Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

2 минуты назад, Вадим Попов сказал:
7 часов назад, Bee-beep сказал:
Немає ні ній ні однієї бджоли.Теж багато росте, але не масово.

Можна тоді фото золотарника? Фас, профіль, 3/4? І бажано крупним планом.

У меня по поводу золотарника есть два наблюдения. 1. Золотарник не выделяет в первые годы жизни нектар или почти не выделяет. выделение начинается с 3го года. И 2 - есть два вида золотарника похожих как два брата близнеца и так просто неразличимых. Золотарник канадский и высочайший. Высочайший под 2 метра. а канадский редко когда в 1,5 вымахает. так вот высочайший выделяет гораздо лучше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Cfif сказал:

А у нас это осенний медонос))) Который начинает выделять с 3го года жизни. И если золотарник достаточного возраста -ему всё равно жара или дожди. а я раньше считал его плохим медоносм в жаркую и сухую погоду.))

 

Виносить на осушку потрібно за час до темна , в день можна визвать напад 

Точніше я першу партію поставив на вулики через плівку , а за час до темна зняв із бджолою відніс на місце осушки .

Бджоли забрали мед і полетіли додому , на другий день за час до темна уже виносив на місце осушки напряму мимо вуликів 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Cfif сказал:

А у нас это осенний медонос))) Который начинает выделять с 3го года жизни. И если золотарник достаточного возраста -ему всё равно жара или дожди. а я раньше считал его плохим медоносм в жаркую и сухую погоду.))

Там даже деньги выделяют на борьбу с ним..)) Как вы думаете есть у нас смысл выделять под это деньги??)))


Є смисл культивувати усвідомлення і розуміння, що вирощування золотарника може принести більше лиха ніж користі. Може це прозвучить на бджолярському форумі як богохульство, але не одним медом ми живемо. Треба думати і про те, що буде з природою і іншою рослинністю після того як ми бездумно в неї втручаємось. Про аграріїв ми сформували у головах стериотипний образ, а самі іноді буваємо такими ж, - в погоні за наживою забуваємо про більш цінні речі.
 


 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, AVA сказал:

Виносить на осушку потрібно за час до темна , в день можна визвать напад 

Не треба їх сушити безпосередньо на пасіці і носитись як з писаною торбою не знадобиться.Ну і звичайно кількість контролювати.)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, victoru сказал:

Є смисл культивувати усвідомлення і розуміння, що вирощування золотарника може принести більше лиха ніж користі. Може це прозвучить на бджолярському форумі як богохульство, але не одним медом ми живемо. Треба думати і про те, що буде з природою і іншою рослинністю після того як ми бездумно в неї втручаємось. Про аграріїв ми сформували у головах стериотипний образ, а самі іноді буваємо такими ж, - в погоні за наживою забуваємо про більш цінні речі.

Частково згоден. Але: ніхто його не культивує, він вже сам розмножується будь здоров. Його колись при СРСР культивували як квіти. Золотарник це не хвороба, це симтом хворого біогеоценозу. треба карати за бездумне знищення природного травостою. Та і біда в природі вже нароблена така. що золотарник це вже як ще одна цигарка для смертельно хворого на цейроз печінки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Cfif сказал:

Частково згоден. Але: ніхто його не культивує,

Ага, якраз :)
А це шо  https://pchelosad.com.ua/global/eshop/item_view/80982
а це шо https://ogorod.ua/shop/10457/magazin/semena-zolotarnika-kanadskogo

З тим, що він добре сам розмножується згоден, але ми ще й допомагаємо. Я ви гадаєте, чи були бджоляри які купували і сіяли сімена золотарника навкруги, щоб підвищити медоносність навколишньої території біля пасіки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, victoru сказал:

З тим, що він добре сам розмножується згоден, але ми ще й допомагаємо. Я ви гадаєте, чи були бджоляри які купували і сіяли сімена золотарника навкруги, щоб підвищити медоносність навколишньої території біля пасіки?

)) звісно були, але це краплина в морі.

