Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

2 минуты назад, Роман Бакун сказал:

По якій причині вона може не сіяти?

Як давно ви сформували відводок?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ромео сказав:

Як давно ви сформували відводок?

13.05

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це просто ...... практично вся пасіка  в ройовму, не залежно від породи,  минулорічний бакфаст ф1 теж збирається на крило, навіть не знаю що з усім цим робити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Роман Бакун сказал:

По якій причині вона може не сіяти?

Відчуваючи вихід рою матка худне, зменшуючи кладку і врешті зовсім припиняє це робити. На відновлення їй потрібен деякий час.

12 минут назад, ромео сказал:

Шукайте матку у відводку

Хоча... це лише один із варіантів... тяжко "лікувати по фото":dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, ромео сказав:

Відчуваючи вихід рою матка худне, зменшуючи кладку і врешті зовсім припиняє це робити. На відновлення їй потрібен деякий час.

 

З цим повністю згоден,так як матці необхідно полетіти разом з роєм і перед цим,вона поступово зменшує яйцекладку і відповідно вагу.

 

3 хвилини тому, ромео сказав:

 

Хоча... це лише один із варіантів... тяжко "лікувати по фото":dntknw:

А тут двояке відчуття))) З одної сторони розумію що знання і уміння прийдуть з помилками і часом.А з іншої сторони шкода що допустив помилку(помилки),і можу втратити частину бджіл через роїння чи щось подібне:dntknw::(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Роман Бакун сказав:

Я зараз завжди вдома,вулики біля хати.Рій я б не пропустив,тобто побачив би.Матка була плідна,якби я її переніс у відводок то вона б сіяла.Залишається третій варіант.
Виходячи з цього виникає запитання "Якщо я зробив відводок від сім'ї,яка в ройовому стані.А сім'я з ройового стану не вийшла.То що я зробив не так?Що мені слід зробити тепер?Як правильно робити відводки щоб збити ройовий настрій(зрозуміло,що забрати матку у відводок,але чи є інші варіанти?)?"

Дякую за відповідь.:dntknw:

Якщо сім'я потягла маточники, час втрачено, можна попробувати зірвати усі маточники, проте метод здебільшого малоефективний, необхідною умовою є сильний взяток. Вивести сім'ю із цього стану простим розширенням чи відводком не завжди вдається. Тут потрібні радикальні методи. Я роблю наступним чином: переношу усі рамки в інший вулик, одночасно відшукую матку та саджаю в кліточку яку підвішую в материнському вулику під стелини, цю процедуру бажано робити зранку або в першій половині дня, щоби до вечора уся льотна бджола злетіла на старе місце, де вона робить клуб під стелинами. На другий день повертаю рамку дві кормових та можна кілька з печатанм розплодом, матку випускаю з кліточки. Роїтися дані сім'ї уже не будуть. Також слід зірвати усі маточники залишивши 1 кращий у переселеної сім'ї. До пізнього взятку будуть дві повноцінні сім'ї. 

Хороших медозборів Вам!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, дьома сказал:

Якщо сім'я потягла маточники, час втрачено, можна попробувати зірвати усі маточники, проте метод здебільшого малоефективний, необхідною умовою є сильний взяток. Вивести сім'ю із цього стану простим розширенням чи відводком не завжди вдається. Тут потрібні радикальні методи. Я роблю наступним чином: переношу усі рамки в інший вулик, одночасно відшукую матку та саджаю в кліточку яку підвішую в материнському вулику під стелини, цю процедуру бажано робити зранку або в першій половині дня, щоби до вечора уся льотна бджола злетіла на старе місце, де вона робить клуб під стелинами. На другий день повертаю рамку дві кормових та можна кілька з печатанм розплодом, матку випускаю з кліточки. Роїтися дані сім'ї уже не будуть. Також слід зірвати усі маточники залишивши 1 кращий у переселеної сім'ї. До пізнього взятку будуть дві повноцінні сім'ї. 

Хороших медозборів Вам!

Взяток с акации может вывести семью с роевого ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Пасечник1984 сказав:

Взяток с акации может вывести семью с роевого ?

