Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

 

Який жах! Зверніть увагу, що схвалює багато людей. Люди не замислюючись ставлять лайки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ss77 сказав:

 

Який жах! Зверніть увагу, що схвалює багато людей. Люди не замислюючись ставлять лайки.

Та..багатьом начхати на бджіл.Вони ж якось самі там живуть.

На тому тижні чула , як пасічник зцепився в спір з перекупом (не меду , а овочі, фрукти на оптомвому купують і нам тут перепродають в 3 дорога), такі собі бариги.

То він сказав- а шо твій мед, сильно робиш?Вони самі тобі мед носять.:blink:А ти в банки розлив і торгуєш.

Мислення...як у більшості.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ромео сказав:

Вобщім боюсь писати в темі карніки (жить охота), але мої матки карнікиf1 впевнено із середняків переміщаються в стан аутсайдерів. Навіть мої слабачки із весни їх вже переганяють. 

Це при тому, що я надавав їм підвищену увагу. Розплоду не смикав.

Пишіть.Ми все зтерпим:umora:А я її лю. І чужих ф1маточок , і своїх.Але як шось не так, голову відкручую без сентементів.

4 години тому, Два капитана сказав:

З бджолами сього року повний конфуз. Зробили 9 числа другу операцію. Хлопці бджіл таскають замість мене.

Видужуйте!Все буде добре, головне здоров*я.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Крук сказал:

При відкачуванні меду і агресивній поведінці бджіл запах стоволового оцту миттєво припиняє їх атаки на відкриті ділянки тіла.

А я знаю, що бджолярі які мають хворобу на пасіці намагаються таким чином продезінфікувати свої руки після роботи з сім:ями. Але то марна справа.

А те що ви написали, то побічний продук, натирання рук вживаним холстиком, мятою и т.д. дає той же ефект.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Пчеломучитель_ua сказав:

А я знаю, що бджолярі які мають хворобу на пасіці намагаються таким чином продезінфікувати свої руки після роботи з сім:ями. Але то марна справа.

А те що ви написали, то побічний продукт, натирання рук вживаним холстиком, мятою и т.д. дає той же ефект.

 

У мене вища ветеринарна освіта і про дезинфекцію мені відомо. Ефект від оцту подобається тим що в спеку можна менше вдягатися. Але така потреба виникає не завжди. Інколи в димар вкидаю прополіс. Теж гарно діє.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Укроп сказав:

Ваші знайомі, такі пасічники, як я балерина. 

Я таке саме говорив вже не раз але в легшій формі. Ображаються і не розуміють. В цьому році дійшло нарешті.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ромео сказал:

Вобщім боюсь писати в темі карніки (жить охота), але мої матки карнікиf1 впевнено із середняків переміщаються в стан аутсайдерів. Навіть мої слабачки із весни їх вже переганяють. 

Це при тому, що я надавав їм підвищену увагу. Розплоду не смикав.

Я цего року перевів майже всю пасіку на карніку,бджоли стали на багато спокійніші,зараз на соняшнику працюють норм у лежаках вже всьо забито.За зимовку трохи стрьомно.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Я цего року перевів майже всю пасіку на карніку,бджоли стали на багато спокійніші,зараз на соняшнику працюють норм у лежаках вже всьо забито.За зимовку трохи стрьомно.  

Що там стрьомного? Нормально зимують, економно розходують корм, зимові клуби відносно малі, проблем небачу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В тому році половина рамки була забита з соняхом ,а другу половину добив сиропом .Зимували всі на дворі ше й від ставка без забора - все ок - де не де було кілька капель на верхніх брусках - думаю не мае чого хвилюватись 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Женя Циба сказал:

Я цего року перевів майже всю пасіку на карніку,бджоли стали на багато спокійніші,зараз на соняшнику працюють норм у лежаках вже всьо забито.За зимовку трохи стрьомно.  

У мене вони в корпусних сидять. Ото я й думаю, якби в лежаках, то ситуація була б краща... А так, стоїть два магазини. В сукупності в них повних рамок навіть на один не назбирається... А мої безродні, навіть найслабші, мають вже більше.

А щодо спокійніші, то я про своїх дворняг не раз писав, що гріх жалітись...

Єдина проблема - роїння. Правда, цього року жодного роя...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, ромео сказал:

У мене вони в корпусних сидять. Ото я й думаю, якби в лежаках, то ситуація була б краща... А так, стоїть два магазини. В сукупності в них повних рамок навіть на один не назбирається... А мої безродні, навіть найслабші, мають вже більше.

