Jump to content
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

Recommended Posts

Вчора передивився пасіку. Після невеликого дощу почав виділяти рапс .є побілка.слабачки помітно зміцніли.в сильних появляються мисочки,тому розширив вощиною і дав по 2 -3 рамки сушки.Вихователька дозапечатує маточники після Джентера.На днях буду робити 2 рамочні відводки.Погода вітряна і немає тепла.

• Like 4
44 минуты назад, targal сказал:

Я стояв у лісі а ріпак був по прямі 5.5км доставали

И принесли товарного меда? или только для поодержки штанов ?У меня поля за 3 км, так вот думаю, принесут хоть трошки чи не

• Like 1
3 минуты назад, Triton сказал:

3 км

3 км - це не відстань. Аби щось виділяв. принесуть 101% гарантія...

• Like 11
2 часа назад, davolodya сказал:

У нас теж дощ лиє, почався ще з вечора, ще й на завтра обіцяють. Ріпак цвіте, а бджоли по вуликах сидять 

Теж майже цілий день падає дощ, лише через обід перестав на 2-3годинки, добряче похолодало.

• Like 4
3 км - це не відстань. Аби щось виділяв. принесуть 101% гарантія...
В мене все в 3 км. 3 км - ріпак, 3 км - акація, 3 км - сонях... Ох же ж ці 3 км.

Надіслано від мого HUAWEI CUN-U29, використовуючи Tapatalk

• Like 1
  • Haha 2

В обід почали кропити ріпак і практично майже одразу погода спортилася. Можна сказати - що сама природа допомогла. 

Правда, дане сільгосппідприємство скільки себе пам"ятаю кропило вдень і падіжу ніколи не спостерігалося - мабуть, якісні препарати використовують. 

• Like 12

Ріпака в зоні льоту моїх бджіл близько 1000 га, сьогодні обстежував квітуючі поля  -- на 25-30кв/м одна бджола .Рослина до плечей ,вся жовта  а нектар не виділя .                         Можливо дощ ,як пройде, змінить ситуацію.Кочових пасік поблизу не бачив , минулого року в кожній посадці стояли. Надію не втрачаю , жду меду як і ціну на нього.

• Like 12

Мої під дощем шуршали повним ходом, і треба в таку погоду літати? Кормів мають у досталь , напевно за водою літали .

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

• Like 4

Закінчив розширяти пасіку.Дві,місцевих,у ройовому(яйця у мисочках),одна 13,друга-15 рам,з них 7-9 рам розплоду відповідно.Карніка та баки все ок,працюють.Трута вже не мало.Льотають після обід,як дядьки.З ройових поробив відводки.Днів 7-9 подивимось,що далі... .

• Like 8
9 часов назад, Triton сказал:

И принесли товарного меда? или только для поддержки штанов ?У меня поля за 3 км, так вот думаю, принесут хоть трошки чи не

Если выделяет ,то принесут и с 3 км и с 5 км ,

а если не выделяет или обрабатывали с репеллентом ( отпугивателем ) то вряд ли принесут 

• Like 3
3 часа назад, Мико сказал:

Если выделяет ,то принесут и с 3 км и с 5 км ,

а если не выделяет или обрабатывали с репеллентом ( отпугивателем ) то вряд ли принесут 

Вчера мои дальнобойщики за 5 км при сильном ветре и при том что ещё и чёрные тучи за день пару раз пчёл загоняли домой всё же принесли + 100 грам.

Если бы не рапс за 5 км. то по любому был бы хороший минус .  

Рапс на начальной стадии цветения ещё не обрабатывали.  обещают обрабатывать ночью и безопасным для пчёл. посмотрим как это отразится на привесах в первые дни после обработки.

• Like 10
51 минуту назад, Сергей Тюркин сказал:

Если бы не рапс за 5 км. то по любому был бы хороший минус .  

У мене взагалі ситуація малюється "зашибісь".

Із садків не встигли принести через похолодання. Яблуні квітнуть, але їх мало. Далі - нема з чого носити. Ріпаку нема. Та і практично носити нема кому. Вся льотна пропала. А на годування розплоду корму витрачається багато. Трохи маломедок в запасі є, але надовго їх не вистачить...

• Sad 3
46 хвилин тому, ромео сказав:

Трохи маломедок в запасі є, але надовго їх не вистачить...

На виході із зимівлі, в сім"ях залишилось меду ще на одну зиму, за винятком пари сімей.  Зацвіли сади, меду у вуликах ще повно...  Починав розмірковувати, а куди ж його діти до медозбору свіжого.... В результаті з"їли два бідони  меду у вигляді сити,  кілька десятків  рамок медових, а в вуликах до початку цвітіння ріпаку,  тільки розплід, перга, та жалюгідні залишки медового роздолля. В деяких сім"ях реально меду було 0!. Ситуацію сильно погіршила ситуація з потравою. Прийшлось екстренно змиватись хоч куди, щоб зберегти пасіку.  Там, куди переїхав. половина території льоту - море, інша половина солончаки напівзатоплені, та край міста.  Щось носили, але явно менше. чим з"їдали. А рибу та креветку ловити на жаль не вміють.:umora:.

