Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

6 годин тому, ДобровоЛ сказав:

То думаю трошки підгодувати і також залишу їм все на зиму - торгувати медом та купувати цукор то є великі  головні болі.

:IMHO:

А хіба зимувати на соняху не головні болі? Як на мене, то як лотерея, тому простіше буде відкачати сонях і дати сироп - і бджолі легше, і пасічнику спокійніше:IMHO:, тому щороку так роблю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, Bee-beep сказав:

Не розумію чому це так всіх напрягає.Мед то мед, цукор то цукор.Тримаю 10-12 сімей на акацію.Відкачали.І ділю їх на 3.

А мішками чоловік ворочає...:ah::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, ДобровоЛ сказал:

На  стаціонарі у Княжичах принесли непогано. Добрий взяток мали ,  хоч сонях був за 3 км . Можна було б й відкачати , якби був би тут. Але так  й залишу на зиму . Кочові теж запаслися соняхом й різнотрав'ям.  

Не зажирно буде?

Що будете весною робити з тими рамками?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, ромео сказал:

Не зажирно буде?

Що будете весною робити з тими рамками?

При отсутствии взятка еще до зимы многое отойдет.С весны тоже лишним мед не будет.Раньше  как то говорили что для воспитания рамки расплода уходит рамка меда.Весны  и начало лета бывают такие ,что без запасов семьи расплод выгрызают.Применение меду пчела всегда найдет,хуже если он нужен ,а его и нет.Потом я заметил что если в семье есть достаточное количество запасов ,то и в зиму пчела больше расплода вырастит(стимуляция не лишняя,но не панацея).Наблюдаю сейчас за Карникой(по другим породам или не обращал внимание а может и подзабыл)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Bee-beep сказал:

Найспокійніші карніка Зінгер(цим взагалі пофіг), потім Пешец.Потім баки і найагресивніші кордован 513 лінія.

 

Може щось в інформації підправити? Порода пчел:Карніка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

А хіба зимувати на соняху не головні болі? Як на мене, то як лотерея, тому простіше буде відкачати сонях і дати сироп - і бджолі легше, і пасічнику спокійніше:IMHO:, тому щороку так роблю

Это смотря с какой колокольни смотреть :hmm: Если с Вашей , то наверное легче скачаться и за кормиться сиропом :). это так пустяки сколько воды нагреть , растворить сахар и бегать по пасеки с вёдрами по вечерам  и не пролить сироп , это так пустяки . Как по пасеки пройти ;) .

 Я с 2010 не кормлю , а зимую на подсолнухе , правда не чистом так как гнездо не качаю и зимуют прекрасно и без всяких сиропов . Ну это моя колокольня и сплю спокойно .

 Так что наверное Вы не в ту  лото рею играли или вообще в неё не играли :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, blek-269 сказал:

Ну это моя колокольня и сплю спокойно .

 Так что наверное Вы не в ту  лото рею играли или вообще в неё не играли

Данный вопрос каждый решает самостоятельно 

Лично я буду закармливать сиропом ,даже тогда ,когда сахар на опте будет дороже мёда 

И это моё решение ,и никомму ничего не посоветую .

Пчеловоды самодостаточные люди и могут решить этот вопрос самостоятельно 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Bee-beep сказав:

 і найагресивніші кордован 513 лінія.

Кордован вгазалі наче місяць нічого не їв і не бачив.Наливаю сироп, то кидаються хмарою в ту кормушку.І відкриваю  вулик, вони вже по тій кормушці бігають і пошуках * а єсть чьо пожрать тут*.

 

 

Ви це по цьому визначили агресівність, а іншого не спостерігається?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, blek-269 сказал:

Это смотря с какой колокольни смотреть :hmm: Если с Вашей , то наверное легче скачаться и за кормиться сиропом :). это так пустяки сколько воды нагреть , растворить сахар и бегать по пасеки с вёдрами по вечерам  и не пролить сироп , это так пустяки . Как по пасеки пройти ;) .

 Я с 2010 не кормлю , а зимую на подсолнухе , правда не чистом так как гнездо не качаю и зимуют прекрасно и без всяких сиропов . Ну это моя колокольня и сплю спокойно .

 Так что наверное Вы не в ту  лото рею играли или вообще в неё не играли :hi:

Воно то так... Я завжди зимував на соняху... Але кожен рік все важче і важче. Особливо ця зима. 

