Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Таж проблема зі ставками та криницями. Хоч і маємо дві великі річки, але болісно на них дивитися: Синюха заросла та і Південний Буг міліє на очах. Ще одна річка, Кодима, під Первомайськом перетворилася на струмочок, а у ній неодна турецька галера з коштовностями затонула. Колись одна закордонна фірма хотіла повністю розчистити річку за умови, що всі знайдені коштовності заберуть. Можновладці не дозволили. І сам не гам, і комусь не дам. Так хоча б річку зберегли. Наші ж то чистити її не будуть
Я таку історію чув про річку Савранка...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Mihail-ves сказал:

Що за "звір" там?

Карника ф1 Пехакера

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, shersand сказав:

Карника ф1 Пехакера

Дякую, не підходить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Вадим Попов сказал:
4 часа назад, Надія сказал:
Таж проблема зі ставками та криницями. Хоч і маємо дві великі річки, але болісно на них дивитися: Синюха заросла та і Південний Буг міліє на очах. Ще одна річка, Кодима, під Первомайськом перетворилася на струмочок, а у ній неодна турецька галера з коштовностями затонула. Колись одна закордонна фірма хотіла повністю розчистити річку за умови, що всі знайдені коштовності заберуть. Можновладці не дозволили. І сам не гам, і комусь не дам. Так хоча б річку зберегли. Наші ж то чистити її не будуть

Я таку історію чув про річку Савранка...

Таки истории в каждом городишке про свою речку есть. В каждой речке по немецкому тигру))) и еще лет 20 назад башня скорее всего торчала из воды во время засухи...)) и еще в каждом ставке по золотой карете екатерины))) Именно ЗОЛОТОЙ..)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ромео сказал:

а шо такое? с чем связано такое резкое изменение курса? 

Первое и самое главное, это отсутствие у них желания роится. Если эта "сказка" подтвердится, то переведу всю пасеку на них.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, mits сказал:

Первое и самое главное, это отсутствие у них желания роится. Если эта "сказка" подтвердится, то переведу всю пасеку на них.

В цьому році зробив експеримент у всіх сім'ях баків, які були на той момент (7 одиниць) не відбирав розплід на відводки. Теж "сказку" перевіряв. Короче, жодна не зароїлась.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Север сказал:

В цьому році зробив експеримент у всіх сім'ях баків, які були на той момент (7 одиниць) не відбирав розплід на відводки. Теж "сказку" перевіряв. Короче, жодна не зароїлась.

Сохранчла ли семья рабочее состояние в течение всего сезона при избытке молодой пчелы не занятой работой. Особенно интересует безвзяточный период. Как быстро семьи откликается на появление взятка умеренного а природе. Это главное яА то что улетят - там больше жадность вылазит. Если она не улетит, но и работать не будет то толку от неё тоже мало. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Север сказал:

В цьому році зробив експеримент у всіх сім'ях баків, які були на той момент (7 одиниць) не відбирав розплід на відводки. Теж "сказку" перевіряв. Короче, жодна не зароїлась.

У мене "перевірялись" 22 сім"ї  Ф1 баки минулорічні. Відроїлись аж 1 - 5 серпня 2 сім"ї. Ось так. А всі мої аборигени "полетіли ще у травні-червні. Результат "на лицо". Вулики різні. Як двокорпусні дадани так і лежаки на 14 рам з рутівськими надставками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, КАЕ сказал:

Сохранчла ли семья рабочее состояние в течение всего сезона при избытке молодой пчелы не занятой работой. Особенно интересует безвзяточный период. Как быстро семьи откликается на появление взятка умеренного а природе. Это главное яА то что улетят - там больше жадность вылазит. Если она не улетит, но и работать не будет то толку от неё тоже мало. 

Після акаціі з липою був повний провал. Як писав аборигени всі поголовно пороїлись. А от баки коли в липні пішли трави (зауважив цикорій, конюшину і т,п. ) а це слабенький взяток, принесли по корпусу. Відвіяв 15 - 20 липня. Гадав що це усе. Бо так завжди у мене було. Та виявилось, що золотарник цьогоріч видатний був. То до 10 серпня принесли ще по корпусу. Так що вважаю що на моїх слабеньких медодаях працюють добре. А якщо на слабких добре то чому на сильних не спрацюють?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Север сказал:

В цьому році зробив експеримент у всіх сім'ях баків, які були на той момент (7 одиниць) не відбирав розплід на відводки. Теж "сказку" перевіряв. Короче, жодна не зароїлась.

Не знаю, але цей рік не показник. Всі пам'ятають період ройової пори, коли бджоли невідомо куди поділись. В мене аборигени. Жодного роя за сезон не було. 3 сім'ї хотіли роїтись - забрав маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 хвилини тому, Маркіян сказав:

А от баки коли в липні пішли трави (зауважив цикорій, конюшину і т,п. ) а це слабенький взяток, принесли по корпусу. Відвіяв 15 - 20 липня. Гадав що це усе. Бо так завжди у мене було. Та виявилось, що золотарник цьогоріч видатний був. То до 10 серпня принесли ще по корпусу. Так що вважаю що на моїх слабеньких медодаях працюють добре. А

А як спрацювали на весняному медозборі ? Сади, ріпак, акація?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, ромео сказав:

Не знаю, але цей рік не показник. Всі пам'ятають період ройової пори, коли бджоли невідомо куди поділись. В мене аборигени. Жодного роя за сезон не було. 3 сім'ї хотіли роїтись - забрав маток.

