Jump to content
Бджолопотам

Весна-Літо 2019

Recommended Posts

3 часа назад, mixaskm сказал:

Новый мед взял?

позавчера откачаный ,обещал забрать 

и то если анализ не покажет и грамма рапса 

Edited by Мико
  • Like 1

Сьогодні відвідав соняшник. Це не соняшник, а ромашка. По коліно, є і до пояса вже цвітуть. Все згоріло! Рапс, акація, липа і тепер соняшник. Сім'ї не розвиваються. Сподівався на липу, але вийшов проліт. І сироп не допоміг. За півроку - два дощу!

• Confused 3
  • Sad 4

в місті липа відцвіла і падь заливає асфальт та машини залишені під липами. тиждень назад на стаціонарі ті що не вивозив на ріпак, прокачав трохи перед липою. вийшло не багато, в середньому 5 літр з сім"ї, мед темний. стоїть спека другий тиждень, цвіту на липі менше ніж той рік, азартний літ на пасіці з"явився вівторок-середа.

ще одне диво дивне виявив в себе на пасіці, забирав матку з гніздового корпуса в виховательки з частковим осиротінням і вирішив переглянути чому не приймають личинки на виховання. в цій виховательці вже пройшло три закладки. дивлюся відкритий гарний розплід, а мав би бути вже печатний, о яйця :blink:. починаю уважно перебирати і о диво ще одна матка з червоною міткою:crazy:. як вона туди потрапила? :dntknw:  в верхньому корпусі є свій льоток але як і чому вона сюди залетіла???

заказів на липу море але щось підказує що буде проліт по липі.:(  ще потрібно якось потрапити в ліс, думаю там теж щось має бути на відкачку. цей рік дуже аномальний, після дощів думав липою зальються, а тут все вигорає, будемо надіятися на краще.

• Like 11
  • Thanks 2
  • Confused 1
13 часов назад, ромео сказал:

Довго протримались... Міль не докучала?

В минулому році,  восени  перебрав рамки окремо де не виводився розплоду,  і в першу чергу використовував магазини з коричневою сушниною,  а з світлою сушниною навіть зараз стоять в сараї і міль не трогає.

P.S. Підслухав на лекції Амшеюса.

Edited by Євгешка
  • Like 1
6 часов назад, medhon сказал:

Альбіція іранська. Де росте ?

ленкоранская :)

• Like 1
7 годин тому, Bee-beep сказав:

А в Києві з *розніцей* тиша зараз.Всі поїхали на моря:hmm: прям мертвий сезон:blink: забрус правда весь розібрали, під нуль.І любителі його саме чоловіки.:dntknw:

Кажуть, що це новий тренд

Якісь вітаміни там є в кришечках сотів, можливо, для етого дєла

Забув ціну спитати :frusty:

Edited by Олександр Коваль
  • Haha 2
11 година тому, medhon сказав:

лєнкоранська, у нас є, а от бджіл на ній не бачив.

Пошел день на убыль Приближение осени ждать не долго ,

по ящику обещали в августе уже осень 

• Haha 3
  • Sad 4
Вони в березні обіцяли жару, а що вийшло?
  • Like 4
11 година тому, Олександр Коваль сказав:

Кажуть, що це новий тренд

Якісь вітаміни там є в кришечках сотів, можливо, для етого дєла

Забув ціну спитати :frusty:

70 грн., 500 гр.баночка.Такої якості.

20190620_123412.jpg

6 годин тому, Мико сказав:

Да ну...

• Like 4
  • Thanks 1
19 годин тому, medhon сказав:

Безпоняття, взяла з вайбер групи, теж по бджоляртсву.Фото не моє.І там не знають назву.

Зато всі знають мальву

20190621_193939.jpg

20190621_193756.jpg

20190621_193953.jpg

Edited by Bee-beep
  • Like 4

Підскжіть, 350 г сити 1 до 1 для стимуляції не забагато в день? Чи може 400 г раз  на два дні? Чи краще кожного дня 150-200г:)Давав 750г на три дні, але "вижерали" за ніч середняки.

Підскжіть, 350 г сити 1 до 1 для стимуляції не забагато в день? Чи може 400 г раз  на два дні? Чи краще кожного дня 150-200г[emoji4]Давав 750г на три дні, але "вижерали" за ніч середняки.
Я даю по 400 щовечора. Вибирають. Більше не хочу давати, щоб в рамки не заносили, але в мене пакети, які зараз на 14-17 рамках.