Умови помінялись. Може соняшник не той... Мед викачаний 4 дні тому вже почав сідати...  а що буде до весни...:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ромео сказал:

Воно то так... Я завжди зимував на соняху... Але кожен рік все важче і важче. Особливо ця зима. 

Умови помінялись. Може соняшник не той... Мед викачаний 4 дні тому вже почав сідати...  а що буде до весни...:hmm:

Я тоже никогда не кормил, а в этом году в рамках клей и это при +30, а что будет с этим мёдом при минус 15.:hmm: Кто, как думает, смогут пчёлы взять такой мёд, Зимой?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, mits сказав:

Я тоже никогда не кормил, а в этом году в рамках клей и это при +30, а что будет с этим мёдом при минус 15.:hmm: Кто, как думает, смогут пчёлы взять такой мёд, Зимой?

Залежить як зіжмети, та клей так і буде клеєм. Плівку по верху практикуєте взимку, бажано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, blek-269 сказав:

Это смотря с какой колокольни смотреть :hmm: Если с Вашей , то наверное легче скачаться и за кормиться сиропом :). это так пустяки сколько воды нагреть , растворить сахар и бегать по пасеки с вёдрами по вечерам  и не пролить сироп , это так пустяки . Как по пасеки пройти ;) .

 Я с 2010 не кормлю , а зимую на подсолнухе , правда не чистом так как гнездо не качаю и зимуют прекрасно и без всяких сиропов . Ну это моя колокольня и сплю спокойно .

 Так что наверное Вы не в ту  лото рею играли или вообще в неё не играли :hi:

У кожного умови різні, у мене кожен рік є багато паді в меду і ризикувати зимівкою якось нема бажання;).  Падевий мед в великих кількостях- це гарантоване опоношення гнізд в процесі зимівки. Простіше загодувати сиропом, а відкачаний мед продати, тим більше що це не сонях по 30 за кг, а нормальний поліфлорний мед, який розходиться в роздріб по 130,  а цей сезон по 150 грн за літр.  От і думайте, коли і кому як краще, чи вигідно воду для сиропу гріти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, davolodya сказал:

А хіба зимувати на соняху не головні болі?

У нас зимівля на соняшниковому меду проходить без проблем. Багато років зимували чисто на соняшнику. Щоб без зайвих рухів - спочатку качати, потім кормити. Тепер жадіна стала, більше відкачую. Тому і підкормлюю сиропом, але не бачу проблеми і з цим.

1 час назад, blek-269 сказал:

это так пустяки сколько воды нагреть , растворить сахар и бегать по пасеки с вёдрами по вечерам  и не пролить сироп , это так пустяки . Как по пасеки пройти ;) .

Раніше приготування і роздача сиропу дійсно був ще той геморой: розсипати мішок цукру у 2 бідона, нагріти води, залити, розмішати, рознести, відкрити лежаки, потолочні дощечки, розлити у невеликі годівниці по 2л. Аж страшно згадувати. Тепер це значно простіше і швидче. Бочка на 200л на газ, шлангом залили біля 70 л води ( третя частина бочки), нагріли, два мішки цукру засипали, розмішали. Все, 150л готові. Ставлю відразу 2 бочки на два таганки, тому 300л. Чисто роботи не більше 10хв + час на нагрівання води, коли займаєтеся своїми справами. З годівлею теж значно простіше - легенькі дашки зняла, влила у лоток чи відерця 6-8л, закрила. За 1-3 рази загодувала. Коли розставляю годівниці легенько припіднімаю вулик ззаду і визначаю кого скільки кормити - важкі 1 раз, середні - 2, легші 3 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, davolodya сказал:

У кожного умови різні, у мене кожен рік є багато паді в меду і ризикувати зимівкою якось нема бажання;).  Падевий мед в великих кількостях- це гарантоване опоношення гнізд в процесі зимівки. Простіше загодувати сиропом, а відкачаний мед продати, тим більше що це не сонях по 30 за кг, а нормальний поліфлорний мед, який розходиться в роздріб по 130,  а цей сезон по 150 грн за літр.  От і думайте, коли і кому як краще, чи вигідно воду для сиропу гріти

Вы сначала определитесь за что вели разговор ?:ah:

 

3 часа назад, davolodya сказал:

А хіба зимувати на соняху не головні болі

Я это читал , а не про падь . Как то не получается тут про подсолнух :dntknw:

 

1 час назад, Мико сказал:

Данный вопрос каждый решает самостоятельно 

Лично я буду закармливать сиропом ,даже тогда ,когда сахар на опте будет дороже мёда 

И это моё решение ,и никомму ничего не посоветую .

