Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

52 минуты назад, Н. Петрович сказал:

Так не годится. Зло порождает зло. Недели три наз, у нас глава райадминистрации устраивала встречу фермеров с пасечниками. Глава спилки обзванивала пасечников чтоб приехали на встречу, так оказалось что все заняты. Сидим все по своим норкам и думаем, что за нас эту проблему кто-то решит. Так не бывает.

Навіщо мені десь, з кимось зустрічатись, переливаючи з пустого, в порожнє? Вони всі вміють гарно говорити, але їхні слова завжди розходяться з діями. Тому якщо хочете тратить свій час то зустрічайтесь. З таким як я,  Вам не по дорозі. У мене чотири дні назад, прямо під точком,на відстані 20 м поле, і кропили по чорній ще землі. Я до агронома підійшов, і сказав, ляже в мене бджола, ляже і ваше поле. Він мені сказав я знаю тебе безбашеного, не переживай, ми кропимо безпечним. Інша агрофірма як тільки збирається кропити, то теж раз 10 дзвонять. Але якщо тут колеги на форумі пишуть, що той яд діє на бджіл і неділю після обробки. То звісно ніхто неділю бджіл закритими тримати не буде. Тому перспективи в Українського бджільництва, не райдужні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

спочатку заiхати на скупку металобрухту 

там б/у арматура дешевша 

Не треба світитись зайвий раз з тією арматурою. її краще знайти без свідків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Люди добрі, не обов'язково палити їм поля. Просто, якщо хто має доступ до ЗМІ, які дивляться їх фермери чи їхні сім'ї - Дати інформацію, що тамто і тамто у тих фермерів, які потровили бжіл - погоріли поля. Свідків нема. Убитки непоправімі... Чи щось подібне. Шоб вони почали  задумуватися, що після їх дій можуть бути і для них самих небезпечні наслідки. 

 

А, взагалі, таке враження, що потрави почали робити не випадково, а досить-таки цілеспрямовано! 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Мико сказав:

Бажано зняти вiдео пiдпалу  , з коментарем ,що поле зпалене за потраву бджiл 

А ще краще впіймати того горе-фермера що кропить поля всяким г...м, сипнути зо дві жмені бджіл за пазуху (або у штани) все зафільмувати з коментарем "любиш кропити - люби танцювати" :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І не труни з бжолами треба на мітингах демонструвати! Яке діло фермеру до наших проблем? Ніяких! 

А "труни" з фермерами. І роз'яснювати - типу один фермер потравив багато бджіл, і чомусь у нього погоріли всі поля і техніка повиходила зі строю. В результаті - у людини інфаркт. І висновок - шановні фермери, бережіть довкілля, поважайте пасічника! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Джаз сказал:

А этой проблемы не было бы если бы аграрии придерживаюсь законов. 

А что в нашей стране кто-то соблюдает законы?. Надо искать выход, но палить поля это не тот выход. Он вам пчел потравил, вы поля, он вам хату и т. д. И что дальше?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Н. Петрович сказал:

А что в нашей стране кто-то соблюдает законы?. Надо искать выход, но палить поля это не тот выход. Он вам пчел потравил, вы поля, он вам хату и т. д. И что дальше?

 А далі пустеля .  

Все залежить від тараканів в голові . Осоисто не маю проблем  з аграріями , вони (найближчі   ) попередили про наміри орбобити  свої поля і терміни , а мені виршіувати як діяти  далі. Всі посіви обробляюттся до квітування або ж в ночі. Претензій не маю , а бджола на цей час відходить по-старості , принаймні на моїй пасіці.

Потрави бувають коли оброблятся  посіви авіаспособом, що потрапило під шлейф --- ляже біля вулика, таку бджолу охорона не пустить до вулика (має інший запах)

Вважаю мені в цьому питанні повезло, агрономи місцеві і думаючі, не стараються насрать землякам-пасічникам в карман ,і вони впевнені що півня не побачать в жнива.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Н. Петрович сказал:

А что в нашей стране кто-то соблюдает законы?. Надо искать выход, но палить поля это не тот выход. Он вам пчел потравил, вы поля, он вам хату и т. д. И что дальше?

