Jump to content
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

Recommended Posts

6 годин тому, mits сказав:

Ещё 2 дня назад, в магазинах не было ни пчёл, ни мёда, хотя лёт семей отличный был. Сегодня глянул, а магазины почти полные мёда. Не моли они за 2 дня, столько мёда принести, значит начали массово подымать с гнезда. Так что ждите день икс.

Ви що без вагів працюєте? Там же видно дений приріст.

• Like 1
  • Haha 2
42 минуты назад, Лавр сказал:

Ви що без вагів працюєте? Там же видно дений приріст.

У меня, что каждый улей на весах стоит? На весах всего 1 улей, в улье "хвост", а на пасеке есть хвосты, отводки, зимовалые семьи и медовики(хвосты, соединённые со своими отводками).Веса это так, что бы увидеть начало и конец взятка, не более. 

• Like 5

Якась фігня з однією сім'єю... В червні була в ройовому стані. Натягнули маточників. Я зробив їм штучне роїння - витрусив на сходні на прильотку. Після цього посадив їх  майже на тиждень без рамок. Вперто не починали відбудовувати язики у пустому вулику. Тільки десь на сьомий день голодного режиму з?явився невеличкий язичок. Мене це насторожило. Раніше, зазвичай, на 2-3 день сімья виправлялась.  І ще насторожило, що бджоли якось не одним роєм сидять, а по кутках розбились. Після цього вернув їм їхні рамки, які 7 днів стояли в інших вуликах. Через декілька днів заглянув у вулик - знову натягнули повно маточників (з яєць інших сімей). Причому тягнуть і знизу рамок (як ройові) і з середини, як свіщові. Передивився всі рамки - не знайшов більше ні одного свіжого яйця. Вирішив, що сім?я без матки, тому веде себе так. Зірвав маточники і підсадив у клітці їм плідну матку. Через день випустив. Ця нова матка встигла насіяти одну рамку розплоду, і знову кудись пропала. Сьогодні дивлюсь - на всю сімью одна єдина рамка закритого розплоду, і на цій же рамці, знову висять ройову маточники, штук 10. Таке відчуття, що сім?я без матки, - бо немає зовсім ні одного яйця, і в той же час в ройовому стані. За весь цей час (приблизно місяць), сім?я зменшилась з двох корпусів бджоли до 8 рамок.
Вирішив дати їм спокій - хай що буде, те й буде. Хай уже або відрояться, або виведуть свою матку.
Отака фігня. Раніше таких ситуацій не було у мене.

Edited by victoru
  • Like 2
  • Sad 1
В 04.07.2019 в 18:52, Яцков Андрій сказав:

Я на нервах... почав цвісти сонях. Вночі було +7. А вдень +19, але вітер дуже холодний. Получається ріпак і сади "змило" дощем, липа згоріла від жари, а сонях "змерз"? За своїх 10 років бджолярського стажу такого не памятаю щоб всі катаклізми і в один сезон:(

Я памятаю холодне літо 93го.

21 година тому, Сергій-апі сказав:

Після 100+ вже однозначно бізнес, правда ризик є як і у всьому сільському господарстві.

Загально відомо,  що сільське господарство є ризикована галузь народного господарства. 

20 годин тому, Сергій-апі сказав:

Пробував дивитися з різних ракурсів,  картина одна - повна ж-па цього року.

Ще не качав,  якщо не буде соняха,  то будуть зимувати на тому щозібрали до цього часу. 

• Like 2
3 часа назад, Фанат сказал:

здавать по 33 грн подсолнух которого нет и оценят рентабельность.

Да нет пчеловоды оценят как 100 кг с улья качать и зимовать без потерь.Зацвел первый подсолнух.3 день цветения,стабильно минус 700 гр в сутки.Класс,пчеловоды уже начинают пощипывать волоски.Первого многие даже запаха не почуяли."Прекрасная" зимовка уже не тешит,а греет душу.