Пчеловоды самодостаточные люди и могут решить этот вопрос самостоятельно 

Вот это правильный подход , не кому не чего не советовать и писать что это головная боль также . Каждый выбирает то что ему лучше и как зимовать .

 

55 минут назад, ромео сказал:

Воно то так... Я завжди зимував на соняху... Але кожен рік все важче і важче. Особливо ця зима. 

Умови помінялись. Може соняшник не той... Мед викачаний 4 дні тому вже почав сідати...  а що буде до весни...:hmm:

Может быть , может быть . Зимую и без проблем , хотя по сравнению с прошлыми зимами эта тёплая была . Хотя у нас бывает и до -30 и зимуем на мёде .

 

53 минуты назад, mits сказал:

Я тоже никогда не кормил, а в этом году в рамках клей и это при +30, а что будет с этим мёдом при минус 15.:hmm: Кто, как думает, смогут пчёлы взять такой мёд, Зимой?

Тут уже писалось как зимовать на подсолнухе и не единожды . У Вас по мягче зима , хотя и сырость  и нет таких морозов как у нас и ветров сырых . Хотя это другой край :dntknw:и как и что

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Надія сказал:

У нас зимівля на соняшниковому меду проходить без проблем. Багато років зимували чисто на соняшнику. Щоб без зайвих рухів - спочатку качати, потім кормити. Тепер жадіна стала, більше відкачую. Тому і підкормлюю сиропом, але не бачу проблеми і з цим.

Раніше приготування і роздача сиропу дійсно був ще той геморой: розсипати мішок цукру у 2 бідона, нагріти води, залити, розмішати, рознести, відкрити лежаки, потолочні дощечки, розлити у невеликі годівниці по 2л. Аж страшно згадувати. Тепер це значно простіше і швидче. Бочка на 200л на газ, шлангом залили біля 70 л води ( третя частина бочки), нагріли, два мішки цукру засипали, розмішали. Все, 150л готові. Ставлю відразу 2 бочки на два таганки, тому 300л. Чисто роботи не більше 10хв + час на нагрівання води, коли займаєтеся своїми справами. З годівлею теж значно простіше - легенькі дашки зняла, влила у лоток чи відерця 6-8л, закрила. За 1-3 рази загодувала. Коли розставляю годівниці легенько припіднімаю вулик ззаду і визначаю кого скільки кормити - важкі 1 раз, середні - 2, легші 3 

Тут конечно интересно , поставить на конфорки две бочки :hmm:что за чудо печка , если горелки это техника безопасности :ah:.А куда деть соседских пчёл :dntknw: или Вы одни в округе . У меня сразу за забором сосед . Да и в радиусе штук 15 пасек , за шершни не спрашиваю может нет у Вас , да и бегать с вёдрами как то не каминфоль . Я пробовал пяти литровками всё рамно при опрокиде немного проливается что не с лучшей стороны . Ну как говорится каждому своё . Я и вспоминать не хочу этот за корм .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, ромео сказав:

Не зажирно буде?

Що будете весною робити з тими рамками?

Віддам на розвиток, або братові - він довів свою пасіку вже до 60 сімей і це працюючи на відповідальній щоденній роботі!.:dntknw: І де тільки сили в людини беруться?..

..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, blek-269 сказал:

Тут конечно интересно , поставить на конфорки две бочки :hmm:что за чудо печка , если горелки это техника безопасности :ah:.А куда деть соседских пчёл :dntknw: или Вы одни в округе

Никакой чудо-печки. Два совдеповских таганка по две горелки. Бочки стоят на кирпичах, весь опор на них, таганок свободно под бочкой можно подвигать.

Одним в нашем, перенасыщенном пчелами, крае быть - предел мечтаний.  Я то немножко дальше, а у брата с папой на зимнем точке около 600 семей вместе стоят и кормятся без воровства. И другие пасеки недалеко. Посмотрите на ютуб канал Сергея Тюркина. Там есть и как кормятся, и как сироп варится

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Лавр сказав:

Ви це по цьому визначили агресівність, а іншого не спостерігається?