Якщо він буде хороший і погода сприятлива.До того ж є поняття часу.Маю на увазі те,що якщо сім'я в ройовому недовгий час і наступив медозбір,то це одна ситуація.А якщо сім'я в ройовому а до хорошого взятку далеко,то вона може відроїтися.

7 хвилин тому, дьома сказав:

Якщо сім'я потягла маточники, час втрачено, можна попробувати зірвати усі маточники, проте метод здебільшого малоефективний, необхідною умовою є сильний взяток. Вивести сім'ю із цього стану простим розширенням чи відводком не завжди вдається. Тут потрібні радикальні методи. Я роблю наступним чином: переношу усі рамки в інший вулик, одночасно відшукую матку та саджаю в кліточку яку підвішую в материнському вулику під стелини, цю процедуру бажано робити зранку або в першій половині дня, щоби до вечора уся льотна бджола злетіла на старе місце, де вона робить клуб під стелинами.

Це якийсь гібрид двох способів "Наліт на матку" і "Шок-терапія проти роїння."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Роман Бакун сказав:

Якщо він буде хороший і погода сприятлива.До того ж є поняття часу.Маю на увазі те,що якщо сім'я в ройовому недовгий час і наступив медозбір,то це одна ситуація.А якщо сім'я в ройовому а до хорошого взятку далеко,то вона може відроїтися.

Це якийсь гібрид двох способів "Наліт на матку" і "Шок-терапія проти роїння."

Даний метод використовую в крайньому випадку, коли інші не діють, для пасічника вихідного дня - саме те. Не переживаєш цілий тиждень полетять чи не полетять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Пасечник1984 сказав:

Взяток с акации может вывести семью с роевого ?

У мене виводив, але тільки на початкових стадіях. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Артем7 сказал:

Цiкаво, а який спiн у ваших котiв Шредингера тобто маток?:umora:

Сэрый такой спын, валахатый, вах. ))
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Пасечник1984 сказав:

Взяток с акации может вывести семью с роевого ?

Постараюсь розписати Вам більш ширше.На мою думку етапи ройового стану і роїння є такими:
1.Вирощування трутня.
2.Закладання мисочок
3.Засівання маткою цих мисочок
4.Якщо я не помиляюсь,маточник запечатується на 8-9 день.Разом з цим в цей день вилітає рій-первак з плідною(старою) маткою.
Виходячи з цього,акація(чи інший медонос) може врятувати від роїння,якщо він масово почне нектаровиділення десь за 3-5 днів до виходу першого рою.
Можливо я помиляюсь.Прошу мене виправити більш досвідчених колег.

3 хвилини тому, дьома сказав:

Даний метод використовую в крайньому випадку, коли інші не діють, для пасічника вихідного дня - саме те. Не переживаєш цілий тиждень полетять чи не полетять.

Цілком Вас розумію.А я ще не "відчуваю і не бачу",тих моментів що бачать досвідчені.Тобто мої дії є запізними і недостатніми.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, дьома сказав:

Якщо сім'я потягла маточники, час втрачено, можна попробувати зірвати усі маточники, проте метод здебільшого малоефективний, необхідною умовою є сильний взяток. Вивести сім'ю із цього стану простим розширенням чи відводком не завжди вдається. Тут потрібні радикальні методи. Я роблю наступним чином: переношу усі рамки в інший вулик, одночасно відшукую матку та саджаю в кліточку яку підвішую в материнському вулику під стелини, цю процедуру бажано робити зранку або в першій половині дня, щоби до вечора уся льотна бджола злетіла на старе місце, де вона робить клуб під стелинами. На другий день повертаю рамку дві кормових та можна кілька з печатанм розплодом, матку випускаю з кліточки. Роїтися дані сім'ї уже не будуть. Також слід зірвати усі маточники залишивши 1 кращий у переселеної сім'ї. До пізнього взятку будуть дві повноцінні сім'ї. 

Хороших медозборів Вам!

