчас полным ходом цветёт чистотел (вот откуда жёлтая обножка), которого в этом году очень много; также цветёт много ракиты (обножка белесо-жёлтая). Акация тоже начинает зацветать на отдельных деревьях, в основном по верхушкам (внизу на ветках  только выбрасываются соцветия), что расположены с южной стороны посадок - налицо последствие апрельской недели утренних заморозков (на грунте) перед Пасхой, т.е. цветение будет "размазаным": сначала оцветутся верхушки, а позже - низ, что, конечно, хорошо. На расстоянии около 300-400 м от моей пасеки большое поле раннего подсолнуха (уже взошёл - 10-15 см). Посевная на полях в разгаре, после дождей грунт на наших супесках быстро просыхает. В заповедник не ездил - там после ливневых дождей ещё не просохло, а плавни во многих местах ещё залиты водой.

Фото к уже написаному:

 

в5cdff496ce118_2.thumb.jpg.3c8d7ebe1ba743d963430e8bfe105d06.jpg

Вот так цветёт акация у нас на улице: верхушки зацвели, а на нижних ветках только выкидаются соцветия - зубков ещё нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, Охмалина сказал:

Фото к уже написаному:

 

в5cdff496ce118_2.thumb.jpg.3c8d7ebe1ba743d963430e8bfe105d06.jpg

Вот так цветёт акация у нас на улице: верхушки зацвели, а на нижних ветках только выкидаются соцветия - зубков ещё нет.

Ближе к городу, 3- 4км от вас, уже осыпается от жары.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дві неділі назад робив два маленькі відводки з маточниками в один нук.
Сьогодні піднімаю кришу нука, а на криші з нижньої сторони сидять дві молоді матки, і більше  ні одної бджоли... Вперше таке бачу. Щілин, таких щоб бжола пролізла - ніби немає. На рамках холстік і утеплювач у підкришнику. Напевно десь таки була щілина і їх вигнали. Поки ходив за коробочкою, одна матка кудись уже пішла...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Часто падають дощі - мусив перевірити сьогодні всі вулики на предмет роїння. В багатьох  є роєві маточники відкриті, але  також в багатьох почали з маточників виїдати корм і викидати личинку. На сьогоднішній день верхній корпус в магазині майже повний і на половину - одну третину печатаний. Під верхній корпус давав 4 травня корпус вощини - на сьогоднійшній день майже відтягнута і залита прозорим нектаром. Ріпака не має:dntknw:

Проблема - не можу викачати мед - дощі, а в мене на пасіку грунтовка  десь 7 км...

Фото рамка з верхнього корпусу і фото - рамка з нижнього корпусу магазину. І так майже у всіх вуликах +-

4bcb2750c32c.jpg9b23c2da45ba.jpg

10 годин тому, Wladimir_K сказав:

У нас на базарі вже продають свіжовикачаний мед, кажись, я не зовсім і пасічник або з бджолами у мене щось не те.

Я б також  вже продавав - але не має можливості викачати. Тиждень на роботі в Києві - а на вихідних дощі і не має як доїхати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Wladimir_K сказал:

У нас на базарі вже продають свіжовикачаний мед, кажись, я не зовсім і пасічник або з бджолами у мене щось не те.

Мабуть, в цьому році  і моя сімья працює лише для того, щоб підкачаті м язи. Сміємось "на кутні зуби" - щоб не плакати.

Цей рік стане випробувальним не лише для початківців в наший справі.

Зима без снігу, весна без дощів , а літо, боюсь навіть думати, прогнозують спекотне.

Ріпак відцвів, а качати  - хіба що медогонку замастити.

Три останні дні перевозили бджил з поля до сусіднього села на акацію - "не до жиру - бить би живу".

Це другий раз за моє псічникування  не  зацвіте акація в лісосмугах в нашому регіоні.

Холодна, вітряна весна - то був лише початок . Дехто знову буде давать сироп, аби тільки бджоли знову не посипались.

Невеличкі дощики випали точково, а  пшениця "карликова" вже колоситься. Сумно...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, kalina сказал:

Мабуть, в цьому році  і моя сімья працює лише для того, щоб підкачаті м язи. Сміємось "на кутні зуби" - щоб не плакати.

Цей рік стане випробувальним не лише для початківців в наший справі.

Зима без снігу, весна без дощів , а літо, боюсь навіть думати, прогнозують спекотне.

Ріпак відцвів, а качати  - хіба що медогонку замастити.

Три останні дні перевозили бджил з поля до сусіднього села на акацію - "не до жиру - бить би живу".

Це другий раз за моє псічникування  не  зацвіте акація в лісосмугах в нашому регіоні.

Холодна, вітряна весна - то був лише початок . Дехто знову буде давать сироп, аби тільки бджоли знову не посипались.

Невеличкі дощики випали точково, а  пшениця "карликова" вже колоситься. Сумно...

 

Приїзжайте водою можу поділитися. Один з трекерів вже не відповідає, напевне затопило, єдина надія що лише днище, поки так думаю, стоїть біля рівчака.

Вся надія, що  рівчак витримає, далі не хочу думати.

Добре, що  2 точки на горбу розмістив там все в нормі.

Про медозбір можна у нас забути.