Один фермер акий настроює свого плкга на лісовій галявині. чи палій (особливо ненавижу цих недолугих дибілів) - зло в 1 000 разів більше и робіть для золотарника в 1 000 разів краще.

Просто корін зла не там.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Cfif сказал:

Один фермер акий настроює свого плкга на лісовій галявині. чи палій (особливо ненавижу цих недолугих дибілів) - зло в 1 000 разів більше и робіть для золотарника в 1 000 разів краще.

Я також звернув увагу, що біля мене, де весною палили траву, золотарника стало більше в рази.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ага, якраз :)
А це шо  https://pchelosad.com.ua/global/eshop/item_view/80982
а це шо https://ogorod.ua/shop/10457/magazin/semena-zolotarnika-kanadskogo

З тим, що він добре сам розмножується згоден, але ми ще й допомагаємо. Я ви гадаєте, чи були бджоляри які купували і сіяли сімена золотарника навкруги, щоб підвищити медоносність навколишньої території біля пасіки?

Я думаю що Ви теж помічаєте зміни в погоді. Також помічаєте бездумне використання пестицидів і гербіцидів. Також помічаєте що в полях нема ніяких пилконосів та медоносів крім культурних рослин. І шо Вам більше подобається? Хочете щоб Ваші бджоли жили і процвітали чи хочете їх помножити на нуль? Нічого сталого нема і все змінюється -континенти, моря, погода, екологія і так далі. Хто не змінюється той вимирає - ось такий закон еволюції. Ми із бджолами утворили симбіоз і треба їм завжди допомагати. Без виконання цього правила ні про яку рентабельність пасік навіть мріяти не можна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, M_Oleksandr_V сказал:

 

Ох і гарний же золотарний навколо пасіки. У нас його немає. Якось садила, але у нашому степу на золотарник і мухи не сідають

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, victoru сказал:


Є смисл культивувати усвідомлення і розуміння, що вирощування золотарника може принести більше лиха ніж користі. Може це прозвучить на бджолярському форумі як богохульство, але не одним медом ми живемо. Треба думати і про те, що буде з природою і іншою рослинністю після того як ми бездумно в неї втручаємось. Про аграріїв ми сформували у головах стериотипний образ, а самі іноді буваємо такими ж, - в погоні за наживою забуваємо про більш цінн речі

В нашій місцевості його ще поки мало... Але в одному ярку вже непогана площа утворюється. Їхав якось від Вінниці до Хмільника - обабіч дороги, в лісах, на галявинах, в заболочених низинах - практично всю дорогу супроводжують жовті квіти. Так що наступ іде тотальний і повсюдний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, ромео сказал:

В нашій місцевості його ще поки мало... Але в одному ярку вже непогана площа утворюється. Їхав якось від Вінниці до Хмільника - обабіч дороги, в лісах, на галявинах, в заболочених низинах - практично всю дорогу супроводжують жовті квіти. Так що наступ іде тотальний і повсюдний.

Золотарник любить вологу і в місцях посушливих йому важко закріпитися, а так десь з 80 р.(батько в лісі сіно косив, а я золотарник малим з нього вибирав), він у наших росте повсюдну.

Особливо його багато було на початку 2000 коли багато полів не обролялись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Надія сказал:

Ох і гарний же золотарний навколо пасіки. У нас його немає. Якось садила, але у нашому степу на золотарник і мухи не сідають

Так вистачає, було ще більше, одне із угідь га 80 - 90 розробили. Він доречі виділяє не завжди і потрібно бджіл виставляти невеликими точками тоді  будуть результати (20 - 40) сімей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:

Золотарник любить вологу і в місцях посушливих йому важко закріпитися, а так десь з 80 р.(батько в лісі сіно косив, а я золотарник малим з нього вибирав), він у наших росте повсюдну.

Особливо його багато було на початку 2000 коли багато полів не обролялись.