Про яке роїння може бути мова, коли Ви самі писали, що взятку небуло ніякого? Нема їсти -нема розвитку, а значить нема і роїння

В моїх умовах у сусіда місцева роїлася скільки хотіла

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

4 минуты назад, davolodya сказал:

А як спрацювали на весняному медозборі ? Сади, ріпак, акація?

Коли у мене були 2 сімї ф1 ( купив плодних) ліній не памятаю - то у місцевих забирав кормові - давав їм-  бо все йшло на нарощення !!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, asot сказав:

 

Коли у мене були 2 сімї ф1 ( купив плодних) ліній не памятаю - то у місцевих забирав кормові - давав їм-  бо все йшло на нарощення !!

Карніка другий рік підряд дає змогу відкачати вербу з садами, це кінець квітня, за пізніші медозбори навіть некажу, аби погода була нормальна...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, davolodya сказав:

А як спрацювали на весняному медозборі ? Сади, ріпак, акація?

ніяк, любитель екзотики повідав, що вони лише відкривали очі на світ білий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цей рік садів не качав - бо погоди не було ( реально холодна весна була ) дуже багато бджоли полягло із пилком не долетівши до вулика!! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, davolodya сказав:

Про яке роїння може бути мова, коли Ви самі писали, що взятку небуло ніякого? Нема їсти -нема розвитку, а значить нема і роїння

В моїх умовах у сусіда місцева роїлася скільки хотіла

а там і йде про  місцеві, гляньте в аватарці, общем там своя фаля.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, mits сказав:

Если эта "сказка" подтвердится

Перша "репродукція" навіть трутня не виводила. Прикольно було. Я з їх допомогою рамки ремонтував... Міль тр...ла,  трутневі чарунки.. Вирізав, поставив, відремонтували тільки бджолиними...  Красота... Цього року постарілі матки, та їх потомство, сьома вода на киселі, трутня плодили з самої весни, та готувались у вирій... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, ромео сказал:

Не знаю, але цей рік не показник. Всі пам'ятають період ройової пори, коли бджоли невідомо куди поділись. В мене аборигени. Жодного роя за сезон не було. 3 сім'ї хотіли роїтись - забрав маток.

То у  ваших умовах так. В мене бджоли не пропадали, спілкувався з пасічником із сусіднього села, то казав, що роїлися його місцеві"страшно" з його слів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, ромео сказав:

Ставок. Вода була аж до берега...

Займайте низинні ділянки медоносами щоб не писати наступного року що бджіл доводиться годувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сусідня пасіка 40сім- десь 500м від мене на базі помісі карпатки в тридесятому коліні - пороїлись майже усі і рапсу взагалі не принесли товарного ((повіз він їх на опилення соняшника 420 грн з сімї - якось подзвоню спитаю як успіхи ))..Предложив йому на той рік неплодок виведу бесплатно ...то щей носом крутить)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, Север сказал:

То у  ваших умовах так.

Не знаю, можливо.

Але дуже сподобалось працювати, коли пасіка не в ройовому... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, davolodya сказал:

А як спрацювали на весняному медозборі ? Сади, ріпак, акація?

Сади принесли на рівні з аборигенами. Ріпака та акаціі не було. Акація цьогоріч цвіла дуже кволо , тільки пр верхах. Взагалі враження таке, що розганяються сім"ї бакфаст повільніше ніж аборигени. Можливо це суб"єктивне враження через те що гніздо з весни тримають більш компактно. Матка сіє більш компактно. Засіває майже повністю рамку а вже тоді переходить на іншу. Аборигенка засіє центр рамки і зразу скаче на сусідню.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Маркіян сказал:

Аборигенка засіє центр рамки і зразу скаче на сусідню.

На 8 рамках засев по ладошке растопыренной 

А говорят у меня расплода 8 рам у аборигенки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, asot сказал:

Сусідня пасіка 40сім- десь 500м від мене на базі помісі карпатки в тридесятому коліні - пороїлись майже усі і рапсу взагалі не принесли товарного ((повіз він їх на опилення соняшника 420 грн з сімї - якось подзвоню спитаю як успіхи ))..Предложив йому на той рік неплодок виведу бесплатно ...то щей носом крутить)))

Носом крутить бо понятя нема що з ними робить . а запитать неудобно 

Я з тикався з такими , що на плодну в кліточкі , незнали як правильно зробить відводок і підсадить 

Просто люди розмножали сімьї тільки путьом выдводків на заложині в сімьї маточники ,

брали рамки  з роєвими маточниками і робили відводки , або просто рої ловили 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...