Короче, можете сказати, що я балбєс і всьо таке, але я найсильніший відводок пересадив з лежака 20 рам у вулик на 15 рам (вони займали 19 рамок, на 13 був розплід) і поставив їм магазин з 14 напіврамками. Благо в мене в ройові було 4 напіврамки засіяні і ще 1 відбудована. Остальні 9 дав вощину. 4 інші маломедні рамки поділив між іншими сім'ями.
Може хоч так зможу відкачати хоч щось, а то попідкакували матки мені в лежаках майже всі рамки розплодом і що хоч роби. А ще кажуть, що матки сіють лише біля льотків...

• Like 4
22 часа назад, ss77 сказал:

Сьогодні відвідав соняшник. Це не соняшник, а ромашка. По коліно, є і до пояса вже цвітуть. Все згоріло! Рапс, акація, липа і тепер соняшник. Сім'ї не розвиваються. Сподівався на липу, але вийшов проліт. І сироп не допоміг. За півроку - два дощу!

Та же фигня и у нас(

• Sad 1

В середу трішки прокачав пасіку щоб було куди липу збирати. Трішки йдуть в нас дощі (от прямо зараз злива), але вранці перед дощем гарно літали, правда біля вуликів запах зовсім інший... може більш фацелію носять (до речі зацвіла рівно на 40 день після посіву). Але дерево з липи гуло.... Побачимо...

• Like 4
45 минут назад, Вадим Попов сказал:

Короче, можете сказати, що я балбєс і всьо таке, але я найсильніший відводок пересадив з лежака 20 рам у вулик на 15 рам (вони займали 19 рамок, на 13 був розплід) і поставив їм магазин з 14 напіврамками. Благо в мене в ройові було 4 напіврамки засіяні і ще 1 відбудована. Остальні 9 дав вощину. 4 інші маломедні рамки поділив між іншими сім'ями.
Може хоч так зможу відкачати хоч щось, а то попідкакували матки мені в лежаках майже всі рамки розплодом і що хоч роби. А ще кажуть, що матки сіють лише біля льотків...

Я на свої 20р "сундуки" з ройками теж по магазину вощини мостив з корпусних. Будували. Може зовні не так красиво, але головне еффективно. Правильно зробили, зальють верх, легше відкачаєте.:IMHO:

1 година тому, Вадим Попов сказав:

. А ще кажуть, що матки сіють лише біля льотків...

Хто Вас так жорстко обманув:umora:матка може спокійно почимчикувать у 2 -гий верхній магазин, через магазин з вощиною.І насіять там.

У бджіл завжди для нас є план Б:umora: 

• Like 10
Хто Вас так жорстко обманув:umora:матка може спокійно почимчикувать у 2 -гий верхній магазин, через магазин з вощиною.І насіять там.

Нє, я про лежаки казав. В мене в лежаку лєток майже скраю зліва, а засів на передостанній рамці справа. І це 19 рамок бджоли і глухі потолочини. Це взагалі законно? А як же вентиляція, мать бджолину за ногу?
  • Haha 3
1 година тому, Bee-beep сказав:

не завжди, якщо матка/сім*я пройшла пік розвитку цього сезону то не піде. Та для цього треба мати гарну пам*ять, або вести записи. Та і при початку ГВ вояжі маток скорочуються, її не обслуговують то і віддача мала. А от коли матка кидає розплід ледь-ледь по різним місцям, то кандидат на заміну(її бджоли ганяють)

• Like 1
не завжди, якщо матка/сім*я пройшла пік розвитку цього сезону то не піде. Та для цього треба мати гарну пам*ять, або вести записи. Та і при початку ГВ вояжі маток скорочуються, її не обслуговують то і віддача мала. А от коли матка кидає розплід ледь-ледь по різним місцям, то кандидат на заміну(її бджоли ганяють)
Вона не кидає. Вона засіває по гарному шматку сота - з по дві долоні, бо вся інша площа підлита медом.
38 хвилин тому, Лавр сказав:

Була така , що і бджоли ганяли, позавчора полетіла без голови за забор.

А я все конспектую:ae:

• Like 2
42 хвилини тому, Вадим Попов сказав:
2 години тому, Bee-beep сказав:

Нє, я про лежаки казав. В мене в лежаку лєток майже скраю зліва, а засів на передостанній рамці справа. І це 19 рамок бджоли і глухі потолочини. Це взагалі законно? А як же вентиляція, мать бджолину за ногу?

Не знаю.Я в лежаках не спец:(Я зашла Укропа помучать...піду в лс:umora: Думаю , цей діалог буде для мене з розділу-вся жизнь впєрєді, надєйся і жді.:umora:

4 часа назад, Вадим Попов сказал:

На соняху залиють всі, не переживайте...

• Like 1
На соняху залиють всі, не переживайте...
В мене соняха мало і далековато. Одне поле в 2.5км менше 100га, а інше в 4.5 км десь біля 500га...