Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

В 05.06.2019 в 00:28, Крук сказав:

У вівторок 4 червня був у лісі. Обслуговував вулики але хвилин на двадцять роботу покинув на дубі побачив двох жуків-оленів.

Такого ще не було щоб біля пасіки по деревах і по вулику лазили олені.

 

Олень 3.jpg

Олень 1.jpg

Олень 2.jpg

У мене ціла колонія минулого року поселилась на старій дідовій груші. Радів як маленький!))
Але вони за літо поробили собі так багато нірок у стовбурі, що довелося ліквідовувати 30-літню грушку цієї весни-струхлявіла!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Sashko сказав:

У мене ціла колонія минулого року поселилась на старій дідовій груші. Радів як маленький!))
Але вони за літо поробили собі так багато нірок у стовбурі, що довелося ліквідовувати 30-літню грушку цієї весни-струхлявіла!

Личинки жуків живуть у трухлявій деревині. Вони ніяк не могли спричинити псування деревини. Хоча вони могли занести гриби які дають швидке розкладання деревини і поживне середовище для личинок. І це прискорило розклад старої і мертвої деревини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ромео сказал:

Не згоден. В мене під сотню, а ще жодного роя. Лише три хотіли роїтись. І це без породистих бджіл...

Може відводки робились в основному на ройові маточники - то й відселекціонували на роїння...:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ромео сказав:

Не згоден. В мене під сотню, а ще жодного роя. Лише три хотіли роїтись. І це без породистих бджіл...

Так Ромео, це більше залежить від методів утримання та погоди, ніж від породи. ПС. Не концентруйся на Романовичу, він ніколи не пропустить шансу прорекламувати товар, та це також на користь.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Мико сказав:

Это по Кашковскому ?

Так он говорил на своих занятиях, у меня записано в блокноте. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Лавр сказал:

Так Ромео,

Не концентруйся на Романовичу, він ніколи не пропустить шансу прорекламувати товар

Не похвалишь не продашь 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Ivan S сказал:

Доречі, чув що все з точністю до навпаки..

Так ... підсадив матку Б158 у вулик який пропадав (теплий заніс) стакан розплоду був та жменя бджіл .... тепер самі перспективні бджоли ..... пересадив у стояки .... вже є дочки і внучки ... працюють у даданах на 12 рам із надставками ..не рояться .. думаю, що не має якихось правил, а все залежить від ситуації та причин .... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.06.2019 в 16:12, danev сказал:

Пане Президенте! :hi:Ну майте ж совість! Що значить :" В розницу он и так пойдёт"? Імпічменту від покупців не боїтеся? А зДря... :dntknw:

Сказано было "% влаги больше, % влаги меньше" имелось ввиду от нормы. Я водой ни кого не заставлял торговать. Читайте внимательней и вдумывайтесь в то , что прочли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Открываю улей, давлю первую вышедшую, свищевую матку, вырезаю все свищевые маточники, даю выведенную, молодую, меченую в клеточке. На следующий день выпускаю. Через 2 дня проверяю, ходит мелкая, не меченая. Давлю её, даю в клеточке опять, молодую выведенную, только не меченую(вечерело, не успел).На следующий день выпускаю. Через 11 дней, открываю улей, а там матка меченая сеет. Вот как, такое может быть, дал меченую-ходит не меченая, дал не меченую-ходит и сеет меченая?:hmm:Каламбур какой то. Эти пчёлы, не перестают удивлять меня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.06.2019 в 22:54, Олександр Коваль сказав:

цього року ми робили так, коли взяток вже почався. Виходу не було, бо з розплодом був вже перебор

Проте є один недолік - немає гарантії, що бджоли зможуть вивести матку в основній сім'ї і вона зможе облітатися. Десь в 30% таких сімей слідів розплоду я так і не знайшов

В наступному році спробуємо ізолятор

Я не даю сім*ї виводить самим.. хіба що провтикала.  Відводок на стару. Через деяких час поряд з основним вуликом , робите відводок на 1 рр+ неплодку, в сім*ю неплодку також. Може облітатись і у відводку і в сім*ї матка.  Залишете, все як є, і кожен розвивається своїм шляхом. Або вибете кращу з двох. Не обліталась якась- об*єднали. Все.

Залишати сім*ю  на 1 неплодку невиправданний ризик. :IMHO1: Хоча про що я... в мене зараз одна така є. Переживаю трохи. Іноді зробити все, як плануєш не виходить.