Щоб нечекати виходу роя, є ефективний спосіб- штучний рій по- Таранову, в ютубі є. Пробував кілька раз, допомагає,  відділений  рій зразу включається в роботу. В хвіст від роя, якщо нехочеться купувати матку, варто дати або привиту личинку, або рамку з засівом від кращої сім'ї на пасіці, ройових маточників я б незалишав. Неможу зрозуміти тих, хто пропагує розширення пасіки роями чи ройовими матками. Сьогодні вийшов рій і це перекреслило все  запланував зробити, мусив приймати міри замість спокійно працювати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Роман Бакун сказал:

А в сім'ї від якої робив відводок є маточники і вощину не будують.То виходить ця основна сім'я в ройовому стані,і матка там же?

Якщо свіжого засіву немає у материнській сім'ї, то скоріш за все стара матка попала у відводок, і сімья потягнула маточники.
Якщо засів є, то значить сім?я так і не вийшла з ройового стану. У мене цього року так само було з двома сім?ями. Відводки не допомогли, причому відводки робив сильні - сімью приблизно пополам ділив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, victoru сказав:

Якщо свіжого засіву немає у материнській сім'ї, то скоріш за все стара матка попала у відводок, і сімья потягнула маточники.
Якщо засів є, то значить сім?я так і не вийшла з ройового стану. У мене цього року так само було з двома сім?ями. Відводки не допомогли, причому відводки робив сильні - сімью приблизно пополам ділив.

Постараюсь знайти відповідь з часом.Бо як казав один мій викладач,поки не зрозумієш,де робиш помилку,будеш повторюваи її завжди.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Роман Бакун сказав:

Цілком Вас розумію.А я ще не "відчуваю і не бачу",тих моментів що бачать досвідчені.Тобто мої дії є запізними і недостатніми.

Все приходить з часом, і досвід теж. На роїння впливає багато факторів, тіснота і духота в гнізді, відсутність роботи у бджіл. Неостанню роль відіграє конкретно сім'я, при одних і тих же умовах і такій же бджолі одні майже нерояться, а інші набирають силу 10-12 вуличок і лізуть на дерево, протиройові міри інколи зовсім непомагають. Якщо нема бажання лазити по деревах, краще завчасно зробити протиройовий відводок, але знову ж таки все треба прив'язувати до своїх умов і до породи, бо деякі без матки працювати невміють

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, davolodya сказав:

Щоб нечекати виходу роя, є ефективний спосіб- штучний рій по- Таранову, в ютубі є. Пробував кілька раз, допомагає,  відділений  рій зразу включається в роботу. В хвіст від роя, якщо нехочеться купувати матку, варто дати або привиту личинку, або рамку з засівом від кращої сім'ї на пасіці, ройових маточників я б незалишав. Неможу зрозуміти тих, хто пропагує розширення пасіки роями чи ройовими матками. Сьогодні вийшов рій і це перекреслило все  запланував зробити, мусив приймати міри замість спокійно працювати

Бачив цей метод у ютубі, при нагоді спробую. На рахунок розширення пасіки ройовим методом - цілком із Вами згоден, ройові гени і так докучають нам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Роман Бакун сказав:

Постараюсь знайти відповідь з часом.Бо як казав один мій викладач,поки не зрозумієш,де робиш помилку,будеш повторюваи її завжди.
 

В першу чергу треба вияснити де матка і чи є вона взагалі, при необережних рухах її можна ненавмисно придушити, тоді маточники мають бути і в материнській сім'ї, і в відводку. Шукайте свіжий засів,  якщо є матка, засів,  можливо небагато, але має бути.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, дьома сказав:

На рахунок розширення пасіки ройовим методом - цілком із Вами згоден, ройові гени і так докучають нам.

Цей рік погода незвичайна, у нас спочатку на садах пішов гарний розвиток, а далі через похолодання і дощі бджоли сиділи  без роботи. Взяток з ріпаку  через дощі з товарного перетворився в підтримуючий, в перервах між дощами трошки літали і щось носили, але щоб завантажити роботою цього виявилося мало, багато сімей в ройовому. Але забрав матки з пакетами, трохи ослабив сім'ї,  сьогодні добре носили нектар з ріпаку, то ж все має внормуватися. На черзі далі заселення нуків, буду трусити бджолу, трохи ще ослаблю сім'ї, сподіваюся від роїння відійду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Роман Бакун сказав:

Постараюсь розписати Вам більш ширше.На мою думку етапи ройового стану і роїння є такими:
1.Вирощування трутня.
2.Закладання мисочок
3.Засівання маткою цих мисочок
4.Якщо я не помиляюсь,маточник запечатується на 8-9 день.Разом з цим в цей день вилітає рій-первак з плідною(старою) маткою.
Виходячи з цього,акація(чи інший медонос) може врятувати від роїння,якщо він масово почне нектаровиділення десь за 3-5 днів до виходу першого рою.
Можливо я помиляюсь.Прошу мене виправити більш досвідчених колег.