• Like 2

Були роки коли меду було не дуже... Але такого як зараз - в мене ще не було... Дивився відводки які робив місяць -півтора назад - розплоду багато, вощину відбудували - але меду ні граминки... і видно що личинки мабуть не доїдають, бо за звичай блискучі, а це ніби тьмяні... Мусив ставити маломедки з загашника... З боку цвіте невеликий шматок фацелії і близько  га гречки - але часті вітри і зараз прохолодно...  Зацвітає де-не-де золотарник, але схоже медогонку я помив востаннє цього року і більше нею не скористаюсь... аби собі на зиму на несли

• Like 2
4 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Були роки коли меду було не дуже... Але такого як зараз - в мене ще не було... Дивився відводки які робив місяць -півтора назад - розплоду багато, вощину відбудували - але меду ні граминки... і видно що личинки мабуть не доїдають, бо за звичай блискучі, а це ніби тьмяні... Мусив ставити маломедки з загашника... З боку цвіте невеликий шматок фацелії і близько  га гречки - але часті вітри і зараз прохолодно...  Зацвітає де-не-де золотарник, але схоже медогонку я помив востаннє цього року і більше нею не скористаюсь... аби собі на зиму на несли

А погоду Вам какую обещают? А то нам с Понедельника +20, +22, вот тогда взятки наверное пойдут.:crazy:

• Like 5
1 хвилину тому, mits сказав:

А погоду Вам какую обещают?

989f4c536072.jpg

3 хвилини тому, mits сказав:

вот тогда взятки наверное пойдут.:crazy:

Ага...  

• Like 3
  • Confused 2
  • Sad 1
3 години тому, vladimir5 сказав:

Загально відомо,  що сільське господарство є ризикована галузь народного господарства. 

Все ризиковано, куди вкладені власні кошти. Покажіть мені бізнес, де немає ризику?  І чим більший оборот коштів, тим гірше будете спати ночами. 

4 години тому, vladimir5 сказав:

Я памятаю холодне літо 93го.

Це не так страшно, як холодне літо 53... 

29 хвилин тому, mits сказав:

А погоду Вам какую обещают? А то нам с Понедельника +20, +22, вот тогда взятки наверное пойдут

Бідони помили вже?:umora: Я вже гараж вивільнила. По моїм підрахункам 5 тонн стане:umora: Чи у вас зразу бочки від оптовиків. Ляпппп з медогонки зразу в їх тару.;)

• Haha 2
3 часа назад, vladimir5 сказал:

Ще не качав,  якщо не буде соняха,  то будуть зимувати на тому щозібрали до цього часу. 

У мене та ж історія! Думаю відкачати рамки по три, а потім сиропом нагодувати. 

• Like 2
4 години тому, victoru сказав:

Зірвав маточники і підсадив у клітці їм плідну матку. Через день випустив. Ця нова матка встигла насіяти одну рамку розплоду, і знову кудись пропала. Сьогодні дивлюсь - на всю сімью одна єдина рамка закритого розплоду, і на цій же рамці, знову висять ройову маточники, штук 10. Таке відчуття, що сім?я без матки, - бо немає зовсім ні одного яйця, і в той же час в ройовому стані. За весь цей час (приблизно місяць), сім?я зменшилась з двох корпусів бджоли до 8 рамок.

Ну то вони не хотять чужу, свою якусь. Мені теж так 3 місяці морочили голову. Не можу сказати, що вони були трутові, бо часу  не зтрутування не було. У них одна рамка закритого, це 2 рамки бджоли. і 8 р. обсиджують. Якщо Ви не будете їх підсилювати і вони самі виводять. То можете їх вже викрестили з переліку сімей на пасіці. Їм кранти. Поки вийде та матка, туди-сюди. Це по суті місяць... от і думайте.

Я своїх витрусила. Залізли всі до сусіднього. 2 тижні там мутили воду, ліпили маточники!!  А матка в тій сім*ї нормальна, молода, ф1, варроо.. шось.. не можу ніяк запам*ятати це слово. Стійка до варроа. Жалко було б щоб вбили. Мені порекомендували їх  тиждень підгодовувати сиропом. І ви знаєте, спрацювало.  Вчора дивилась.ТТТ. Всі при справі.

• Like 5

Нарешті трохи рухнулося , на вазі +2кг, вчора роздавав корпуса і магазини під мед, сьогодні вже є перші результати, і так на всіх сім'ях,  це вселяє надію, що мед таки буде:

66201917100.thumb.jpg.6e9c0fcccf2294011589e3e3d80c9fb5.jpg

• Like 11
  • Haha 1

Дивний соняшник якийсь. Вдень нічого не дає. Тільки вранці і ввечері...

• Like 6
2 часа назад, mits сказал:

А погоду Вам какую обещают? А то нам с Понедельника +20, +22, вот тогда взятки наверное пойдут.:crazy:

А какая разница в той погоде.В большей части областей рост подсолнуха происходил в засуху при очень высоких температурах и ему теперь по боку какая будет погода во время цветения он не даст ни чего ни пчеловодам ни аграриям.Сгорел он.

