Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

6 часов назад, Бджолопотам сказал:

За три дні було багато дощів, земля дуже мокра. Сьогодні сонячно - цвіте рапс. Бджоли гарно літають. Поставив корпуса на осушку біля вуликів (вирізав кристалізований мед з рамок) - то не дуже ними і цікавляться.

Єдине що мене тривожить - на полі не має слідів від трактора - значить ще поки що не кропили, а жук на квітках я бачив. Надіюсь на те що поле поруч з будинками і сильно ядрьоним не будуть кропити...

Ага, так вони про Вас й думають. 

Будуть лити скiльки iм потрiбно. ИМХО

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Минулого року зупинили серед бiлого дня i вони вiдморожувалися Чим обробляли. Повiрив на слово так як знав агронома  i поiхав додому. Благо все обiйшлося. Але дiючу речовину менi так i не назвали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Артем7 сказал:

Минулого року зупинили серед бiлого дня i вони вiдморожувалися Чим обробляли. Повiрив на слово так як знав агронома  i поiхав додому. Благо все обiйшлося. Але дiючу речовину менi так i не назвали.

Не знаю, що ховати. Сьогодні звонив керівнику підприємства, куди вивезу частину частину пасіки, обробляти будуть Біскайя і ввечері, казали, що можеш вивозити вже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодни також звонив керивнику агропидприемства,сказав ,"на калипсо ненадейтесь ,будем кропить -что убивает все живое",назву теж некажуть, мабуть китай ,обицяв набрать перед обробкою ....дружина юрист будем завтра звонить " по иншому" дали буде...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На вихідних робив екскурсію для своїх дітей  в місті де я народився та ходив до школи. Був приємно здивований, коли знайшов біля своєї школи табличку про закладення нового парку на честь  Петра Івановича Прокоповича. Бджолярам Ніжинщини  - щирий привіт і подяка!
Nizhin_school2_Prokopovich_park.thumb.jpg.ee4e56eabb4ae755de6901d55eb9fb2b.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьгодні у мене майже вихідний з молитвою за бджвл. Обробляють ріпак. Ніхто не попереджає, при тому що тиждень тому їздили до директора. Подзвонили знайомі, що заправляють трактори. Домовитися про вечірній чи ранковий обробіток не вдалося. Пересварилася з с/г робітниками.Швидко поїхала закрила, але бджілки вже працювали. Хоч дно з сітою але зверху тюль прижала надставкою і здвинула на 2 см кришку. Не знаю як правильно. Були випадки запарення на сітчастому дні при перевозці вночі, а зараз на сонці вдень. А так чи не охолоне розплод?

P90503-092715(1).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Надія сказал:

Сьгодні у мене майже вихідний з молитвою за бджвл. Обробляють ріпак. Ніхто не попереджає, при тому що тиждень тому їздили до директора. Подзвонили знайомі, що заправляють трактори. Домовитися про вечірній чи ранковий обробіток не вдалося. Пересварилася з с/г робітниками.Швидко поїхала закрила, але бджілки вже працювали. Хоч дно з сітою але зверху тюль прижала надставкою і здвинула на 2 см кришку. Не знаю як правильно. Були випадки запарення на сітчастому дні при перевозці вночі, а зараз на сонці вдень. А так чи не охолоне розплод?

P90503-092715(1).jpg

А пчела уже носила с тех полей рапсовых? А то мои на рапс вообще не идут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, mits сказал:

А пчела уже носила с тех полей рапсовых? А то мои на рапс вообще не идут.

Пыльца с рапса

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. Підкажіть чи такий керосин підходить для дим пушки.defbde55e447c5be0acb2458d156abaa.jpg

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Gnat Ігнатенко Олег сказав:

Доброго дня. Підкажіть чи такий керосин підходить для дим пушки.defbde55e447c5be0acb2458d156abaa.jpg

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk
 

Підходить. Теж користуюся очищеним з магазину будматеріалів, виробником сильно непереймаюся,  головне щоб був очищений.  Щоб було взагалі ідеально і без запаху, тоді треба купувати венгерський керосин

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Доброго дня. Підкажіть чи такий керосин підходить для дим пушки.
 

Венгерский тактик и венгерский керосин

001.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні розцвіло піон дерево. Бджілки облюбували, старалися.

video-73ca8d5fe566bd4c0d9e42ca7ce3adb3-V.mp4

IMG-77392e692c37af7cef7c274923634e46-V.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сезон в розгарі ))))) поїхали...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Wladimir_K сказал:

Не знаю, що ховати. Сьогодні звонив керівнику підприємства, куди вивезу частину частину пасіки, обробляти будуть Біскайя і ввечері, казали, що можеш вивозити вже.

Планую на нього виїжджати, чому планую тому що цей що слабший ще не оброблений сьогодні вдень почали обробляти, дощ перебив, бджоли його достають, а ті в поле влізти не можуть ... короче пахне недобрим, якось так. І на вихідні знову дощі передає.