Цілком Вас розумію.А я ще не "відчуваю і не бачу",тих моментів що бачать досвідчені.Тобто мої дії є запізними і недостатніми.

 Дати оцінку ЯКОСТІ РОЇННЯ,  на словах, досить складно. Та і ознаки змінюються разом з зовнішнім середовищем, а до цього багато що відноситься. Все це досвід, наприклад: 1 Вирощування трутня; по кількості заливання ММ  трутові можна спрогнозувати  стан цей на рій, чи стандартне підтримання кількості трута, якості матки і суші. А те що пов*язане з погодою і вашими медовими ланами то ...????? А от коли є маточники і матку обслуговує свита і вона червить, то взагалі роїння без виходу рою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, davolodya сказав:

Цей рік погода незвичайна, у нас спочатку на садах пішов гарний розвиток, а далі через похолодання і дощі бджоли сиділи  без роботи. Взяток з ріпаку  через дощі з товарного перетворився в підтримуючий, в перервах між дощами трошки літали і щось носили, але щоб завантажити роботою цього виявилося мало, багато сімей в ройовому. Але забрав матки з пакетами, трохи ослабив сім'ї,  сьогодні добре носили нектар з ріпаку, то ж все має внормуватися. На черзі далі заселення нуків, буду трусити бджолу, трохи ще ослаблю сім'ї, сподіваюся від роїння відійду.

Що не кажіть, весна цьогоріч особлива. От синоптики і надалі не можуть порадувати нас, дощі тай грози..... добре що хоч такі вікна як сьогодні є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Лавр сказав:

 Дати оцінку ЯКОСТІ РОЇННЯ,  на словах, досить складно. Та і ознаки змінюються разом з зовнішнім середовищем, а до цього багато що відноситься. Все це досвід, наприклад: 1 Вирощування трутня; по кількості заливання ММ  трутові можна спрогнозувати  стан цей на рій, чи стандартне підтримання кількості трута, якості матки і суші. А те що пов*язане з погодою і вашими медовими ланами то ...????? А от коли є маточники і матку обслуговує свита і вона червить, то взагалі роїння без виходу рою.

А я одразу написав,що можу помилятись)))) Тобто загальне розуміння маю...А от нюанси...це вже 80 lvl:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Роман Бакун сказал:

А тут двояке відчуття))) З одної сторони розумію що знання і уміння прийдуть з помилками і часом.А з іншої сторони шкода що допустив помилку(помилки),і можу втратити частину бджіл через роїння чи щось подібне:dntknw::(

Відностесь до помилок позитивно. Саме на помилках усі ми і вчимося! Кожна помилка - це отриманий досвід. Головне, - робити правильні висновки.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас на базарі вже продають свіжовикачаний мед, кажись, я не зовсім і пасічник або з бджолами у мене щось не те.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, davolodya сказал:

Щоб нечекати виходу роя, є ефективний спосіб- штучний рій по- Таранову, в ютубі є. Пробував кілька раз, допомагає,  відділений  рій зразу включається в роботу.

У метода Таранова є один нюанс... Після його виконання маємо дві сім'ї у яких порушений баланс (співвідношення) молодої і старої льотної бджоли. Бджоли які залишаються у материнському вулику - тільки льотні. Вся молода не льотна бджола буде у рою, який треба садити окремо.
А порушення такого балансу приводить до нерівномірного завантаження роботою бджіл різного віку у сім?ях, і в кінцевому рахунку - знову до виникнення причини для входження сім?ї в ройовий стан. :IMHO:
Хто що думає по цьому?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...