І

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, mits сказав:

Открываю улей, давлю первую вышедшую, свищевую матку, вырезаю все свищевые маточники, даю выведенную, молодую, меченую в клеточке. На следующий день выпускаю. Через 2 дня проверяю, ходит мелкая, не меченая. Давлю её, даю в клеточке опять, молодую выведенную, только не меченую(вечерело, не успел).На следующий день выпускаю. Через 11 дней, открываю улей, а там матка меченая сеет. Вот как, такое может быть, дал меченую-ходит не меченая, дал не меченую-ходит и сеет меченая?:hmm:Каламбур какой то. Эти пчёлы, не перестают удивлять меня.

З міткою могла сидіти під рамкою і Ви її не побачили. За дрібну не мічену могли коли вечеріло прийняти і стару бджолу;) кинули молоду не мічену, та мічена її ухайдохала. Та і всі справи:umora:

Я буває в нуку на 2рр не можу знайти мічену матку:umora: аж починаю псіхувать:umora: знаю, що є, по засіву бачу що є. Але ж пришпилить ото, ще й побачить мені треба... нашо..:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Bee-beep сказал:

 За дрібну не мічену могли коли вечеріло прийняти і стару бджолу;) 

:umora: А как Вы думаете, сколько мне лет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, mits сказав:

:umora: А как Вы думаете, сколько мне лет?

Може краще спитати- чи носите Ви окуляри і скільки діоптрій?:umora::umora: я шуткую, Бо ще образитесь.

Мені нічого не відомо за вашу біографію:umora:тому важко сказати скільки Вам років. Може Ви *Вєчно молодой*)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, mits сказал:

:umora: А как Вы думаете, сколько мне лет?

41 рік. День народження 25 січня 1978=)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. Сьогодні знімав рій який втік у мене і привився  посусідству на вишні . Зняв  акуратно, зєднаю з сімєю яка відроїлася, хай на липі працють.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, mits сказал:

Открываю улей, давлю первую вышедшую, свищевую матку, вырезаю все свищевые маточники, даю выведенную, молодую, меченую в клеточке. На следующий день выпускаю. Через 2 дня проверяю, ходит мелкая, не меченая. Давлю её, даю в клеточке опять, молодую выведенную, только не меченую(вечерело, не успел).На следующий день выпускаю. Через 11 дней, открываю улей, а там матка меченая сеет. Вот как, такое может быть, дал меченую-ходит не меченая, дал не меченую-ходит и сеет меченая?:hmm:Каламбур какой то. Эти пчёлы, не перестают удивлять меня.

Я сьогодні відкриваю подивится відводки  чи прийняли матку 2.06 вийшла , а вона вже сіє

Тоді поняв недалеко стоїть вулик такого кольору , там матка виходу 29.05 , глянув нема матки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Bee-beep сказал:

Може краще спитати- чи носите Ви окуляри і скільки діоптрій?:umora::umora: я шуткую, Бо ще образитесь.

Мені нічого не відомо за вашу біографію:umora:тому важко сказати скільки Вам років. Може Ви *Вєчно молодой*)))

45. Очки не ношу. С 12 лет помогал отцу на пасеке, с 19 лет своя пасека. Матку, не перепутаю ни с какой пчелой.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, AVA сказал:

Я сьогодні відкриваю подивится відводки  чи прийняли матку 2.06 вийшла , а вона вже сіє

Тоді поняв недалеко стоїть вулик такого кольору , там матка виходу 29.05 , глянув нема матки 

После обеда, ещё одна загадка.  27.05 залетел чужой рой. Три дня назад, смотрю засева нет, под летком несколько убитых маток, а одну матку взяли в клубок на дне улья, дал дыма они разбежались, так и оставил их. Сегодня смотрю, а на 2 рамах 4 маточника на замену( и это на рамах которые стояли до этого на чердаке 2 года) и больше никакого засева, а молодая матка ходит по дну улья, пчёлы  не трогают, видать только с гулек прилетела. Что ж это они творят. Откуда взялось 4 яйца, на рамах с чердака? Не ужели рой прилетел и с плодной маткой и не плодной? Но почему старухе дали снести только 2 яйца на одной рамке и 2 яйца на другой? Или они украли их у другой семьи? В общем-ка-лам-бур.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, AVA сказав:

Я сьогодні відкриваю подивится відводки  чи прийняли матку 2.06 вийшла , а вона вже сіє

Тоді поняв недалеко стоїть вулик такого кольору , там матка виходу 29.05 , глянув нема матки 

А я знайшла під нуком вечері мертву матку. :(Коли розливала всім по кормушкам сироп. Бліннн, так меня стало прикро:( одна ж найкращих по інтенсивну і якості засіву, що облітались:( ще я близько до серця переживаю таке. Жалко  мені і маток і бджіл:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, mits сказав:

45. Очки не ношу. С 12 лет помогал отцу на пасеке, с 19 лет своя пасека. Матку, не перепутаю ни с какой пчелой.;)

А я коли купували перші сім*ї путала матку з трутом:umora: У нас взагалі ніхто ніколи не пасічникував.  Мама моя коріна киянка, для неї взагалі в дивину, що я таким займаюсь;) ще й подобається. Тато вийшов на пенсію, скучає дома, то я йому завезу рамочок 300, хай збиває:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, mits сказав:

После обеда, ещё одна загадка.  27.05 залетел чужой рой. Три дня назад, смотрю засева нет, под летком несколько убитых маток, а одну матку взяли в клубок на дне улья, дал дыма они разбежались, так и оставил их. Сегодня смотрю, а на 2 рамах 4 маточника на замену( и это на рамах которые стояли до этого на чердаке 2 года) и больше никакого засева, а молодая матка ходит по дну улья, пчёлы  не трогают, видать только с гулек прилетела. Что ж это они творят. Откуда взялось 4 яйца, на рамах с чердака? Не ужели рой прилетел и с плодной маткой и не плодной? Но почему старухе дали снести только 2 яйца на одной рамке и 2 яйца на другой? Или они украли их у другой семьи? В общем-ка-лам-бур.

Бджоли часто скасовують прописні істини, іноді дивують, іноді смішать. Нук відкриваюз вже сидять в кормушці, чекають. Сироп налила, пару бджіл починають танцювать- взяток пішов:umora: оце мені смішно завжди:umora: і припадають  швиденько по краю кормушки рядочком:umora: ну прикольні ж;)

Мені іноді здається, що вони тирять яйця з інших сімей.... бо в сім*ї де не могло бути засіву... десь взялось 2 яйця:blink:. Не як трутовка сіє, а як нормальна матка.:blink: Короче, як були, так на наступний день пропали:blink: бо підсаждувала плідну матку їм, то вже листала все гніздо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не дуже хотять  моі бджоли нести мед через рещітку.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Gnat Ігнатенко Олег сказал:

Доброго дня. Сьогодні знімав рій який втік у мене і привився  посусідству на вишні . Зняв  акуратно, зєднаю з сімєю яка відроїлася, хай на липі працють.

Можуть зароітись повторно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Bee-beep сказав:

З міткою могла сидіти під рамкою і Ви її не побачили. За дрібну не мічену могли коли вечеріло прийняти і стару бджолу;) кинули молоду не мічену, та мічена її ухайдохала. Та і всі справи:umora:

Я буває в нуку на 2рр не можу знайти мічену матку:umora: аж починаю псіхувать:umora: знаю, що є, по засіву бачу що є. Але ж пришпилить ото, ще й побачить мені треба... нашо..:blink:

Треба так щоб не тільки бачили, а і чули!

Зробив відводок, думав туди підселити неплідну маточку від отця Артемія, але шото там з нею і відводком не срослось. Трохи пізніше цей відводок вже грав роль прийомної сім'ї для надмірного розплоду з інших вуликів. Мав вже підселяти їм нову маточку і дай, думаю, подивлюся спочатку як в них справи - тут чую пєсні хоч трєсні. Ця молода маточка по ходу на "голос країн"и зібралася, але її не пускають :hmm:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Олександр Коваль сказав:

Треба так щоб не тільки бачили, а і чули!

Зробив відводок, думав туди підселити неплідну маточку від отця Артемія, але шото там з нею і відводком не срослось. Трохи пізніше цей відводок вже грав роль прийомної сім'ї для надмірного розплоду з інших вуликів. Мав вже підселяти їм нову маточку і дай, думаю, подивлюся спочатку як в них справи - тут чую пєсні хоч трєсні. Ця молода маточка по ходу на "голос країн"и зібралася, але її не пускають :hmm:

 

Чого- чого... а от співів їх в цьому році я наслухалась:umora: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...