Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

3 часа назад, PNS сказал:

А шо він маніпулятор свій більше не показує - образився мабуть після моєї конструктивної критики...:az:

Манипулятор переделали. пришлось отправлять обратно. в планах было сделать поддоны по 2 улья и грузить. но испытания и переделывания затянулись а сейчас уже не до поддонов. не могу решиться  оставить улья по одному или парно.  этот год как то так а к осени нужно определиться и всё переделать и настроить. вес 130-150 кг  по ровному по горизонту нормально а вот когда прицеп специально поставил на перекос то одному довольно тяжеловато. но можно...  вот и думаю..  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Виталик78 сказал:

Какая сейчас цена на семьи?

2500 гривен на 20 рамках 145 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, ромео сказал:

Це ж капець який геморой...

Якщо дотримуватися цієї концепції, то і весною треба розширяти строго "своїми" рамками...

Пронумеровать рамки и взявши бубен исполнять геморой 

Все 40 лет взяв 40 рам из запаса , отбираю мёд и в следующий улей уже ставлю откачанные рамки 

Так два три  раза рамки кочуют из улья в улей и нечего не происходит 

 

 

13 часов назад, RAN сказал:

Так тільки своїми .. пишите номер вулика на рамці і ставите у сотохранилище ... проблеми не бачу ....

 

:rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавий варіант. Хоча думаю, помічник буде не в захваті. А як почне світлішати, вони полетять. Транспорт, тентований фургон, не мій, інакше я віз би вночі. Шофер буде на 4.30, може вмовлю на 4.00. Спробував тільки що загнати димом, ніби нормально. Вийду ще вранці гляну, чи ці загнані знову повикучуються. Є ідея заганяти димом і забивати степлером льотки сіточкою для штукатурки (тут можна посміятись). Льоток на все дно і у корпусі круглий.
Добре тим, кому не треба возити.
В 4:00 мої вже були на воді. Не багато, але п'ють.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Сергей Тюркин сказав:

Манипулятор переделали. пришлось отправлять обратно. в планах было сделать поддоны по 2 улья и грузить. но испытания и переделывания затянулись а сейчас уже не до поддонов. не могу решиться  оставить улья по одному или парно.  этот год как то так а к осени нужно определиться и всё переделать и настроить. вес 130-150 кг  по ровному по горизонту нормально а вот когда прицеп специально поставил на перекос то одному довольно тяжеловато. но можно...  вот и думаю..  

А что показали испытания 145й рамки во всех корпусах. Вы довольны. Плюсы и минусы. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, mits сказав:

Да посеял, 2 га. На Фацелии пчёл много, но её мало, было бы её хотя бы 20-50 га, была бы польза..:IMHO1:

якби непосіяли, то було б  на вагах по -0,5 - -1,0

так що ефект є

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Arius сказав:

Спробував тільки що загнати димом, ніби нормально.

Водою з росинки. Можна кілька разів пробігтися. Бджілки "нап"ються" води, менший ризик запарювання.  Після диму наберуть меду , і скупчаться на рамках.   Тиснява, шлунки переповнені медом, спека..Результат - :helpme::ak:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, samitnyj сказал:

Це всерйоз, чи для теорії? Ніколи не переймався поверненням рамок в те місце, звідки брав. Це з фантастики, чи може так хтось робить при кількості вуликів 5+.,тоді зніму шапку.В кінці літа взагалі відкачую та  складую в недоступному приміщенні з поверненням ввечері для уникнення нападу.А теоретично у підозрілих (хворих)сімей який мед?

Так роблять люди у яких 100+ .. рамки з кочывлы у ящики у причып ы до дому на выдкачку ...в 4 ранку.. а вже у 18-00 всы рамки назад ы пасыка выдкачана ..

 

12 часов назад, Сергей 2014 сказал:

I пiсля кожного вулики обовязково продезинфiкували ножi, вилки медогонку .

На пасыцы стоъть выдерце з выдповыдним розчином ..подивився вулик пыдыйшо знеразив стамеску ы щытку ы пышов далы працювати ... МИ не розносимо по пасыцы ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ромео сказал:

Ну, наприклад, миші погризли гніздові рамки, що стояли поряд, з однієї сім'ї. Ранньої весни. Розширяти треба. Ваші дії? Відповідь, що не треба допускати мишей, не приймається. 

Або ранньої весни в сім'ї бракує кормів. А медових рамок саме з цього вулика нема. Зате є з інших. Невже будете варити сироп, щоб кормову "чужу" рамку не поставити?

Якщо Ви не вмыэте пасыкувати ы у Вас трапляються такы ситуацыъ то це не до мене ..просто це не Ваше ..ставте вощину ...майте перикис 1% знезарать все ..

