Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

+17. Вже два дні несуть пилок і нектар з верби. Сьогодні принесли 1,6 кг. Пилком забивають рамки, мусив дати по одній суші не зважаючи на майбутнє похолодання. Черви є від трьох до п"яти рамок. Залишилось багато рамок з сівшим медом в гніздах і в запасі - навіщо стільки залишив?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені ситуація описана п."Мико" сподобалась б вона типова на цю дату.Цього року в мене не так і з розвитком може бути гірше, між минулу весну.Ще передвинув гирьку вагів на 350гр. зменшення ваги(думаю днів за чотири).Сьогодні сьомий день фуражирування,носили пилок до 18-50,жовтого і брудно білого(з ясенка,берестка) кольору, доволі багато.Спостерігати подібну картину (повернення з пилком до пізднього вечора) приемно очам пасічника власника бджіл, покращуеться настрій, надхнення до роботи(мені соромно відпочивати, гаяти час коли підопічні так завзято працюють).З сином відвіз ще 12 вул. на інший новостворений точок в мішаний ліс неподалік від річки.

Роздуми над таким питанням, за якими ознаками , яким чином можна визначити перенасиченість точка вул. в даний конкретний час.Це особливо актуально в ранньо весняний період коли бджоли,начебто, воліють далеко не літати. Які думки , досвід в цьому в шановного панства?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, targal сказал:

День дуже гарний на пастці веселий гул пилок носять повним ходом.мабуть весна прийшла

20190331_123749.jpg

:umora: Навіщо бджіл "на  пастку" заманюєте ? :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Винодел сказал:

яким чином можна визначити перенасиченість точка вул. в даний конкретний час

Доволі не просте питання. Треба спостерігати за медоносами в гарну погоду.дивитися насиченість їх пджолами на рослині. 1 кв.м. то що. Потім співвідносити площі цих медоносів з показниками вагів чи наявністю наприску. Спираючісь на такі спостереження можна зробити субєктині висновки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Женя Циба сказал:

Цего року бурхливого розвитку мабуть не буде,сьогодні проглядав своїх є просівші сім'ї,за такої березневої погоди,як цего року:hmm:.

Аналогично. За 23 дня, минус рамка пчелы в каждой семье. Ночные морозы сказываются...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора був гарний день в мене градусник підскочив  до +21, незважаючи на вітер  почали тягати пилок,  спробував  відмічати  роботяг, щоб вичислити проблемних, поки в роботу включилась лише половина пасіки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Шахматист сказал:

Аналогично. За 23 дня, минус рамка пчелы в каждой семье. Ночные морозы сказываются...:ah:

В мене одна сім'я зовсім розчинилась. Залишилось сотня бджіл і матка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ромео сказав:

В мене одна сім'я зовсім розчинилась. Залишилось сотня бджіл і матка.

Тут форумчанин матку шукає, спрезентуйте йому.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Петр Павлович сказав:

Закінчив сьогодні ревізію. В одній сім'ї чи струтилась чи пропала матка - є яйця, горбатий розплід, пара маточників, а матки не знайшов, бджоли сильно гудять. Дав матку під ковпачком від слабачка, у вівторок перевірю.

зверніть увагу, чи бджсімя перебуває одна у вулику, чи дві, бо буває, що можуть сусіди по вулику прибрати лишню

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ромео сказав:

В мене одна сім'я зовсім розчинилась. Залишилось сотня бджіл і матка.

 

2 години тому, Сергій-апі сказав:

Тут форумчанин матку шукає, спрезентуйте йому.

Та я і за гроші готовий взяти, бо ж розумію, що весною не кожен може собі дозволити маток роздавати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Сергій-апі сказал:

Тут форумчанин матку шукає, спрезентуйте йому.

Нема вже кого. Оскільки була білою, то відправилась "к праотцам"... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, miro сказал:

зверніть увагу, чи бджсімя перебуває одна у вулику, чи дві, бо буває, що можуть сусіди по вулику прибрати лишню

Сім'я у вулику одна. Але хто відкладає яйця - чи матка трутовка, чи бджоли трутовки, не визначився. Яйця розташовані  так як треба - по одному на денці чарунки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Петр Павлович сказав:

Сім'я у вулику одна. Але хто відкладає яйця - чи матка трутовка, чи бджоли трутовки, не визначився. Яйця розташовані  так як треба - по одному на денці чарунки.