Та не спалит никто хату. Боятся не надо активных действий и все:) 

Я уже говорил что одному местному царьку хорошенько помяли бока за то что разганял дождевые тучи, так он резко поумнел, на глазах прям))) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, Н. Петрович сказав:

А что в нашей стране кто-то соблюдает законы?. Надо искать выход, но палить поля это не тот выход. Он вам пчел потравил, вы поля, он вам хату и т. д. И что дальше?

Коли стає не можливим в суді добитися правди, починає діяти суд лінча.....

ЗІ: Я років з 5  назад, коли в селищі і сусідньому селі лягли пасіки (у самого лише пару сімей що в дома залишились), спробував і людей розворушити і санепідемстанцію визвав і місцеву владу тормошив і з аграрієм, тим що горох покропив якоюсь гидотою, спробували поговорити і зразки потравлених бджіл в обласну лабораторію возив і пресу підтягнув і..... як думаєте що в результаті з того всього вийшло? Відповідь прогнозована: нічого -той виродок що потравив бджіл, коли почався кіпіж, швиденько і бочку вимив і мішки попалив а пасічників культурно послав,  в зразках нічого не знайшли, в лабораторії пояснили що не все можут визначити, при тому що хочаб протрібно знати що шукати, в пресі трохи галасу було а толку.....  ну і який вихід, може конкретно підскажете Н. Петрович? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Труять посіви не для розваги. Вартість хімобробок пари сотень гектарів посівів, коштує  більше, ніж пасіка в кілька десятків сімей.   Але невиконання деяких агрономічних  правил, порушення норм сівозміни(сіяння тих самих, або схожих культур на одному місці), призводить до швидкого розвитку та накопичення шкідливої  для сільгоспкультур фауни і флори.  Єдиний швидкий і більш-менш надійний спосіб зберегти врожай - інсектициди, фунгіциди, гербіциди...   Виростити "екологічний" врожай, при теперішніх технологіях, діло дуже фінансово затратне, заморочливе і в більшості випадків - провальне.  А населення розмножується швидше ніж кліщі у вуликах. І хоче їсти.  Паління полів, крім відповідної здодіянню реакції, ні до чого путнього не приведе.  І повірте мені, фермери яких так підставлять, знайдуть спосіб помститись, що і мало не покажеться. Ще й карна відповідальність за підпал, та відшкодування збитків фермеру. Тоді ніякі "польські" заробітки не спасуть від дуже ймовірної перспективи стати безхатьком.  

Єдиний дієвий спосіб запобігти отруєнню бджіл,  навколишнього середовища, людей - заборона продажу деяких категорій інсектицидів. Що і зробили країни Євросоюзу. 

 А зараз важливий діалог, розповсюдження та обмін інформацією.  Можливо якісь семінари для фермерів на рівні районів. В один рік звичайно нічого не зміниться. Але головне, щоб процес пішов. 

В нашому селі вперше за всю історію вивісили попередження про обробіток полів ядохімікатами. Вже краще. А хімію тут лили і льють тисячами тон. І з літаків, і наземним способом. При совку взагалі в канали вивалювали, і все те лайно розтікалось по чеках. Люди ловили рибу....

Я, коли займався  сільським господарством, менше за все думав, що в когось там є бджоли. Так само про це не думали і всі навколишні селяни та фермери.  Банально, не було ніякої інформації.  Кожен викручувався , як міг. 

 Четверта доба після обробки ріпаку Бореєм.  В дворі гудуть бджоли. Не мої, хтось не вивозив. На полі ріпаку також повно бджіл. Мертвих не видно. Я своїх , що вдома, відкриваю тільки ввечері, трохи щоб політали.    

Поряд з полем ріпаку стоїть невелика пасіка. Потрав там не видно.   Ввечері своїх відкрию, і вже закривати не буду.

Із усіх варіантів, чому не отруїлась бджола, бачу тільки один. Банально вкрали більшість хімії. Що завжди  роблять, перепродуючи приватним фермерам.  Як і запчастини та паливо.  Яд цей звичайно вильється, але може хоч не на щось квітуюче. Бо зазвичай фермери дозу збільшують, щоб здихали навіть пролітаючі поряд з полем мухи. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Укроп сказал:

Тому перспективи в Українського бджільництва, не райдужні

Так само i виробництво насiння рiпака 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

десь з тиждень назад, вранці за кілометр від пасіки бачу почала їздити "стрекоза", а перед цим по селу проїхали поліцаї. Ну звісно дзвінок на 102 їх повернув до мене, попросили провести їх на поле, але чомусь помаленьку їхали заді мене. Чому так їхали зрозумів коли побачив як стрекоза тікає з поля. Звісно догнали і провели проф бесіду. Поліцейські отримали завдання ганяти всіх кого в день побачать з оприскувачем.