IMG_20190503_204846.jpg

IMG_20190503_204754.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.05.2019 в 21:48, Wladimir_K сказал:

обробляти будуть Біскайя

В мене одна з агрофірм обробляє цим препаратом вже багато років , і проблем не було :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Конструктор сказав:
27 хвилин тому, Конструктор сказав:
  В ?02?.?05?.?2019 в 21:48, Wladimir_K сказав:

обробляти будуть Біскайя

В мене одна з агрофірм обробляє цим препаратом вже багато років , і проблем не було :ay:

діюча речовина таж сама що і в коліпсо тільки в біскайі концентрація вдвічі менша. Виробник запевняє що препарат для бджіл безпечний

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Напевне, найгірший початок сезону за все моє пасічникування. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, mits сказал:

А пчела уже носила с тех полей рапсовых? А то мои на рапс вообще не идут.

В мене уже другий рiк сотнi гектар рiпака, пiд час кропiння бджiл не закриваю, вiдходу не спостерiгаю. Неначе все добре, але вулики пустi , рамки сухi. Декiлька днiв назад поряд з одним точком минут 15 ходив  по квiтуючому полю рiпака зустрiв 2 бджоли. Стало цiкаво, почав виясняти в чому справа. Оказалось кроплять Штеф альфа Цит  Австрiйський  яд ( аналог Фастак) мае 3 калас токсичности для бджiл типу безпечний, але Альфа-циперметрин на основi якого вироблений яд оказуе репелентное воздействие на пчел ( пiсля обробiтку бджоли покидають обробленi участки i бiльше туда не летять). Якось так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Сергей 2014 сказал:

В мене уже другий рiк сотнi гектар рiпака, пiд час кропiння бджiл не закриваю, вiдходу не спостерiгаю. Неначе все добре, але вулики пустi , рамки сухi. Декiлька днiв назад поряд з одним точком минут 15 ходив  по квiтуючому полю рiпака зустрiв 2 бджоли. Стало цiкаво, почав виясняти в чому справа. Оказалось кроплять Штеф альфа Цит  Австрiйський  яд ( аналог Фастак) мае 3 калас токсичности для бджiл типу безпечний, але Альфа-циперметрин на основi якого вироблений яд оказуе репелентное воздействие на пчел ( пiсля обробiтку бджоли покидають обробленi участки i бiльше туда не летять). Якось так.

Тоді потрібно шукати інші поля, по мої даних цей рік є сприятливий на медозбір з ріпака. У мене проблема іншого характеру, потрібно розширяти, але доїхати до точків нереально.

У наших краях навіть при низьких температурах і постійних дощах ріпак виділяє. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На улице жара и лёгкий ветерок. Пчелы с 7 утра ужэ в работе, какие на доцветающую вишню и только распустившиюся грушу летят, а какие-то на одуванчик который плотным ковром стелиться вокруг ульев площадью около одного гектара. Просматривал некоторые улья на предмет отстройки вощины, а оттуда аромат меда и одуванчиков. 

IMG_20190504_095238.jpg

IMG_20190504_095227.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Wladimir_K сказал:

Тоді потрібно шукати інші поля, по мої даних цей рік є сприятливий на медозбір з ріпака. У мене проблема іншого характеру, потрібно розширяти, але доїхати до точків нереально.

У наших краях навіть при низьких температурах і постійних дощах ріпак виділяє. 

Через тиждень зацвiте акацiя , глядичiя, лох i багато рiзнотрав'я , перекрием цiною.

Щоб пiсля дождя попадать на точки  купив эндуро 3л на 100км i тепер нам не страшний нiякий дощ, по зеленкi йде що по асфальту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, ромео сказав:

Напевне, найгірший початок сезону за все моє пасічникування. 

Ще є час відновитись, принаймні роїтись точно не будуть. А ось коли агробізнесмени в червні нагадять, як мені трапилось минулого року, тоді сезон коту під хвіст.

Взагалі якщо порівняти з минулим роком, зараз явне відставання в розвитку. Весна нестабільна, холодна у нас. Якщо зрівняти температури, тоді вже в квітні було 25 і більше, фактично літо. У мене по записам і в 17 році розвивались краще. Наприклад, тоді більшість сімей на 01.05 вже мали по три корпуса 145. Зараз лише 4 чи 5 вуликів. інші наздоганяють, але все одно із запізненням.

У нас ще цвітуть фруктові, деякі яблуні ще навіть не зацвіли. Все жовте від кульбаби. Про ріпак навіть не думаю. Сім'ї відстають, меду з них багато не візьму, а ризик великий. Нехай краще розвиваються на кульбабі, травах і садках. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Артем7 сказав:

IMG_20190504_095227.jpg

А чому це у Вас вулики стоять на відкритому місці? Може бути сильний вітер, спека а вулики не захищені???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.04.2019 в 21:35, Надія сказал:

:hmm: Как же пчелы могут перенести???Если матка трутовка отложила там несколько яиц? Пчелы в безматочной семье часто тянут маточники на трутовом расплоде

Все нормально, перенесли. Сегодня заглянув в улик нашел молодую матку и трехдневные личинки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Крук сказал:

А чому це у Вас вулики стоять на відкритому місці? Може бути сильний вітер, спека а вулики не захищені???

К сожалению, но другого места нету. Когда выезжаю на хутор то там все как положено и теньок и высокий забор, а до конца мая стоим дома на лугу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...