А щодо спокійніші, то я про своїх дворняг не раз писав, що гріх жалітись...

Єдина проблема - роїння. Правда, цього року жодного роя...

Не спешите с принятием решения и выводами, В свое время подвергал критике Бакфастчиковкогда они говорили о неправильном Бакфасте, так что подобное сейчас не имею права написать, а хочется. Нужно разбираться. Я уже и сам боюсь, что нечто подобное может попасться. До сих пор вроде все устраивает(правда сравнивать не с чем уже) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, ромео сказал:

 

А сколько у Вас маток (Карника)ИО или от скольких линий ИО ефки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, ромео сказав:

У мене вони в корпусних сидять. Ото я й думаю, якби в лежаках, то ситуація була б краща... А так, стоїть два магазини. В сукупності в них повних рамок навіть на один не назбирається... А мої безродні, навіть найслабші, мають вже більше.

А щодо спокійніші, то я про своїх дворняг не раз писав, що гріх жалітись...

Єдина проблема - роїння. Правда, цього року жодного роя...

Ромео, яка у Вас карніка? І чи це дійсно карніка, а не ефки в невідомому поколінні? У мене в порівнянні з місцевою бджолою то небо і земля, навіть притому, що погода несприяє, що сім'ї  трохи ослаблені, бо з весни продав пакети, потім відбирав бджолу на нуки, зараз роблю тестові відводки для нового матеріалу, і то товарний мед принесли. Нехай менше, ніж торік, але принесли, без меду незалишили. По сусідству пасіка на місцевій бджолі - меду ще невідкачував зовсім, жодного разу, тільки рої ловить. Несприйміть це за рекламу, бо добре реклами непотребує, хто тримає таку ж бджолу, може підтвердити. Можу запевнити, до місцевої бджоли більш невернуся, в моїх умовах карніка працює значно краще, і цей дещо невдалий сезон лишній раз це підтверджує.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Женя Циба сказав:

Я цего року перевів майже всю пасіку на карніку,бджоли стали на багато спокійніші,зараз на соняшнику працюють норм у лежаках вже всьо забито.За зимовку трохи стрьомно.  

 

1 година тому, davolodya сказав:

Що там стрьомного? Нормально зимують, економно розходують корм, зимові клуби відносно малі, проблем небачу

 

1 година тому, asot сказав:

В тому році половина рамки була забита з соняхом ,а другу половину добив сиропом .Зимували всі на дворі ше й від ставка без забора - все ок - де не де було кілька капель на верхніх брусках - думаю не мае чого хвилюватись 

У мене подібна ситуація як у Жені. В лежаках (що правда їх не багато) рамки  залиті практично під гуц, гнізда трохи підзаливають але поки що не критично. а от в 12 рамочних з маг гнізда залили добряче і лише тільки в маг. почали трохи носити і то не усі сімї. Відводки (12 рамочний корпус з ЕППС на попалам  тобто 2 відводки по 6 рамок) зловив гаву залились в  взагалі хлам...... потерпаю тепер за зимівлю теж трохи.  Справа не в кормові а в тому чи буде кому зимувати.... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Того року мав сильніші сімї- магазини строїли і йшли на ура ....цього ж року - льють гнізда і все ....продаж + постійний деребан - смикання по рамочці дало себе знати ...да і соняшник шось не особо виділяе ...думаю пролет буде ше й по ньому ...мабудь опт відпадае ...знову докормлю сиропом ,пооб'єдную шо там залишиться ...тай  якось воно буде ...е ще з 10 к маток 17 року ....от вони й підуть під росхід .Жаліти не буду - один до одного і взимку не буду переживати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Женя Циба сказав:

Я цего року перевів майже всю пасіку на карніку,бджоли стали на багато спокійніші,зараз на соняшнику працюють норм у лежаках вже всьо забито.За зимовку трохи стрьомно.  

За мене ту зиму переживав Укроп:umora:(ну я так думаю, а він... питав для статистики, мабуть, як зимівля саме його маток :ae:) :umora: і все ок:ay:

Немає там чого переживать, як зробите все з розумом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.07.2019 в 19:50, Bee-beep сказал:

А се хто ?Напечатав??

 Я не стверджую що у Вас не карніка, але мокра печатка на світлих рамках якось дивно для карніки... можливо це характерность якоїсь лінії карніки ?

Ось чорна рамка, а на магазиних рамках взагалі сніг.

рамка 2.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

Ромео, яка у Вас карніка? І чи це дійсно карніка, а не ефки в невідомому поколінні?