• Like 5
  • Haha 5
3 минуты назад, Володимир Джос сказал:

На виході із зимівлі, в сім"ях залишилось меду ще на одну зиму, за винятком пари сімей.  Зацвіли сади, меду у вуликах ще повно...  Починав розмірковувати, а куди ж його діти до медозбору свіжого.... В результаті з"їли два бідони  меду у вигляді сити,  кілька десятків  рамок медових, а в вуликах до початку цвітіння ріпаку,  тільки розплід, перга, та жалюгідні залишки медового роздолля. В деяких сім"ях реально меду було 0!. Ситуацію сильно погіршила ситуація з потравою. Прийшлось екстренно змиватись хоч куди, щоб зберегти пасіку.  Там, куди переїхав. половина території льоту - море, інша половина солончаки напівзатоплені, та край міста.  Щось носили, але явно менше. чим з"їдали. А рибу та креветку ловити на жаль не вміють.:umora:.

В черговий раз підтверджується висновок - рамки із медовим запасом ніколи зайвими не будуть

• Like 12
10 годин тому, Лозко Василий сказав:

Рослина до плечей ,вся жовта  а нектар не виділя .                         Можливо дощ ,як пройде, змінить ситуацію.Кочових пасік поблизу не бачив , минулого року в кожній посадці стояли. Надію не втрачаю , жду меду як і ціну на нього.

Минулого року в нас ріпак  також практично не виділяв.  Правда, "ростом" він був не дуже, зацвів розміром по коліно, сухо. Води в каналах ще не було. Позавчора ще бджоли носили нектар з ріпаку. Що цікаво, десь половина бджоли летіла в протилежному  від ріпакового поля напрямку.  Там дачі, навколо озера. Вода поряд. Хіба щось на дачах цікаве для них масово цвіло?

• Like 1
1 час назад, ромео сказал:

У мене взагалі ситуація малюється "зашибісь".

Із садків не встигли принести через похолодання. Яблуні квітнуть, але їх мало. Далі - нема з чого носити. Ріпаку нема. Та і практично носити нема кому. Вся льотна пропала. А на годування розплоду корму витрачається багато. Трохи маломедок в запасі є, але надовго їх не вистачить...

Акация, Липа хоть есть?

5 минут назад, mits сказал:

Акация, Липа хоть есть?

Акації трохи є, а липи 4 дерева на округу. 

Проте до акації ще дотягти треба. Думаю, що на кінець місяця цвісти буде...:dntknw:

• Like 6

Ріпак цвіте жовто жовто дощ іде дрібний.бжолки сидять у вулику

20190506_092628.jpg

• Like 17
26 хвилин тому, ромео сказав:

В черговий раз підтверджується висновок - рамки із медовим запасом ніколи зайвими не будуть

Це точно. Цей рік як ніколи залишалося багато кормових рамок в сховищі, спочатку роздавав по сім'ях, а кілька днів тому, перед дощами,  всі , що залишилися, використав для заселення  нуків  на гніздову рамку, навіть дуже згодилися...

У нас далі лиє, ще на завтра обіцяють.   Поля жовті, ріпак вже тиждень як цвіте, а бджоли по вуликах сидять. Треба заселяти малі нуки, трусити бджолу, а погода ніяка:(

• Like 9
52 хвилини тому, ромео сказав:

За 7 останніх років  відколи почав працювати на розширення пасіки - весь час в мене тільки одні проблеми з цими рамками. Можу одну чи дві використовую. На другий рік взагалі не буду лишати. Краще замішаю канді і дам в разі потреби. Хоча канді останній раз років 4 тому місив і то.... начитавшись переляканих пасічників на форумі:umora:

• Like 3
  • Haha 1
В 05.05.2019 в 09:31, victoru сказав:

У мене схожа історія. Три сім'ї в ройовому стані, вже з запечатаними маточниками. Вчора робив відводки. Моя помилка - невчасно розширив гнізда. Було прохолодно довгий час, не наважувався розширяти гнізда, та й щоб переглядати їх погоди не було.

Ви впевнені що то роєвий стан, а не заміна матки яка не відповідає вимогам сім*ї?

27 минут назад, Бджолопотам сказал:

За 7 останніх років  відколи почав працювати на розширення пасіки - весь час в мене тільки одні проблеми з цими рамками. Можу одну чи дві використовую. На другий рік взагалі не буду лишати. Краще замішаю канді і дам в разі потреби. Хоча канді останній раз років 4 тому місив і то.... начитавшись переляканих пасічників на форумі:umora:

Не у всіх тикі медозбори весною у мене запас на весну складає мінімум 50% кількості меду який іде в вуликах на зіму

Правда частину залишую , щоб акацію викачать під чисту і роздать запас

До цього часу приносу небуло зовсім , три дні назад ломунулась пасіка десь на три часа, 

учора і позавчора десь по часу працювали 

Ріпаку мало і не кожен рік мед виділяє із- за погоди 

В кожному регіоні свою умови  під них і потрібно прилаштовуватся 

• Like 7
3 часа назад, targal сказал:

Ріпак цвіте жовто жовто дощ іде дрібний.бжолки сидять у вулику

20190506_092628.jpg

Это нормально. пусть берегут силы. пройдут дожди всё равно будет погода ( у нас не западная) . вот тогда они его и сделают. нам главное что бы прошёл дождь а погоду Мы дождёмся.

• Like 6

в нас також дощик почався з 8 годині ранку.Хай іде- волога потрібна ,добре,що сімї порозширяв в суботу.11 травня буду одівати бігуді в сімї виховательці,маточники тягнули -бачив раніше.

• Like 2

Хмариться потроху . На дощ зовсім не схоже, на жаль. Синоптики малюють якісь дрібні краплі.  Мабуть висохнуть вони, не долетівши до землі.  Вдома стоїть материнка, і відводки. Щось тягають,  навіть активно. Одна на десять з обніжкою...

• Like 2