4 часа назад, Мико сказал:

Пронумеровать рамки и взявши бубен исполнять геморой 

Все 40 лет взяв 40 рам из запаса , отбираю мёд и в следующий улей уже ставлю откачанные рамки 

Так два три  раза рамки кочуют из улья в улей и нечего не происходит 

І чим Ви вихваляєтесь???

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, RAN сказав:

Якщо Ви не вмыэте пасыкувати ы у Вас трапляються такы ситуацыъ то це не до мене ..просто це не Ваше ..ставте вощину ...майте перикис 1% знезарать все ..

А Ви трутням з інших вуликів також забороняєте паруватися з матками?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Сергій-апі сказал:

А Ви трутням з інших вуликів також забороняєте паруватися з матками?

Комірки сот відбудовуються бджолами по розміру матки, якщо вони менші від її животика то вона позбавиться волосків і почне робити строкатий розплід, якщо комірки більші знову підуть трутні і розплід стане строкатим, тому в кожний вулик свої рамки ... чужими раиками Ви псуєте своїх маток ... ось так .. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, RAN сказал:

Комірки сот відбудовуються бджолами по розміру матки, якщо вони менші від її животика то вона позбавиться волосків і почне робити строкатий розплід, якщо комірки більші знову підуть трутні і розплід стане строкатим, тому в кожний вулик свої рамки ... чужими раиками Ви псуєте своїх маток ... ось так .. 

перечитав багато книжок, переглянув безліч відео і вивчив 2 форуми, допомагав тривалий час на 2 пасіках, але такої дурні ще не бачив і не чув.

наскільки я знаю - розмір комірки приблизно однаковий +- кілька сотих мм. чи бджоли зі штангельциркулем бігають за маткою?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, RAN сказав:

Комірки сот відбудовуються бджолами по розміру матки, якщо вони менші від її животика то вона позбавиться волосків і почне робити строкатий розплід, якщо комірки більші знову підуть трутні і розплід стане строкатим, тому в кожний вулик свої рамки ... чужими раиками Ви псуєте своїх маток ... ось так .. 

Бджоли на вощині відбудовують стандартні комірки, не пишіть єрунди та не заводьте початківців в дебрі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Сергій-апі сказав:

Бджоли на вощині відбудовують стандартні комірки, не пишіть єрунди та не заводьте початківців в дебрі.

Сергій, та не перживайте ви так, то тільки в маток бакфасту волоски такі ламкі, для наших маток-аборигенок це не страшно:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Вадим Попов сказал:

перечитав багато книжок, переглянув безліч відео і вивчив 2 форуми, допомагав тривалий час на 2 пасіках, але такої дурні ще не бачив і не чув.

наскільки я знаю - розмір комірки приблизно однаковий +- кілька сотих мм. чи бджоли зі штангельциркулем бігають за маткою?

Кашковського послухайте ...всетаки доктор наук ...книжки писав, лекціїї читав та інше .... Ви мабуть його вчитель ...

6 минут назад, Сергій-апі сказал:

Бджоли на вощині відбудовують стандартні комірки, не пишіть єрунди та не заводьте початківців в дебрі.

Кашковського послухайте ..я більше довіряю доктору наук ніж форумчанину, який собі ціни не складе ... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, RAN сказав:

Кашковського послухайте ..

Ви вірите всьому почутому? трохи аналізуйте...  

Ви зробили відводок підсадили туди неплодку, вона худенька, маленька, бджоли набудували комірок під маленьку матку, через певний час матка облетілась, почала червити, набрала жирове тіло (поправилась) по вашій теорії бджоли повинні почати перебудовувати комірки під більшу матку? Велика стара матка полетіла з роєм або поїхала з пакетом, бджоли мають почати перебудовувати комірки під меншу матку?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, RAN сказал:

чим Ви вихваляєтесь??

Та ніхто не вихваляєтся. Людина ділиться досвідом. Це практикується у більшості бджолярів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, RAN сказав:

Комірки сот відбудовуються бджолами по розміру матки, якщо вони менші від її животика то вона позбавиться волосків і почне робити строкатий розплід, якщо комірки більші знову підуть трутні і розплід стане строкатим, тому в кожний вулик свої рамки ... чужими раиками Ви псуєте своїх маток ... ось так .. 