Так ведуть себе з весни.Я не люблю в бджолах нервозність.Коли знімаєш кришку вулика і починають сипатись.Хто вниз падає, хто вверх летить.По верху рамок кіпіш.Потім проблема кришку вулика закрить, бо їх повно і можна шт 100 задавить, а шкода.Чимось мені це нагадує аборигенів.Я знаю, що багато є незгідних зі мною щодо цієї бджоли.Яле маю третій сезон, від різних людей маток. Навіть були такі, що мали трута білого з червоними очима.Теж якісь італійці.Але бачу, що мені з ними *нє по путі*.3 сезона достатньо для висновка такого.

Випадають, бо їм не тісно.От просто така поведінка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, ДобровоЛ сказав:

А мішками чоловік ворочає...:ah::umora:

Привозять додому і заносять в гараж чи в зруб.Насправді, за все можна домовитись, якщо брати зразу велику партію і спілкуватись по людськи:ae:

Вразовуйте, що я хожу в треевжерку, і якщо 3 підходи по 20 повторів зі штангою вагою 20 кг то мені не важко.То насипать в бочку цукор, не за один прийом звісно, не є велика проблема.;) якщо він дома,то робимо разом.Але як правило, якщо я буду його чекать, то бджоли підуть вщиму голодні.Кожен зайнятий своїм.Тим більше всі умови створені.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, blek-269 сказав:

это читал , а не про падь . Как то не получается тут про подсолнух :dntknw:

Так в мене соняшник теж з домішками паді, тому і загодовую, частково через падь, а частково тому, що сонях має властивість бути твердим, хоч цвяхи на ньому рівняй, я своїх бджілок люблю і нехочу щоб вони взимку гризли твердий корм. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, davolodya сказал:

Так в мене соняшник теж з домішками паді, тому і загодовую, частково через падь, а частково тому, що сонях має властивість бути твердим, хоч цвяхи на ньому рівняй, я своїх бджілок люблю і нехочу щоб вони взимку гризли твердий корм. 

:umora:Как он может быть твёрдым если он смешан с падю :dntknw: Вы что то не договариваете . Я так понимаю Вы читали и слышали по подсолнух и много чего , а правду не знаете :hmm: . Так что давайте не будем писать того что не знаете , а то страшилок столько про подсолнух что и в прядь вылить в помойку , а то это не мёд :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Надія сказал:

Одним в нашем, перенасыщенном пчелами, крае быть - предел мечтаний.  Я то немножко дальше, а у брата с папой на зимнем точке около 600 семей вместе стоят и кормятся без воровства. И другие пасеки недалеко. Посмотрите на ютуб канал Сергея Тюркина. Там есть и как кормятся, и как сироп варится

Вы подчеркнули бы что папа с братом это одно , а если это соседи что тогда ? Вы бы также кормили бы с бочек и соседских , к примеру Ваших 200 и соседских 400 ;) Что то меня сомнения берут :hmm:.

 Я воск топлю иногда по осени , так приходится кухню закрывать что бы не летели и то под вечер , а если я буду делать это днём у меня будет вторая пасека во дворе :blink:. А ютуб это хорошо , только с какой стороны посмотреть , можно с одного ракурса , а можно с другого . Главное как поднести :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, blek-269 сказав:

а то страшилок столько про подсолнух что и в прядь вылить в помойку , а то это не мёд :umora:

Неображайтеся, але для мене особисто чистий сонях - це дійсно не той мед, який хочу бачити у себе на столі, він для мене немає смаку:dntknw:, солодкий і приторний.  А вже в суміші з іншими медоносами смак і запах:ay:, відповідно і ціна роздрібна значно приємніша... Але смаки у всіх різні, тому небудем про це...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, davolodya сказал:

Неображайтеся, але для мене особисто чистий сонях - це дійсно не той мед, який хочу бачити у себе на столі, він для мене немає смаку:dntknw:, солодкий і приторний.  А вже в суміші з іншими медоносами смак і запах:ay:, відповідно і ціна роздрібна значно приємніша... Але смаки у всіх різні, тому небудем про це...

Я не обижаюсь , просто речь шла за зимовку на подсолнухе , а закончилось тем что у нас на столе :dntknw:

 Да есть пословица ( на вкус и цвет товарищей нет )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, davolodya сказав:

Неображайтеся, але для мене особисто чистий сонях - це дійсно не той мед, який хочу бачити у себе на столі, він для мене немає смаку:dntknw:, солодкий і приторний.  А вже в суміші з іншими медоносами смак і запах:ay:, відповідно і ціна роздрібна значно приємніша... Але смаки у всіх різні, тому небудем про це...

Так, скільки людей, скільки й смаків.:dntknw::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...