Згадав і я дитинство. Мій тато теж сіно заготовляв у лісі. І мене брав помогати його перевертати, щоб ліпше сохло. Майже все літо я спав на горищі на запашному сіні.  То були щасливі роки мого дитинства

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера вернулся с кочевки, переехали благополучно несмотря, что было жарко.В этом году 30 лет как я кочую с пчелками. Медосбор хороший на зимовалую получилось 129 кг. и 13 хороших отводков. Немного отдохну, да буду готовить к зиме.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Неа, я пчіл годувати нєа, на тиждень ніч 18, день пасмурний 30, а перед тим дощ, яволь збирати золотарник:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.08.2019 в 21:47, Серж 82 сказав:

прикро що при наших медозборах людей якимось чемерґесом годують.

Київська рідня частенько скаржиться, що періодично умудряються якийсь дивний мед купити, після якого і погано буває...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.08.2019 в 17:26, ДобровоЛ сказав:

То й назвали б отого стахановця вголос!

Я  того стахановця не бачив ніколи. І почув про нього від іншої людини, яку також навряд чи ще побачу в цьому житті.  Знайомим, та ще й пасічникам, навряд чи будуть розказувати, як з лайна мед  калапуцяють...  Хоча пару років назад один хвалився, що з сиропу "виготовляє" сотовий, який йде на ура, бо всі вірять, що то справжній мед, а не згодований бджолам ГФС..:at:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Володимир Джос сказав:

Київська рідня частенько скаржиться, що періодично умудряються якийсь дивний мед купити, після якого і погано буває...

А що, ваш медок  до них так й не доходить ?.. :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.08.2019 в 07:37, Wladimir_K сказав:

Золотарник любить вологу і в місцях посушливих йому важко закріпитися, а так десь з 80 р.(батько в лісі сіно косив, а я золотарник малим з нього вибирав), він у наших росте повсюдну.

Особливо його багато було на початку 2000 коли багато полів не обролялись.

Гарно золотарник приживається й на наших пісках. Правда, я  йому трохи спочатку мусів допомогати у розповсюдженні.:dntknw::wave: Але медує він на пісках погано. Потрібні волога й дощі.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.08.2019 в 07:37, Wladimir_K сказав:

Золотарник любить вологу і в місцях посушливих йому важко закріпитися, а так десь з 80 р.(батько в лісі сіно косив, а я золотарник малим з нього вибирав), він у наших росте повсюдну.

Особливо його багато було на початку 2000 коли багато полів не обролялись.

А що, худоба його не їсть ?

*(Пане @Wladimir_K,   ліпше про золотарник перенести до''Рослин''.:IMHO: Я пока не можу це зробити з технічних причин.:dntknw:)*

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, ДобровоЛ сказав:

А що, ваш медок  до них так й не доходить ?

Трохи  доходить...  Пасіка в нас всього 5 років... Пригощаємо. Але подарунками задовольнити річну потребі в меді, всієї рідні по Україні, ми точно не потягнем:umora:.  Коли приїзджіють на море, то даруємо літра три -чотири  з того асортименту, який є на той час. Є ще ближча рідня, територіально... В тих завівся скажений таракан - веганство. Самі дорослі хай би їли хоч лайно собаче,  але тримати дітей на "бутербродах з огірочком" ( в мене аж сльози виступили, коли вперше це побачив)... А дітям ьреба різноманітна їжа і енергія... Їм за рік даємо бідона півтора -два.  Добре що в дітей алергії на мед немає, і їм його дозволяють їсти... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я даю мед бесплатно тільки своїм батькам і тещі(вони глибокі пенсіонери).брату і брату сестри.Всі інші купляють.Ну і синові 2-3 бідони-В нього своя клієнтура.Чомусь існує хибна думка,що пасічник повинен всіх вгощати медом.Вгощайте,а коли вам щось буде треба,то з вас здеруть по справжньому.Провірено не один раз

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да, трудная это работа, из болота тащить бегемота!

Только. что наблюдал интересную картину. Стая щурок кружила над пасекой и канюк в полёте схватил одну и уволок. вся стая поднялась ввысь, но через минуту уже все спустились и продолжили охоту.

полоска.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...