 Та ну ...   Такого  ще не чув. Є у мене парочка маток яким по 4 роки, (Тримаю  цих старушок бо нормально працюють.)Колись купував їх як карніку - но це точно карніка х карпатка. Не в тому суть: Так як я тасую рамки у себе по  вуликах: (В кого затирив розплоду  бо  їм багато,  Сильнішим  підставив вощинку - відтянули, забераю   відтянуту  слабачкам у гніздо  для  засіву матки, весною з кормом теж  у кого заберу бо  багато лишилося з  зими, іншим підкину) то  за  4 роки ці  старушки  бачили  соти  від різних сімей. І матки  ті сіють, що  бджола полірнула,  і їм по  барабану  темна суш, свіжо відтянута, трутнева  і т д  ли ш би була полірована свобідна чарунка. Як повірити вам  то   у них  вже мали б стертися  волосики  з  брюшком  разом. :umora: . І розплід у них  як положено.  Написав  те що бачу на власні очі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, RAN сказал:

 

І чим Ви вихваляєтесь???

 

Так может ещё и для каждой семьи отдельную медогонку приобрести  со всем оборудованием для откачки ?  или  Вы после откачки корпусов из каждой  семьи всё дезинфицируете ?  может проще сразу  карантин обьявить ?  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, RAN сказал:

Кашковського послухайте ..я більше довіряю доктору наук ніж форумчанину, який собі ціни не складе ... 

Слухати то треба, але здоровий глузд ніхто не відмінить. 

Тут недавно також хтось казав, що трутні воду носять - вже як легенда...

Тут один форумчанин також сліпо дотримується порад Кашковського. Я проти нього нічого особисто не маю. Але за порадою, що в гніздо лізти - то табу, пасічник вже має 20 роїв з 10 сімей. І далі летять. Що робити, питає? Кажуть - переберіть гніздо. Ні - доктор сказав - ніззя...

3 часа назад, RAN сказал:

Якщо Ви не вмыэте пасыкувати ы у Вас трапляються такы ситуацыъ то це не до мене ..просто це не Ваше

Спасибі - на щирому слові.

Тоді 99,999...% пасічників України не вміють пасічникувати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, bosik2017 сказал:

 Та ну ...   Такого  ще не чув. Є у мене парочка маток яким по 4 роки, (Тримаю  цих старушок бо нормально працюють.)Колись купував їх як карніку - но це точно карніка х карпатка. Не в тому суть: Так як я тасую рамки у себе по  вуликах: (В кого затирив розплоду  бо  їм багато,  Сильнішим  підставив вощинку - відтянули, забераю   відтянуту  слабачкам у гніздо  для  засіву матки, весною з кормом теж  у кого заберу бо  багато лишилося з  зими, іншим підкину) то  за  4 роки ці  старушки  бачили  соти  від різних сімей. І матки  ті сіють, що  бджола полірнула,  і їм по  барабану  темна суш, свіжо відтянута, трутнева  і т д  ли ш би була полірована свобідна чарунка. Як повірити вам  то   у них  вже мали б стертися  волосики  з  брюшком  разом. :umora: . І розплід у них  як положено.  Написав  те що бачу на власні очі.

Коли на пасіці одна порода або нащадки від однієї праматері або однакові гібриди то і комірки +/- однакові .... у мене різні породи .. різні кроси ...і комірки за розміром різні ... тому рамки нумеруються .... при перетопці номери ліквідуються ... дозволю собі на своїй пасіці робити так, як я вважаю за потрібне та правильне ... сліпий не побачить/глухий не почує ... навіщо мені конкуренти ... 

5 минут назад, ромео сказал:

Слухати то треба, але здоровий глузд ніхто не відмінить. 

Тут недавно також хтось казав, що трутні воду носять - вже як легенда...

Тут один форумчанин також сліпо дотримується порад Кашковського. Я проти нього нічого особисто не маю. Але за порадою, що в гніздо лізти - то табу, пасічник вже має 20 роїв з 10 сімей. І далі летять. Що робити, питає? Кажуть - переберіть гніздо. Ні - доктор сказав - ніззя...

Спасибі - на щирому слові.

Тоді 99,999...% пасічників України не вміють пасічникувати

Один БОГ все вміє .... а інші мрійники та хвальки ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Wednesday, June 12, 2019 в 11:32, Виталик78 сказал:

Какая сейчас цена на семьи?

Вопрос старого еврея

-Вам купить или продать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Надія сказал:

Та ніхто не вихваляєтся. Людина ділиться досвідом. Це практикується у більшості бджолярів

:IMHO1:Так делают 99 % пчеловодов 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Мико сказав:

:IMHO1:Так делают 99 % пчеловодов 

99.99. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сергей Тюркин сказал:

Так может ещё и для каждой семьи отдельную медогонку приобрести  со всем оборудованием для откачки ?  или  Вы после откачки корпусов из каждой  семьи всё дезинфицируете ?  может проще сразу  карантин обьявить ?  

 

А может просто не нужно употреблять по жаре :umora::friend_drink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...