Вчора почало темніти стрекоза приїхала докропити. Думаю що треба всім поступати аналогічно. Бачиш оприскувач, то нехай поліція  також побачить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Весна...

Пасха...

Сиджу на гойдалці під вишнями слухаю як гудуть бджоли, краса..

IMG_20190425_175228-01.thumb.jpeg.1e98d8d6e1f283ce2acb08d821ae2e64.jpeg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Мико сказал:

Так само i виробництво насiння рiпака 

В нас у цему роцi одна юридична фiрма запустила в трьох районах пiлотний проект по страхуванню пасiк вiд потрав. Так, що не все так плохо, думаю фермерам тягатись з ними буде собi дороже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Сергей 2014 сказал:

В нас у цему роцi одна юридична фiрма запустила в трьох районах пiлотний проект по страхуванню пасiк вiд потрав. Так, що не все так плохо, думаю фермерам тягатись з ними буде собi дороже.

Очередной развод лохов-пчеловодов на бабки 

Главная задача собрать страховые взносы ,

потом послать в известном направлении 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ХВ!.gif

ВВ!.gif

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Мико сказал:

Очередной развод лохов-пчеловодов на бабки 

Главная задача собрать страховые взносы ,

потом послать в известном направлении 

Будем жити ,будем бачить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо юридично все оформлено вірно то спосіб дієвий:IMHO:.Затягають по судам виного, а от скільки коштуватиме страховка?:dntknw::hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Лавр сказал:

Якщо юридично все оформлено вірно то спосіб дієвий:IMHO:.Затягають по судам виного, а от скільки коштуватиме страховка?:dntknw::hmm:

До 100 п.с -2000 грн

До 300  п.с -. 3000 грн

Бiльше 300. -4000 грн. 

За сезон.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гарний святковий деньок, все квітує, бджілки зранку в роботі, на пасіці гул і приємний аромат... Вчора прийшов час ізолювати маточники, завтра мали б повиходити перші в цьому сезоні неплодки. Вночі пройшов дощ, зараз тепло, хмарно з проясненнями, час від часу то моросить дощик, то сонечко світить...

Вітаю всіх з Великоднем!  Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

IMG_20190428_131338.thumb.jpg.a8ac6a2304e5bc68205b8f6bfe0b1931.jpg

IMG_20190428_100659.thumb.jpg.8ff20a07ac90892f4458cadc474409eb.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пішла моя бджола на ріпак. Прийшов на пасіку дивлюся йдуть повні, придивився летять, і вертаються з поля ріпаку. Погода гарна, припарює, і бджілки пішли на ріпак

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Укроп сказал:

Пішла моя бджола на ріпак. Прийшов на пасіку дивлюся йдуть повні, придивився летять, і вертаються з поля ріпаку. Погода гарна, припарює, і бджілки пішли на ріпак

Неправильно глобус обозначили :hmm:

В Україні іде розвиток з західу на схід  , ,виходить протів сонця

У нас тільки бутони парорізаються

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, AVA сказал:

Неправильно глобус обозначили :hmm:

В Україні іде розвиток з західу на схід  , ,виходить протів сонця

У нас тільки бутони парорізаються

Вчора ще не так квітнув, і бджоли на ньому не було. А сьогодні з далеку візуально видно що пожовтів сильніш, і бджола летить в напрямку нього. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, AVA сказав:

Неправильно глобус обозначили :hmm:

В Україні іде розвиток з західу на схід  , ,виходить протів сонця

У нас тільки бутони парорізаються

У нас ріпак тільки трошки жовтіє, цвітуть поодинокі квітки, як буде тепло, масове цвітіння почнеться за 4-5 днів

Вчора спілкувався з агрономом, одна обробка від шкідників вже була,  слідуюча буде по цвітінню зразу після вихідних, квіткоїда вже є багато...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Укроп сказав:

Пішла моя бджола на ріпак. Прийшов на пасіку дивлюся йдуть повні, придивився летять, і вертаються з поля ріпаку. Погода гарна, припарює, і бджілки пішли на ріпак

Главное , что б теперь не травонули. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...