Вже нераз зустрічав в літературі, що зимувала бджола стерильна, тому нетрутневіє.  Трутневі яйця сіє струтневіла матка, шукайте її у вулику

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, Петр Павлович сказав:

Сім'я у вулику одна. Але хто відкладає яйця - чи матка трутовка, чи бджоли трутовки, не визначився. Яйця розташовані  так як треба - по одному на денці чарунки.

Скоріше за все молода матка, яку пізно восени вивели на заміну, але вона не встигла облетітись. Також вона зараз може буде малою і її тяжко буде знайти. Але підсаджувати другу тільки коли знайдете цю!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Скоріше за все молода матка, яку пізно восени вивели на заміну, але вона не встигла облетітись. Також вона зараз може буде малою і її тяжко буде знайти. Але підсаджувати другу тільки коли знайдете цю!

Через це нову матку дав під ковпачком

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Скоріше за все молода матка, яку пізно восени вивели на заміну, але вона не встигла облетітись. Також вона зараз може буде малою і її тяжко буде знайти. Але підсаджувати другу тільки коли знайдете цю!

Ага, у меня матка моложе не бывает - в октябре втихаря сменила иошку, так щас строчит как из пулемета, в зиму шли 5 рамок пчелы, щас 7.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Василика сказал:

Ага, у меня матка моложе не бывает - в октябре втихаря сменила иошку, так щас строчит как из пулемета, в зиму шли 5 рамок пчелы, щас 7.

Да то они просто  по рамкам разошлись:umora:Вы еще бы написали ,что у такого чуда и подмора почти не было:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні, провів розмову з фермером, який орендує поля в межах мною обслуговуваних точків, умови взаємодії не змінились, а тому попередження про роботу  буде постійно здійснювати, роботи по застосуванню гірбицидів та пестицидів проводитимуть ночью з 22:00 до 03:00 , підживлення буде здійснюватись в холодну пору доби, або в ніч.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Иван Иваныч сказал:

Да то они просто  по рамкам разошлись:umora:Вы еще бы написали ,что у такого чуда и подмора почти не было:umora:

Из 20 ульев, шо есть у меня толпы пчел перед летками только у двух - в которые делал августовские отводки и селил иошек, одну из которых заменили. Улья сделанные на скорую руку для отводков, подмор не чистил, только сегодня переселил одну из семей, так как молодая пчела вышла и они гнездо забили пергой, можете удивляться, но подмора не было.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Сьогодні чистив у лежаках паралельно переглядав гнізда,  в кожній по 2-3 рамки різновікового розплоду і добре піднатягали пилку переважно з пролісків. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Mihail-ves сказав:

Скоріше за все молода матка, яку пізно восени вивели на заміну, але вона не встигла облетітись. Також вона зараз може буде малою і її тяжко буде знайти. Але підсаджувати другу тільки коли знайдете цю!

Краще віддати цю роботу бджолам. Для цього треба щоб поряд стояв вулик із сильною сім'єю. Далі в сильному вулику ховаємо матку під сітчастий ковпачок. Приєднуємо проблемних бджіл до сильних. Вулик проблемної сім'ї прибираємо вбік. Через одну добу порожній вулик ставимо назад. Забираємо рамки назад. Льотні бджоли повертаються самостійно. У вулик без матки підсаджуємо під ковпачком нову матку. Матку вулика який наводив порядок випускаємо з під клітки на наступний день. Звичайно що може загинути до пів рамки бджіл але можна використати пахучі речовини щоб полегшити цей процес. Але нервів і часу буде заощаджено дуже багато. Якщо виникне необхідність можна буде підсилити виправлений вулик печатним розплодом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Олег Мельник сказав:

 

Та я і за гроші готовий взяти, бо ж розумію, що весною не кожен може собі дозволити маток роздавати.

У Ліпатова є зимувала ф1

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

У Ліпатова є зимувала ф1

В мене э дві запасові матки ,кому тре-звертайтесь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Мико сказал:

Просмотрел половину семей расплод на 1-2рамках 145 мм , а впереди ещё неделя похолодания

Романович,смайлик грустный от меня.

У вас что-то как на северах холода жмут.

 

Своих выборочно смотрел на отцовские.Есть по пятаку печатного трутня.Дал трутневой суши.

Вчера и сегодня нормально летали.

Но желтой пыльцы с ивы что-то мало тащат.

Нет времени пройти посмотреть,может отцвела уже,а может морозами побило и нечему цвести.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Егор Юрьев сказал:

Своих выборочно смотрел на отцовские.Есть по пятаку печатного трутня.Дал трутневой суши.

Вчера и сегодня нормально летали.

Ну так карнику и баков сравнивать по раннему расплоду не комильфо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...