Вірю на слово людині. Перевірити не можу...

1 час назад, Lefty сказал:

В лежаках (що правда їх не багато) рамки  залиті 

Саме так і в мене. Думаю така особливість цього року. В лежаках практично залили всі рамки. І починали з гнізда,  поступово просуваючись на сторони. Постійно роблю ротацію, переставляючи рамки з периферії в центр.

В корпусних в магазини йдуть ніби примусово, бо в гнізді нема куди дівати.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Віталій.В сказав:

 Я не стверджую що у Вас не карніка, але мокра печатка на світлих рамках якось дивно для карніки... можливо це характерность якоїсь лінії карніки ?

Ось чорна рамка, а на магазиних рамках взагалі сніг.

рамка 2.jpg

Зараза я подзвоню тому матководу і хай показує:umora: як в нього печатають.:umora:його ф1. 

Я не буду писать, чиї матки (а в мене є і мої, і ще від 3-х матководів.Корисно бачити, що виводять і продають інші і поріанювати зі своїми) бо то є некоректно, да і трагедії немає. І мене поки абсолютно все влаштовує.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, asot сказал:

Того року мав сильніші сімї- магазини строїли і йшли на ура ....цього ж року - льють гнізда і все ....продаж + постійний деребан - смикання по рамочці дало себе знати ...да і соняшник шось не особо виділяе ...думаю пролет буде ше й по ньому ...мабудь опт відпадае ...знову докормлю сиропом ,пооб'єдную шо там залишиться ...тай  якось воно буде ...е ще з 10 к маток 17 року ....от вони й підуть під росхід .Жаліти не буду - один до одного і взимку не буду переживати

А решіток часом у вас бюджетних нема у вуликах?

Чого питаю, в цьому році провід трохи тест драйв решіткам - де віндурінові і пластикові Лисонь, там гнізда залиті, а маг. пустіші ніж без них.

Про Нікон і проволку, не неможу сказати. Треба ще добре роздивитись на них. А ті точно брак, годяться тільки для виводу матк, щоб прививочну рамку відділити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мне сегодня претензию выставили, за точок который стоит в заброшенном селе. Там хат двадцать всего осталось, а на том краю где моя пасека, вообще никого нет. Я восстановил там линию электропередач за свой счет, почистил колодец на улице. В этом году весной рядом в заброшенном доме какие-то "бичи" поселились. Официально, через сельсовет. В сельсовете им сказали чтобы сплатили долю за электричество, но они ко мне не подходили, а я не настаивал. Так же и за колодец - мне воды не жалко. Вообще, странные тела какие-то, ни здрасте тебе, ни досвидания. Передвигаются перебежками у себя в дворе...ШпиЙоны какие-то)))

И вот вчера звонит мне голова сельсовета из другого села, которому подчиняется это где мои пчелы. Говорит на тебя заяву накатали новые жильцы. Вернее на пчел. Угадайте за что? Внимание!!!! У же две недели мои пчелы ГУДУТ сильно ночью, и они не могут спать)))))) Так что взяток есть, раз по ночам такая вентиляция)))

Голове сельсовета сказал что если они еще раз придут, скажи что если не успокоятся, то я своим пчелам свистки  и барабаны на ночь выдавать будут))) Заехал к ним домой - закрылись и не отвечают. Может их в СБУ сдать? Вдруг диверсанты какие-то)))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Рус сказал:

Может их в СБУ сдать? Вдруг диверсанты какие-то)))))

Можна звернутися до поліції, хай перевірять на всяк випадок. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Решітками не користуюсь ..е 2 шт і ті лежать .Думаю вся причина у ослаблених сімях

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, Рус сказал:

Передвигаются перебежками у себя в дворе...ШпиЙоны какие-то)))

У кожному селі є такі отшельніки. Сидять за глухим парканом, бояться вдень навіть голову вистромити через хвіртку. Людей стороняться і ні з ким не спілкуються. Заведуть на подвір'ї такі зарості, що можуть непомітно вдень поміж ними переміщатись.

Проте коли їх якось потурбувати, то є два варіанти: або обматюкають, проклянуть і покусають, або тихцем зроблять ляльку вуду і будуть тикати в неї голками...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Bee-beep сказал:

Я не буду писать, чиї матки 

Якщо така печатка в усих сім'ях  то це характерность данної лінії  що ні як не вказує що це не карніка.

Звирнув увагу на печатку як 4-ри роки виводжу маток і замітив "казус" переходу із породи в породу при свободі опишу... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...