Дощ продовжує йти, далі похолодання до +13 -+15 в день.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня по ночам, туман, утром роса, а днём парит не выносимо. У меня вчера, даже погрымело немного и даже слышно было как в пару км. от меня, дождь лился, а у меня покапало и всё. Сегодня тоже в 10 утра бабахнуло пару раз и ушло на Север обл. С развитием у меня всё гуд, спас рапс в последних 4 дня цветения и черноклён,  наносили пчёлы и себе и мне. Пчёлы в ульях полно.  Акация, только кое где, распустила бутоны, до настоящего цветения ещё дней 5.
Подарувати Вам дощу? А то нас дістав уже... Скоро все позатоплює.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть, в цьому році  і моя сімья працює лише для того, щоб підкачаті м язи. Сміємось "на кутні зуби" - щоб не плакати.
Цей рік стане випробувальним не лише для початківців в наший справі.
Зима без снігу, весна без дощів , а літо, боюсь навіть думати, прогнозують спекотне.
Ріпак відцвів, а качати  - хіба що медогонку замастити.
Три останні дні перевозили бджил з поля до сусіднього села на акацію - "не до жиру - бить би живу".
Це другий раз за моє псічникування  не  зацвіте акація в лісосмугах в нашому регіоні.
Холодна, вітряна весна - то був лише початок . Дехто знову буде давать сироп, аби тільки бджоли знову не посипались.
Невеличкі дощики випали точково, а  пшениця "карликова" вже колоситься. Сумно...
 
І Вам дощу можк відправити трошки...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

image.gif.0ffdd23185d5804bded6a86f26aeb936.gif

Якщо вірити цій карті, то у вівторок нас буде знову добре поливати. Останні кілька днів йде гарний взяток. Ріпак виявився біля мене недалеко, а я так сподівався, що його не буде :) (як кажуть, менше знаєш, краще спиш). Ночами іноді дощить, калюжі не просихають. Є імовірність взяти трохи меду, але треба нормальна погода. Щиро бажаю, щоб весь той циклон пішов на південь і полив всіх спраглих. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Wladimir_K сказав:

У нас на базарі вже продають свіжовикачаний мед, кажись, я не зовсім і пасічник або з бджолами у мене щось не те.

ви не той бізнес ведете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Wladimir_K сказав:

водою можу поділитися. Один з трекерів вже не відповідає, напевне затопило, єдина надія що лише днище, поки так думаю, стоїть біля рівчака.

Вся надія, що  рівчак витримає, далі не хочу думати.

Думав що то у нас проблеми з погодою,  а бачу що в порівнянні з Вами у нас все виглядає чудово. Дощі лиють кожен день, вчора день витримало без дощу і сьогодні до обіду, далі гроза і дощ до вечора, тільки перестав. Річка вийшла з берегів, але до вуликів далеко, непідтопить.  Незважаючи на дощі, бджоли умудрилися принести меду, магазини повні, тільки ще непечатані. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я слава Богу посередині між заходом і сходом. У мене і дощ і сонечко. Всього потрошку...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приемний бонус вiд рiпака за тиждень який рiзко (за сутки) перейшов в акацiю.

IMG_20190518_101916.thumb.jpg.4cb9b9130ee4dbc67565a7e36eca789d.jpg 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вирішив повішати рійницю в балці (кожного року вішаю). Приїжджаю, а балки нема. На Гуглі балка є, на карті Геокадастру балка є, а по факту немає. Попалили гербіцидом, розорали і закидали якимись бобами. Просто захопили "нічию" землю. А яка була красива балка з різнотрав'ям. Підарасам все мало, ніяк не нажеруться. До Баварської петиції про резервні смуги землі для комах, жаб, птахів нам ще років 200 еволюціонувати. Все більше ненавиджу сільське господарство в сучасному українському виконанні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Arius сказав:

Вирішив повішати рійницю в балці (кожного року вішаю). Приїжджаю, а балки нема. На Гуглі балка є, на карті Геокадастру балка є, а по факту немає. Попалили гербіцидом, розорали і закидали якимись бобами. Просто захопили "нічию" землю. А яка була красива балка з різнотрав'ям. Підарасам все мало, ніяк не нажеруться. До Баварської петиції про резервні смуги землі для комах, жаб, птахів нам ще років 200 еволюціонувати. Все більше ненавиджу сільське господарство в сучасному українському виконанні.

В мене цього року мабуть гектарів 50 а може й більше молодої акації, козячої верби ну і сосни  берези - ліс самосів - все викорчували під фермерські угіддя. А там справжній ліс був - я сам тому років 7 як перевіз туди пасіку гриби збирав там ціле літо -  а тепер буде соя і кукурудза....:ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Arius сказал:

Вирішив повішати рійницю в балці (кожного року вішаю). Приїжджаю, а балки нема. На Гуглі балка є, на карті Геокадастру балка є, а по факту немає. Попалили гербіцидом, розорали і закидали якимись бобами. Просто захопили "нічию" землю. А яка була красива балка з різнотрав'ям. Підарасам все мало, ніяк не нажеруться. До Баварської петиції про резервні смуги землі для комах, жаб, птахів нам ще років 200 еволюціонувати. Все більше ненавиджу сільське господарство в сучасному українському виконанні.

А куди дивиться сільська/міська рада? У нас господарство розорало трохи зайвої землі ( десь 250 га). Просто розширили свої орні площі за рахунок неугідь і пасовиськ. Посунуло межі полів. Викликали бригаду землемірів із Вінниці. Переміряли. Зафіксували факт самозахоплення. Офіційно працююча організація миттєво залишила ці ділянки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Погодка у нас просто ідеальна для роїв. Постійно дощить, вчора весь день і сьогодні до обіду  сонячно і парило, сьогодні біля пасіки зняв ще одного роя з неміченою маткою, незнаю, мій, чи чужий прилетів, я весь час на пасіці і виходу роя небачив. Рій успішно був поселений в вулик з нуклеусних корпусів на міні-рамку, буде працювати донором для нуків. Давно мав це зробити, а тут нагода підвернулася

4182019223656.thumb.jpg.8697cec638a54740b91327995c3b22df.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...