1 година тому, ромео сказав:

Так само.Зранку до близько 11 і з 16-17 вечором.Вдень,небагато,на воді.Поки,не заглядав що і як.З понеділка вибірково гляну.Сонях масово квітує 5-й день.

• Like 6
1 час назад, davolodya сказал:

Нарешті трохи рухнулося , на вазі +2кг, вчора роздавав корпуса і магазини під мед, сьогодні вже є перші результати, і так на всіх сім'ях,  це вселяє надію, що мед таки буде:

А до этого пчелы сидели на улице:umora:И дожидались ,когда их горе баснописец магазинчики под мед предоставит:umora:

• Haha 1
2 часа назад, Иван Иваныч сказал:

А какая разница в той погоде.В большей части областей рост подсолнуха происходил в засуху при очень высоких температурах и ему теперь по боку какая будет погода во время цветения он не даст ни чего ни пчеловодам ни аграриям.Сгорел он.

У  нас наоборот этот год с весны дождей было поболее чем прошлые года.  да и подсолнух следовательно красивее . сейчас убирают рапс и пшеницу  не знаю что там в центнерах с га.  но с виду урожай очень хорош. 

• Like 3
1 час назад, ромео сказал:

Дивний соняшник якийсь. Вдень нічого не дає. Тільки вранці і ввечері..

Ага и напрыск с него тёмный..) у меня так лесной точёк работает. точно так утром и после обед включается....)) только там подсолнечника нет в этом году. Особенно утром прям в траву пчела падает.

• Like 2
54 хвилини тому, Иван Иваныч сказав:

А до этого пчелы сидели на улице:umora:И дожидались ,когда их горе баснописец магазинчики под мед предоставит:umora:

До цього магазини стояли на всіх, крім материнських сімей, приносу  до вчорашнього дня небуло, принаймні в магазини нескладали взагалі. Зрештою, Вам цього незрозуміти, на матковивідній пасіці мед - неосновний продукт бджільництва, це своєрідний бонус . Коли меду є багато - добре, коли менше - теж невелика проблема, більше часу можна присвятити матководству.

А зрештою, мені на місці видніше, коли і скільки магазинів потрібно доставляти на своїй пасіці, а Ви, ніж хіхікати, краще свою пасіку покажіть, а то її так ніхто і небачив;)

Edited by davolodya
  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 1
30 минут назад, Cfif сказал:

Ага и напрыск с него тёмный..) у

Та ні, нектар світло-жовтий, соняшниковий. І бджілки вимазані в жовту "муку"

• Like 6
1 час назад, davolodya сказал:

До цього магазини стояли на всіх, крім материнських сімей, приносу  до вчорашнього дня небуло, принаймні в магазини нескладали взагалі. Зрештою, Вам цього незрозуміти, на матковивідній пасіці мед - неосновний продукт бджільництва, це своєрідний бонус . Коли меду є багато - добре, коли менше - теж невелика проблема, більше часу можна присвятити матководству.

А зрештою, мені на місці видніше, коли і скільки магазинів потрібно доставляти на своїй пасіці, а Ви, ніж хіхікати, краще свою пасіку покажіть, а то її так ніхто і небачив;)

Ой да не надо пытаться реабилитироваться.Матковыводная,пакетная ля-ля тополя.Подсолнух льет как с ведра ,главное карнику заводите.Поняли не дурные откуда ноги и вырастают.Поставьте нормальную семью на веса  и десяточку увидите:umora:

• Like 1

Такое ощущение ,что пчела уже к зиме готовится.В гнезде толстым шаром ,магазины сухие.Пару дней небольшой принос(подсолнух далеко).Все в гнездо.Может быть и вправду ранняя осень будет.Дальше дожди и похолодание.Не получится попробовать неовый материал привить уже вижу.П о прежним годам и в конце сентября матка облетывалась,сейчас есть чуйка не та ситуация.Семьи слабые,маткам нужно наращивать пчелу в зиму .Володя прочитал золотые слова,обращенные к Ив.Ивановичу "А зрештою, мені на місці видніше, коли і скільки магазинів потрібно доставляти на своїй пасіці" и вспомнил критику на форуме видео одного матковода по поводу расширения.Время идет -взгляды меняются.Все закономерно.

Edited by КАЕ
  • Like 6
2 часа назад, ромео сказал:

У нас теж саме

• Like 1